Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc policji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Pomoc policji?
Wyobrazmy sobie sytuacje - idziesz po ulicy , spokojnie oczywiscie - i widzisz jak z naprzeciwka biegnie koles - normalny srednia waga i wzrost - za nim , parenascie metrow - policjant - widac ze koles ewidentnie ucieka przed wladza - co robisz?
Masz kilka sekund(najwyzej) na decyzje - a koles musi przebiec tuz obok ciebie ...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
Szybki rzut okiem ... jesli gosc ma bron - pistolet/rewolwer - wycofuje sie za oslone. Jesli biegnie bo spierdala bez niczego ,albo z nozem, i np z torebka w reku usuwam sie i jak przebiega low w nogi.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

Wyobrazmy sobie sytuacje - idziesz po ulicy , spokojnie oczywiscie - i widzisz jak z naprzeciwka biegnie koles - normalny srednia waga i wzrost - za nim , parenascie metrow - policjant - widac ze koles ewidentnie ucieka przed wladza - co robisz?
Masz kilka sekund(najwyzej) na decyzje - a koles musi przebiec tuz obok ciebie ...


Moze to bedzie aspoleczna postawa ale olac i nie pchac sie w klopoty :?
bo to pojebany kraj i nie wiadomo co by bylo pozniej.......
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
jup

zaweze te sytuacje do tego co mnie wczoraj spotkalo:

mieszkam sobie w akademiku w gdansku , mam malo znajomych z miasta (zadnych "plecow") i widzialem jak koles ok 18 lat spieprza przed policjantem , ktory prawie na pewno go nie dogonil...
nie zatrzymalem go i bardzo sobie to wyrzucam , i daltego chyba zadalem to pytanie by sie podbudowac , gdy ktos odpowie ze zrobilby podobnie :(
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
nie ma sie co oszukiwac.... nie postapiles tak jak powinienes postapic...

...ale racja jest to ze wiekszosc (w tym pewnie i ja) postapilbym tak jak ty
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

Wyobrazmy sobie sytuacje - idziesz po ulicy , spokojnie oczywiscie - i widzisz jak z naprzeciwka biegnie koles - normalny srednia waga i wzrost - za nim , parenascie metrow - policjant - widac ze koles ewidentnie ucieka przed wladza - co robisz?
Masz kilka sekund(najwyzej) na decyzje - a koles musi przebiec tuz obok ciebie ...


Podłożyłbym nogę milicjantowi. :)

Ale serio - nic bym nie zrobił.
Kilka dni temu gliniarze dorwali w Łodzi chlopaka, miał 17 lat. Na komendzie tak dokopali temu "terroryście", że mu kredki z tornistra wypadły! Chłopak teraz leży w Matce Polce ze złamaną ręką i nogą.
Oficjalna wersja milicji jest taka, że chłopak spadł ze schodów!
Po prostu sam spadł, to takie normalne. Jego matka zastanawia się tylko skąd chłopak ma na udach ślady po biciu pałką.
Myślę sobie, że kiedy gliniarz czuje się bezradny wobec przestępców, to od czasu do czasu musi złapać jakiegoś leszcza i wyładować na nim swoje napięcie.
Silvio
  • 0

budo_gozdal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola / Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
Nigdy nie bylem przeciwnikiem policji ani nigdy nie mialem z nia do czynienia, az do pewnego czasu ...
Im wiecej czasu mija tym gorsze jest moje o nich zdanie. Przytocze tutaj to, co mi sie wczoraj przydazylo:
Wracamy z dyskoteki z 2-ma kolegami. Jeden z nich idzie ze swoja dziewczyna. Dla zabawy wzial ja sobie na barana i przez nieuwage przewrocil sie tak, ze ona znalazla sie pod nim. Kiedy pomagal jej wstac, tzn heh nie zdazyl nawet jej chwycic bo oto nadjechala niewiadomo skad nasza ukochana policja i chlopak dostal ni z gruszki ni z pietruszki strzala w morde :( . No i ja sie teraz zastanawiam czym mogl sie ten policjant kierowac robiac cos takiego. Na poczatku myslalem, ze moglo to wygladac na probe gwaltu czy cos, no ale to napewno tak nie wygladalo. Chlopak dostal za nic, spisali nas i odjechali. A my poszlismy do domu. Nic kumplowi w sumie nie jest poza tym ze ma opuchnieta jak cholera warge.

Dlatego teraz pierdoli mnie to... nich sobie policja sama lapie przestepcow, a ja napewno nie bede w tym im pomagal. Niech radza sobie sami. Jak normalnych ludzi od bandziorow nie odrozniaja to ich juz problem, ale niech przypadkowe osoby na tytm nie cierpia :evil:
  • 0

budo_vojtex
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
ja bym raczej nie reagowal bo jeszcze podlozysz mu noge, cos mu sie stanie i cie do sadu poda:>

ale tak z ciekawosci, inna sytuacja:
wzieli cie na policje (zalozmy ze nie slusznie) i chca ci na sile cos udowodnic, ktos chce ci przylac, bronisz sie? atakujesz? czy moze tylko blokujesz? albo pozwalasz sobie wpierdol spuscic i pozniej sie bedziesz skarzyl?
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
jup

dobre pytanie - biorac pod uwage wszystko to co moge wymyslec - to mysle ze przy intensywnym palowaniu polozylbym sie na ziemi i oslanial kluczowe punkty ;-(
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

ja bym raczej nie reagowal bo jeszcze podlozysz mu noge, cos mu sie stanie i cie do sadu poda:>

ale tak z ciekawosci, inna sytuacja:
wzieli cie na policje (zalozmy ze nie slusznie) i chca ci na sile cos udowodnic, ktos chce ci przylac, bronisz sie? atakujesz? czy moze tylko blokujesz? albo pozwalasz sobie wpierdol spuscic i pozniej sie bedziesz skarzyl?



skarzyl? na prokuraturze? a co Ci to niby da... nie jeden byl taki przypadek-sprawy szybko cichna, nie dosc ze maja wazniejsze sprawy na glowie, to jeszcze beda sami sobie dolki pod nogami kopac?
Staraj sie do tego nie dopuscic, jesli mimo wszystko szmata bedzie miala zly dzien, uwazaj zeby mocno nie oberwac i udawaj cos dokladnie przeciwnego. Duzej krzywdy Ci zrobic nie chca.
Pzdr
3mbri0n
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
Najlepiej nic nie robic. Policja dostaje kase za narazanie paly, wy nie.

Natomiast nie rozumiem zupelnie tej coponiektorych dzieciecej logiki w typie "raz policjanci costam zrobili wiec im nie bede pomagal".
Jesli juz sie decydujesz na narazanie dupy to pomagasz nie tyle gliniarzowi ktory aktualnie biegnie za kims tylko prawdopodobnie spoleczenstwu, potencjalnym ofiarom, ramieniu sprawiedliwosci w ogole itd. I yc moze gonionemu, bo teoretycznie po ukaraniu moze wysc na dobra droge.
Zakadam oczywiscie ze goniony nie byl niewinny, bo w koncu ucieka.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

Jesli juz sie decydujesz na narazanie dupy to pomagasz nie tyle gliniarzowi ktory aktualnie biegnie za kims tylko prawdopodobnie spoleczenstwu, potencjalnym ofiarom, ramieniu sprawiedliwosci w ogole itd. I yc moze gonionemu, bo teoretycznie po ukaraniu moze wysc na dobra droge.


LoHan, czy Ty jesteś może harcerzem?
Silvio
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
jup

lo-han mniej wiecej dobre mowi - tzn. o tym ze nie pomagamy policji a sobie....
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

LoHan, czy Ty jesteś może harcerzem?
Silvio


A Tobie sie wydaje ze policja goni takich czy owakich zeby zadowolic swoje sportowe ambicje??
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?


LoHan, czy Ty jesteś może harcerzem?
Silvio

A Tobie sie wydaje ze policja goni takich czy owakich zeby zadowolic swoje sportowe ambicje??


Nie zrozumiałeś mnie. Pojechałeś z tym tekstem o "społeczeństwie" i "ramieniu sprawiedliwości" że pomyślałem że masz zajawkę na harcerstwo. Wiesz, dla mnie te teksty o społeczeństwie i ojczyźnie to puste slogany, kiedy widzę co się wokół dzieje.
Policja na dużą skalę dopuszcza się bezprawia a nawet współpracuje z przestępcami, dlatego uważam że ta instytucja powinna być rozwiązana.
W życiu bym im nie pomagał.
Silvio
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?

Wiesz, dla mnie te teksty o społeczeństwie i ojczyźnie to puste slogany, kiedy widzę co się wokół dzieje.
Policja na dużą skalę dopuszcza się bezprawia a nawet współpracuje z przestępcami, dlatego uważam że ta instytucja powinna być rozwiązana.
W życiu bym im nie pomagał.
Silvio


Jasne ze to walka z wiatrakami.
Ale "to co sie wokol dzieje" to raczej wina niedoskonalosci mlodego systemu, sytuacji ekonomicznej, spuscizny po komuchach i w bardzo duzej mierze ogolnie panujacej znieczulicy na ktora Ty jestes najlepszym przykladem. Ale rozumiem dobrze Twoje nastawienie i jak powiedzialem na poczatku: lepiej nie pomagac.. Chociaz z nieco bardziej praktycznych powodow....
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej policjant mialby jakikolwiek powod do uderzenia mnie w komisariacie, nawet jakbym sie tam jakims cudem znalazl w charakterze podejrzanego. po prostu nie wolno pyskowac ani sie stawiac, grzecznie odpowiadac na pytania i nic sie nie stanie. wedlug mnie dostaja ci ktorzy zasluguja.
  • 0

budo_agent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
Cóż...
Nie pomóc - postawa antyspołeczna.
Pomóc?
Ja bym pomógł, ale nie dla tego policjanta, tylko dlatego, że po pierwsze też byłem pracownikiem służb mundurowych, a po drugie te, który ucieka mógł coś tam zrobić, co jest conajmniej zabronione przez prawo.
Do policji długo nie miałem nic - wręcz przeciwnie. Moja praca polegała na wspólnych interwencjach, pomocy itd.
Jednak kilka miesiecy temu zostałem oskarzony o przekroczenie granic obrony koniecznej. Dostałem wpierdol na komendzie i to taki, jak jeszcze nigdzie indziej. Ja się wybroniłem, ale te gnoje dalej są "stóżami prawa"...
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
Nie przeczytalem watku-wybaczcie, to nie ignorancja ale fakt ze moje stanowisko w tej sprawie jest wyrobione i przerabianie kolejnych opini na ten temat to nic nie przynoszaca strata czasu.
masz wybor. Pomoc policji i ryzykowac wezwanie jako swiadek potwierdzajacy fakt jego ucieczki i liczyc sie z konsekwencjami ze ow kolo moze Cie kiedys na ulicy spotkac, rozpoznac i postarac sie bys mocno ten moment zapamietal, lub-stal i biernie przypatrywal sie jak kolejny wystepujacy przeciwko systemowi spolecznemu uchodzi bezkarnie. Ktos, kto byc moze zrobil cos okropnego, byc moze nie. Wiesz, to kwestia Twojego podejscia do sprawy-czy masz gleboko wpojona zasade konstrastowosci poprawnego dualizmu i odcienie szarosci w jakiejkolwiek formie u Ciebie nie wystepuja, czy czynnosc nakazuje opowiedzenie sie po stronie dobrej-aktywnego obywatela proobojacego cos z tym calym gownem zrobic, czy tesh zlej-biernego egoisty.
Wybor jest tylko Twoj.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc policji?
ja sie zgadzam z przedmowcom :!:
moj znajomy pomogl gliniarzowi w takiej sytuacji i ten idiota chcial go przy zatrzymanym spisywac :!:
kumpel popatrzyl na niego jak na idiote i po prostu poszedl i gliniarz sie jeszcze do niego rzucal...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024