Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek instruktora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
Moze dowcip dla rozladowania emocji?

-Wicia, ty konia napoił?
-Ta, napoił.
-A kto to widział?
-Drugi koń...

pa
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

so.. wiec chlopcze.. albo sie wyrazaj jasniej, albo wcale.. nie mam ochoty szukac " co autor mial na mysli" . Poza kilkoma nic nie mowiacymi pytaniami nic nie wniosles do dyskusji.
Moze usiadz sobie , wez flaszke ( bo w koncu duzy jestes) i poplacz na losem Polakow ktorzy nie maja senseja z prawdziwego zdarzenia..
z tego co widze to moglbys tak plakac na kazda dziedzina zycia wPolsce np. rolnictwo, poltyka, przemysl.. juz tak masz.. wiec zostaniesz chlopcem.. szlus..

Aiki

Witam :D
Więc.....jeśli chodzi o staz ćwiczenia- "chłopcze" i poglądy- "dzieciaku!!!!"
Mów tak od razu że nie myślisz i nie masz do tego ochoty...wyjasniłem to chyba dostatecznie jasno...(zwłaszcza jeśli sie odzywa ktoś kto nie ćwiczy pierwszy tydzień)....
Odezwał się ten co zawsze tyyyyyle wnosi do dyskusji...(chyba jako niedowartościowany seksualnie.....-odpowiadajac na przykład na pytania dotyczace informacji o dojo w Poznaniu....)....
Nikt nie mówi o płakaniu tylko o "pokorze i docenianiu czyis osiagnięć" jak to powyżej napisałeś (lecz teraz chyba o tym zapomniałeś...)....chyba kierujesz te słowa do wszystkich innych a nie do siebie "ideale".... nie ma to jak przekręcanie słow według własnego uznania.....jak nie wiesz "co mam na mysli" to jak możesz wysnuwać takie pochopne wnioski w ten sposób interpretujac moje słowa...chyba przez zaslepienie....rozejrzyj sie troche po swiecie !!!!!!
A jeśli masz jakies konkrety na myśli (hmmm....myśli??) to mów konkretami a nie inwektywami
pozdrawiam :D
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

Moze dowcip dla rozladowania emocji?

-Wicia, ty konia napoił?
-Ta, napoił.
-A kto to widział?
-Drugi koń...

pa

Witam :D
Masz racje Mr Smail...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
i zas 1000 slow o sadzeniu grochu...
co do dojo w Poznaniu.. nie lubie kobiet w dojo. ja sie czegos szuka to od tego sa google. Po co sie wyreczac innymi?
Nie pamietam bym uzywal inwektyw.
widze chlopcze ,ze zaczynasz sie interesowac moim zycie sexualnym.. robisz postepy... brawo.. jeszcze ci pozostala moja rodzina i kwalifikacje zawodowe.. wszystko przed toba..

Aiki
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
To Przemek: Ile lat cwiczysz i jaki masz dan (u kogo)? :)
Mam nadzieje,ze to nie tajemnica :wink:
Jesienia pewnie pojade na staz do Szczecina,gdzie mozna Cie zobaczyc w akcji ? Tez lubie sobie sama wyrabiac zdanie,najlepiej w kontakcie bezposrednim :wink:
W tamtym roku ogladalam staz konkurencyjnego aikido,ciekawe doswiadczenie :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

To Przemek: Ile lat cwiczysz i jaki masz dan (u kogo)? :)
Mam nadzieje,ze to nie tajemnica :wink:
Jesienia pewnie pojade na staz do Szczecina,gdzie mozna Cie zobaczyc w akcji ? Tez lubie sobie sama wyrabiac zdanie,najlepiej w kontakcie bezposrednim :wink:
W tamtym roku ogladalam staz konkurencyjnego aikido,ciekawe doswiadczenie :)


Witam :D
Cwicze za krótko aby o tym wspominać (tyle tylko że byłem w Opolu (z "ekipą" ze Szczecina, kiedy ruszała tam sekcja....))...i za mało umiem (uważam że wszyscy sie cały czas uczymy...)....i nie chce powiedziec że zjadłem wszystkie rozumy...jak to mogło byc zrozumiane w dyskusji, bo Aiki nie potrafi zaakceptowac sytuacji, że ktos moze miec inne zdanie....
Jesli chodzi o stopień.....tez nie warto o tym mówić.....a zdawałem właśnie u Tamura sensei we Francji (i to nieraz :wink: )...Generalnie nie lubie mówic o sobie w ten sposób....bo zbyt dużo aikido dla mnie znaczy i za duzo włozyłem w nie pracy....i wiem, patrząc na nauczycieli na których stażach ćwiczyłem jaka daleka droga przede mną (i nie tylko przede mna...ale nie chce znowu rozpętywac jakiejs dziwnej dyskusji)...
Myślę że będę na stazu ze Stephanem Benedetti na przełomie listopada i grudnia w Szczecinie.....


To Aiki-bobas
Konkretów tez nie uzywasz bobasie.....
Po co wyreczac sie innymi???nie chce mi sie wszystkiego wyjaśniać... powodów może byc wiele: zmiana adresu klubu, wysłuchanie opinii o klubie i tysiace innych...na przykład: czasami jak się chce "cos" kupic to zasiega sie tez opinii znajomych, fachowców na temat marki, awaryjności...itd, itp....a to nie odnosi sie tylko do sztuk walki ale tez do zycia codziennego (chyba???)...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
bingo Paskuda!! mamy go!

No i teraz chlopaczku.. jak to jest ?

..... dlatego mówienie o JW per shihan, jak tez stawianie go na równi z tak wybitnymi nauczycielami z tak długotrwałą praktyką i najwyzszym poziomem jak np. Tamura sensei jest po prostu śmieszne i żałosne .....


i..

Cwicze za krótko (..)...i za mało umiem.... Jesli chodzi o stopień.....tez nie warto o tym mówić.....


bo ja tu czegos nie rozumiem.. na jakiej podstawie to dla ciebie smieszne i zaosne skoro prezyznajesz sie ,ze malo umiesz, malo cwiczysz, malo wiesz?
Dziecko sobie gaworzy?
A Aiki potrafi zaakceptowac czyjes zdanie.. niech ono bedzie sensowen a nie bezrozumne gaworzenie dziecka , ktore malo wie, malo umie.. itd..
i zaraz ,zaraz.. co to znaczy zdawales nieraz? ,ze niby co ? nie zdales?
pasqda zadala pytanie o stopien.. krepujaca cisza?
chyba tylko slychac jak sie dziecko grzechotka bawi...

Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
Muszę się włączyć w tą dyskusję .Z Przemkiem spotykam się na macie od 1984 roku . Jego pierwszym nauczycielem był M. Osiński . Jest posiadaczem 2 Dana a jego obecnym nauczycielem jest sensei Tamura i oba egzaminy zdawał przed Nim .
Przykro mi Aiki i Paskuda - złapaliście nie tego zająca .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
sam sie wystawil na strzal..

Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

sam sie wystawil na strzal..

Aiki

Człowiek strzela a Aiki kule wysyła :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
zgdonie z Feng-shui i ruchem wszechswiata
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
Ico teraz ,jakie działa wystawicie?
Z tego co wiem także dzięki Jego pracy powstało aikido w Opolu .
Na stronie mojego klubu sa zdjęcia z pokazów w Opolu z marca albo kwietnia 1987 .
Paskuda ,jak chcesz sprawdzić to zaproszę "Przemka " do mojego dojo,tylko proszę o podanie terminu albo na stazu z sensei S. Benedetti.Nie będzie na tym stażu dwóch taryf .Przy okazji Mr Smail będzie mógł mnie zweryfikować . :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
a co ma piernik do wiatraka? trzeba iec jakies konkretne zdanie a nie.. " malo wiem , mlo umie.." itd.. poza tym.. rozumiem lojalnosc wobec senseja.. ale ma to swoje granice..
Dzialm wg. zasady "Teraz Polska" i popieram poskie produkty..;-)))

Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

a co ma piernik do wiatraka? trzeba iec jakies konkretne zdanie a nie.. " malo wiem , mlo umie.." itd.. poza tym.. rozumiem lojalnosc wobec senseja.. ale ma to swoje granice..
Dzialm wg. zasady "Teraz Polska" i popieram poskie produkty..;-)))

Aiki

Co do zdania to chyba mogłeś poczytać .
Teraz Polska - ciekawy jestem jaki masz samochód ,telewizor ,video ,komputer? Też polskie?
:?:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

bingo Paskuda!! mamy go!

No i teraz chlopaczku.. jak to jest ?

..... dlatego mówienie o JW per shihan, jak tez stawianie go na równi z tak wybitnymi nauczycielami z tak długotrwałą praktyką i najwyzszym poziomem jak np. Tamura sensei jest po prostu śmieszne i żałosne .....


i..

Cwicze za krótko (..)...i za mało umiem.... Jesli chodzi o stopień.....tez nie warto o tym mówić.....


bo ja tu czegos nie rozumiem.. na jakiej podstawie to dla ciebie smieszne i zaosne skoro prezyznajesz sie ,ze malo umiesz, malo cwiczysz, malo wiesz?
Dziecko sobie gaworzy?
A Aiki potrafi zaakceptowac czyjes zdanie.. niech ono bedzie sensowen a nie bezrozumne gaworzenie dziecka , ktore malo wie, malo umie.. itd..
i zaraz ,zaraz.. co to znaczy zdawales nieraz? ,ze niby co ? nie zdales?
pasqda zadala pytanie o stopien.. krepujaca cisza?
chyba tylko slychac jak sie dziecko grzechotka bawi...

Aiki

Aiki-bobasie!!!
znowu wracamy do tego samego...
właśnie dlatego że widziałem w akcji kilku uchidechi o'sensei wiem w jakim punkcie sie znajduję ja a także aikido w polsce...(i tzw "miszczowie") dlatego właśnie pisze że powinienes zdjac z oczu klapki i sie rozejrzec ....a czy ty możesz o sobie powiedziec "mistrz??" jesli tak to chyba przez zarozumiałość...bo na pewno nie przez skromność a krótko cwicze (a nie mało!!!!) w porównaniu do tych nauczycieli...mówię tak przez skromność....a zarozumialstwo przemawia przez ciebie na kazdym kroku....chyba mamy troche inne punkty odniesienia "BOBASKU" a widze u ciebie kompletny brak szacunku dla innych i swojej pracy skoro uwazasz ze pojadłes wszystkie rozumy....i chyba przemieszczasz sie ponad tatami nie dotykajac podłoza z tego wszystkiego... :D
a jesli chodzi o moje egzaminy.....to nie rozsmieszaj mnie....bo wszystkie zdałem....i to w "jaskini lwa" a cisza zapadła dlatego ze "cyferki" nie maja dla mnie zadnego znaczenia a ocenianie człowieka na tej podstawie jest niemiarodajne "wypaczone" i krepujace....bo wiem w jaki sposób zdaje sie egzaminy w polsce( :D :wink: :D ) jeden wielki smiech...więc przestań pleść takie głupoty...... a ja na to wszystko zapracowałem cieżka praca, czego ty o sobie nie możesz powiedziec.....bo szastasz tak łatwo głupotami...
Więc dlatego że widziałem w akcji zarówno uchidechi o'sensei jak tez JW moje zdanie na ten temat jest właśnie takie....(chyba to powinno być oczywiste...)
A moze teraz powiesz coś o sobie BOBASIE-AIKI???gdzie i kiedy ty zdawałes egzaminy (tylko nie mów że u JW bo ogarnie mnie niezły śmiech..... :D )pewnie sie tym wszystkim chełpisz i puszysz jak paw (a gdzie ta osławiona "pokora i docenianie czyis umiejetności"...???????)
A jeśli chodzi o gaworzenie to mówisz chyba o sobie bo to co mówisz nie ma sensu....zwłaszcza że nie myslisz......po za tym nie widze oznak akceptacji czyjegos zdania jesli nie zgadzasz sie z nim...(wide poglady na temat M.Osińskiego, Tamura sensei i JW...)
a jesli chodzi o sensowność to chyba nie wiesz co mówisz...bo sam pleciesz bez sensu....a grzechotka to by sie przydała BOBASOWI-AIKI....moze wtedy zbierze mysli... :D
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
To Przemek:Moze mam maly mozdzek blondynki :) :wink: ,ale nie rozumiem Twojego zacieklego stanowiska,ze Twoj mistrz Tamura jest super,a nasz niby naciagany :twisted:
Fakt nigdy nie widzialam pana Tamury,widzialam innego mistrza Federacji ,zdecydowanie wieksze wrazenie zrobil na mnie Savegnage i Wysocki.
Czy oprocz ogladania ich ,chociaz raz byles ich uke,chodzi mi o to ,ze sugerujesz jakoby uczniowie Wysockiego podkladali sie.Moze jestem w wielkim bledzie,ale czy uke ma czekac jak dostanie i dopiero leciec ,czy moze uciekac przed ciosem.
Nie wiem jak tam jest u Ciebie,ale w naszym dojo,uczymy sie tez roznych szybkich padow.Nawet amator zauwazy,ze uczymy sie roznych styli,dla mnie jest zupelnie nieistotne,ktory jest wlasciwy (fascynaci bjj i tak uawzaja,ze aikido jest do bani rotfl )
W sumie nie odpowiedziales na moje pytania,czytajac dalsze posty,nasunela mi sie refleksja,z jednej strony taki skromny z Ciebie aikidoka,ale wolasz -moj nauczyciel jest najlepszy!
Czy jestes pewny,ze pan Tamura zyczyl by sobie,aby go wywyzszac nad innych nauczycieli,moze tez jest skromnym czlowiekiem.
Dlaczego jest taka nieprzyjazna atmosfera miedzy organizacjami aikido w Polsce,czyzby chodzilo o uczniow ,o pieniadze ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
Troche rozumiem przerazenie Paskudy jak widzi takie bezowocne osobiste przytyki , zamiast rzeczowej dyskusji technicznej.

Z drugiej strony, widzisz Paskuda, dyskusja dotyczy tu raczej metody treningowej , choc dyskutanci nie wyrazaja tego w sposob bezposredni.

Otoz pytanie moze pasc takie: czy JW jest w stanie robic doklednie takie same techniki i osiagac takie same efekty (np.latajacych uke) przy ataku w ktorym uke oporuje?
inne pytanie moze byc takie: czy nalezy "uciekac " przed uderzeniem , jak sugeruje Paskuda, czy tez probowac uderzenie zbic, zrobic unik, czy, O Zgrozo! odpowiedziec uderzeniem na uderzenie?
Czy taka ucieczke przed udawanym w koncu (bo nie prawdziwym ) uderzeniem, nie jest zwyczajnym uwarunkowywaniem uke jak Pawlow robil z psami? I czy to ma sens z punktu widzenia SW?

Jak widac przy niewielkim wysilku mozna sobie podyskutowac na inteesujace tematy, z czego skorzystaja wszyscy....

ps Paskuda, nie dziw sie ze ludzie watpia w mozliwosci JW, jak widzieli go w M&M Show gdzie zapowiadal ze nikt go nie da rady podniesc (jak Tohei sensei!) a tu nagle i kamery byly live, Man i Materna, bez treningu w podnoszeniu ciezarow, podniesli go migiem. Rozumiesz, to zasialo ziarnko zwatpienia :wink:

ps2 Paskuda, nalezy rozrozniac efektywnosc i efekciarstwo, to sa dwa rozne slowa :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
Oczywiscie oporujacy uke :)

Szczepan nie ma czegos takiego jak oporujacy uke.
Jesli uke moze oporowac, to do dupy technike zrobiles - bez urazy.

Aikido wtedy sie skonczylo. zaczyna sie szarpanka - to bardziej inne sztuki przypomina , ale napewno nie aikido.

Co do efektywnosci i efekciarstwa - jedno wyrabia sie u uczniow latami na treningach, drugie przez ulamki sekund sprzedaje w mediach.

W pewnym sensie sa to nierozloczne elementy.

Przez kilka lat (tak tak wiem ze to malo i czym ze to jest w stosunku do wiecznosci) cwiczylem, ogladalem i odczuwalem aikido prezentowane przez mistrzow aikikai. Bialych zoltych czy jakich tam...

Widzialem Yamade, Tamure, Nishio, Inabe, Seki, Toyode, Tissier, Kanetsuke i jeszcze kilku, ktorych teraz nie pamietam.Jezdzilem troche na staze.

Potem los sie tak potoczyl, ze musze placic na stazach aikiai zwiekszone stawki (wiec nie jezdze ;-) ) i moge cos powiedziec, cos subiektywnego oczywiscie.

Zolty kolor nie daje przewagi.
uchi-dechi - no i co? mieli warunki, jak to wykozystali?
Czy bede sie z tego smial? - nie
Czy powiem komus ze moje jest lepsze? - nie
Czy powiem komus ze jego dan jest smiechu warty? - nie
Czy powiem, ze jego mistrz jest zalosny? - nie

Dlaczego - moze dlatego, ze jestem takim czlowiekiem, moze dlatego ze spotkalem czlowieka, ktory ma szacunek do innych i nigdy odkad go znam nie powiedzial o kims zle, moze .....

Bawi mnie jak czytam takie dyskusje, bawi mnie bo jestem Mr Smail.


Zal tylko, ze animozje sa nadal.

....................................................................

Mowisz Soma, ze Przemek pomagal rozkrecac aikido w Opolu - dzieki mu za to. Wdzieczny jestem , bo i ja z tego skozysatalem......

zaczalem aikido cwiczyc w 1990r - czyli gdzy ja bylem zielony Wy juz byliscie debesciaki. Debesciaki w ktorych bylem wpatrzony jak w obrazek. Byliscie wzorem do nasladowania.
Nie zmieniajcie tego.

Taki apel od Mr Smaila, skromnisia z Opola, gdzie rozkrecaliscie aikido.

I taka prosba od tegoz.
Nie smiejcie sie ze mnie, moich stopni, bo ja Wasze sznuje.
Pa
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora

Dlaczego - moze dlatego, ze jestem takim czlowiekiem, moze dlatego ze spotkalem czlowieka, ktory ma szacunek do innych i nigdy odkad go znam nie powiedzial o kims zle, moze .....

Wzruszyły mnie twoje słowa i chyba z tego powodu pogubiłem sie w tym wszystkim, czyli :

o kim tak wzniośle piszesz ?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek instruktora
O Koperniku - w koncu tez byl kobieta...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024