Skocz do zawartości


Zdjęcie

PAK HOK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PAK HOK
Czy ktos moze mi cos powiedziec o sekcji pak hok na warszawskim ursynowie (na ulicy hawajskiej o ile dobrze pamietam)? Czy warta jest uwagi? Czy tez moze lepiej zainteresowac sie bialym zurawiem w ymaa?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Tez chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o ichniejszym pakhoku, ale do tej pory co sie ktos stamtad tu pojawial, to -zapytany o szczegoly- znikal :roll:
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Co chcecie wiedzieć dokładnie.
Na wstępie powiem tylko tyle że sekcja jest nastawiona na san shou i samoobrone :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Czesc. Chcialbym sie dowiedziec, co to jest za pakhok. Wiem juz, ze nie jest to ten fujianski, a wiec rozumiem, ze pewnie ten "tybetanski" aka lama pai, aka xia quan / hop gar. Tak? Chetnie sie dowiem, kto tego uczy i od kogo sie uczyl. Innymi slowy, jak to do Polski dotarlo. Na koniec chcialbym wiedziec czy mozna przyjsc na trening popatrzec/pocwiczyc.
Dzieki. :-)
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
O ile wiem to chyba zajecia prowadzil tam pan Dybcio?
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Jakiego typu cwiczenia tam robicie? Czy zajmujecie sie jakimis formami, czy cwiczycie same techniki i ich zastosowania? Jak duzo macie sparingow i jak one wygladaja? Czy mial juz ktos okazje wyprobowac ten styl w praktyce? Moj znajomy ktory to kiedys cwiczyl twierdzi ze jakos sobie na ulicy poradzil.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Napisze wszystko po szkole : ) .Jak sie nazywa znajomy co ćwiczył kiedys moze znam.
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
W sumie jak tak sobie pomysle, to chyba znalem w sumie trzech gosci, ktorzy to cwiczyli. Wiem ze trenowali zurawia, nie jestem tylko pewien czy akurat u was, ale chyba tak bo pamietam jak biegali w takich czarnych bluzach z kapturem, z zurawiem na plecach i chyba widnial tam napis PAK HOK ale glowy nie dam. Tyle ze to bylo pare lat temu, nie wiem czy jeszcze sie tym zajmuja. Jeden z nich to Stefan B. ( on juz na pewno od paru lat nie cwiczy), "komor" ( albo fomor cholera nie moglem nigdy zapamietac ) i wojtek (ale nie wiem czy on przypadkiem w NOKu czegos nie cwiczyl).
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
A więc tak wszystkic hktórych wymieniłeś znam owszem już nie ćwiczą o tym nie bede sie rozpisywał jakby coś to na priva.A tearz o sekcji trenerem jest Artur Dybcio uczył sie on stylu od Marka Sztojermaraka(napisalem tak jak sie słyszy).Nie powei,m ci jaki to jest pakhok bo tego nie wiem :( .Są u nas formy (nie pytaj sie o nazwy ja jestem zawodnikiem san shou :) )tz formy treż robie jako uzupełnienei treningu.Ponadto ćwiczymy techniki z samoobrony z elementami combatu56.Sekcja jest nastawiona jak już napisałęm na wolna walke dużo ćwiczeń w rękawicach oraz sparingi na macie.Jak coś jeszczre chcesz wiedizeć to wal....A co do treningów mozesz pprzyjść ale tylko poćwiczyc bo patrzeć nie można ćwiczyć zawsze pierwsze treningi naturalnie są free.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Dziekuje za odpowiedz.
Czy wiesz moze gdzie uczyl sie sam Steuermark?
Z tego co widze macie podzial na sanshou i nie-sanshou. Czyli raczej w Twoim przypadku pak hok jest urozmaiceniem do sanshou. Kiedys ktos od Was pisal, ze to ten tybetanski zuraw jest. Moze napiszesz jak to wyglada chociaz? Np. czy wizualnie przypomina chou lee fut, jak wygladaja treningi itp... :-)
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Nie wiem jak wygląda choy lee fot pewnie źle to napisałem jeszcze :-) Napisze po treningu jak wyglądaja ćwiczenia>Tz są techniki raczej tradycyjne lepkie ręce itp. i typowo współczesne na ulice.On nazwach form ich rodowodzie nie poweim ci wiele |(moge za to wymienić regulamin walk :) )Jak wygląda trening napisze wieczorkiem.
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
A w jakie dni i o ktorej godzinie macie treningi, bo chyba bym sie przeszedl zobaczyc?
I jeszcze jedno pytanko. Po jakim mniej wiecej czasie nauki zaczynacie cwiczyc jakies konkretne rzeczy, chodzi mi o to kiedy wprowadzane sa sparingi? Czy najpierw trzeba sie uczyc jakiegos szkieletu systemu i np. przez dwa lata trzepac jakies formy, czy od razu przechodzicie do sedna sprawy? Bo ja nie mam czasu na nauke latami. Nie chce poznawac calego systemu. Interesuje mnie glownie samoobrona, sprubowanie czegos innego niz to co robilem do tej pory i ewentualnie wybranie sobie jakichs elementow ktore mi najbardziej odpowiadaja.
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Jeszcze jedno. Fajnie ze cwiczycie lepkie rece, bo robilem to juz wczesniej i bardzo mnie to interesuje. Ale o ile sobie przypominam to jak kiedys rozmawialem z komorem, czy fomorem (kuba k. w kazdym razie, chyba ze tez cos pokielbasilem) i pytalem go czy cwicza cos w rodzaju pchajacych dloni, to mowil ze nie. Ale moze nie skojarzyl o co mi chodzi, albo jeszcze po prostu tego nie mial. Swoja droga ciekawy jestem jak to u was wyglada. Czy cwiczycie to na jedna reke czy na obie, statycznie tak jak w wing tsunie, czy rozwijacie to troche bardziej i robicie z krokami ?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Jestem już po treningu ehh.A więc najpier co do lepkich dłoni to jest ćwioczenie bardzo żadkie nie wiem dlaczego ale tak raz albo 2 do rokui więc na to nie ma co sie nastawiać.Na trening nie można przyjść popatrzeć trzeba ćwiczyć taka zasada,jak sie podoba to chodzisz jak nie to idzesz gdzie indziej jak kto chce :) .A co do sparigów to każdy ćwiczy tyle samo no może ci co sie przygotowują troche więcej ale dla przykładu dzisiaj przez 1,5 godziny wszyscy sparowali i zaawansowanie i cie "nowi" rece nogi i było ok poza paroma "zgonami kondycyjnymi".Zagadaj na priva to podam Ci tel. do trenera i wszystko sie dowiesz aloe z regóły jak masz powyżej 16-17 lat to do grupy sytarszej na 20.00 w poniedzialki i czwartki.A c odo form to idą one równolegle z nauką walki.Ale sie rozpisałem ehh.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK

Dziekuje za odpowiedz.
Czy wiesz moze gdzie uczyl sie sam Steuermark?

Gdzieś w Niemczech, ale szczegolow nie znam. Jesli chodzi o styl, to jest to Bialy Zuraw Tybetanski.

Z tego co widze macie podzial na sanshou i nie-sanshou. Czyli raczej w Twoim przypadku pak hok jest urozmaiceniem do sanshou. Kiedys ktos od Was pisal, ze to ten tybetanski zuraw jest. Moze napiszesz jak to wyglada chociaz?

Nie wiem, jak Artur (znamy sie osobiscie) prowadzi treningi, ale z opisow wynika, ze bardzo podobnie jak Steuermark, do ktorego dosc dlugo chodzilem. Na treningach byl dosc duzy luz i duza dowolnosc tego, co sie robilo. Mielismy do dyspozycji dwie spore sale, wiec jak ktos z zaawansowanych chcial robic cos innego niz wszyscy, to mogl to robic nikomu nie przeszkadzajac. Niektorzy byli zainteresowani Bialym Zurawiem, inni walka sportowa (kung fu a la kick boxing). Poniewaz rownolegle trenowalem kb, to ja, podobnie jak Maciek, bylem zainteresowany tym drugim. Dodatkowym atutem bylo to, ze na sale przychodzili rowniez kickboxerzy, byli uczniowie Mieczyslawa Zapiora. Wiec bylo mi z kim cwiczyc. Artur znacznie wiecej poswiecel czasu na BZ ode mnie, wiec go znacznie lepiej poznal. Podejrzewam, ze najlepiej ze wszystkich cwiczących u Steuermarka. Ale nastawienie na wolna walke jak widac mu pozostalo, bo Steuermark przywiazywal do tego bardzo duza wage.

Marcin

P.S. Maciek, jak bedziesz na treningu, to pozdrow ode mnie Artura.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK
Tak wiem pozdrowie już kiedyś ztreszta pozdrawiałem go od ciebie.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK HOK

Dziekuje za odpowiedz.
Czy wiesz moze gdzie uczyl sie sam Steuermark?

Gdzieś w Niemczech, ale szczegolow nie znam. Jesli chodzi o styl, to jest to Bialy Zuraw Tybetanski.

Z tego co widze macie podzial na sanshou i nie-sanshou. Czyli raczej w Twoim przypadku pak hok jest urozmaiceniem do sanshou. Kiedys ktos od Was pisal, ze to ten tybetanski zuraw jest. Moze napiszesz jak to wyglada chociaz?

Nie wiem, jak Artur (znamy sie osobiscie) prowadzi treningi, ale z opisow wynika, ze bardzo podobnie jak Steuermark, do ktorego dosc dlugo chodzilem. Na treningach byl dosc duzy luz i duza dowolnosc tego, co sie robilo. Mielismy do dyspozycji dwie spore sale, wiec jak ktos z zaawansowanych chcial robic cos innego niz wszyscy, to mogl to robic nikomu nie przeszkadzajac. Niektorzy byli zainteresowani Bialym Zurawiem, inni walka sportowa (kung fu a la kick boxing). Poniewaz rownolegle trenowalem kb, to ja, podobnie jak Maciek, bylem zainteresowany tym drugim. Dodatkowym atutem bylo to, ze na sale przychodzili rowniez kickboxerzy, byli uczniowie Mieczyslawa Zapiora. Wiec bylo mi z kim cwiczyc. Artur znacznie wiecej poswiecel czasu na BZ ode mnie, wiec go znacznie lepiej poznal. Podejrzewam, ze najlepiej ze wszystkich cwiczących u Steuermarka. Ale nastawienie na wolna walke jak widac mu pozostalo, bo Steuermark przywiazywal do tego bardzo duza wage.

Marcin


Dzieki za informacje :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024