Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wejście białego królika...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabath
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wejście białego królika...
To taka ciekawostka...
Smutne? Śmieszne? Jak to odbieracie?
Dołączona grafika
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Ktoś ma poczucie humoru...
Fajne zestawienie krolika z "mile widziane dziewczęta" :) :) :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
co to za nowi "miszczowie" pijanego krolika pojawili sie na arenie. a w jakim to miescie/wsi, jesli mozna spytac?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Graficznie i "komunikacyjnie" rzecz biorac - plakat jest do kitu. Z przeproszeniem jebie po oczach szata graficzna. A krolik... what the hell, tez lubie Monty Pythona. :)

K.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Z tego co wiem, a wiadomości mam na 100% pewne, to klub jest tym co się kiedyś oderwało od Red Tiger i jakoś sobie działa do dziś.

Co do przerabianego materiału to chłopcy realizują do tej pory to, co było uczone w RT, choć wstępnym planem było stopniowe odcięcie się od przeszłości i wprowadzenie świeżej i uczciwej wiedzy.

VingDragon: ta "wieś" to Warszawa oczywiście ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
no tak myslalem :wink:
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

To taka ciekawostka...
Smutne? Śmieszne? Jak to odbieracie?
Dołączona grafika

Ponieważ ten tradycyjny i morderczo fajterski klub znajduje się na moim osiedlu więc pojawiłem się tam (z innych powodów też ale podobno była to pomyłka)
Powiem tylko tyle : po rozmowie z prowadzącymi zapisy (3-4 lata stażu więc chyba starsi shi fu) i obejrzeniu prowadzącego treningi - musiałem wyjść bo niestety ale to co widziałem bardzo mocno nie zgadzało się z moją (zapewne jestem leszczem i się nie znam) wizją kung fu nie wspominając o walce.W ten sposób każdy może wymyśleć szkołę i styl no i zgarniać kasę. Dobijając gwóźdź do trumny realnego treningu i wizerunku kung fu.
To co się dzieje ogólnie z kung fu to porażająca groteska, odcinam się od takich zagrań bo wstyd wogóle się przyznawać do trenowania k f.Ostatnio widziałem jakiegoś pajaca w telewizji od ćwiczeń jelenia.Jego mastera zaś na pokazie w Powsinie gdzie w stroju od karate pokazywał "kung fu" - czyli na poczekaniu wymyślone ruchy i nazwy , w tym zajebisty "jeleń" i co najlepsze styl wewnętrzny czyli: dwie nieudolnie zrobine gwiazdy , imitacja baterflaja, coś pomiędzy siadem płotkarskim a szpagatem i parę zaimprowizowanych ruchów - pewnie tajny shaolin qi qong.
Kung fu nie umiera ono już kurwa nie żyje. :cry:
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

Kung fu nie umiera ono już kurwa nie żyje. :cry:

cos w tym jest... :( no ale bez paniki - sa jeszcze miejsca (w Polsce) gdzie ucza prawdziwego kf
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

Kung fu nie umiera ono już kurwa nie żyje. :cry:


ZGADZAM SIE CO DO JOTY

Kung fu is not going die, kung fu is already dead

poklon
  • 0

budo_zap
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
>>ZGADZAM SIE CO DO JOTY

>>Kung fu is not going die, kung fu is already dead

To w takim razie po co to forum :?:


Jak długo będziemy rzetelnie ćwiczy, tak długo kung-fu nie umrze.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
No właśnie jeśli nie ma tradycyjnego kung fu to po co to forum i dyskusje. Jestem pewien że tradycyjne kung fu jest w Polsce i to nawet w Warszawie gdzie jest kilku ludzi, którzy nauczają. Z innej parafii polecam w nowym SAMURAJU (litości jakie to kiepskie pismo) stronę 19 i wzmiankę o "mistrzu" z Rosji. Czy ktoś wie coś o Sha Fut Fan stylu będącym klanem (?) pięciu bojowych kotów: tygrysa, leoparda, jaguara, pumy i kota domowego. Naprawdę mamy już za mało naszych oszołomów aby pisać o tych z zagranicy.
Co do białego królika to sprawa prosta. Trzeba poprosić o lekcję wolnej walki i koniec problemu.
Maciej
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
to forum jest tu potrzebne wlasnie po to by poczytac sobie o takich glombach i ponabijac sie z tego gatunku - panime?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Tak sie nabijaja wszyscy z tego White Rabbit ale przynajmniej nie mozna im zarzucic ze sie podszywaja pod cos tradycyjnego, moze wybrali tez takie a nie inne logo i zwierze bo moze podchodza do swoich treningow bardziej na zasadzie rekreacji. Zreszta na ich plakacie nie ma nic o walce ani o tradycji czy skutecznosci. Kto szukajacy czegos porzadnego tam pojdzie? Tam pewnie chodza ludzie typu tych co ida na tae-bo.Jak ktos chce porobic fikolki i poskakac jak Brus Li to niech mu to na zdrowie wyjdzie i tyle. Lepsze to niz gnic w domu przed telewizorem. Nawet "klub kung fu"- ta nazwa nie musi miec nic wspolnego ze SW.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

Tak sie nabijaja wszyscy z tego White Rabbit ale przynajmniej nie mozna im zarzucic ze sie podszywaja pod cos tradycyjnego, moze wybrali tez takie a nie inne logo i zwierze bo moze podchodza do swoich treningow bardziej na zasadzie rekreacji. Zreszta na ich plakacie nie ma nic o walce ani o tradycji czy skutecznosci. Kto szukajacy czegos porzadnego tam pojdzie? Tam pewnie chodza ludzie typu tych co ida na tae-bo.Jak ktos chce porobic fikolki i poskakac jak Brus Li to niech mu to na zdrowie wyjdzie i tyle. Lepsze to niz gnic w domu przed telewizorem. Nawet "klub kung fu"- ta nazwa nie musi miec nic wspolnego ze SW.

Właśnie dlatego kung fu nie żyje.
A co do nazwy to po co w takim razie "kung fu" w nazwie klubu?
Rozumiem np. "Klub fikania fikołków i rekreacji" albo "ściemnione pseudo podrygi udające kung fu".
A najlepsze było zdanie które się przewinęło w rozmowie z miściami :" teraz sprowadziliśmy tradycyjną formę shaolin od S. Pawłoskiego", no to ja chyba zacznę sprzedawać formy bo znam ich więcej niż jedną .Więc wszycy ściemniacze zgłaszajcie się do mnie: 1000 pln od formy.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

Właśnie dlatego kung fu nie żyje.
A co do nazwy to po co w takim razie "kung fu" w nazwie klubu?

mi zawsze mowili ze kung fu oznacza po chinsku tyle co: robic cos dobrze...
Widzialem kluby karate ktore nie mialy nic wspolnego z karate jako SW, co wcale nie znaczy ze karate nie zyje. Ja nie siedze mocno w chinskich SW w polsce. Ale z tego co gdzies tam sie przewija w rozmowach to da sie w tym kraju nauczyc porzadnej modliszki i nawet znalezc dobrych nauczycieli neijia (hope so... :D ) W Niemczech ktore nie sa daleko mieszka Jan Silbersdorff tak wiec ja bym nie dramatyzowal. Podpisuje sie pod tym co mowili Qixing i Diesel. Jak ci sie chce to znajdziesz w Polsce porzadne KF.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
[mi zawsze mowili ze kung fu oznacza po chinsku tyle co: robic cos dobrze...
Stosując taką pokrętną retorykę to można otworzyć serwis pralek i nazwać go klub kung fu albo vale tudo - wszystko dozwolone więc czemu by nie założyć sekcji układania klocków pod taką nazwą - w końcu "wszystko dozwolone".
Oszołomy są ,były i będą i właśnie przez takich nawiedzonych mistyków i zwoleników walki bez walki lub walki wyłącznie ze sobą ,kung fu zatraciło swój prawdziwy charkter przeradzając się w łatwy do wyśmiania twór gimnastyki sportowej a właściwie pożywki dla leszczy chcących nałapać kaski udając wojowników lub oszukujących się zakompleksionych "miściów" zabijających jednym ciosem lub swoim chi .
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...

>>ZGADZAM SIE CO DO JOTY

>>Kung fu is not going die, kung fu is already dead

To w takim razie po co to forum :?:


Po to, zeby bledy jezykowe wytykac. Przyjrzyjcie sie tlumaczeniu powyzej :)
(wiem, wredny jestem, ale co ja poradze, jak ktos sie az tak podklada)

Ja tak sobie czytam i stwierdzam, ze w miare uplywu czasu i roznorakich dyskusji na forum coraz bardziej mi zwisaja taki historie z roznymi oszolomskimi klubami. Swoje robie sobie pomalutku, frajde mi to sprawia nieziemska a idiotow olewam.
Jarozwierz, po cholere tracic energie na oburzanie sie. Jak komus odpowiada taka cepelia, to niech sobie tam chodzi i macha fikolki. Jezeli jest na tyle malo zainteresowany tematem, ze nawet nie chce mu sie dowiedziec czegos wiecej to uwazasz ze bylby dobrym materialem na cwiczacego w przyzwoitym klubie? Bo ja szczerze mowiac nie sadze. Dla mnie jak ktos jest zainteresowany, to chodzi, patrzy, pyta weryfikuje. I stara sie uczyc czegos z najwyzszej mozliwie polki. To jeno kwestia aspiracji jest.
A ze robi to zla reklame tym, co sie staraja przyzwoicie cwiczyc? Phi... Laik i tak nie odroznie kf od karate, tkd. A cwiczacy? Cwiczacy dowolny styl rozsadni ludzie po prostu szukaja dobrej jakosci. Niezaleznie od tego w jakim stylu. I na kretynskie gadki, albo reklame, albo zla prase sie nie nabiora, tylko po prostu sprawdza i ocenia, czy warto sie czyms zajmowac czy nie. Samo zycie.

K.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Podpisuje sie pod tym dwoma rekami i nogami. Chcialem jeszcze niesmialo nadmienic ze zyjemy w czasach kiedy duzo latwiej jest o kontakt z dobrym autentycznym nauczycielem niz kiedys. Przypuszczam ze 200 lat temu jak w twojej wiosce nie mieszkal zaden mistrz to nie miales zadnych szans nauczyc sie czegokolwiek (co ja mowie tak pewnie bylo 30 lat temu w Polsce). Jak sa nauczyciele to trzeba brac sie do cwiczenia a nie marudzic to wtedy prawdziwe Wushu/Kungfu na pewno bedzie jeszcze dluugo zylo.
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
Witam.

A najlepsze było zdanie które się przewinęło w rozmowie z miściami :" teraz sprowadziliśmy tradycyjną formę shaolin od S. Pawłoskiego",

i żeby było ściślej: nie nauczają tej formy.Masz błędne informacje- romawiałem kilka minut temu z człowiekiem który zna tą formę i był ze mną u p. S. Pawłowskiego by się jej nauczyć.Dopóki sam się nie nauczy(i nie porozumie się w tej kwesti ze swoim nauczycielem) nie będzie jej nauczał -ręczę za to :? .
Po za tym to jest właśnie próba oderwania się od RT i jego idiotyzmów-więc wstrzymajcie się z potepianiem.Tak jak napisał Adam, chłopcy z TK(M) się zreformować i dlatego uczą się czegoś nowego- to nic złego.
Oni ciągle nad sobą pracują i wierze że im się uda.
A nazwa klubu z tego co wiem to tylko zabawa i "kontra" do "RED TIGER"


ps.
Swoją drogą tekst pewnie usłyszałeś od Kamila- on lubi czasem coś wesołego powiedzieć :lol:


Pozdrawiam.
Maciek Manowski
  • 0

budo_sabath
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wejście białego królika...
To może w końcu ja też się odezwę...

Gdyby ktoś pracujący w zakładach Forda przyjechał do Polski, założył własny biznes samochodowy, zaczął produkować nowe samochody i nazwał te samochody Ford, z miejsca dostałby tuzin pozwów. Kung fu niestety nie jest znakiem zastrzeżonym, ale nie oznacza to, że można je wykorzystywać dowolnie. Panowie (panie??) z Białego Królika firmują się tą nazwą mimo, że z kung fu tak naprawdę czerpią niewiele.
Wiem Ukyo co to znaczy 'kung fu', ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że ten termin w rozumieniu (przynajmniej polaków) uległ bardzo daleko idącej specjalizacji. Można osiągnąć kung fu np. w graniu na fortepianie, ale tego znaczenia nikt nie używa. Kung fu jest nierozerwalnie kojarzone ze sztuką walki. CHIŃSKĄ sztuką walki, nie POLSKĄ. A w Chinach nie ma czegoś takiego jak biały królik.
Dlaczego nie nazwali się szkołą samoobrony? Dlaczego nie wymyślili nowej nazwy dla swojej sztuki walki? Jesne, niech odrywają ludzi od telewizorów, niech działają na rzecz poleprzenia sprawności fizycznej Polaków, ale śmiem twierdzić, że ta ich "zabawa" (jak zauważył Maciek) kung fu nie jest.
Z czego czerpie WR - z RT... Z czego czerpie RT? Oświećcie mnie...

A energię tracę Krzysztofie, bo chcę ułatwić potencjalnym kandydatom ich poszukiwania tego prawdziwego nauczyciela i dobrej szkoły. W Chinach sprawę rozwiązuje się inaczej. Tutaj z przyczyn oczywistych nie jest to możliwe. Pozostaje zatem walka słowna i piętnowanie oszołomów. Chcę, żeby ci co tam ćwiczą i ewentualnie ci, którzy skierują swe kroki do tej szkoły mieli pełną świadomość na co się decydują. Ot wrodzony brak olewczości...

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024