Skocz do zawartości


Zdjęcie

dźwignie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Sprawie trzeba oddać słuszność.

To, że GS przywoził różne suweniry, breloczki, wyżej wspomniane mydła do kąpieli, kakuobi, hakamy, bokkeny, torby i rozdawał je ludziom za friko, wynikało tylko i wyłącznie z jego życzliwego charakteru i życzliwości dla Polaków. Postrzeganie tego jako jego wyrachowania jest bardzo tendencyjne i nie na miejscu.

:) czyżby zła energia, wynikająca z niewłaściwej praktyki ???
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
MM - Nie tlumacz rzeczy oczywistych, zwlaszcza tym , ktorzy tlumaczen nie chca, bo maja swoja bajke na wlasny uzytek.
Czasu szkoda.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Panowie,
wtedy były inne czasy (lata osiemdziesiąte) i z pewnością nastawienie S. Savegnago było bardzo pozytywne w stosunku do Polaków (myślę, że się nie zmieniło do tej pory :wink: ).
Zresztą S. Savegnago podkreślał później wielokrotnie, że jak na początku przyjeżdzał do Polski widział ludzi szarych i zmęczonych, później to się zmieniło.....
Rzeczywiście myślę, że próba wyszukiwania się tu jakiegoś wyrachowania
rzeczywiście jest błędem.

Aiki,
ja nigdy nie miałem negatywnego nastawienia do S. Savegnago,
wydaje mi się, że to Ty wchodzisz na niebezpieczny grunt używając określeń energia pozytywna i negatywna.
Myślę, że ocena energi technik takich Nauczycieli nie leży w naszym (a, z pewnościa nie w moim :wink: ) zakresie. Jak napisałeś na stażu z S. Cognardem byłeś dawno - skąd więc twoje odczucia i to takie :oops: ?


S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
no sa takie jakie pamietam..

Aiki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
jak widze.. watek sie ubumarl to by byc konsekwenty..mowilem ,ze napisze o dziwigniach .
Ikkyo- zolądek
Nikky-watroba
Sankyo- serce

Aiki
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Aiki,
a co działa na głowe :idea:

Myślę, że należy wziąść się do roboty :) :)

S.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
jak chcesz byc konsekwentny to jest jescze yonkyo (2wersje) i gokyo.
A takze cala reszta kotegaeshi, hijikime-osae itp.
:))
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
Garry.. moze tak przeczytaj dokladnie co napisalem w pierszym poscie tego watku ?
no.. i..? Zarzucanie mi niekonsekwencji to tak jakbys powiedzial,ze woda jest sucha..

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

jak widze.. watek sie ubumarl to by byc konsekwenty..mowilem ,ze napisze o dziwigniach .
Ikkyo- zolądek
Nikky-watroba
Sankyo- serce


To co pan piszesz panie aiki leży blizko prawdy, ale nią nie jest, ja Ci tego nie będę kładł przed nosek musisz sie tego jednak lepiej dowiedzieć, bo za kilka lat twoi uczniowie będą sie z ciebie smiąć, panie aiki.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

Garry.. moze tak przeczytaj dokladnie co napisalem w pierszym poscie tego watku ?
no.. i..? Zarzucanie mi niekonsekwencji to tak jakbys powiedzial,ze woda jest sucha..

Aiki


why, tez kiedys slyszalem te teorie. Dla przykladu yonkyo o którym nie wspomniales oddzialuje podobno na płuca. jesli je naciskamy od wewenętrznej strony przedramienia. Jesli od zenętrznej o ile dobrze pamietam na serce.
Nie jestem znachorem wiec traktuje to z przymrużeniem oka, stąd moje przyznam ironiczne pytanie odnosnie hijikime-osae. Byc moze uwierze z to co mówisz jak usłysze to od kompetentnej osoby, tymczasem z tego co mi wiadomo znachorem od medycyny naturalnej nie jestes.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...
jejku.. cos sie czepil.. pyalelem o ppierwsze try dzwignie.. Jasne ,z e yonkyo to pluca.. ale nie pytalem o to...

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dźwignie...

jejku.. cos sie czepil.. pyalelem o ppierwsze try dzwignie.. Jasne ,z e yonkyo to pluca.. ale nie pytalem o to...





Działanie yonkyo na płuca jest raczej marginalne, podobnie jak na serce i jelita, ale głównym "jego" organem jest .......*, tutaj trzeba też by zastanowić sie w jaki sposób owe jonkyo działa na ten organ , rozpraszając jego energię, czy też ją wzmacniając, oraz jaka dzignia jest opozycyjna dla tej techniki i jej oddziaływania.


*szczegóły, jak wszystkim obecnym wiadomo, wyjaśniam wyłącznie na swoich treningach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024