Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

BJJ a siłownia
Mam takie pytanie.Jakie wykonywac cwiczenia na silowni ktore beda przydatne przy BJJ.Wiem(?) ze powiecie ze wszystko, ale chodzi mi o to jakie partie miesniowe sa najwazniejsze i ktorym musze poswiecac najwiecej czasu przy treningu BJJ.Druga sprawa to kiedy mam na silownie chodzic? w dniu treningu czy w wolnych dniach?(codziennie przez miesiac bede biegal pol godziny na L-karnitynie aby spalic tluszcz) Wiec czy ktos mi moze rozpisac "plan treningowy" skladajacy sie z silowni biegania i treningow BJJ ?;] z góry dzieki za odpowiedz !
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
Temat byl juz walkowany. Wg mnie najwazniejsze do bjj, zapsow itp. to miesnie... plecow. Wiec zakup sobie na poczatek drazek. I drazka nigdy nie zamalo.
K_P
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
Mozna sie przetrenowac robiac jednego dnia trening + silke, silka 2x w tygodniu, 3 x trening a miedzy silownia 2 dni przerwy, 1 dzien klatka+rece a drugi dzien plecy+barki i codziennie brzuszki, tak powinno byc spoko.
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia

Temat byl juz walkowany. Wg mnie najwazniejsze do bjj, zapsow itp. to miesnie... plecow. Wiec zakup sobie na poczatek drazek. I drazka nigdy nie zamalo.
K_P


Tak samo twierdzi M.Okninski-moj trener BJJ,Ja rowniez tak uwazam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
Ostatnio drastycznie zmniejszylem liczbe trenigow silowych (trenowalem w pelnym wymiarze kulturystycznym i gowno mi to dawalo - jak bylem szczuply, Sumo mnie zna, wiec moze zaswiadczyc, tak bylem, o sile nie wspomne - no... byla ).
W koncu zdecydowalem sie tylko na jeden trening silowy tygodniowo (mialem robic co piec dni, ale jakos nie wychodzi). Na jednej sesji trenigowej robie po kolei wszystkie (antagonistycznie) grupy miesniowie (wbrew pozorom to trudne, zwlaszcza psychicznie wyzwanie), sporym (jak dla mnie) ciezarem, po trzy serie - tak na wlokna biale, jak i czerwone. Spodziewalem sie, ze strasznie spadne na masie, a k... naprawde juz nie mam z czego spadac, i ze ubedzie mi "sily". Ku mojemu zdumieniu masa mi nie spadla, a nawet mi cos nieco przybylo, co u mnie graniczy z cudem, a sila spadla mi tylko nieznacznie (np. 10 kg na "klatce" w serii, co w sumie nie jest warte nawet odnotowania). Sadze, ze dokonalem dobrego wyboru - moge wiecej czasu poswiecic na aeroby i trening techniczny tzw. sztuk walk.
Chodza mi po glowie jeszcze expandory (nie chodzi mi o te z raczkami, tylko te dlugie 2,5 m, ktore sa podobno na placu Grzybowskim w W-wie). Kusza mnie one. Ciekawy jestem rezultatow treningu z nimi. Jak ktos ma doswiadczenia z tymi przyrzadami - niech napisze.
Pozdrawiam i polecam
K_P
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
Na siłowni skup się na ćwiczeniach polegających na przyciąganiu ciężaru a nie odwrotnie. No oczywiści trzeba znaleźć złoty środek i nie zaniedbywać rzadnej części ciała.
Z doświadczenia wiem że siłowni lepiej nie robić po treningu, gdyż mięśnie są już solidnie zmęczone i efekty są mniejsze.

Pzdr.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia

Na siłowni skup się na ćwiczeniach polegających na przyciąganiu ciężaru a nie odwrotnie. No oczywiści trzeba znaleźć złoty środek i nie zaniedbywać rzadnej części ciała.

A dlaczego? Czy bjj to tylko przyciąganie przeciwnika? :)

Z doświadczenia wiem że siłowni lepiej nie robić po treningu, gdyż mięśnie są już solidnie zmęczone i efekty są mniejsze.

To ćwiczenie na siłowni przed treningiem nie jest zalecane. Najlepiej robić to po prostu w inny dzień niż trening.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
Nie wiem jak to w bjj ale ja wolalem silownie dzien po treningu niz dzien przed. Zdazalo sie , ze przenosilem zbyt duze obciazenie na ciezarach i na drugi dzien nie mialem pelenej wydolnosci na treningu.
Potem juz tak nie bylo jak przeszedlem na aeoroby ale przy obciazeniach silowych to wg mnie najpierw 1dzien - trening a 2dzien - silownia.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia

Na siłowni skup się na ćwiczeniach polegających na przyciąganiu ciężaru a nie odwrotnie. No oczywiści trzeba znaleźć złoty środek i nie zaniedbywać rzadnej części ciała.

A dlaczego? Czy bjj to tylko przyciąganie przeciwnika? :)

Z doświadczenia wiem że siłowni lepiej nie robić po treningu, gdyż mięśnie są już solidnie zmęczone i efekty są mniejsze.

To ćwiczenie na siłowni przed treningiem nie jest zalecane. Najlepiej robić to po prostu w inny dzień niż trening.

No napisałem przecież że nie można niczego zaniedbywać i jeśli pisze że lepiej nie robić zwykłego treningu i potem siłowni to logiczne jest że trzeba robić w inne dni. Czytaj uważnie bo w sumie wnioski mamy te same.

Pozdrawia.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a siłownia
No mi to sie wydaje ze powinienes robic tak
- Plecy - martwe ciagi, wioslowanie sztanga i chantlem
- Biceps triceps - uginania ramion i wyciskania
To jest napisane tak ogolnie, jak nie wiesz jak to wyglada to zajrzyj na stronki o kulturystyce. Jestem pewien ze te cwiczenia rozwina u Ciebie sile ktora na prawde sie przyda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024