Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Ciekaw jestem czy kogoś wykonującego takie ćwiczenia w Polsce w miejscu publicznym nie zamkneli by w szpitalu :-( (5MB)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Swoją drogą - czy ktoś wie jakie ćwiczenia wykonują ci ludzie?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Tak. Chodzenie w kolko :D
Przec cale wakacje cwiczylem w parku i jakos nikt sie nie przywalal. Tylko jak lazila policja to chowalismy miecze na wszelki wypadek. W ogole ciekawym doswadczeniem jest cwiczenie w miejscu publicznym i obserwowanie reakcji ludzii. Tai Chi ma ten plus ze jak cwiczysz w parku to wszyscy nasladowcy szybko sie nudza...szczegolnie jak trafia na trening poczatkujacych.
Co do cwiczenia na swiezym powietrzu jeszcze:
Ostatni jak sobie zafundowalem godzinny trening takich podstaw na dworze przy temperaturze +10 i silnym wietrze to skonczylo sie na 38 goraczki...widocznie mialem za malo czi :D
Chciaz teraz robi sie cieplej i spokojnie mozna korzystac z okazji i cwiczyc na dworze. Oglnie trening w parku (gdzie jeszcze nie ma komarow...) jest naprawde wiele przyjemniejszy niz kiszenie sie na sali.IMHO
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?

Chciaz teraz robi sie cieplej i spokojnie mozna korzystac z okazji i cwiczyc na dworze. Oglnie trening w parku (gdzie jeszcze nie ma komarow...) jest naprawde wiele przyjemniejszy niz kiszenie sie na sali

Heh! Sasiedzie :D Park na Pilczycach za ul. Legnicką?
Ja czasem robie za wariata (no bo z szablą lub mieczem latam :wink: ) w kompleksie mosiru przy kortach tenisowych. może się kiedys spotkamy?
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Niestety obecnie przebywam w panstwie niemieckim...i tu tez cwicze na dworze czasem. Ale kolo 20 grudnia wracam do Polski na swieta, chetnie sie spotkam jesli masz troche czasu bo pilczyce to pod moim domem- moge sie nawet na piechotke przejsc :D . Teraz pewnie nie cwicza bo za zimno ale Tai Chi Chen to robilismy w parku Szczytnickim kolo ogrodka japonskiego.
pozdrawiam
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?

Teraz pewnie nie cwicza bo za zimno


Coś mnie ominęło? Wrocław trafił za koło podbiegunowe? :-)

Ja tak jakoś jestem przyzwyczajony do chińskich wzorców i się ich trzymam. A więc trening na powietrzu niezależnie od pory roku, byle mokre na łeb nie leciało i nie dmuchało przesadnie. Oczywiście pozostaje kwestia dostosowania (np. czas ćwiczenia, rodzaj ćwiczeń, rodzaj ubrania itp.). Ostatnio zimy są ciepłe, więc nie ma żadnego problemu, ale zdarzyło się z dwa razy, że ćwiczyliśmy przy minus 15 stopni Celsjusza. Nawet zhan zhuang, chociaz nie za długo :-) Sie na nartach da jeździć nawet zimą :-) , to czemu miałoby się nie dać ćwiczyć sztuk walki?
Fakt, że sporo osób jesienią przestaje przychodzić na zajęcia na powietrzu, a pojawiają się na nich dopiero wiosną.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
-15 stopni? 8O 8O 8O ale to wszyscy poubierani w czapki i rekawiczki chyba?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?

-15 stopni? 8O 8O 8O ale to wszyscy poubierani w czapki i rekawiczki chyba?


Tak, to oczywiste. Jak napisałem, wszystko dostosować trzeba do sytuacji. Zdrowy rozsądek i tyle.

Dołączona grafika

O, a tutaj była temperatura w okolicy zera. Agnieszka robi shen gui chu shui, czyli "niebiański żółw wyłania się z wody".
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Do -> Ukyo 78: ty na Bajana, ja na Tańskiego tak więc bardziej niz blisko...jak się pojawisz znowu we Wrocławiu to daj znać to sobie poćwiczymy :D Pozdrawiam serdecznie...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Ja zeby bronic jeszcze honoru wroclawia to powiem ze nie jestesmy tacy miekcy bo kilka razy cwiczylismy np. w takim ostrzejszym deszczu a raz mi sie zdazylo ze zostalem pogryziony przez meszki w takim stopniu ze wygladalem jakbym mial ciezka chorobe zakazna...tak wiec wroclaw latwo nie wymieka. :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
A my staramy się ćwiczyć w takich miejscach, żeby można się schronić przed deszczem i kontynuować ćwiczenie.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
No to przewaznie z nami bylo tak ze jak padalo wlazilismy pod drzewa i cwiczylismy dalej z nadzieja ze burza "przejdzie bokiem", potem zaczyna lekko padac nawet pod drzewami ale wszyscy maja jeszcze nadzieje, a potem biegniesz sprintem do tramwaju i sie zastanawiasz czy miecz bardzo przyciaga pioruny... :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
Czyli standard :-)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
ja cwicze prze caly rok na dworze co w pierszej zimyw chinach skonczyla sie prawie zapaleniem pluc ale teraz jest ok. bo wazne jest aby ubierac sie na cebulke i stosowac zasade ze nie mozna sie pocic czyli czujesz ze ci troche za cieplo wiec cos sciagasz robi sie lekko chlodno i cos ubierasz itd. mnie takim systemem zdazylo sie pare razy w zeszlym roku cwiczyc w samej koszulce przy temperaturze w okolicacxh zera stopni C 8)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ćwiczycie na świeźym powietrzu?
bardzo ciekawa rada, dzieki. Chyba od dzisiaj wroce na dwor...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024