Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczna technika K.Tohei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Magiczna technika K.Tohei
Dołączona grafika

prosze bardzo, tak atakowali amerykancy K.Tohei'a na Hawaiach jak prowadzil staz w polowie lat 1960

Nic dziwnego ze mogl robic magiczne techniki :wink: Ale kto powie jak sie naprawde wychodzi z takiej pozycji?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
to male blond z tylu to tez marines?
ech .. wyjsc jest kilka.. (zeby nie bylo ,ze nie merytorycznie)
podobno na pierwszym spotkaniu jakis marines rzucil sie na niego z saperka... co sie z nim stalo nie wiadomo..

aiki
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Mnie to tam na zaden atak nie wyglada, co najwyzej ten facet czule sciska Toheja :) ... nie wiem tylko czemu od tylu :lol:

A zeby bylo merytorycznie to wydaje mi sie ze sensowniej jest lapac tak zeby obejmowac tylko korpus a nie korpus i rece. Przynajmniej zapasnicy tak robia i piekny suples im potem wychodzi. :-)
  • 0

budo_10kan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
No... kiedyś dawno to mie uczyli żeby w takiej sytuacji to gościa zmiękczyć. Na przykład piętą w podbicie stopy przyładować (teraz jak Aikido zacząłem ćwiczyć to mówią, że to atemi...).

A jak gość się rozluźni to już można coś wymyślić 8)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Evendim,
troche za wysoko trzyma jak na suples.....

tak, tam się chłopaki trzymają :oops: - zaden atak

S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
e no chlopaka.. wezcie poprawke ,ze Szczepan srtrcil kontakt ze swiatem kilka lata temu. Takiego aikido uczyli w PL jakies 10 lat temu.. no moze 12.
Przeciwnik lapie od tylu.. jak ktos byl na zlocie to wie co sadze o atakach z tylu.
A to, to ze zdjecia bylo wykorzystywane do przejscia bnop. do nikkyo.. tylko. tylko ,ze jak gosc dobrze zlapie to gały wylażą i traci sie oddech..
Z praktycznego punktu widzenia - bezsens.. ze szkoleniowego.. przestarzale..

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
skręt bioder atemi w krocze, a następnie standarowe kombinacyje...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei

skręt bioder atemi w krocze, a następnie standarowe kombinacyje...

No niech cię taki misman złapie w pół dość nisko obejmując ręce... obracaj sobie wtedy biodrami. :)
Jeśli gość ma pojęcie o trzymaniu to nie będzie stał jak słup, tylko będzie przeciwdziałał. Kiedyś robiłem takie ćwiczenie i trzeba było pracować całym ciałem, żeby znaleźć lukę w obchwycie. No i zawsze można popracować głową limo :D
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Taa... jak nas jakis kafar tak zlapie to jak to napisal Aiki mozna co najwyzej oczka wybaluszyc. 8O :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
gdyby babcia wąsy miała....

Szczepan pytał się jak się wychodzi z tej akurat pozycji, a gostek jak widzicie trzyma ręce wysoko. I w zaden sposób nie blokują bioder.
Nie mam tylko pewności (przez hakamę) czy kolo przypadkiem nie sciska kolanami nogi Toheia.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Z tego uchwytu jest proste wyjście.Łokcie obrócić na zewnątrz, krok lekko w bok przed siebie.Pochylić się i jednocześnie podnieść łokcie .Uke zsunie się z uchwytem.
O wiele trudniej jest gdyby uke złapał niżej, na poziomie łokcia.
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Można by nogą np lewą obejść typka od tyłu( pamiętając o nie odrywaniu stopy prawej od tatami (cały czas w trzymaniu) i posadzić go na własnym biodrze po czym łapiąc za podudzia (oba i obiema rekami ) cisnąć nim przez oś własnego ciała . Gościu po niedługim locie :angel: odruchowo złapie nas za ramie ( przy dobrym wietrze ) po czym blokujemy tradycyjnie jak już leży. ( technika dowolna) :)
Bardzo proste w zastosowaniu dlatego prawie zawsze atakujący opszcza trzymanie poniżej wysokości naczych łokci pogrążając nas w rozpaczy :nie:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Widze ze padlo kilka ciekawych propozycji...Faktyczni trzymanie nie jest za trudne, no ale jest jakie jest.
Osobiscie, biorac pod uwage ze sensei wyglada 2 razy bardziej masywnie od atakujacego rotfl (choc nie powiedzialem ze ma 2 razy wiecej tluszczu....), to podejrzewam ze go tradycyjnie rozpedzi uzywajac wlasnej masy i go rzuci na swoja slynna kokyunage :lol:

Czyli zero atemi (czy to glowa, lokciami,biodrami czy nogami....) Tu sie bym zreszta zgodzil, ze z takiego latwego trzymania zadne atemi nie sa potrzebne...Ogolnie to jak atak jest latwy to po co dawac atemi? Ja nawet przy bardzo trudnym ataku staram sie nie uzywac w ogole atemi - zeby nie zastepowac brakow technicznych tym atemi, co powoduje mocne poszukiwania jak technicznie rozwiazac ta sytuacje...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
bzdura... zaden uke nei bedzie tak stal i czekal.. jezeli zlapal w ten sposob to po to by wystawic nas kumplowi. W ostatecznosci podniesie i o cos rzuci.
Jak pisalem wczesniej.. niepraktyczne i przestarzale. W sumie to zdjecie ma ze 30 lat.. to co sie dziwic?

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei

Z tego uchwytu jest proste wyjście.Łokcie obrócić na zewnątrz, krok lekko w bok przed siebie.Pochylić się i jednocześnie podnieść łokcie .Uke zsunie się z uchwytem.


I nas zadusi... :)))
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei

Czyli zero atemi (czy to glowa, lokciami,biodrami czy nogami....) Tu sie bym zreszta zgodzil, ze z takiego latwego trzymania zadne atemi nie sa potrzebne...Ogolnie to jak atak jest latwy to po co dawac atemi? Ja nawet przy bardzo trudnym ataku staram sie nie uzywac w ogole atemi - zeby nie zastepowac brakow technicznych tym atemi, co powoduje mocne poszukiwania jak technicznie rozwiazac ta sytuacje...


Moze jak bede mial trzeciego Dana (czapke z daszkiem juz mam :))
to nie bede potrzebowal atemi. Ale poki co trzeba poprzez atemi zrobic sobie troche troche miejsca, a zwlaszcza rozluznic uchwyt.
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei

bzdura... zaden uke nei bedzie tak stal i czekal.. jezeli zlapal w ten sposob to po to by wystawic nas kumplowi. W ostatecznosci podniesie i o cos rzuci.
Jak pisalem wczesniej.. niepraktyczne i przestarzale. W sumie to zdjecie ma ze 30 lat.. to co sie dziwic?


Święta racja!
Wkraczamy tutaj w skutecznośc aikido. A temat ten jest baaaaaaaardzo groźny!
Faktem natomiast jest ze żeden uke w realu nie podłoży nam się a gdy zobaczy nas w hakamie to jeśli ma trochę oleju w głowie to ściągnie nas do parteru.

Zaprezentowane trzymanie jest beznadziejne i służące raczej pokazowi niż nauce czegokolwiek.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Poteoretyzować :roll: zawsze można.
Widziałem kiedyś film instruktarzowy z S. Tohejem. Był podobny atak, tylko od przodu. Tohej bronił się szczypiąc w pachwiny atakującego, myślę, że w tej sytuacji jest to mozliwe, ale tylko wtedy gdy odsunie biodra by mieć dostęp do tych miejsc.
Pokazywał nawet dokładnie jak szczypać, jak reakcja uke była prawdziwa to S. Tohej spokojnie mógłby pracować w kuźni :wink:

Jeżeli chodzi o uke, to dla mnie szykuje się do zapaśniczgo takedown-a czyli obalenia. Popatrzcie zaczyna blokować swoim lewym kolanem kolano S. Toheja. Zaraz powinna być gleba.... :o chyba że...... :twisted: (do wyboru opcje rozwiązań wyżej) :D

S.
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
Co ty chcesz rozlużniać i po co robić wiecej miejsca?
Tam jeszcze jeden miedzy nimi by sie zmieścił! :)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczna technika K.Tohei
No ja z moim hara bira :) nie podejmuje się :cry:

S.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024