Skocz do zawartości


Zdjęcie

CARBO ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

CARBO ??
Własnie ostanio byłem sobie w sklepie sportowym i oto widze odzywke firmy ...... o nazwie CARBO... i teraz jest pytanie ... czy zazywanie jej powoduje jakies skutki uboczne.. wiem o niej tylko tyle ze jezeli bierze sie ja przed treningiem to na odklada sie na zapas.. i dopiero podczas.. ciezkiego treningu sie uwalnia .. pwodoujac zwiekszenie sily ...wiem tylko tyle wiecie moze cos wiecej.. jezeli jest to co innego to piszcie.. bo moze sie myle z tym ... uwalnianiem albo magazynowaniemm ??
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??

Własnie ostanio byłem sobie w sklepie sportowym i oto widze odzywke firmy ...... o nazwie CARBO... i teraz jest pytanie ... czy zazywanie jej powoduje jakies skutki uboczne.. wiem o niej tylko tyle ze jezeli bierze sie ja przed treningiem to na odklada sie na zapas.. i dopiero podczas.. ciezkiego treningu sie uwalnia .. pwodoujac zwiekszenie sily


Hmm.. Węglowodany. Czyli składnik energetyczny. Przedawkowany prowadzi do otyłości oraz podobnych dolegliwości jak w przypadku nadmiernego spożywania słodyczy AFAIR. Ale nie jestem lekarzem, może ktoś bardziej kompetentny się wypowie. Do "magazynowania" i "uwalniania w odpowiednim momencie" to ja nie jestem przekonany. To tak samo jakbyś wierzył, że kanapka z szynką zostanie strawiona tak, aby na drugi dzień dostarczyć ci max. siły na treningu. :?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Własnie nie wiem jak to jest dobrze bylo by jakby wypowiedzal sie jakis specjalista !! ::):):):)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Jakbyś podał skład tego specyfiku, a nie tylko nazwę, to może i byś się czegoś dowiedział.
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Nie jestem niestety specjalista, :( ale moze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ci pomoze. Sprawdz "Pelny Opis". Zajrzyj tez [...].

[przypominam, że reklamować można tylko forum Gorinkan, patrz regulamin VB - moderator]
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Carbo to nic innego jak węglowodany: wydolność organizmu zależy od nagromadzonych rezerw energetycznych, a pierwszym żródłem energi w czasie wysiłku są własnie węglowodany. Węglowodany są przechowywane w organizmie w postaci glikogenu znajdującego się w mięsniach i wątrobie. W czasie wysiłku są zamieniane w glukoze i spalane w mitochondriach. W organizmie nie wytrenowanym znajduje sie około 400 gram glikogenu. Jest to stosunkowo mało więc szybko się wyczerpuje. Dlatego bardzo dobrze jest brać odżywke węglowodanową po treningu by uzupełnić te braki. Po treningu dodatkowo glikogen gromadzi się szybciej niż normalnie ("nadkompensacja węglowodanowa"- czyli dzieki temu możemy nawet zwiększyć zapas glikogenu- u sportowców zapas glikogenu sięga powyżej 600 gram) Węglowodany powinny pokrywać 60% dobowego zapotrzebowania kalorycznego (jest to bardzo dużo więc odżywke możesz brać spokojnie) Odżywka ta jest dobrabo posiada węglowodany o różnym tempie wchłaniania. Dlatego glikogen jest systematycznie uzupełniany.
Skutków ubocznych nie ma. Węglowodany masz w każdym posiłku, ale jeśli trenujesz to przyda się ich troche więcej.

Pozdro.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
a'propos nadkompensacji węglowodanowej warto poczytać o diecie maratońskiej na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] rzecz idzie o tym, że na tydzień przed startem odstawia się węglowodany (aby nie uzupełniać już rezerw) a na dwa dni znowu przechodzi się na nie - dzięki temu organizm "oszukany" taką głodówką magazynuje znacznie więcej glikogenu
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Bardzo dobra metoda i to nie tylko przy biegach. Ale na 2 dni przed? ja robiłem tak żę tydzień odpoczywałem od węgli a następnie jakieś 5 dni przed startem brałem odżywke, oczywiście po bardzo cięzkim treningu beztlenowym (tętno powyżej 190 ). Ktoś jeszcze stosował tą metode?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Jest taka ogólnie znan suplementacja węglowodanowa rozłożona na 10 dni- celem jest superkompensacja glikogenowa
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CARBO ??
Co od... składu carbo nie stety nie mialem kiedy przeczytac a narazie w tym sklepie gdzie bylo to carbo juz niestety nie ma.. moze bedzie za msc.. w kazdym razie troche chyba mialem racji z tym magazynowaniem nie ?? :P :wink: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024