Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido - Twardy styl ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_tommy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido - Twardy styl ?
Co to jest twarde AIKIDO ? Jeśli wiecie coś na ten temat napiszcie. :?: :bad-words:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
O`Sensei za mlodu prowadzil "piekielne dojo" jego treningi byly cholernie ciezkie. Technika rowniez sie roznila (byla krotsza i silniejsza).
W tamtych czasach cwiczyl sobie Gozo Shioda i to on po odejsciu zalozyl "twarda" szkole.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

O`Sensei za mlodu prowadzil "piekielne dojo" jego treningi byly cholernie ciezkie.


Znaczy sie mordował dziewice? ;)

Satana...
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
Gwalcil, mordowal... a potem znowu gwalcil :lol:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

O`Sensei za mlodu prowadzil "piekielne dojo" jego treningi byly cholernie ciezkie. Technika rowniez sie roznila (byla krotsza i silniejsza).
W tamtych czasach cwiczyl sobie Gozo Shioda i to on po odejsciu zalozyl "twarda" szkole.


tiaaaa, no nie wiem...
z tego co ja widze to mientkie jest to aiki u Nagano Sensei, nie tak mientkie jak u Asai Sensei, ale do Sensei Kena z twardoscia daleko... :evil:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
w zawodzie budoki najbardziej lubie gwalcenie...

:-)

Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

Co to jest twarde AIKIDO ? Jeśli wiecie coś na ten temat napiszcie. :?: :bad-words:



........hmhm.....twarde wykonywanie technik jest charakterystyczne dla poczatkujacych co usiluja robic techniki skutecznie. Nie nalezy sie temu dziwic, maja malo techniki ale za to duzo zapalu. Ta zupelnie naturalna faza przechodzi nastepnie, w kolejna, gdzie tori wykonuje techniki miekko i skutecznie, ale za to uke laduje twardo i odczuwa techniki bolesnie.Ta druga faza nie zawsze jest osiagana, warunkiem jest bowiem cwiczenie u odpowiedniego instruktora.
KOlejna faza to wykonywanie techniki miekko a odczucia uke sa sympatyczne, a wszystko to przy zachowaniu doskonalej skutecznosci technik. Na ta faze trzeba miec ladnych pare latek ikkyo za pasem. I tylko niezwykle zadkie przypadki tam docieraja.

widze Tommy ze nie palasz miloscia do twardego aikido. Na pocieszenie powiem ci ze 95% aikido na swiecie to aikido flakowate, nawet nie usiluja robic twardego. Tak ze niebezpieczenstwa nie ma :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
1000 slow o sadzeniu grochu.. ja wiem ,ze funkacja moderatora jest odpowiedzialna.. ale takze wymaga poczucia humoru. Ten watekl poszedl w tym kierunku. (wiem,ze tlumacze jak chlop krowie na miedzy ale...) i nie ma sensu pisanie czegos merytorycznego. Czemu ?
To proste.. koledzy ktorzy pisalei wczeniej wiedza dobrze,ze nie ma czegos takiego jak miekkie i twarde aikido. Te pojacia moga sie odnosic do kung-fu.
To ,ze ktos wykonuje techniki szybciej i pewniej, to nie znaczy ,ze robi twarde aikido. Nie. robi je na wyzszym poziomie. "Twarde aikido" to taki pierd ukuty w dawnych czasach.

Na pocieszenie powiem ci ze 95% aikido na swiecie to aikido flakowate, nawet nie usiluja robic twardego

Zdumiewajace.. a skad wiesz jakie aikido robi sie w Polsce? No tak.. jak sie jest za Wielka woda to tam jest "caly swiat" zrozumiale.

Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
Zgadzam sie ze twarde aikido nie znaczy lepsze aikido ale kazdy i tak przez ten okres twardosci musi przejsc jak chce cwiczyc na wysokim poziomie.

Wiesz Aiki, ja cwiczylem w roznych krajach aikido przez ostatnie parenascie latek, to troche mam pojecie jak ludzie na swiecie cwicza...a ty, gdzie cwiczyles? Tzn w Polsce konkretnie w jakim dojo cwiczysz? KOnkretnie jakie inne widziales?A w innych krajach, to gdzie cwiczyles? Bo jak nigdzie, to po co mi dupe trujesz?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

Zgadzam sie ze twarde aikido nie znaczy lepsze aikido ale kazdy i tak przez ten okres twardosci musi przejsc jak chce cwiczyc na wysokim poziomie.
?


Aiki ma racje! Jeśli ktoś robi Aikido na twardo, tak jak Ty Szczepan, to to już nie jest Aikido.
Silvio
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

Zgadzam sie ze twarde aikido nie znaczy lepsze aikido ale kazdy i tak przez ten okres twardosci musi przejsc jak chce cwiczyc na wysokim poziomie.
?


Aiki ma racje! Jeśli ktoś robi Aikido na twardo, tak jak Ty Szczepan, to to już nie jest Aikido.
Silvio

Nie wiem jakie aikido robi Szczepan .Moim zdaniem podział na twarde i miękkie jest podziałem iluzorycznym.A uzależnienie , czy to jest aikido ,jest pomyłką. Sensei Tamura robi dosyć krótki ruch . I jak chce to robi to miękko . Ale potrafi to zrobić tak że uke pada jak ścięty .To co ,wtedy to nie jest już aikido?
Swietnym przykładem jest sensei Yamada i sensei Tamura. Mają zupełnie inny ruch . Sensei Yamada ma długi i obszerny .Sensei Tamura krótki i prawie ścinający z nóg. To który z nich robi aikido? A moze inaczej .Który z nich nie robi aikido?
Proponuję zrzucić klapki z oczu i poćwiczyć z każdym z nich .Jest taka możliwośc .Tylko trzeba się ruszyć .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
od tego jest vortal by dupe truc..

a ci do reszty....

Wysłany: Czw Paź 17, 2002 0:06
--------------------------------------------------------------------------------
tez sie do tego dopisze.. obsmiewanie Waldka nie jet w porzadku. tym bardziej ,ze gośc troche świata zwiedzil ( o czym moderator zapewne nie wie) .

Uslyszymy jakies przeprosiny Waldka ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za dlugie by wkleiac -ale pozostalo bez reakcji

no i na koniec perelka :

Wiesz Aiki, ja cwiczylem w roznych krajach aikido przez ostatnie parenascie latek, to troche mam pojecie jak ludzie na swiecie cwicza...a ty, gdzie cwiczyles? Tzn w Polsce konkretnie w jakim dojo cwiczysz? KOnkretnie jakie inne widziales?A w innych krajach, to gdzie cwiczyles? Bo jak nigdzie, to po co mi dupe trujesz?


Nie bede sie czepial tonu tego postu, choc zwykle moderator forum aikido zwyczjowo zamykal takie watki.
Wlasciwie powienieem przytoczyc to co pisalem kilka miesiecy temu na temat mojej kariery w aikido. Bylo sobie przeczytac.:-). Mze popytaj na jakim poziomie stal trening aikido na zlocie?Ja sie nie domagam od nikogo wgladu do ksiazeczki stazow i spowiadania sie z kim cwiczyl i wodke pil. Jezeli uznam ,ze interlokutor wie ode mnie wiecej bede chcial sie nauczyc. Nie udaje wiedzy - tak jak ty Szczepan. Uciekasz od konkretnych pytan, nie udzielasz odpowiedzi, a jezeli juz sa to są metne jak kaluza po burzy. A.. i kazda ucieczka od konkretnego pytania powoduje pojawienie sie kilku nowych watku majacych charakter bardziej kulturalno-oswiatowy niz jak to mowisz merytoryczny. Wyrwalem powyzej kilka takich pytan.. by nie byc goloslownym. Drazni mnie tez to,ze traktujesz ludzi ktorzy mieszkaja i trenuja w Pl per noga. Wielu z nich cwiczy krótko i nie ma doswadczenia. Wmowienie im czegokolwiek jest proste i latwe. Ze mna jest inaczej. Nie dam sobie wcisnac glupoty i natychmiast ja napiętnuje.
Masz wiec trudny orzech do zgryzienia.. albo mnie wyrzucisz , albo zaakceptujesz.Mowie o tym wprost bo juz mi sie nie chce ,czekac az odpowiesz na jakies z moich pytań.
Mam jakkolwiek nadzieje ,ze moja wiara w to,iz vortal Budo powstal po to,by rozmawiać na tematy zawodowy (w tym przypadku aikido) nie zostanie zachwiana.
howgh..
Aiki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

alez PawleD, ja nikomu nie mam zamiaru nic udowadniac, skad taki smieszny pomysl? Prosilem Aiki zeby mi zadal konkretne pytania co do mojej niewiedzy a ten mnie ciagle odsyla do archiwum.....jak kiedys nieslawny pan B. Nawet w kazdym nowym topicu o tym przynudza naprawde Aiki, zero kreatywnosci


No to skad smieszny pomysl ,ze ja mam cos udowadniac?

Jeszcze:
Jak kogoś zaboli jakiś jego grubiański tekst, potrafi powiedzieć:
"ach, Ty jesteś taki wrażliwy i tak łatwo się obrażasz"
A jak powiesz coś niewygodnego, słyszysz:
"myślałem że już wyrosłeś z takich argumentów"
Schopenhauer mógłby się od niego sporo nauczyć.
Silvio


Wybacz Silvio ,ze cie cytuje ale IMHO jest to akuratne BTW rozczulania sie Szczepana nade mna.

Aiki
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
Drogi Szczepanie,
Mógłbyś przybliżyć na którym etapie Ty jesteś :?: :wink:

A może twardość zależy od podłoża na jakim cwiczą (klepka - twarde, tatami - średnie, mata zapaśnicza - "miętkie") :D :D

S
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
Czytam sobie dluzszy czas wypowiedzi Aiki-ego i muszą przyznać, że co moderator się postara i wstawi nowy temat i napisze coś mądrego :) to Aiki zaraz się przywala, że to niemerytoryczne, że tak się robiło 30 lat temu, że po co o tym gadać, że to, że tamto...rzadko zgadzam sie ze Szczepanem, ale Aiki: męczysz :twisted: napisz coś od siebie albo najlepiej wymyśl sam nowe tematy, bo moderator S. stara się jak może, inaczej na tym forum nudą by wiało, a ty tylko się jego czepiasz...trochę merytoryki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

Mam jakkolwiek nadzieje ,ze moja wiara w to,iz vortal Budo powstal po to,by rozmawiać na tematy zawodowy (w tym przypadku aikido) nie zostanie zachwiana.
howgh..
Aiki


Tak jest , tematy zawodowe. Tak ze zejdz ze mnie osobiscie. Nie bede w ogole z toba dyskutowal na temat mojej osoby a takze co robie jako moderator.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?

Drogi Szczepanie,
Mógłbyś przybliżyć na którym etapie Ty jesteś :?: :wink:


To zalezy ile kawy wypije rano :lol:
Zreszta moze sie bedziesz mail okazje przekonac osobiscie jak w maju przyjade do Polski :wink:

A może twardość zależy od podłoża na jakim cwiczą (klepka - twarde, tatami - średnie, mata zapaśnicza - "miętkie") :D :D

S


aaacchh..chodzi ci o odczucia uke! a ja myslalem o tori 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Twardy styl ?
znaczy sie pytania pozostaja bez odpowiedzi.. very well

Jon snow - nowe tematy if you wish... juz pisze.

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024