Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskopatia - żadnych przywilejów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_morph
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dyskopatia - żadnych przywilejów?
Krótka historyjka z życia wzięta:

1) 2 lata judo, rok aikido - ale bez przykładania się do treningu mięśni brzucha i grzbietu :oops: , niezliczone lądowania na macie, gwałtowne skręty tułowia przy maks. obciążeniu kręgosłupa itepe;

2) dyskopatia na 2 poziomach;

3) konieczność ćwiczeń fiz. tak czy owak. Alternatywa: albo rozładowanie stresów, ogólna sprawność i dobry tzw. gorset mięśniowy, albo gorset sznurowany i wiadra prochów przeciwbólowych;

4) ponieważ na codzień funkcjonuję całkowicie normalnie, myślę o tym, żeby nie tracić czasu tylko na jakieś puste ruchy i przy okazji nauczyć się jakiejś pożytecznej MA (ulica, ogólna sprawność i koordynacja, jakiś niewielki bajerek pod ladies :wink: też, czemu nie);

Dylemat: głupio prosić trenera o specjalne uprzywilejowanie ("rzucać to ewentualnie ja, ale nie mnie"). Głupio wobec partnera.

Pytanie do trenerów: co Wy na to? Zdarzyła wam się już kiedyś taka sytuacja? Co zdecydowaliście?

Poważnie myślę albo o BJJ (uzupełnionym o boks - tak "na pół etatu"), albo o Krav Maga.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskopatia - żadnych przywilejów?

Poważnie myślę albo o BJJ (uzupełnionym o boks - tak "na pół etatu"), albo o Krav Maga.


No to weź się zastanów.. albo masz tą dyskopatię, albo jej nie masz. Np. jak ja ostatnio zobaczyłem własne pięty na tle sufitu, będąc obiektem modelowym mojego trenera - to myślałem już, że dyskopatii to się nabawię, spadłem na glebę tak, że aż przeszła fala uderzeniowa po tatami... A Tobie się wydaje, że bjj to niby co jest ? tam radośnie każdy sprowadzi cię do parteru, mniej lub bardziej malowniczo :) Z twoim choróbskiem to raczej optowałbym za boksem lub karate. Z takim dość rozsądnym podejściem. Ale to IMO oczywiście, może ktoś inny doradzi inaczej..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskopatia - żadnych przywilejów?

Dylemat: głupio prosić trenera o specjalne uprzywilejowanie ("rzucać to ewentualnie ja, ale nie mnie"). Głupio wobec partnera.

Wcale nie głupio. Trener powinien wiedzieć o czymś takim.
Druga sprawa to to, że mając problemy z kręgosłupem powinieneś unikać jego przeciążeń. Czyli rzuty i tym podobne elementy idą w odstawkę.
Co powiedział ci na ten temat lekarz sportowy?
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskopatia - żadnych przywilejów?
Do kolegi z Gdyni - moze Cie trener nie lubi :)

Do autora - wszystko zalezy. Nie jestem kompetentny jako lekarz ale w bjj u Pawla :

a) jest duzy nacisk na miesnie plecow - na kazdym treningu je cwiczymy.

B) 'a)' wynika prawdopodobnie z duzych obciazen grzbietu, wynikajacach ze specyfiki stylu.

Mnie tam nigdy plecy po bjj nie bolaly. Po judo czasem.

Jezeli juz mialbym porownywac te dwa style to w moim przypadku Bjj wydaje sie mniej destruktywne dla plecow.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskopatia - żadnych przywilejów?

Do kolegi z Gdyni - moze Cie trener nie lubi :)


Nie. Ja po prostu niespecjalnie umiem padać - do czego się przyznaję. Ostatnio nawet omal nie wybiłem sobie barku przy próbie wykonania przewrotu w przód... :( Łącząc to z moją (niemałą) masą uzyskuje się wtedy efekt otrzymania po gębie pociągiem expressowym :) Dużo mam do nadrobienia... :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024