Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuje waszej pomocy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_vermon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuje waszej pomocy ...
Witam

Czytalem juz dosyc dlugo te forum/sam prubowalem szukac odpowiedniej sztuki walki lub combatu dla siebie jednakze nie jestem w stanie sobie z tym poradzic i zdecydowac sie na jakas .... tak wiec zwracam sie z ta prosba do was :

Mieszkam w Gliwicach mam lat 16 , 180 cm wzrostu , 73 kg ..... jezeli chodzi o styl ktory mnie interesuje ... chcialbym abym mial mozliwosc atakowania zarowno rekami/nogami i na to kladziony byl glowny nacisk jednakze aby zawieral takie dodatki jak chodziazby rzuty,dzwignie czy bloki .... jeszcze jakby chodz troche bylo wspomniane o walce w parterze to tez by bylo fajnie ale wiadomo ze nie mozna miec wszystkieg :) .... z powodow czasowych nie bardzo mam jak chodzic na 2 kursy ( chodziaz wyczytalem iz mieszanie styli jest najlepsze ) tak wiec prosilbym doradzenie jakiegos jednego z stylu .... Nie musi to byc styl przeznaczony do walk sportowych raczej zalezy mi na tym aby zwiekszyc swoje szanse na przezycie / nie pozwolenie sie okrasc i itd ogolnie i tak lepiej uciec i nie wdawac sie w bujke ale nie mozna cale zycie uciekac... wiadomo iz jak ludzi bedzie duzo to i tak sam nic nie zrobie ale zawsze chodz troche zwieksze swoje szanse .... tak wiec reasumujac szukam stylu ktory by laczyl w sobie pare technik tzn atak rekami/nogami , rzuty dzwignie ..... bylby to raczej styl nie na turnieje chodz i tam zawsze mozna swoich sil sprubowac ...

Z gory przepraszam za kolejne tego typu pytanie ale przegladnalem cala historie tego forum i mimo wszystko nie znalazlem tego czego szukalem i licze iz wasze odpowiedzi bede mi w stanie cos pomoc .... z gory dziekuje i pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
moze shidokan? moze jakis styl jiu jitsu? moze...
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Na moj gust mozesz sprobowac Krav Mage - wiem ze ma duzo przecviwnikow, ale ja sie tam wybieram na Kravke i tak. Mimo to i tak nie zostawie kickboxu.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
<>

Opisales Vovinam Viet Vo Dao. Ale watpie bys znalazl sekcje w Gliwicach.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
a moze international Viet Vo dao :wink:
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
A zorientowałeś się jaki masz sekcje w gliwicach ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Aj aj aj. Jest takie powiedzenie. Jak jest cos do wszystkiego to jest do niczego. Systemy ktore w swoim arsenale maja zaronwo chwyty i uderzenia sa dziwnymi systemami. Z racji wszechstronnosci nie moga sie specjalizowac. Jezeli sie nie specjalizuja nie maja na wyjatkowym poziomie niczego czego ucza. Tak mi sie wydaje. Moja opinia jest taka, jezli juz ktos koniecznie chce byc wszechstronny, to niech trenuje kilka styli ktore posiadaja waska specjalizacje ale za to na bardzo wysokim poziomie. Bardzo znana jest kombinacja boks/kick + judo, zapasy czy tez bjj. Bedziesz umial uderzyc a i z chwytaniem tez nie bedzie problemow. To tylko moja opinia.
O ile sie orientuje to sekcja bjj jest na pewno w gliwicach. Z sekcja boksu czy tez kicka nie powinienes takze miec problemow.
  • 0

budo_vermon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
hmmm jezeli dobrze sie orinetuje to w gliwicach w dniach ktore mnie interesuja odbywaja sie aktulanie kursy ju-jitsu , judo , krav maga , capoeira .... co byscie z tego doradzili >?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
<>
Niekoniecznie, choc cos w tym stwierdzeniu jest. VVD jest takim zlepkiem, ale nie zauwazylem zeby przyszedl na trening jakis "specjalista" i powycieral wszystkimi podloge (raczej bywalo odwrotnie). Oczywiscie sa lepsi i gorsi zawodnicy i nie twierdze, ze nie przyjdzie jakowys super-hero i wszystkich kiedys nie skopie, ale porownujac przecietny poziom ludkow z roznych systemow nie wstydze sie swojego.

<>
To nie systemy maja cos na wyjatkowym poziomie, lecz ludzie. Prawda jest, ze jesli system wszechstronny, to jakby wiekszy zasob technik, wiec mniej na treningu czasu by je szlifowac... Czyli zamiast 15-tu wariantow kopniecia X cwiczy sie kilka podstawowych.
Mi mowiono, ze powinienem umiec poprawnie wykonywac techniki przewidziane programem na dany stopien, kazdy zas w trakcie treningu dobiera sobie indywidualne techniki, wlasny "styl" walki i doskonali to na tyle, na ile moze. Czyli, ze jesli dobrze kopiesz i lubisz uzywac kopniec w walce, mozesz poswiecac na doskonalenie kopniec nie mniej czasu niz kadra taekwondo. Co prawda gorzej ci idzie w parterze, ale twoja wizja pojedynku wyglada tak, ze nie dajesz sie do parteru sciagnac.

A twoj kolega obok moze miec inny charakter i budowe ciala. Moze kopac przecietnie, ale miec silne rece, wieksza mase ciala i byc bardzo dobry w parterze...

Zaleta stylu wszechstronnego jest to, ze w walce mozesz robic (i trenowac) WSZYSTKO co ci dobrze idzie, a nie tylko to w czym sie specjalizuje twoj system. A podczas sparringu spotkasz roznych ludzi, stosujacych rozne techniki... co jest zaleta, jak mi sie zdaje.

Zdarzalo mi sie wygrywac z ludzmi, ktorych nigdy nie udalo by mi sie pokonac (nie jestem za dobry w te klocki), gdyby tak pare razy na treningu spotkali sie z troche innymi sytuacjami, niz te w ktorych specjalizuje sie ich system.

<>
Co za roznica, czy robisz to w ramach jednego stylu, czy dwu lub wiecej? Oczywiscie pomijajac to, ze w ten sposob poswiecasz 2 czy 3 razy wiecej czasu na treningi, korzystasz z wiekszej ilosci wyspecjalizowanego sprzetu, spotykasz wiecej ludzi (instruktorow i sparringpartnerow) itd.?
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Co do Kravki:
INSTYTUT KRAV MAGA POLSKA
TOMASZ ADAMCZYK
Gliwice

Dariusz Gruszczyński
0600 055 557

no i polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do obejrzenia
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
W Gliwicach są sekcje:
Aikido, Karate Shotokan i Kiokushinkai, ju jitsu, bjj, capoeira, krav maga, taekwondo, judo,kung fu, PASZW (mix ale nie najlepszy niestety...)...moze jest coś jeszcze nie wiem...zapasy,kick i boks są w Zabrzu...Jezeli szukasz skuteczności - idź na bjj (kontaktu się z Grimperem z forum bjj i w linkach jest stronka bjj Gliwice) jeżeli czcesz rozrywki - capo będzie dobre (info na forum capoeira).
Ale to jest tylko moje zdanie...może chodzi ci o coś innego...tak czy siak ktoś na forum ci pomoże :wink:
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Najlepiej pochodz po sekcjach i zorientuj sie co ci najlepiej pasuje.Co do bjj to sam bym poszedł i spróbował, gdyby nieta cena w wawce.

Pozdrawiam

Gumiś
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...

Co do bjj to sam bym poszedł i spróbował, gdyby nieta cena w Wawce Gumiś

No tak...Jakość kosztuje :) :) :)
  • 0

budo_vermon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Dziekuje wszystkim za pomoc ... zdecydowalem sie na sportowe ju-jitsu z dodatkami bjj , boksu i judo ..... i musze powiedziec iz bardzo mi sie podoba; :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...

Dziekuje wszystkim za pomoc ... zdecydowalem sie na sportowe ju-jitsu z dodatkami bjj , boksu i judo ..... i musze powiedziec iz bardzo mi sie podoba; :)

nie wiem czy dobrze zrozumialem- masz to bjj, boks i judo w ramach tego "sportowego j-j" tak? :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Ja wogóle nic nie zrozumiałem :P hehe... ale jui juitsu tesh dobry wybor :)
ale szukaj shidokan :) z tego co czytalem to ma rzuty walke w parterze a takze techniki nozne i reczne =walka w stojce :) szukaj :)
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...

No tak...Jakość kosztuje :) :) :)


Dlamnie bjj ,traktowałbym jako dodatek,gdyz itak wole shaolin i moj yiquan,ale parter by sie przydał.Dobre uzupełnienie do innych stylow.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
gumis- w magazynie nei jia jakis pan od shaolinu napisal caly artykol o parterze w k-f shaolin, po co ci jeszcze bjj? :)
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
Może nie w samych Gliwicach,ale w Bytomiu jest sekcja Kempo TaiJutsu Pana Kiełkowskiego,tam chyba znalazłbyś to ,czego szukasz...Pozdrawianko
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vermon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje waszej pomocy ...
w pewnym sensie ;) nie tyle cale treningi danego stylu co poprostu techniki zaporzyczone z niego aby walczyc skuteczniej .... dodatkowe treningi o ile sie orinetuje to beda samego boksu w ramach jj .... no cuz mi sie takie rozwiazanie bardzo podoba :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024