Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oszołomy w Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
"Co powiecie na tema oszołomów w karate ,którzy nie mogąc się przebic w macierzystym stylu z braku umiejętności za wszelką cenę chca zdobyć czarny pasek i dlatego uciekają do innych styli wymyślając historyjki tpyu: oni mnie nie lubulu
trzeba miec tak ukłądy
ja chcę się rozwijać
tam ternuja brutale "
Dlaczego Oyama odszedł z Shotokanu od Funakoshiego, skoro był taki dobry to napewno zostałby liderem i nastepca G F. Mam nadzieję , że nie był " oszołomem"
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
best
Oyama nie zostałby liderem z prostej przyczyny - w momencie kiedy zaczynał trenować karate Shotokan właśnie wytworzył pierwsze pokolenie przywódców: Egami, Nakayama, później Enoeda, Nishiyama, Kase, Kanazawa, Asai...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
:) best dowcim tego roku :) Oyam odszedł ,gdyz nie wolno mu było walczyc z kontaktem , a takie karate nuie dawało mu pewności prawdziwej walki i ocenienia sie w realnej walce-kapujesz :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
[quote name="budo_.][quote name="budo_karateka1"]hm trudno na to odpowiedzieć :( wielu chce się uczyć ale tak naprawde wielu boji sie bólu i unika kumite sparując tylko z workami :) [/quote]no nie do konca sie zgodze z toba co do unikania kumite...w moim odczuciu akurat dzis mlodzi ludzie szybciej chca walczyc niz kiedys...niewielu potrafi wytrzymac jakis czas bez sparingow i nie wielu rozumie ze nie od pierwszego treningu sie juz walczy...ludzie chca jak najszybciej walczyc i czesto to sztuczne przyspieszenie powoduje ze sa slabiej technicznie przygotowani...czesto olewaja kichon i kata a skupiaja sie tylko na kumite i moim zdaniem jest to bardzo plytkie i powierzchowne potraktowanie zarowno karate jak i innych sw...pozatym spojrz na zawody coraz wiecej na nich mlodzierzy coraz szybciej startuja zdiobywaja medale itp skupiaja sie na karate jako na sporcie kiedys tak nie bylo...pozatym coraz wiecej ludzi kieruje sie wyborem stylu karate lub sw jak najbardziej kontaktowej mlodzierz chce cwiczyc knockdown chce rownierz walczyc w rekawicach wielu chce uczyc sie parteru...pozatym coraz mniej ludzi z mojego otoczenia wali w worek a coraz wiecej sparuje ze znajmomymi- no przynajmniej w moim blizszym i dalszym otoczeniu tak jest byc moze ze u ciebie jest inaczej[/quote]

Całkowicie się z tobą zgadzam. Widze to zarówno po sobie jak i po znajomych, czy to z klubu, czy z podwórka.
Ost. sensej stwierdził ze po parterze bedziemy robic kata. Razem z bratem i paroma znajomymi zamiast kata wolaliśmy sie jeszcze pobic w knockdown + parter.
Pozatym jutro (mialem jechac w sobote sle niewyrobiłem) jade kupic sobie sztuczna szczene zeby bezpiecznie posparowac sie na rekawice we wlasnym zakresie poza normalnymi treningami.
Jusz pare osób z pocz. chodzi na nasza grupe jak doszlo kilka nowych osób i znowu zaczeli wałkowac kihon. Oni chca walke + tarcze a nie kihon.
Taka jest po prostu polska młodzierz która zapisuje sie na SW zeby walczyc, a nie machac w pow. i wykonywac układy artystyczne.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
Karateka 1
czasami można z Tobą rozmawiać normalnie a czasami gada się do Ciebie jak grochem o ścianę... jak Oyama mógł odejść z powodu walk niekontaktowych, jeśli w tym czasie po prostu coś takiego nie istniało... Poza tym odszesł do stylu gdzie walki były całkowicie zabronione... również nie było żadnych zawodów sportowych, ani mistrzostw międzystylowych... ciekawe że o takiej imprezie piszą tylko na stronach Kyokushinkai. Zresztą w latach 40-tych XX wieku poza shotokanem pozostałe style stawiają dopiero pierwsze kroki w Japonii i większości są to szkoły okinawańskie całkowicie odrzucające sport. Jest tutaj pewna nielogiczność wypowiedzi...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
Ty nielogiczny jesteś zabetonowany czy co chyba jasno wszędzie podaja w kyokushin ,że sosoai trenował Goyu-RYU , a bajko o shotakońcach w pełnym kontakcie to chyba wyczytałes na fantastyce karate!!!
Zreszta onejrzyj sobie filmy,które poszukaj w necie jak walczyli kiedys w shotokan tylko proszę bez smiechu i zobacz jak walczył sosia ale nie bój się bo to nie horor :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
Proponuję tak: Ty zostaniesz przy swojej wersji, ja przy swojej, bo chyba w tym temacie się nie dogadamy... A jest bez sensu innym mieszać w głowie.
Ja nie należę do tych osób które się boja własnego cienia... Co filmów z walkami oglądałem kilkakrotnie... zawsze twierdziłem że Oyama był świetnym fighterem i nie zmieniam zdania.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
ja slyszalem od ludzi z kk ze byli kiedys na jakis zawodach shotokana zobaczyc i byly to dosyc kontaktowe zawody ( ponoc masa zebow poleciala) ale bylo to dosyyyyyyyyyyyyyc dawno
p.s. powtarzam tylko to co mi powiedzieli i sam nie mam o tym zdania gdyz nie interesuje mnie shotokan ani M.Oyama
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszołomy w Karate
Podobnie wyglądało na I Akademickim Pucharze Polski KT kiedy w kumite wystartowali chłopcy z KT razem z JKA Poland...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024