Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_apock
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Na ulicy.
Mam pytanie czy Trening Boksu Wiele daje w walce na ulicy jeden na jeden, czy obronie sie na ulicy :?: :?:
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
nie!







8O
:lol:


:)

.. tylko aikido.. :twisted:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
... a tak serio to boks jest dobra alternatywa na ulice ...
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Dobrą alternatywą chba że trafisz na gościa który umie posługiwać się nogami i za przeproszeniem dosłownie skopie ci dupe!!!!!!!!!
Ale możesz nausczyć się paru prostych technik noznych ilub parowania kopnięć, zreszta duzo zależy od trenere. Jeżeli będzie cię trenował kotoś kto zna realia walki na ulicy to dobrze jak jakiś laik który tylko wie jak walczy się na rungu to reszte dowiedz się sam lub ić np mna kick boksing.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
bzdury sam trenowałem 5 lat kick box a na ulicy w starciu z dobrymi bokserami nie miałem szans użyć nóg musiałem walczyć pięściami
dlatego jeśli zdecydujesz się jednak na kicka to szukaj trenera który dobrze uczy boksu
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.

Mam pytanie czy Trening Boksu Wiele daje w walce na ulicy jeden na jeden, czy obronie sie na ulicy :?: :?:



Bosh jakie pytanie. Mamooo, a jak kupie sobie klamke to bede gangsta??...
Facet, to naprawde nie jest tak proste jak myslisz. Zaleznosc wielu czynnikow takich jak przeciwnik, Twoj zapal na treningach, aktualne umiejetnosci, trener, sytuacja-to wszystko sprawia ze okreslenie czy styl, a dodatkowo jaki styl, jest naprawde niemozliwe.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.

Bosh jakie pytanie. Mamooo, a jak kupie sobie klamke to bede gangsta??...


Hmmm... pytanie nie takie calkiem glupie.

Jak dla mnie pomysl calkiem niezly. Nie mialem co prawda okazji trenowac boksu, ale za to poogladalem troszku bokserow. Uprzedzajac pytania - owszem, w telewizji ;)

Obstawiam, ze na takich treningach zyskuje sie dwie wazne rzeczy: po pierwsze czlowiek nie jest potem zdziwiony jak dostaje w ryj, bo mu sie to na treningach zdarza dosc czesto... ma wiec za soba "obicie", ktore w prawdziwej walce dac powinno chyba sporo swobody ;) Po drugie zas, jak dla mnie, to bokser na treningach szybciutko pozbedzie sie leku przed strzeleniem kogos w pysk... i to zapewne szybka i skuteczna seria ciosow.

Czyli dostanie to cos, czego moze brakowac innym.

Co do zagadnienia chwytanie czy uderzanie to chyba juz dosc bylo watkow na ten temat, zeby teraz to roztrzasac ponownie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Chyba Adamie nie zrozumiales pytania. Pieknie ze sie wyzbedzie strachu (?????) przed strzeleniem kogos w ryj, pieknie rownierz ze nie poplacze sie jak sam w ten ryj dostanie. On zadal wyrazne pytanie-czy dzieki boxowi obroni sie na ulicy. Pytanie retoryczne dodam dla scislosci.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.

Chyba Adamie nie zrozumiales pytania.


Czytam wiec pytanie raz jeszcze, i co widze? "Czy trening boksu wiele daje"?

Hmmm, moim zdaniem odpowiedz brzmi: owszem, wiele. Mozna trafic lepiej, ale tez latwo trafic WIELE gorzej. Nie zrozumialem pytania? Ehh... no nie wiem :?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
wiele to pojecie wzgledne. Cos na pewno. Czy to wystarczy? Sie kiedys przekonasz.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
uwazam ze jak ciezko pocwiczysz to boks ci wiele da ,bokserzy to dobrzy fajterzy i na ulicy sie sprawdzaja ,ale to wszystko bedze zalezalo od ciebie
jak ciezko trenujesz jak czesto sparujesz ,jak masz psychike do walki itd,
ale mysle ze warto sprubowac

_________
Marcin
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
vitamina nie wiem z kim walczyłeś, może z gołotą :)
ale ja też trenowałem kick boxing i chodziłem na boks a jak do tej pory nie jestem w stanie pokonac brata który trenuje TaeKwonDo :(
Nie wynika to z tego że jest 8 cm wyższy i że TDK trenuje ponad 17 lat. To że jest jakimś tam mistrzem też nie czyni go lepszym. Lepszym czyni go to że jak ja skupiam się na obiciu mu ryja samymi rękoma i chociasz ładuje go niemiłosiernie to on i tak zawsze właduje mi jakąś technike nożną !!!! A taki low kick czy mawaschi na żebra skutecznie zniechęcają!!!!!!!! Pozatym w moim mieśćie Taekwondziści techniki ręczne trenowali u bokserów.
Tak że nie upraszczaj i nie podciągaj wszystkiego pod swoje doświadczenia bo inni mogą mieć inne !!!!
A co do trenera to jak najbardziej się zgadzam!!!
Mój trener był tyranem pracy ale dzięki temu cos się nauczyłem!!!
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
:) ja moze sie nie znam ale wiem troche, ze goscie co chca przypieprzyc facetowi na ulicy to nie wykonaja low-kicka czy tez nie kopna go z wybicia prawa noga przez lewe ucho ;) ... chca po prostu rabnac go piacha w ryj a potem oblozyc kopniakami jak padnie na ziemie. W zwiazku z tym trening boksu , unikow, pracy nog i balansu cialem pomaga ... End.

Teraz sie moze zmieni to jak beda dzialaly zasady .. i kwasy ... ze sie szczeniakow uczy w jakis szkolach streetfightingu i tego podobnych normalnego napieprzania na ulicy ... wtedy moze byc syf.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Dzikki miałem na myśli fakt że może trafic na ulicy na jakiegoś fightera który trenuje MA i podcvzas walki uzyje nóg tzn. KOPNIE go.
nie mam nic przeciwko boksowi bo jest super, ale trzeba byc gotowym na że koles może wyjechać z nogą.
Np. taki bramkarz najczęściej wyjeżdzą z low kickiem. Co mu wtedy ręce pomogą jak nie będzie mógł chodzić?
Jeżeli chce niech trenuje boks-super, ale lepiej żeby wiedział że ktoś może zaatakować jego nogi lub korpus nogami.
Przezorny zawsze ubezpieczony. 8)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Pięknie....

Boks jest doskonałą alternatywą na ulice. Nie jest to oczywiscie rozwiazanie wyczerpujace liczbę możliwych powiazań, ale jest to dobra alternatywa. Proponuje uzupełnić boks elementami grapplingu i będzie dobrze.

Bokser ze swobodą leje większość wychwalanych stylów kopiących, zwłaszcza takich które nie mają w swej strukturze technik na głowe od kyokushin, poprzez wszelkie niedotykalskie typu shotokan a na TKD w tarczach zakończywszy.
Boks jest nawet dobry w kontrze na low kick, a umiejętne posługiwanie się lewym prostym i wypracowanie systuacji pod prawy poprzeczny jest doskonałym modelem prowadzenia waki.
Dodajmy do tego, że spora część walk toczy się szybko, w krótkim dystansie i w wąskich spodniach to wyczerpuje to temat.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Kiedys gosc pokazal mi jedno .... jak mozna uniemozliwic atak nogami ... ja pierdole 8O .. sorki ... ale klient doslownie zasypal przeciwnika takim malym huraganem ciosow ... gdzies przy 8 czy 9 ! konkretnym ! strzale w okolice ucha i szczeki klient padl ...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
to ja ci mogę pokazać jak uniemożliwić taki huragan ciosów

poważnie
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Wiem mort wiem ... ale my jak na razie mowimy chyba wciaz o ulicy ... a jak na razie to tych kopiacych jest tak niewielu , ze zadnego nie spotkalem. Nie no spotykalem tych co kopali ale ich poziom byl ponizej zerowego , ot takie machanie noga.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
jak chodziłem na kyokushin , to tam było paru typów , co na ulicy samymi nogami kilka walk wygrali . Nikt się nie spodziewał kopnięć , a taki nieobroniony strzał zaawansowanego karateki to śmierć w oczach ...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Na ulicy.
Pierdolicie jak potłuczeni. Postawcie zawodnika z kyokushin i boksera na ulice a się zdziwicie rezultatem pojedynku. W ciągu pierwszych 5 sekund karateka leży ogladając świat z innej płaszczyzny.
Chociaż zdarzają sie też i wyjatki...


A co do karateków wygrywających pojedynki samymi nogami, to poproś ich do walki na lodzie, w budce telefonicznej a autobusie albo na schodach.


Gwoli jasności jestem karateką - przestańcie mnie drażnić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024