Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Widziałes może kiedys kogoś uprawiającego Combat 56 w akcji na ulicy?
Ciekawe jak to się sprawdza :?:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Taaak widzialem :)
Kolega chcial mi kiedys pokazac ... niezle mu szlo poki nie probowal rozerwac policzkow facetowi a ten .. ugryzl go bolesnie w palce ;)
Znajomy sprzedal mu wtedy lowkicka i gosc sie zlozyl ale bol paluchow byl bolem. Pozornie tylko brutalnosci COMBAT sprawdza sie ... ale niech mnie ktos przekona , ze strzal w ryj nie jest brutalniejszy gdy trafi sie w skron , szczeke lub podbrodek ... lub wykona sie rabbit-punch na potylice hmm :?:
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Kraft Maga jest też skuteczna, chociaż nie zawsze.
Ktos mi kiedys opowiadał że jak wychodził z treningu to zaczepiło ich 2 kolesszukając guza, no to nie czekając długo chłopcy chcieli poskładac napastników,jednemu poszło to rachu ciacha ale drugi trafił na niezłego fightera,jak później się dowiedzieli Boksera z miejscowegho klubu), zanim wreszcie złapał przeciwnika za ręke i wogóle wyprowadził technikę tamten obił mu nieżle ryło :twisted:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ja popieram Krav Mage ale nie jako jedyne wyjscie ale wzbogacenie biezacej techniki ... wiesz obrona przed nozem czy palka jest dobrze zrealizowana.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Wiesz tak wogole to pamietam jak mialem okazje spuscic do parteru niezlego batana tylko dlatego , ze pod reka jak upadalem po jego strzale w moj brzuch, znalazlem butelke po piwie. Strzelilem go po luku prosto w czube lysej glowy..butelka prask .. krew poszla ... i gosc zlozyl sie na mnie cielskiem. Improwizacja uber alles.
  • 0

budo_f0rge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
A Taekwon-DO jak by sie sprawdzilo na ulicy?
Jak sadzicie?
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Zapytaj Choonga albo jak wyżej i w dziale TDK :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

A Taekwon-DO jak by sie sprawdzilo na ulicy?
Jak sadzicie?

Sie sprawdza .. ale nie cala .. ja nie trenowalem ale koloega tak. W sumie podoba mi sie dynamika tego stylu i sila kopniec chociaz on przyznaje , ze bez bjj to samo taekwon-do by sie nie nadawalo na zywo - na ulice.
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
wiesh...kazdy styl da Ci przewage nad osoba nic nie cwiczaca...z teori przynajmniej. Szczatkowe chociaz obeznanie w metodyce walki pozwoli nie raz i nie dwa uniknac ulicznego guza. Nie da sie ukryc ze czesc jednak z ma to strata czasu, jesli nie pieniedzy i zdrowia. Jush latwiej byloby wymienic style nieprzydatne, nie skuteczne etc, chociaz sam nigdy nie podejme sie takowej prooby z 2 powodow-primo, nie mnie osadzac, secundo-fani tych stylow zjedli by mnie zywcem.
Tkd na ulice czyste duzo Ci nie da. Wiem, wiem-zaraz sie znajdzie xx forumowiczow ktorzy dzieki tkd unikneli lomotu, kosy, tesciowej itp-jednak to zastrzegam opinia subiektywna poparta kilkoma walkami z tkd jak i wiedza teoretyczna, plynaca z czytania osob bardziej kompetentnych w tej materi. Brak dobrych lap, kontaktu, garda (taa) do d**y i kompletna klapa w parterze to jedne z elementow wykluczajacych ten styl na ulice. Chociaz tego ze maja powerowate i finezyjne kopniecia nikt im nie odbierze. O kung fu sie jush nawet nie wypowiadam, gdyby pozbawic je owych magicznch ciec dlonia, super_hiper_mega uderzen, blokow ktore na ulice przydaja sie jak kula u nogi...to by z kung fu nic nie zostalo. Przepraszam za uogolnienie, moze sa i jakies skuteczne odmiany, ja sie bynajmniej z nimi nie spotkalem i watpie zebym spotkal.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

Przepraszam za uogolnienie, moze sa i jakies skuteczne odmiany, ja sie bynajmniej z nimi nie spotkalem i watpie zebym spotkal.
3mbri0n

a co powiecie np na JKD- słyszałem pozytywne opinie na temat tego stylu
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
zalezy. Jedni twierdza ze ok jak na kung fu, inni ze to kolejny przereklamowany styl. Nie sparingowalem, nie wiem.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ja mialem okazje zetknac sie z kung-fu. Przyznam , ze nie jestem tak elastyczne jak ten gosc byl ... kilka jego kopniec weszlo na mnie limo ale za to ostatecznie udalo mi sie wyprowadzic zabawe na remis ;) w tzw punktach ( on i ja mielismy dosc hehehe). Musze przyznac wiec , ze gosc , ktory tam mial juz troche doczynienia z kung-fu moze zaskoczyc technikami , zmylic i przejsc bloki .... ale ... ja wole swoje twarde wejscia z karate oraz silne ciosy kolanami i lokciami.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Aha .. 3mbri0n wiesz to nie do konca jest tak .. jedni cwicza i moga przechodzic na poziomy ale na ulicy nie maja takiego wejscia jak na macie. Sam widzialem jak gosc z kyokushinkai zostarl wytarty o ulice przez zwyklego ale diabelnie agresywnego lebka.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Roy Harris uważa ten styl za skuteczny.
"
There are three (3) styles of martial arts that are taught at Harris Academy of Martial Arts:


Jeet Kune Do Concepts
Brazilian Jiu Jitsu
Filipino Kali "
:arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w Polsce na pewno zależy to od sekcji/trenera - swoją drogą ciekawe kto u nas robi dobre JKD- w Wawie nie słyszałem o sekcji (co nie znaczy, że jej nie ma) a poza tym to najbardziej znany jest chyba Wojciech Adamusik. Częst spotkałem się z opiniami, że JKD to nie konkretny styl, ale pewna koncepja- co zaznacza Harris.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
a co sądzicie o jj/ modern jj
mamy tam wszystko: uderzenia- ręka noga, dźwignie, rzuty, obalenia, parter....na ulice jak znalazł
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Hmm... a nie wystarczy bjj ... tez masz uderzenia (trening na ringu ) i walke w parterze ( na macie ) ... :?:
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

a co sądzicie o jj/ modern jj
mamy tam wszystko: uderzenia- ręka noga, dźwignie, rzuty, obalenia, parter....na ulice jak znalazł



w legnicy Tadeusz Papaj uczy modern jj i kk i o ile on sam jest nawet niezly, o tyle kilku jego chlopcow na ulicach nie blyszczy Odpowiem aforyzmem-jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

Hmm... a nie wystarczy bjj ... tez masz uderzenia (trening na ringu ) i walke w parterze ( na macie ) ... :?:



Niby ta, ale uwierz mi-ta stojka w bjj gornych lotow nie jest-niby boxik i kopniecia z thai, wszystko czego tsha ale do stojki wole styl koncentrujacy sie tylko na tym. mt, kb lub kk.
Pozdroofka
3mbri0n
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Dlatego zalozylem ten temat .. ja wciaz nie daje sie przekonac , ze jeden styl wystarcza ... ci ktorych tak mysla ... no nie wiem .. musza byc fe-no-me-nalni ... innaczej tacy goscie co to chodza na treningi i startuja w zawodach .. na ulicy gdzie zasady ma sie w dupie i czasami trzeba umiec improwizowac nie da rady trzymac siestylu.
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

Dlatego zalozylem ten temat .. ja wciaz nie daje sie przekonac , ze jeden styl wystarcza ... ci ktorych tak mysla ... no nie wiem .. musza byc fe-no-me-nalni ... innaczej tacy goscie co to chodza na treningi i startuja w zawodach .. na ulicy gdzie zasady ma sie w dupie i czasami trzeba umiec improwizowac nie da rady trzymac siestylu.



popieram. Chociaz czesc stylow dazy do zrobienia uniwersum MA, jednak to troche surrealistyczna wizja. Za duzo na raz, lepiej sie skoncentrowac na jednym i rozpowszechnianiem tego sie zajac. Mma rox, ino troche trudno znalezc optymalne polaczenie dostepne dla kazdego (kluby w miescie), o gotowce nawet nie wspominam. Jesli styl 1, to bjj, jesli mix to wyzej zapraszam.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024