Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Chcę zwiększyć umiejętności o parter. W okolicy nie ma bjj. Więc co lepiej? Judo czy jiu-jitsu?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
w zaleznosci jaka sekcja judo i jaka ju-jitsu i niezaprzeczalnie najwiecej parteru i najbardziej rozwinietego w obecnym czasie ma bjj
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Gee, pytanie raczej trudne. Jezeli nie ma bjj to. Hmm, to zalezy. W sumie od instruktora. Na judo sportowym parter jest w zasadzie ograniczony do tego na ile regulamin pozwala i co punktuje. Wiec parter bedzie wybitnie pod zawody. Jak dalece jest on przydatny w samoobronie to ciezko mi jest powiedziec. Podejrzewam ze malo z racji iz trzymaniem walki czlowiek nie skonczy.
Jezeli chodzi o jiu-jitsu. Jest tutaj chyba w sumie wszystko. Lacznie z parterem. Nie jest on ograniczony jak w judo. Walka sportowa w jiu-jitsu posiada, jak kazdy system, pewne ograniczenia, sa one mniej krepujace jak w judo ale sa mniej liberalne nizeli w bjj.
To ile parteru, jakiego, na danym treningu , w danej sekcji, w danym klubie zalezy od instruktora prowadzacego zajecia.
Tak mi sie wydaje. Moge sie mylic.
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
A w czym jest więcej Bjj? :) :) :)
Jak ktoś mi odpowie na to pytanie to dopiero wtedy zagłsuję w ankiecie :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Distephano


A w czym jest więcej Bjj?
Jak ktoś mi odpowie na to pytanie to dopiero wtedy zagłsuję w ankiecie

chyba w Jj... no chyba z niego sie wywozi bjj ? no nie ,,przynajmniej tyle tylko wiem .. coz

A tak ogolnie ja zamiast na judo poszedl bym na jj ... i tobie radze to samo bedziesh mial stojke jak i parter zreszta kiedys na kyokushin przyszedl teraz moj znajomy J.Kaczmarczyk ... i pokazywal nam elementy w stojce jak i w parterze na tyle na ile mielismy czasu :)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Osobiście uważam że Judo jest lepsze, w wielu sekcjach techniki parterowe wcale nie sa ograniczone do tego co można robić na zawodach :!: Zrozumcie, że Judo to nie tylko sport .
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?

Jj... no chyba z niego sie wywozi bjj ?

bjj wywodzi sie przecież z Judo. Bjj "zapoczątkował" japończyk Mitsuyo Maeda mistrz judo.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?

Jj... no chyba z niego sie wywozi bjj ?

bjj wywodzi sie przecież z Judo. Bjj "zapoczątkował" japończyk Mitsuyo Maeda mistrz judo.


a judo wywodzi sie z jj czyli bjj z jj :) :)
A tak naprawde oprocz tego ze Maeda trenowal judo to przed judo mial stopnie mistrzowskie w JJ - wiec ciekaw jestem czy ktos moze teraz konkretnie powiedziec z czego sie wywodzi :) :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Wywodzic co z czego to mozna dochodzic dlugo a i tak sie czlowiek prawdy nie dowie. Korzenie chyba wiekrzosci systemow walk nie sa tak naprawde do konca poznane. Zawsze jest miejsce na spekulacje i domysly.
Judo, jiu-jitsu, brazylijskie jiu-jitsu. Obecnie to 3 kompletnie rozniace sie od siebie sztuki walki. Ewoluowaly. Zystakly swoja odrebna nazwe aby podkreslic swoje pochodzenie. Nic wiecej. Wszzystkie 3 roznia sie od siebie dosc znacznie pod wiekrzoscia wzgledow. Jako iz sa one rozne to podawanie historycznego zrodla skad dany system pochodzi jest, jak dla mnie, malo znaczaca ciekawostka. Judo z czasow Jigoro Kano rozni sie od obecnego. Bjj zmienia sie non stop i to czego Maeda nauczyl Carlosa Gracie w bardzo niewielkim stopniu przypuszczalnie przypomina to co obecnie okresla sie mianem brazylijskiego jiu-jitsu.
Dla przykladu iz systemy o takim samym rodowodzie moga sie od siebie totalnie roznic, a to wlasnie na skutek ewolucji, podam judo i aikido. O ile sie nie myle to oba maja swoje korzenie w japoni. Oba powstawaly w podobnym okresie. Oba maja za swoje korzenie stare szkoly jiu-jitsu. Judo nie ma chyba obecnie za wiele wspolnego z aikido, pomimo posiadania wspolnych korzeni. Tak wiec wspolne korzenie roznych systemow nie oznaczaja iz dane systemy musza byc choc troche do siebie podobne.
Wydaje mi sie ze kazdy adept sztuk walki powinien znac korzenie stylu jaki praktykuje a szacunek do innych systemow, nie tylko do tego z ktorego powstal nasz, jest chyba wbudowany w istote budo.
Mam nadzieje ze gdzies jakiejs gafy nie popelnilem. Jesli tak to prosze mnie poprawic.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
zgadza sie to ze z czegos sa korzenie to po pewnym okresie moga pozostac tylko szczatki i pewne zasady ale moze byc rozna technika
Np wszystkie sztuki ktore oparte kiedys byly na jj - kieruja sie zasada wykorzystanie sily przeciwnika ale juz technika wykorzystujaca ta zasade moze byc rozna.
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
najlepsza chyba byłaby szkoła z trenerem, który ma doświadczenie w "starym" judo i nadal prowadzi treningi, bo obecne przepisy judo dyskryminują parter. Pamiętam, że 10-15 lat temu to robiliśmy wszystkie te techniki co teraz sie podciąga pod bjj, z dzwigniami na nogi włącznie (oczywiście nie na zawodach). Ech, gdzie te czasy. Teraz co i raz młodzież zachwyca sie jakąś balachą zauważoną u jakiegoś PołudniowegoAmerykanina, a przecież wszystko to już było, fakt że nie tak powszechne jak teraz. Jak zwykle ktoś inny potrafił to lepiej sprzedać.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?

(...) Judo, jiu-jitsu, brazylijskie jiu-jitsu. Obecnie to 3 kompletnie rozniace sie od siebie sztuki walki. (...)

Heh, tak i nie. Jak wężej się na to patrzy, to oczywiście tak, bo sztukom tym - judo, jj i bjj - towarzyszą inne przepisy, patronat nad nimi sprawują inne organizacje, inny jest udział poszczególnych grup technik w procesie szkolenia, etc... Ale jak szerzej na to spojrzeć, to można dojść do wniosku, że są to klocki tej samej układanki... To tak IMHO, oczywiście :)

A wracając do pytania SAMIRA... Cóż, spisz sobie sekcje w pobliżu i zacznij je odwiedzać, bo każda jest inna i niepowtarzalna. Potem wybierz, w której chcesz ćwiczyć. Teoretycznie - parter zaoferuje Ci zarówno judo, jak i jiu-jitsu, przy czym w przypadku samego jj - pewnie znacznie więcej modern, a zdecydowanie mniej tradycyjne.

Pozdr., M.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
myśle że sambo też daje rade dlaczego nikt o nim nie wspomniał

pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?

A wracając do pytania SAMIRA...

a sprawdziles, kiedy pytal?
;)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Jasne, że zobaczyłem :!:
... ale dopiero po przeczytaniu Twojego postu ;-)

Ech, diabeł tkwi w szczegółach :evil: :wink:
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?
Uwazam, ze...jesli chcesz podniesc swoje umiejetnosci w parterze, to musisz cwiczyc parter a nie Judo czy Jiu-Jitsu :-) Ja proponuje sprobowac wraz z jakims kumplem, czy kilkoma, trening oparty na materiale szkoleniowym, czyli metoda podpatrywania. Jest tutaj jednak minus pewien, mianowicie latwo przoczyc, badz moga byc wogole nie ukazane (w zaleznosci czyj intruktaz jest) szczegoly bardzo istotne, ktore moga doprowadzic do nieskutecznego dzialania dzwigni, czy duszenia. Mam dobrego kumpla, ktory od takich kaset wlasnie zaczynal, a teraz toczy boje w klatce i wychodzi mu to naprawde dobrze. Nic jednak nie odda tak szkolenia w zakresie parteru, jak trening pod okiem instruktora. Jesli jednak juz bardzo chcesz wybrac pomiedzy Judo a Jiu-Jitsu, to sklanialbym sie w strone tej drugiej sztuki. pOzDrAwIaM Dołączona grafika
  • 0

budo_seba25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepiej ćwiczyć jeżeli chodzi o parter?

Pamiętam, że 10-15 lat temu to robiliśmy wszystkie te techniki co teraz sie podciąga pod bjj, z dzwigniami na nogi włącznie (oczywiście nie na zawodach). Ech, gdzie te czasy. Teraz co i raz młodzież zachwyca sie jakąś balachą zauważoną u jakiegoś PołudniowegoAmerykanina, a przecież wszystko to już było, fakt że nie tak powszechne jak teraz. Jak zwykle ktoś inny potrafił to lepiej sprzedać.


Obawiam sie ze nie robiliscie tego co jest na bjj :) Przyjdz pokulaj sie z takim poludniowoamerykancem jak bedzie w Polsce, i zobaczysz o co chodzi. w bjj masz inna metodyke nauczania technik i koncepcje walki co znacznie wplywa na caly obraz czystego bjj. widzialem jak jeden z polskich czolowych judokow pokazywal poszczegolne techniki np: balache i omoplate, te same co na bjj, a jednak troche inaczej pokazuja je ci z ameryki pld.:)

Seba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024