Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dystans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dystans
Chyba najwazniejsz rzecz w walce , decydujaca o ciosach, wyborze technik itp

Pozwole sobie tutaj przytoczyc (zacytowac) rozwiazania dystansu wg systemu walki Tu Kong Moo Sul (stopa = 30,48cm) :

1. dystans daleki , powyzej 4 stop - wskazana walka bronia, techniki ninjitsu, kung-fu itp

2. dystans kopniec, okolo 3 stop - wskazane techniki nozne z taekwon-do, karate, kung-fu, muay-thai, capoeira, kick boxing, savate

3. dystans uderzen (piesci) okolo 2 stop -wskazane techniki reczne z boksu, taekwon-do, karate, kung-fu, muay-thai

4. dystans uderzen przegubowych (stawowych) okolo 1 stopy - wskazane uderzenia lokciami, kolanami, glowa z taekwon-do, karate, kung-fu, hapkido, aikido , muay thai

5. dystans rzutu , w zwarciu - wskazane chwyty i dzwignie z jujitsu, judo, suma, sumo, wrestlingu

6. parter , bez dystansu - wskazane duszenie , dzwignie i manipulacje z judo , jujitsu, suma i wrestlingu

Co o tym sadzicie :?: Czy zgadzacie sie z tym :?:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans

2. dystans kopniec, ... , muay-thai,
3. dystans uderzen (piesci), ... , muay-thai



W muay thai dystans ciosów i kopnięć jest ten sam jako, że kopnięcia zadaje sie piszczelem...

A jakie techniki z ninjutsu i kung-fu mamy wykorzystywać w dalekim dystansie?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans

ciosów i kopnięć

chodziło oczywiście o uderzenia i kopnięcia :oops:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Pisalem narcyz , ze jedynie zacytowalem ten wypis z tu kong moo sul i wlasnie bylem ciekawy waszych przemyslen i tego co dopiszecie do tego .. moze cos uscislicie lub tak jak ty wyprostujecie ( odnosnie muay thai).
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
no chyba podobnie... coz ale to zalezy jezeli walka sportowa to albo trzymac sie bardzo blisko i narazic sie na kopniecie kolanem albo stac na tyle na ile sie uwaza z dobry dystans trudno mi okreslic czy te odleglosci podane...uzywam w kazdym razie zalezy to od przeciwnika jezeli jest wiekszy to lepiej trzymac sie blisko przynajmniej ja tak uwazam gdyz w zwarciu i tak moze mniej zrobic a jezeli trzymamy za duzy dystans...to poprostu rozpedzi sie i zrobi na krzywde :P...ale podane wartosci do uderzen rekami i nogami chyba sie sprawdzaja...nie mierze.. jaki trzymam dystans w trakcie uderzen poszczegolnymi partiami ciala...ale chyba ...zgodze sie z podanymi wartosciami
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Tak wogole .. to To Kong Moo Sul lub Tukong Moosul zostal przygotowany jako system walki dla wojsk poludniowokoreanskich ... a dopiero pozniej adaptowany bardziej uzytkowo-cywilnie w USA przez Tukong Moosul Association.
Ja szczerze mowiac zgadzalem sie z tymi podanymi dystansami ale nie wiem jak odniesc sie z ninjitsu i savate bo te sztuki walki sa mi dosc obce ( nie widzialem ich na zywo ).
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Coz nie wiem ale dystans przy ninjuitsu powinien byc dosyc duzy zeby gwiazdka trafila dokladnie w glowke :) .... a co do savate to nie wiem....coz... byc moze tez powinien byc dosyc duzy dystans ale nie znam tego stylu przyznam szczerze :oops:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Ja bym predzej podzielil to na trzy grupy
Dystans\poldystans : style uderzajace
Zwarcie: style chwytajace (rzuty)
Parter: style chwytajace
Kombinacje sa dobrowolne. W zaleznoisci kto co oczekuje po cwiczeniu. Jak komus zalezy na skutecznosci to wybierze 1 Muai Thai/Boks 2 Zapasy/Judo 3. Bjj . A jak ktos chce se pomachac konczynami to wybierze cos innego . to zalezy od niego.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans

Coz nie wiem ale dystans przy ninjuitsu powinien byc dosyc duzy zeby gwiazdka trafila dokladnie w glowke :) ..

KHe .. no watpie by to na tym polegalo
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
nie no tyle co wiem ze jest to styl jak ... karate tyle z uzyciem broni..typu ... kije ..gwiazdki..itp (sorki za nie profesjonalne opisy :P ) coz..w polsce nie ma oficjalnych klubow wlasnie dlatego ze ucza sie poslugiwac bronia...(,,zakazana)......a z filmow to co wiem na temat...tej sztuki ze jest to sztuka ,,niewidzalnej walki"czy jakos tak :P :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Tutaj jest troche o ninjitsu ... wrzucam do tego tematu bo sie przyda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
moze znowu cos zle zrozumialem ale z tego co widzialem to ninja.. poslugiwali sie bronia ...shurikenami.. itp.czyli potrzebuja wiekoszego dystansu do ich rzucania... wiec .. chyba .. dobrze mowilem :?: :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
Pepe a wez ty sie odwal od tych nieszczesnych shurikenow :) .. ninjitsu to nie tylko rzucanie ... wystarczylo nawet na Discovery popatrzec na inna bron jaka dysponowali albo pod ten link co podalem. Ich arsenal byl od cholery duzy.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans
to prawda ze byl duzy ... i nie byly to tylko shurikeny .. ale dzidy ... nie znam konkretnej nazwy ... byly takze niedziwiedzie lapy .. itd ..ale prawie kazda technike wykonywana z tymi przedmiotami trzebo bylo robic z dalszej odleglosci !!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024