Skocz do zawartości


Zdjęcie

odżywki a MA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

odżywki a MA
jaka jest najlepesza odżywka dla ćwiczących sztuki walki i dlaczego? Co pozwala zoptymalizować rezultaty uzyskane na treningach ( jak maksymalnie zwiększyć wzrost siły i przyrost masy ) ? Są jakieś specjalne odżywki dla ćwiczących MA ?
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
Nie ma specjalnej odzywki tylko dla cwiczacych MA,wydaje mi sie,ze najlepsze polaczenie jesli chodzi o wzrost sily i przyrost masy jest polaczenie kreatyny z glukoza i glutamina.
Ja chodzac na silownie sporadycznie,a koncentrujac sie tylko na SW (ok.6-10 treningow/tyg) biore nastepujace suplementy:
1.na czczo i 30 min.przed posilkami aminokwasy proste
2.rano bialko z serwatki
3.w ciagu dnia dobijam posilki odzywka bialkowa tak,by zjadac 2,5g bialka/ kg.wagi ciala
4.przed najwazniejszym treningiem dnia zamiast posilku odzywka wegl/bialk w proporcji 50/50 (zeby zarcie nie lezalo na zoladku)
5.po treningu aminokwasy BCAA i glutamina
6.na noc samo bialko
7.duza porcja witamin i mineralow

Generalnie najwieksze postepy uzyskuje na kreatynie,ale niestety moj organizm lapie po niej wode podskorna i puchne,tak ze stosuje to sporadycznie.
Jezeli nie bierzesz sterydow, a duzo i ciezko trenujesz,to tylko wlasciwa suplementacja moze zapewnic twojemu organizmowi wystarczajaca regeneracje,sile i chec do walki.Pozdrawiam
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
dzieki za odpowiedź.nad kreatyną myślałem , jak chodziłem na siłkę - myślę jednak,że rezultaty jej stosowania przy ćwiczeniu MA są skromniejsze od tych jakie można zyskać ćwicząc na siłowni - to się mi teraz po prostu nie opłaca. Na siłownię chodzę raz w tygodniu - więcej nie wyrabiam . Trening MA jest jak dla mnie zbyt areobowy ,żeby nabijać masę - naturalnie myślę ,że przy takiej diecie i suplementacji jaką stosujesz jest to możliwe, ale na to trza mieć sporo hajsiku i dyscypliny - to jest dieta zawodowca . Ja staram sie utrzymywać dietę wysokobiałkową , ale najchętniej dołożyłbym coś na wzrost siły i rzeźbę ( tylko nie żadne l-karnityny , fat brunery i hmb-ice). Jest coś takiego?
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA

Ale Faolinar chcial wzrost sily i masy,dlatego takie odpowiedzi :P


No ja też się wkurwiłem czytając Wasze wypowiedzi... Co to znaczy "chciał wzrost siły i masy" ? ? Czy wy kurwa sprawy sobie nie zdajecie, że NIE można bezkrytycznie obrastać masą jak kurczaki brojlery czy inne indyki ? ? Jeśli ktoś jest postury nikczemnej, to wyżej własnego dupska nie podskoczy - nie naładuje się do 110 kg bez szkody dla organizmu... Takie grubasy jak np. ja z kolei mają problem, żeby zejść z masą poniżej pewnego poziomu (ja osobiście marzę o 90 kg :? ) Co wy chcecie poprawiać ? masę ?! Wytrzymałość poprawiajcie, gibkość, rozciągnięcie... Chciałbym również zauważyć, że przerost masy na szkielecie kostnym do tego zupełnie NIE przygotowanym (kościec przestaje rosnąć po przekroczeniu pewnego wieku) zaowocuje z kolei wyeksploatowaniem stawów, przeciążeniem więzadeł ściegien, większą podatnością na kontuzje. Będziecie kurwa fajnie "napakowani", z zajebistą rzeźbą (albo i nie, bo w większości przypadków na stymulowanym, sztucznym wzroście masy otrzymacie tzw. "świński" przyrost - typowo dresiarska budowa - komu się to podoba - proszę bardzo :? ) - i będziecie ciągle stękać że tu was boli, tam was łupie, stawy rozjebane, pozrywane scięgna, mikro(i makro)urazy mięśni... To Was rajcuje ? ? Zobaczymy za 10 - 15 lat, bohaterzy... 8O :cry: :twisted:
Uprawianie sportu (zwłaszcza MA ) samo w sobie jest już pewnym obciążeniem organizmu.. Należy więc robić to z głową, panowie... Wszystko z głową.. :roll: 8)
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
wow!!! odblokowano temat - więc można kontynułować : ktoś jeszcze ma jakieś propozycje ???
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
To ja powtorze to co juz poprzednio napisalem ... ty wiesz ale moze dla innych :

POlecam od siebie taki pakiet - Glutamina Ultimate Nutrition w proszku (400g) mikronizowana oraz do tego kreatyne i tutaj najlepiej Hitecha KTP albo Olimpu.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
No to jeszcze raz.
Do MA najlepsze są węglowodany. Trzeba mieć energie do treningu.
A reszta to już bardziej lub mniej potrzebne dodatki.

A jak by ktoś chciał brać kreatyne to bardzo ważne jest żeby do tego brać jakieś białko i węgle bo bez tego spada efektywność tego suplementu.
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki a MA
Wlasnie odwrotnie w trenigu Ma kreatyna ma wieksze zastosowanie niz na silowni. Wzrost masy i sily to dzialanbie uboczne kreatyny ktory jest wykorzystany w kulturystyce . Kreatyna zostala wymyslona dla kolarzy , biegaczy a nie pakerow. Wiec tutaj kreatyna jak najbardziej oczywiscie z bogata dieta w wegle i bialka i dobrym sposobem przyjmowania. Zeby byl jak najlepszy efekt.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024