Skocz do zawartości


Zdjęcie

sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

sen
6 :)

od dluzszego czasu zastanawiam sie jak mozna skrocic dlugosc snu jaki czlowiek potrzebuje aby odpoczac

pamietam ze kiedys chodzilem spac przed 22...gdy tak robilem budzilem sie rano punkt 7:00 a jesli wstalem wczesniej bylem rownie wypoczety

teraz chodze spac w okolicach 24-1 i rano budze sie o 10-11 [a wiec nie tak znowu rano]....

od poczatku roku szkolnego mam zamiar zaczac biegac 3-4x w tygodniu przed szkola co wiaze sie z wczesnym wstawaniem... mysle ze beda to okolice godziny 6:00....

teraz gdy proboje pojsc spac o 22 nie potrafie zasnac az do 1...

czy gdy przed szkola bede biegal bede caly dzien senny czy wrecz przeciwnie? :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Nie radze ci biegac o 6.00 . Kiedys byl o tym artykul w Budokanie. Radze ci raczej wieczorem .
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
podali jakies argumenty?....:)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Sen potzrebny do regeneracji organizmu (jakby ktos nie wiedzial po co spi )
srednio powininen zajmowac +/- 8 godzin
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ostatnio mądre ludzie twierdzą, że lepiej krócej niż dłużej (u dorosłych) i że 7 godzin styka całkiem.
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ale jak spać, żeby się wyspać??? Mój największy problem ze szkołą to notoryczne spóźnienia! Poprostu nie potrafię ruszyć się z łóżka przed 7, nie mogę się rozbudzić! Zwykle kładę się spać między 23 a 24. Treningi kończę codziennie o 22, więc nie mogę wcześniej.
Jest jakaś rada na to, żeby lepiej się wysypiać???????
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Śpij szybciej :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
najlepiej sie wykap :P (chyba tak robisz ??:) a ogolnie to nastawiaj .. 2 budziki jeden wwali od godziny 5.45 a potem o 6.15 mzoe zadziala ja mam 3 budziki i juz sie budze na czas :P
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

najlepiej sie wykap :P (chyba tak robisz ??:) a ogolnie to nastawiaj .. 2 budziki jeden wwali od godziny 5.45 a potem o 6.15 mzoe zadziala ja mam 3 budziki i juz sie budze na czas :P

Gorąca kąpiel pobudza, więc nie jest polecana przed snem.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

6 :)
od dluzszego czasu zastanawiam sie jak mozna skrocic dlugosc snu jaki czlowiek potrzebuje aby odpoczac


Jak wiesz jest 5 poziomow glebokosci snu: REM i 4 coraz głębsze poziomy.
Otoz drogi ICE czlowiek najlepiej wypoczywa w glebokich fazach snu.
Kiedy się go wyrwie gwałtowną pobudką jest potem jak pijany.
Z kolei faza REM (Rapid Eye Movements) to bardzo płyciutka faza i wtedy czlowiek najlatwiej sie budzi, ale i nie wypoczywa najglebiej.
Wiec tuz po zasnieciu czlowiek wpada w gleboka otchlan snu, od razu w czwórke. Trwa to do półtorej godziny, dlatego tak wydajne są poobiednie drzemki. A potem każda kolejna faza jest coraz płytsza bo i człowiek coraz bardziej wypoczęty.
Ocenia się, że aby człowiek był zdrów i przytomny musi zaliczyć 3 fazy snu. Czyli minimalny sen to 4,5 godziny. Najlepiej odpowiednio się budzić. Nie koszmarnym budzikiem ale np. ustaw sobie w wieży jakąś lekką muzykę uruchamianą o określonej godzinie. Stopniowo wypłyniesz na powierzchnię śmiadomości i będziesz przytomny caly dzień.
Albo niech obudzi Cię żona, delikatnie Cię całując.
pozdrawiam
Silvio
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mnie????? żona?????????? przestraszony :wink:
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
ale mi jakos po cieplej kompieeli lepiej sie spi.... jakos latwiej sie zasypia..byc moze dziala to tylko u mnie ?? :P
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

Mnie????? żona?????????? przestraszony :wink:

Nie ma jak telefon wcześnie rano. :)

- "Halo! Wiesiek! Czemu cię nie ma w pracy jeszcze?! Majster się wścieka i wrzeszczy na wszystkich. Przyjeżdzaj jak najszybciej!"
- "Przykro mi, ale to pomyłka."
- "A to przepraszam..."
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
postanowilem odswiezyc ten temat poniewaz poszukuje wszelkich informacji (linkow, ciekawych wypowiedzi:)) na temat snu :D

-jak spac efektywnie(np. czy lepiej spac w nocy krocej, a potem zdrzemnac sie po poludniu??)
-sen polifazowy
-moze jakies ciekawostki?? :D

pozdrawiam :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
oooo stary. chyba nowy rekord w odgrzaniu kotleta :)
a zeby nie bylo OT: ja w wakacje klade sie spac 1-2 a wstaje kolo 10-11. niezbyt to zdrowe ale coz...mam wakacje :)
w roku szkolnym okolo 22-23, nie mam problemow ze wstaniem przed 6.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Osiem godzin snu jest wystarczające, przynajmniej dla mnie.

Jeśli już o snach mowa - wczoraj po raz pierwszy odkąd zaczęłam ćwiczyć świadomy sen, rzeczywiście stał się on świadomy. Polecam wszystkim. Jestem na początkowym etapie, ale to jest niezła sprawa, kiedy w śnie wiesz że śnisz, uświadamiasz to sobie, w późniejszych etapach możesz kontrolować to co robisz i panować nad sobą i nad biegiem wydarzeń - to tak na marginesie :wink:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

Osiem godzin snu jest wystarczające, przynajmniej dla mnie.

Jeśli już o snach mowa - wczoraj po raz pierwszy odkąd zaczęłam ćwiczyć świadomy sen, rzeczywiście stał się on świadomy. Polecam wszystkim. Jestem na początkowym etapie, ale to jest niezła sprawa, kiedy w śnie wiesz że śnisz, uświadamiasz to sobie, w późniejszych etapach możesz kontrolować to co robisz i panować nad sobą i nad biegiem wydarzeń - to tak na marginesie :wink:

Pozdrawiam.

od zawsze nad tym panowalem...odkad siegam pamiecia...baaaaaardzo rzadko zdarza mi sie taki sen, ze po przebudzeniu nie wiem czy to sie zdarzylo we snie czy na prawde ;)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Green_Lady zapodaj jakąś dobrą metodę, by nauczyć się śnić świadomie. Na necie jakieś krążą, ale lepiej ze sprawdzonego źródła czerpać :)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

Jeśli już o snach mowa - wczoraj po raz pierwszy odkąd zaczęłam ćwiczyć świadomy sen, rzeczywiście stał się on świadomy. Polecam wszystkim. Jestem na początkowym etapie, ale to jest niezła sprawa, kiedy w śnie wiesz że śnisz, uświadamiasz to sobie, w późniejszych etapach możesz kontrolować to co robisz i panować nad sobą i nad biegiem wydarzeń - to tak na marginesie :wink:

Ja tak mam sam z siebie. Czasem decyduję o obudzeniu jak mi się wyjątkowo nie podoba.
A czasem odwrotnie - słyszę hałas i żałuję ale muszę się obudzić, ale słysząc hałas jeszcze jest akcja we śnie 8)
A apropos kontrolowania wydarzeń a nie samej świadomości snu... hmm.. trudno powiedzieć czy kontroluję ale zawsze we śnie jestem sobą, nie mam abstrakcyjnych snów, obrazów, zawsze coś robię i zastanawiam się nad tym.

Lubię położyć się nad ranem, mieć nastawiony budzik na 9:00, potem na 10:00 (budzę się i zmieniam 1 przyciśnięciem) itd. - wtedy mam wiele różnych snów, które pamiętam :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

oooo stary. chyba nowy rekord w odgrzaniu kotleta


wygralem neseser?? 8) 8) 8)

tez ostatnio mialem jakies jazdy ze snem... bylem swiadom utraty kontroli nad miesniami...
czylem, ze nie moge sie ruszyc ale za kazdym razem udalo mi sie z tego stanu wyjsc :roll: :roll: :roll:
dziwne uczucie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024