Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje w AIKIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_szkot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kontuzje w AIKIDO
poklon

Witam,

Jak to jest z urazowoscia w AIKIDO???
Czy czesto dochodzi do dosc nieprzyjemnych kontuzji???

Aha i jeszcze jedno :D
Jak sie ma kendo do aikido???

Pozdrawiam poklon
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Mysle ze urazowosc wynika, podobnie jak w innych aktywnosciach fizycznych wtedy jak nie dajesz dla ciala czasu na rekuperacje. W ogromnej wiekszosci jest spoko.

Co do kendo to zalezy od instruktora. My np mamy podobne ustawienie nog jak w kendo. Ale bron nie cwiczymy w ogole jak w kendo :wink:
  • 0

budo_szkot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
A czy trenowanie AIKIDO i KENDO moze doprowadzic do pomieszania stylow?
Chodzi mi generalnie o to czy dobrze jest zaczac swoja "przygode" ze SW od A i K czy lepiej wybrac jeden styl???

Pozdrawiam
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Ja tam mysle ze lepszym polaczeniem bylo by Aikido i Kenjitsu.
Kendo polega na sieganiu mieczem do celu a Kenjitsu na cieciu w cel i to ma duze znaczenie jesli chodzi o zrozumienie technik Aiki.
Ale polaczenie Kendo z Aiki byloby bardzo dobre.
  • 0

budo_szkot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

Ja tam mysle ze lepszym polaczeniem bylo by Aikido i Kenjitsu.
Kendo polega na sieganiu mieczem do celu a Kenjitsu na cieciu w cel i to ma duze znaczenie jesli chodzi o zrozumienie technik Aiki.
Ale polaczenie Kendo z Aiki byloby bardzo dobre.


W takim razie jeszcze jedno pytanko:
Gdzie w W-wie mozna trenowac Kenjitsu???
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Z tego co wiem, to w Warszawie nie ma żadnej sekscji kenjutsu :(
Z kumplami z aikido ćwiczymy raz, dwa w tygodniu (ale nie regularnie) kenjutsu ze szkoły Kashimashinryu. Ale w tej materii jesteśmy w sumie początkujący....
  • 0

budo_szkot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

Z tego co wiem, to w Warszawie nie ma żadnej sekscji kenjutsu :(
Z kumplami z aikido ćwiczymy raz, dwa w tygodniu (ale nie regularnie) kenjutsu ze szkoły Kashimashinryu. Ale w tej materii jesteśmy w sumie początkujący....


Spotykacie sie rozumiem regularnie :D
Ja chce zaczac trenowac AIKIDO ale chcialbym tez "poszerzyc" swoje umiejetnosci o walke mieczem najlepiej w "nie sportowej" wersji.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Nasze spotkania uzależnione są od czasu uczestników: jeśli mamy czas to się spotykamy ...
Zwykle ja prowadzę zajęcia .....
Głównie ćwiczymy suburi i kata .... powoli chcemy do tego wprowadzać sparingi zadaniowe .......
Jak na razie mamy przerwę z powodu mojej sesji poprawkowej :(
Ale od października będziemy się na pewno spotykać w miarę regularnie
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
kontuzyjność: może być duża,
nadgarstki, łokcie, barki są najczęściej poszkodowane.

co do kendo to rewelacyjna sprawa: wg mnie doskonale uzupełnia boken i uczy dobrego irimi, które łatwo się zatraca przy treningu bez walki.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

Jak to jest z urazowoscia w AIKIDO???
Czy czesto dochodzi do dosc nieprzyjemnych kontuzji???
Jak sie ma kendo do aikido???


Dzizas!!! A tak ogólnie jaka pogoda? i co słychac? I co tam Panie w polityce? Na tego typu pyania i wiele innych .. polecam iśc do swojego instrktora albo poczytac archiwum forum budo.

Aiki
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Ja przez rok trenowania mialem 2 krotnie krwiaki miedzy żebrami - wynik złych upadków - o ile za pierwszym razem to mój błąd przy wykonywaniu ukemi to drugi raz to nawet niewiem kiedy zarąbałem o tatami - podobno to było złe dokrecenie rzutu przez mojego partnera (a ja skasowałem 1500 zł z ubezpieczenia :) )
a tak wogóle to poprostu trzerba uważac (czytaj byc stale skoncentrowany) by sobie i innym krzywdy nie zrobić
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
W czasie moich ponad 20 lat ćwiczenia aikido sporo razy miałem nadwyrężone stawy i raz naciągniete wiązadła w kolanie .Wszystko się szybko naprawiało .Ale najgorszą ,ciągnącą się już kilka lat ,kontuzję odniosłem poza dojo .
Chyba nie jest tak strasznie z tymi uszkodzeniami.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

A czy trenowanie AIKIDO i KENDO moze doprowadzic do pomieszania stylow?


To tak jak jedzenie nożem i widelcem, albo grą w szachy i warcaby naprzemian. Jeżeli zauważyłeś u siebie problemy z mieszaniem ich zasad to nie myśl o łączeniu A z K
  • 0

budo_dejiko
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczec.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
hmm... kontuzje... to bardzio zlozona sprawa.. w wiekszosci zalezy od sprawnosci fizycznej i koncentracji na treningu. Ale sa tez momenty kiedy spelniasz te 2 warunki a i tak Ci sie dzieje krzywda... u nas biedna Dagmara miala zlamany bark.. to przez jej doshi. Mozna powiedziec ze to byl wypadek, ale juz kilka razy konczyny byly lamane... nie wiem czy w naszym dojo to tradycja :-) mam tylko nadzieje ze ja nie bede musiala jej podtrzymywac :) z 2 stronki duza kontuzje mozna miec przy dzwigniach.. ja mam akurat takiego farta ze mam bardzio rozciagniete nagarstki i na mnie wiekszosc dzwigni( nie zartuje) po prostu nie dziala... dopiero moj sensei musi ja robic zebym chociaz troszq ja poczula... wiem cio bylo na obozie.. heh... nyo
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

u nas biedna Dagmara miala zlamany bark.. to przez jej doshi. Mozna powiedziec ze to byl wypadek, ale juz kilka razy konczyny byly lamane... nie wiem czy w naszym dojo to tradycja :-)


hmm może poszukajcie jakiejś innej tradycji żebyście nie musieli zamienić treningów aikido na zajęcia z terapii pourazowej :wink:

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_pooh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Dejiko,
z tymi nadgarstkami to uwazaj. Tez mam dosyc dobrze rozciagniete. Moj dawny sensei mawial, ze jak sie ma tak "luzne" nadgarstki, to jak zaczyna bolec, to juz moze byc za pozno i staw jest do wyrzucenia :( . Jak trafisz na taka osobe co Ci bedzie chciala udowodnic za wszelka cene, ze zrobi na tobie dzwignie( a takie czasem sie zdarzaja), to mozesz miec potezny problem.
Z tego co slyszalam( na szczescie samej mnie to jeszcze nie spotkalo), to takie kontuzje leczy sie miesiacami i staw raczej nie odzyskuje pelnej sprawnosci :(
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

Dejiko,
z tymi nadgarstkami to uwazaj. Tez mam dosyc dobrze rozciagniete. Moj dawny sensei mawial, ze jak sie ma tak "luzne" nadgarstki, to jak zaczyna bolec, to juz moze byc za pozno i staw jest do wyrzucenia :( . Jak trafisz na taka osobe co Ci bedzie chciala udowodnic za wszelka cene, ze zrobi na tobie dzwignie( a takie czasem sie zdarzaja), to mozesz miec potezny problem.
Z tego co slyszalam( na szczescie samej mnie to jeszcze nie spotkalo), to takie kontuzje leczy sie miesiacami i staw raczej nie odzyskuje pelnej sprawnosci :(

Zgadzam się z tym .Kiedyś też miałem luzne nadgarski i gdy ktos ze mną ćwiczył miał problemy z dzwigniami .Testowali mnie na różne sposoby.Niestety potem zaczęły sie moje problemy z przeciągniętymi stawami .
  • 0

budo_maku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO
Osobiscie nie doznalem zadnej powazniejszej kontuzji na treningu ale wypadki sie zdarzaja np. kumpel dostal od drugiego bokkenem w luk brwiowy i sobie musial zszyc :wink: . W grupie koles ma problem z nadgarstakami i duzo osob ma bole miesni (trzeba sie rozciagac :) ).
A co do Kendo to idzie jak dla mnie w parze z Aikido (przynajmniej mozna sie wyrzyc :) :) :) )
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

W grupie koles ma problem z nadgarstakami

Przez własną głupotę i upór noszę na nadgarstku longietę usztywniającą Podczas ciągłych treningów sensei poprzestawiał mi kości śródręcza.
Ja to zlekcewazyłem i teraz przez 2 mies. bedę nosil to draństwo na ręku.
A Sensei musiał znaleźć sobie tymczasowego sempai. :cry:

Fajnie za to trenuje się jako tori!( gorzej uke)
Ręka jest mocniejsza, przez co silniejsza! :twisted:
Staram się uważać ale prawie w niczym mi to nie przeszkadza.
A Kendo jest bliskie moim idealom.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w AIKIDO

. Moj dawny sensei mawial, ze jak sie ma tak "luzne" nadgarstki, to jak zaczyna bolec, to juz moze byc za pozno i staw jest do wyrzucenia


Jasne w takim przypadku lepiej wcale nie być rozciągniętym :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024