Skocz do zawartości


Zdjęcie

jeszcze raz o formach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.

widze ze dla ciebie sztuka wlaki sprowadza sie jedynie do posiadania form w swoim repertuarze.

Nie, nie już pisałem że nie o to mi chodzi :roll: Napisałem w poprzednim poscie tylko to co zobaczyłem w tym filmie :) Że w założeniach twórców TKD formy były bardzo ważnym elementem i że wielu teraz idzie w strone sportu zapominając o pozostałych aspektach 8)

z czego sklada sie TKD? charly- odpowiedz na to pytanie.

Czy to coś ci mówi?
1. Techniki podstawowe (Gibon Yonsup):
2. Układy formalne (Tul).
3. Walki sportowe (Matsogi):
4. Samoobrona (Hosin-Sul).
5. Techniki rozbijania (Kyokpa)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Moro: to może ty napiszesz czemu coś co jest od samego początku integralną częścią TKD, co poprawia koordynacje, oddech, doskonali techniki TKD, świetnie się prezentuje na pokazach i zawodach :wink: itp. nie powinno być nauczane? Czy to że w czasie walk nie przyjmujesz takich samych pozycji i upraszczasz techniki jest wystarczającym powodem :?:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
walki sportowe? a ile ich znasz? techniki rozbijania? kazde uderzenie to poniekad technika rozbijania.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.

Moro: to może ty napiszesz czemu coś co jest od samego początku integralną częścią TKD, co poprawia koordynacje, oddech, doskonali techniki TKD, świetnie się prezentuje na pokazach i zawodach :wink: itp. nie powinno być nauczane? Czy to że w czasie walk nie przyjmujesz takich samych pozycji i upraszczasz techniki jest wystarczającym powodem :?:

od samego poczatku... czyli od ilu lat? od jakiego czasu mamy w ITF 24 uklady- kiedy zaprezstano ich modyfikacji, od kiedy wygladaja tak jak wygladaja?
poprawiac koordynacje mozesz o wiele efektywniej w inny sposob tak samo jak oddech i TECHNIKI.
to ze cos sie swoetnie prezentuje na pokazach w ogole mnie nie interesuje- (a to czy formy sie tak prezentuja to temat na oddzielna dyskusje)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
hehe no my dwaj w tym temacie napewno się nie dogadamy :)
Może by tak inni się wypowiedzieli :roll:

Chodzi o to że ja jeszcze walk wcale nie miałem, rozbijania też nie, utwardzania bardzo mało, samoobrone to może ze dwa razy :? Tak więc jak narazie dla mnie całe TKD to techniki podstawowe i układy formalne bo poprostu nic innego nie miałem i skoro podoba mi się TKD (a podoba mi się bardzo) to siłą rzeczy formy też muszą mi się podobać :wink:
I jest prawdopodobne że jak zaczne walczyć to moje zdanie na temat form zbliży się bardziej do twojego :wink: ale póki co...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
skladasz bron? :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
ja uwazam ze formy nie sa przydatne do niczego...
bardzo prawdopodobne ze ich kiedys nie bedzie wcale w szkolach walki.
Zastapia je natomiast nie formy,ale cwiczenie POJEDYNCZYCH blokow, i ciosow, kopniec, i to z partnerem,a nie w powietrze.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
poza tym nie wiem co cie ugryzlo z tym sportem... myslisz ze TKD to formy + sport?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.

ja uwazam ze formy nie sa przydatne do niczego...
bardzo prawdopodobne ze ich kiedys nie bedzie wcale w szkolach walki.
Zastapia je natomiast nie formy,ale cwiczenie POJEDYNCZYCH blokow, i ciosow, kopniec, i to z partnerem,a nie w powietrze.

alleluja bracie :!:
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Moro, ale jestes agresywny :) :) :) ale to doibrze ze umiesz bronic swojego zdania, ale niezawsze za wszelka cene :wink: Ogolnie to juz o tym mowilam, ze formy sa bo pewnie musza byc (tradycja, wiele osob to bardzo lubi ), ale walki sa o wiele lepsze :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
No z tym sportem to też napisałem na przykładzie co mówili w tym filmie :) I nic przecież od siebie nie pisałem o sporcie a zawsze co pisałem to walki. A jak już coś wspominałem o sporcie to jako dodatku.

skladasz bron? :)

Bardzo niechętnie ale widzisz sens dalszej dyskusji? :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Mafox: no przecież ćwiczenia pojedyńczych bloków, ciosów i kopnięć też są i to w ilości większej niż formy (przynajmniej u mnie) i to właśnie z partnerem tyle że bezkontaktowo :)
A czy formy są do czegoś przydatne to już każdy uważa inaczej :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Madzia: też sądze że walki są o wiele lepsze dlatego nie moge się na nie doczekać :twisted:
A Moro wcale nie jest agresywny ale jak się spotka dwóch takich uparciuchów jak my to wtedy wychodzi taka niekończąca się dyskusja jak nasza 8O :D No chyba że ktoś pierwszy spasuje :) :) :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
charly- ja moge dyskutowac tak dlugo jak bedzie trwala dyskusja. daj jakies argumenty ze formy sa przydatnym narzedziem treningowym oraz napisz co to jest dla ciebie tradycja i jak sie maja do tego 24 ITFowskie TULe
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Moro: do czego mogą być przydatne to w wątku było już napisane wiele razy. A twoja odpowiedź zawsze była, że są na to efektywniejsze ćwiczenia więc nie ma co dalej tego drążyć bo i tak się nie dogadamy :?
Tradycja to cała ta otoczka w postaci doboków, zasad moralnych, filozofii, regulaminu dojang, nazewnictwa ale także w ITFie fala i formy które są mimo że nie używasz ich w walce...
Taekwondo to nie tylko walka i rywalizacja sportowa też nie składa się tylko z walki :idea:
Te 24 formy to jeden z podstawowych składników TKD i jak ktoś zdecydował się trenować taekwondo to równocześnie zdecydował się na rozwijanie swojego TKD poprzez trening form (czy mu się to podoba czy nie) :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
dobra, sprobujmy jeszcze raz:
wg mnie roznica pomiedzy sportem a sztuka nie tkwi w tym czy cwiczy sie formy czy nie tylko w indywidualnym podejsciu cwiczacego... swoja droga, na worku z jakas zaprawa znalazlem taki napis "(...)stosowac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej" - to troche sklania do refleksji... ale wracajc bezposrednio do tematu... tak jak napisali nasi koledzy z karate, pierwotnie na okinawie najpierw cwiczono do upadlego jakas akcje z partnerem, i dopiero kiedy byles biegly w tym co robisz poznawales sekwencje technik- kata, to mialo swoj sens biorac pod uwage tamte CZASY... ludzie szukali nowych metod treningu, coraz lepszych i w pewnym punkcie takie wymogi byc moze spelnialy formy, musial byc taki okres w ktorym ktos te formy wprowadzil, czyli byl ktos kto poszukiwal nowych efektywniejszych rozwiazan... uwazam ze poiwnnismy skupic sie na TAKIEJ tradycji- na poszukiwaniach dobrych rozwiazan, dostosowywania sie do dnia dzisiejszego, a nie bezdusznie klepac uklady ktore i tak sa podane w niestrawny sposob- tzn. zatracily swoj zasadniczy sens.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
Moro: bardzo ładny post, podobało mi się to co napisałeś, bardzo neutralne i jestem skłonny się z tym zgodzić 8) I w tym punkcie proponuje zakończyć naszą niekończącą się dyskusje :)
Pas :twisted:




Chyba że inni chcą coś jeszcze dodać :wink:
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
no prosze , ladnie sie chlopacy dogadaliscie :)

ale szczerze mowiac wolalabym wiecej takicg fajnych dysusji na forum :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
madzia- zapodaj jakis temat...
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze raz o formach.
no to nie tak łatwo:(

ale postaram sie pomyslec :) teraz ide na basenik, a potem na browarka, wiec moze to mi otrzezwi umysl... :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024