Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAKWASY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

ZAKWASY
Cześć,
Znacie może jakieś "cudowne" sposoby na pozbycie się zakwasów?
Pozdrawiam,
A.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
tak duzo trenuj to nie bedziesh miec zakwasow :) hehe a o takim czyms cudownym to ja nawet nie slyszalem :P ale mozna ktos zna to niech sie znami podzieli .. wiedza na ten temat :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Cześć,
Znacie może jakieś "cudowne" sposoby na pozbycie się zakwasów?
Pozdrawiam,
A.


Jestem absolutnie przekonany, że sportowcy mają sposoby na to. Na pewno jakiś specjalistyczny masaż i wyszukane maści, które powodują rozchodzenie się kwasu mlekowego w mięśniach.

Trzeba by się przejechać do Spały albo Cetniewa i popytać masażystów co się robi w takich przypadkach.

Rzeczywiście ciągłe utrzymywanie mięśni w gotowości powoduje mniejsze zakwasy. Więc ćwicz!
Silvio
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
SYSTEMATYCZNY trening- a zakawasów nie będzie i oczywiście stopniowe zwiękaszanie obciążenie. No i po ostrej walce nie możne się kłaść czy siadać, najlepiej jest troche pochodzić,poskakać. No i po każdym treningu rozciąganie, sauna też jest niezła i hydromasaż no ale pewnie nie każdy z was ma do tych rzeczy dostęp. No masaż też może pomóc.
Ale tak jak na początku systematycznie trenujesz i zakwasów niet.

Pzdr.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
Masaze dzialaja (sam masuje innych) ale systematyka treningow likwiduje zakwasy.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
dokładnie - systematyka - cudów nie ma
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Masaze dzialaja (sam masuje innych) ale systematyka treningow likwiduje zakwasy.


Dzikki, ale czy używasz do tego jakiś maści rozgrzewających? Może one nieco likwidują te ZAKWASY.
Silvio
PS. Muszę się przyznać, że jak ćwiczę regularnie to zakwasów nie mam, ale może kiedyś mi się to przyda.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Jestem absolutnie przekonany, że sportowcy mają sposoby na to. Na pewno jakiś specjalistyczny masaż i wyszukane maści, które powodują rozchodzenie się kwasu mlekowego w mięśniach.


Silvio, tzw. "zakwasy" to nie efekt podwyzszonego stezenia kwasu mlekowego w miesniach. :wink: Po przemianach glikolitycznych w komorkach miesnowych istotnie gromadzi sie kwas mekowy ale jest on usuwany z miesni po kilku godzinach. A kiedy odczuwasz "zakwasy"? Po dniu lub dwoch od wysilku. Efekt ten nazywa sie to DOMS (z ang.) - opozniona bolesnosc miesni. Jest to stan zapalny, ktory powstaje na skutek uszkodzen miesni spowodowanych duzymi obciazeniami mechanicznymi (czyli wysilkiem, do ktorego organizm nie jest przyzwyczajony). Pomine procesy, ktore zachodza wtedy w komorkach miesniowych - a dodam jeszcze, ze powstanie stanu zapalnego (ktory objawia sie bolem miesni) jest bodzcem do syntezy tzw. bialek stresowych, ktore zwiekszaja wytrzymalosc miesnia na uszkodzenia. Przy regularnym treningu ilosc bialek stresowych w miesniach zwieksza sie, przez co przestajemy odczuwac bole miesniowe po treningach.

Sposob na pozbycie sie bolu? Zadbac o wlasciwa diete (odpowiednia podaz bialka), dostarczyc wystarczajace ilosci witamin (szczegolnie C i E) i mikroelementow w pozywieniu. W szybszym procesie regeneracji miesnia pomoze masaz z uzyciem np. Arcalenu, cieply prysznic, a w pozbyciu sie efektow DOMS po treningach - regularne uczeszczanie na zajecia.


Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
Na początku żle Cie oceniłem, bo teraz widze że troche wiedzy na ten temat masz. Byle tak dalej.
:wink: Pzdr.
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Cześć,
Znacie może jakieś "cudowne" sposoby na pozbycie się zakwasów?
Pozdrawiam,
A.


JAKUZI jest the best
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Dzikki, ale czy używasz do tego jakiś maści rozgrzewających? Może one nieco likwidują te ZAKWASY.
Silvio
PS. Muszę się przyznać, że jak ćwiczę regularnie to zakwasów nie mam, ale może kiedyś mi się to przyda.

Oliwa i nic wiecej. Od diabla pracy, czasami rece opadaja ale rezultat jest. Nie trzeba zadnych masci.
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
Troche wykopie temat, ale po co mam nowy zakladac.

Jak juz mam zakwasy jakiejs parti miesni, tzn. bola mnie i jak dzien po wysilku - w trakcie "trwania" zakwasow - zaczne cwiczyc te miesnie, to czy podczas tego wysilku przestana mnie bolec ??
  • 0

budo_cambo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia / Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
zakwasów tylko trzeba przebolić. Własnie ich mam teraz! :(
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
Nie ma innej rady jek przechodzi bole miesi.
Chociaz ja serwuje dosyc cieple kapiele z paroma lyzkami soli kuchennej.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
PIVOO :) :!:
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
może dziwne pytanie (ale ode tego jest forum:P)

czy rozciąganie pozwoli pozbyć sie zakwasów albo tego efektu DOMS???
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
moi znajomi z roku kolerze biora jakies odkwaszacze ...to sie chyba podaje w szprycach wiec to wyzsza szkola jazdy(lekarz wstrzykuje) ... ale tutaj nikt nie robi 200 kilometrow rowerem dzienie prze tydzien wiec to pewnie nie potrzebne
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY
Stara szkola boksu i lekkoatletyki zaleca ... piwo. Nie sprawdzalem tej metody :) .
Ja przewaznie na zakwasy wiecej cwicze nastepnego dnia ... pomimo bolu zakwasy wczesniej sie likwiduja.
  • 0

budo_cambo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia / Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Stara szkola boksu i lekkoatletyki zaleca ... piwo. Nie sprawdzalem tej metody :) .
Ja przewaznie na zakwasy wiecej cwicze nastepnego dnia ... pomimo bolu zakwasy wczesniej sie likwiduja.


piwko 8O 8O

tego nie słyszalam. A właśnie gadałam z moim o tego wczoraj, on tam prawie 20 trenuje i tekst słyszałam był

"Cierp mała cierp, nie ma lekarstwo na zakwasy oprucz następny trening"

ale mi kocha no nie :roll:
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY

Jestem absolutnie przekonany, że sportowcy mają sposoby na to. Na pewno jakiś specjalistyczny masaż i wyszukane maści, które powodują rozchodzenie się kwasu mlekowego w mięśniach.


Silvio, tzw. "zakwasy" to nie efekt podwyzszonego stezenia kwasu mlekowego w miesniach. :wink: Po przemianach glikolitycznych w komorkach miesnowych istotnie gromadzi sie kwas mekowy ale jest on usuwany z miesni po kilku godzinach. A kiedy odczuwasz "zakwasy"? Po dniu lub dwoch od wysilku. Efekt ten nazywa sie to DOMS (z ang.) - opozniona bolesnosc miesni. Jest to stan zapalny, ktory powstaje na skutek uszkodzen miesni spowodowanych duzymi obciazeniami mechanicznymi (czyli wysilkiem, do ktorego organizm nie jest przyzwyczajony). Pomine procesy, ktore zachodza wtedy w komorkach miesniowych - a dodam jeszcze, ze powstanie stanu zapalnego (ktory objawia sie bolem miesni) jest bodzcem do syntezy tzw. bialek stresowych, ktore zwiekszaja wytrzymalosc miesnia na uszkodzenia. Przy regularnym treningu ilosc bialek stresowych w miesniach zwieksza sie, przez co przestajemy odczuwac bole miesniowe po treningach.

Sposob na pozbycie sie bolu? Zadbac o wlasciwa diete (odpowiednia podaz bialka), dostarczyc wystarczajace ilosci witamin (szczegolnie C i E) i mikroelementow w pozywieniu. W szybszym procesie regeneracji miesnia pomoze masaz z uzyciem np. Arcalenu, cieply prysznic, a w pozbyciu sie efektow DOMS po treningach - regularne uczeszczanie na zajecia.


Pozdrawiam,
MR.




Super fajna odpowiedź :) , pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024