Skocz do zawartości


Zdjęcie

dźwignie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dźwignie...
Dźwignie w aikido są nie tylko po to, by zadac bol. Malo ktory instruktor wie ,ze jest to forma masażu. Jestem ciekaw na ile jest prowadzona edukacja w tym kierunku. Np. za jakie organy odpowiedzialne sa ikkyo , nikky,sankyo?
Czy w ktoryms dojo sa rownolegle porwadzone zajęcia z np Rhei-ki ?

Aiki
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Dźwignie w aikido są nie tylko po to, by zadac bol. Malo ktory instruktor wie ,ze jest to forma masażu. Jestem ciekaw na ile jest prowadzona edukacja w tym kierunku. Np. za jakie organy odpowiedzialne sa ikkyo , nikky,sankyo?
Czy w ktoryms dojo sa rownolegle porwadzone zajęcia z np Rhei-ki ?
Aiki


Wow, podoba mi się to, co piszesz. Moi nauczyciele często zwracali mi uwagę, a nawet byli w stanie udowodnić, że nie trzeba łamać nadgarstka aby zrobić dźwignię. nikyo, sankyo są skuteczne jeśli powstają z dynamiki ruchu.
Nie wiem nic o masażu za ich pomocą o reiki też nic nie wiem.
Ale za to w zestawie Aiki-Taiso jest ikkyo-waza, nikyo-waza, sankyo-waza i kotegaeshi-waza.
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Silvio mialem dopisac cos na temat przesylu energi podzas dźwigni ale uznalem to za wymądrzanie.. no nic.. poczekam na komantarze.

Aiki
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Dźwignie w aikido są nie tylko po to, by zadac bol. Malo ktory instruktor wie ,ze jest to forma masażu. Jestem ciekaw na ile jest prowadzona edukacja w tym kierunku. Np. za jakie organy odpowiedzialne sa ikkyo , nikky,sankyo?
Czy w ktoryms dojo sa rownolegle porwadzone zajęcia z np Rhei-ki ?

Aiki

co do organów to nie znaju.
za to mam duuże problemy z nadgarstkami (np. nie mogę zrobić pompki na otwartych dłoniach - na kościach ok ale na dłoniach nie da rady)
i paradoksalnie uprawianie aikido mocno mi z tym pomogło - definitywnie są lepiej ukrwione :-) więc coś jest w tym masażu.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
moze opisz problem postaram sie pomoc.

aiki
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Silvio mialem dopisac cos na temat przesylu energi podzas dźwigni ale uznalem to za wymądrzanie.. no nic.. poczekam na komantarze.
Aiki


Przesyłu energii? Trudno mi sobie to wyobrazić, chyba że chodzi o energię cieplną :)
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
nie.. jest ewidentna roznica pomiedzy rzutammi senseja Cognarda a sensjea Sevegnago.. niby technika ta sama ale.. ale i tu sa wlsnie te subtelnosci ktore mnie ciesza. U Savegnago jest przesyl energi pozytywnej.. nie dosc ,ze rzuca to jeszcze dostajesz kopa energetycznego.. Prawdopodobnie protrafi w stanach zagrozenia generowc tez enegrie destrukcyjna , ktra poteguje rzut czy dźwignie.. Wiem ,ze to co pisze moze jest txtem, niemalże sci-fi ale tak jest.
Silvio.. nie zastanawiales sie dlaczego po np. nikkyo bola cie nadgarstki przez dwa tygodnie a czasami (choc bol byl bez porównania wiekszy ) nadgarstek nie boli juz przy nastepnej technice?

Aiki
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Mnie osobiście najbardziej przydaje się działanie nikkkyo na wątrobę :drinking: , a sankyo polacam wszystkim palaczom papieros .

Aiki,
a kiedy ostatni raz byłeś na stażu z S. Cognardem :?:
....a energia pozytywna to była u uczestników stażu jak S. Savegnago przywiózł szampony :wink: gdzieś w 87 roku :D

S.
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Zdaje sie ze dzwignie koncowe maja pomoc nam sie rozluznic.

Na przyklad dzwignia koncowa przy nikkyo fajnie rozciaga bark i jak sie czlowiek rozluzni i nie robi tego z jakims oszolomem, ktory za wszelka cene chce nas zmusic do odklepania, to moze byc calkiem przyjemna. :-)
To chyba mozna potraktowac jako pewien masaz, aczkolwiek czy ma to jakies glebsze dzialania to niestety nie wiem :( .

Ale znam takich co mowia ze: "nigdzie nie boli tak jak na aikido" :-) i jeszcze sie z tego ciesza. 8O
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Dźwignie w aikido są nie tylko po to, by zadac bol. Malo ktory instruktor wie ,ze jest to forma masażu.


tzn. w sensie rozciagania sciegien? to akurat zadna nowosc, no chyba ze w zupalnie innym znaczeniu...

Jestem ciekaw na ile jest prowadzona edukacja w tym kierunku. Np. za jakie organy odpowiedzialne sa ikkyo , nikky,sankyo?


i znowu niejasno... tzn. watrobe (jak snajper pisal) masz na mysli, czy jakis tam miesien w przedramienu?

Czy w ktoryms dojo sa rownolegle porwadzone zajęcia z np Rhei-ki ?


nie, nie u nas, a moze i sa, ale ja nie wiem co to to Rhei-ki - napisz cos wiecej, poczytam, moze zrozumiem :?
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

moze opisz problem postaram sie pomoc.

aiki

dzięki, ale nic się nie da zrobić - złaziłem już lekarzy łącznie z dr. Adamczykiem z Caroliny w Warszawie (jeśli będziecie mieli problemy z nadgarstkami to polecam gościa - wie co mówi, mają tam chyba najlepszą diagnostykę kolan (Śmigielski) i nadgarstków(Adamczyk), podobno jest best operatorem - minus to tylko cena)
okazało się, że mam tzw "luźne nadgarstki" - co się zdarza u ok.1/7 osób i co nie sprzyja ich intensywnym przeciążeniom, na które je narażałem w wieku licealnym - efekt - torbiele w nadgarstkach i ból przy pewnym rodzaju nacisku. Można to załatwić operacyjnie ale ponieważ można z tym żyć a nie ma 100% gwarancji efektu zabiegu to na razie się nie zdecydowałem - aczkolwiek czasem przeszkadza (nie dalej jak miesiąc temu robiłem na zamówienie żony pierogi i śpieszyłem się, a że wałkowanie to akurat ten nacisk co mi nie pomaga to następnego dnia dostałem stanu zapalnego i przez tydzień nie mogłem w ogóle ruszyć nadgarskiem ani nawet się na trening - niezły absurd co??? :) :) :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

nie.. jest ewidentna roznica pomiedzy rzutammi senseja Cognarda a sensjea Sevegnago.. niby technika ta sama ale.. ale i tu sa wlsnie te subtelnosci ktore mnie ciesza. U Savegnago jest przesyl energi pozytywnej..

A jaki jest przesył u senseia Cognarda :?:
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Mnie osobiście najbardziej przydaje się działanie nikkkyo na wątrobę :drinking: , a sankyo polacam wszystkim palaczom papieros .

Aiki,
a kiedy ostatni raz byłeś na stażu z S. Cognardem :?:
....a energia pozytywna to była u uczestników stażu jak S. Savegnago przywiózł szampony :wink: gdzieś w 87 roku :D

S.

Nadal pewnie ta energia emanuje z niektórych sklepów z ciuchami .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
po koleji..
snajper ,soma: nie rozumiem negatywnego nastwieni, nie pamietam szaponow , bo ucze sie u Senseja Wysockiego od 1988. Pamietam dlugopisy, jakies breloczki do kluczy.. ale rozumiem ,ze jak sie czegos nie pojmuje to najlepiej obsmiac. aha. na stazu z Cognardem bylem dosc dawno.

soulfly: a probowales zwyklej kuracji parafinowej ? Polecam tez Staszka Walkosza z Bielawy.

Jon Snow : jak pamietam - negatywny.

LM, Evendim - odpowiem jak wroce ze stazu z sensejem Savegnago.. moze w miedzyczasie ktos dopisze cos ciekawego.

chyba nikogo nie pominąłem

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Jestem ciekaw na ile jest prowadzona edukacja w tym kierunku


zacznij jeździć na staże, to może będziesz wiedział więcej. Dźwignie w swojej kojejności mają pewną strukturę oddziaływań. Rozpoczyna ikkyo od ogólu, kolejne dźwignie szczegółowo przechodzą przez liczne organy, by gokyo ponownie kończyło ogólem. O szczegóły zapytaj swojego nauczyciela, jeżeli go masz oczywiście, zamiast pytać na forum i wypisywać takie brednie jak:

roznica pomiedzy rzutammi senseja Cognarda a sensjea Sevegnago.. niby technika ta sama ale.. ale i tu sa wlsnie te subtelnosci ktore mnie ciesza. U Savegnago jest przesyl energi pozytywnej.. nie dosc ,ze rzuca to jeszcze dostajesz kopa energetycznego


nie uważam by techniki tych panów leżały koło siebie, może 20 lat temu kiedy jeden z nich dostał od swojego nauczyciela ostatni swój stopień, żeby o tym wiedzieć nie wystarczy siedzieć na forum i czekać na gotowe odpowiedzi, trzeba być w bardziej u źródła i mieć uszy otwarte, sam Savegnago o tym wspominał, czy słuchałeś, czy byłeś na tym stażu?. Bzdury o możliwości porównania, czy oceny ich technik, czy wręcz energii możesz opowiadać swoim uczniom, jeżeli nic ciekawszego do głowy ci nie przychodzi, ale tu się tylko ośmieszasz. Subtelność i ty to dwie skrajności, więc nie używaj tak trudnych słów! :D
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

nie.. jest ewidentna roznica pomiedzy rzutammi senseja Cognarda a sensjea Sevegnago.. niby technika ta sama ale.. ale i tu sa wlsnie te subtelnosci ktore mnie ciesza. U Savegnago jest przesyl energi pozytywnej.. nie dosc ,ze rzuca to jeszcze dostajesz kopa energetycznego.. Prawdopodobnie protrafi w stanach zagrozenia generowc tez enegrie destrukcyjna , ktra poteguje rzut czy dźwignie.. Wiem ,ze to co pisze moze jest txtem, niemalże sci-fi ale tak jest.
Silvio.. nie zastanawiales sie dlaczego po np. nikkyo bola cie nadgarstki przez dwa tygodnie a czasami (choc bol byl bez porównania wiekszy ) nadgarstek nie boli juz przy nastepnej technice?
Aiki


Aiki przyznam że ja też widziałem rzeczy które brzmią zbyt nieprawdopodobnie by o nich pisać. Dlatego nie napiszę, bo na tym forum niestety nie można być zbyt szczerym. Wiesz o kim myślę. Ale napiszę Ci na priv.
Silvio
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Pisz na ogóle, albo wogóle nie zaczynaj z takimi pompkami, bo takie zachowanie to dziecinada.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

....a energia pozytywna to była u uczestników stażu jak S. Savegnago przywiózł szampony :wink: gdzieś w 87 roku :D


...ale szamponiki były OKi ?
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

po koleji..
snajper ,soma: nie rozumiem negatywnego nastwieni, nie pamietam szaponow , bo ucze sie u Senseja Wysockiego od 1988. Pamietam dlugopisy, jakies breloczki do kluczy.. ale rozumiem ,ze jak sie czegos nie pojmuje to najlepiej obsmiac. aha. na stazu z Cognardem bylem dosc dawno.

Aiki

Aiki .W Szczecinie nie jest tajemnicą że Savegnago i J.W mieli wspólne interesy w sklepach z używanymi ciuchami z Włoch .Jak interesy szły dobrze to musiała pozytywna energia emanować od każdej ze stron. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
to jest klamstwo . Bo nie uzywane ciuchy, szmpony i inne pierdy . Tylko dystrubujca ponczoch Golden Lady. Soma jak cos piszesz - to niech to ma choc krztyne prawdy..

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024