Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chin Na


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chin Na
Wlasciwie mialem sie o to spytac juz dawno ale jakos nie mialem czasu albo zapominalem. Dzisiaj jakos mi to wreszcie sie przypomnialo jak pisalem o technikach masazu.

Co sadzicie na temat tego systemu ? Uwazam, ze jest doskonalym uzupelnieniem trenignu wlasciwie dowolnej sztuki walki. Pamietam, ze bylo mi to troche pogodzic na poczatku z gosoku-ryu karate ale potem juz bylo dobrze. Tylko jakos kroki nie zawsze wykonywalem jak przykazywala instrukcja (ale na szczescie jak pamietam mistrz Yang nie radzil by sie kurczowo zasad trzymac co jest kolejna dobra rzecza ). Dzieki temu udalo mi sie wypracowac calkiem zadowalajaca sile palcow, nadgarstkow przy calkiem solidnemu treningowi, ktorego wzor i zasady ktos dostarczyl mi wtedy na xerokopiach. Gdzies go diabli wcieli ale w pamieci zapadl ( do dzis robie skoki na palcach w pozycji do pompek, pompki na palcach albo lamie galazki w lesie).
Najlepsza cecha jednak jest to, ze mozna go dolaczyc swobodnie naprawde wszedzie. Takie moje spostrzezenia ... nieco juz stare ale zawsze.
Poza tym tych dzwigni jest wiele w Chin Na na lokcie, palce, nadgarstki, nogi a poza tym jeszcze bylo pare technik (juz teraz nie pamietam dokladnie). W sumie czesc pamietam do dzis ale tych technik i tak ponad setka trudne do utrwalenia bez solidnego trenera.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Chin Na
moge sie mylic ale chin na to nie jest system jako taki, tylko nazwa pewnej grupy technik. To znaczy o ile sie orientuje to inne chin na bedzie w YMAA a inne w Chenie powiedzmy. To znaczy stawy sie zginaja tak samo u wszystkich wiec np. dzwignie beda podobne ale koncepcja uzycia bedzie zalezna od stylu. Chyba ze sie myle... :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chin Na
Fakt, Chin Na różnych styli wygladac moga identycznie 8O , ale różnice wystepowac będą w sposobie przyłożenia siły :paker: (np. Taiji mniej siłowo )
Pozdrowionka :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chin Na
Sorry, ale sie po polskiemu wypowiedziałem :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chin Na
Chin Na (Qin Na) to sztuka kontrolowania przeciwnika. Wykorzystuje blokowanie stawów w celu unieruchomienia, uderzenia w punkty akupunkturowe i wrażliwe partie ciała, chwytanie mięśni i inne techniki. Chin Na jest nieodłączną częścią treningu prawie każdego chińskiego stylu walki a umiejętność ich stosowania w praktyce jest jedną z najwyżej cenionych umiejętności bojowych. Techniki Chi Na są korzeniem takich japońskich sztuk walki jak Jujitsu i Aikido. Można je łatwo zaadoptować do każdego stylu walki i dzięki temu rozwinąć go i wzbogacić.

zrodlo... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chin Na

moge sie mylic ale chin na to nie jest system jako taki, tylko nazwa pewnej grupy technik

Fakt - fakt. Zle sformulowalem zdanie , zle slowo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024