Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate skostnialo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Nie ma sensu juz sie przokonywac nawzajem kto ma racje, bo widze ze frakcja 'katowa" mocno stoi przy swoim. No i moze dobrze...

Tylko musicie przestac z ta naiwna wiara w statych mistrzow, rytualy, osiaganie doskonalosci przez lacznosc z kosmosem podczas robienia kata :wink:
sprawa jest prosta: KARATE TO SYSTEM WALKI DLA WIESNIAKOW!!! Po to zostal stworzony, zeby walczyc..... zreszta napewno hitorie karate znacie leoiej niz ja. 8)

Jak to mowia: "Gorliwosc gorsza od faszyzmu", wiec nie starajcie sie byc bardziej japonscy niz japonczycy!

Co cwicze?
Jestem karateka z kewi i kosci :D Pare lat shotokan, dalej goju ryu, z przerwa 10 m-c na lizniecie thai boksu i spowrotem goju ryu. Jakby nie bylo Karateka tradycyjny :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...

Mistrzem Polski czego jest ?



A to ci ciekawostka okazuje sie że nie wszystko na tym forum już było.MistrzPolski są rozgrywane co roku dla "starszych panów"szczegółowo odpowiem po feriach ,Może zzrobię z tego nowy temat :?:
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Powalali przeciwnika samą demonstracją formy. :)


Masz rację niech każdy robi takie karate na jakie ma ochotę, i tak jak ma chęć. jak komuś coś nie pasuje w treningu to może zmienić trenera, styl itd. jeżeli możesz to sprecyzuj czego nie doczytałem o początkach karate??(w paru słowach) Pozdro Sławek
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...

No to teraz ja nie wierze!! czy nikt nie nauczył cię co to jest i do czego zmierza trening kata,kiedyś mistrzowie cwiczyli tylko kata i jak przyszlo im stoczyc walke na smierc i zycie to na polu pozostawał tylko on .Widze kolego że nie znasz jeszcze siły prawdziwego karate ale bardzo chciałbym zebys poznal naszego trenera ma tylko 5 dan ale wielu "wielkich" nie dorasta mu do pięt.Mimo swojego wieku ciągle jest Mistrzem Polski dla oldboy-ów i to nie w kata ale kumite.Również pozdrawiam Sławek.


czesc,

nie dostalem powiadomienia i dopiero teraz odpowiem,

jakis czas juz bawie sie w karate wiec co to jest kata wiem i od czasu do czasu sam chetnie je cwicze. Jeli chodzi o samo cwiczenie kata to dobrze poprawia ogolna koordynacje ruchowa i tylko i wlylacznie TO! jesli dodamy do tego interpretacje i bedziemy cwiczyc odpowiednio dlugo i sumienie to jest szansa ze pewne odruchy wejda nam w 'repertuar technik' (chociaz rzeczywista konfrontacja moze skonczyc sie przyslowiiowym narobieniem w gacie).

Mimo wszytko jestem duuuzo za mldy zeby pamietac jak cwiczycli starzy mistrzowie ale ceizko wyborazic mi sobie aby osiagali preekcje w walce na postawie odgrywanie pewnych ruchow w ktorych na pierwszy rzut oka ciezko nieaz zinterpretowac jako techniki do walki

Nie mam pojecia o co chodzi z "poznaniem sily prawdziwego karate" dla mnie to nic nie mówieący frazes. Karate sluzy do walki i nie ma w nim zadnego tajemniczego rytuału, dostępnego tylko mistrzom mistrzów dlatego nie przekonuje mnie pewniem typ argumentacji...

pozdrawiam

PS. pomijajac fakt ze "karate karatu nierówne" ;) i o tym nalezy pamietac nazywajac kumite- kumitem ;)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
[quote name=A to ci ciekawostka okazuje sie że nie wszystko na tym forum już było.MistrzPolski są rozgrywane co roku dla "starszych panów"szczegółowo odpowiem po feriach ,Może zzrobię z tego nowy temat

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...

Karate bez przywiązania do tradycji nie byłoby już tą sztuką walki. Stałoby się czymś w stylu Taekwon-do (nastawienie na zawody, pokazy, zero dopracowanej techniki).

moglbys to rozwinac? szcegolnie jesli chodzi o to 'zero dopracowanej techniki' ?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
No właśnie, mnie to też ciekawi...

Gizmo
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
zeby zrozumiec kata trzeba miec za soba wiele lat treningu karate, ci, ktorzy jeszcze tego nie osiagneli, cwicza kata po to by je "umiec", np zeby zdac egzamin na nastepny stopien

bardzo wazny jest duch walki, szczegolnie w kyokushin, jego ciagle ksztaltowanie pozwala po pewnym czasie na ciagla walke z przeciwnikiem, mimo wyczerpania i myslenia "juz nie moge", z pelna agresja i zdeterminowaniem...

ze znanych mi ksiazek tworcow mojego stylu, starych zapisow wynika ze niewiele zmienil sie moj styl, nawet bardzo malo, a juz napewno nie skostnial (Kyokushin) nie wiem jak inne style, ja bynajmniej nie mam takiego odczucia...
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Mądrala napisał:

Nie wkurwiaj mnie :evil: Jak się pytam czego jest mistrzem to pytam o system walki, styl, system albo inne gówno a nie o formacje old boyów. Myślisz, że telepatię uprawiam i wiem o czym piszesz ?[/quote]


No to wiem już z jakim "karate "mam do czynienia,jesli cwiczysz kata "od czasu do czasu" to taki z ciebie karateka jak ze mnie kucharz.Cwicz sobie dalej w wlasnym swiatku jezeli ci z tym dobrze to pa.
A jesli jestes taki madry jak piszesz ?,to na moim logo jest wyraznie zaznaczony styl jaki cwicze ja i w.w.Trener,telepatia nie potrzebna. Nie pozdrawiam Sławek
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Reasumujac im mniej skutecznosci tym wiecej filozofii i rozwoju wewnetrznego. Rownowaga w koncu musi byc. Od razu napisze zebyscie sie na mnie nie rzucili z krzykiem, ze to na gorze to taka moja luzna refleksja i nie mam na celu nikogo obrazac itd. itd. itd.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
No i juz tradycyjnie kolejna dyskusja konczy sie niepotrzebnymi pyskowkami.
Szkoda slow...

Jednak nadal nie wiemy o jaki rodzaj walki chodzi...
Moze o walke z cieniem :) .Ostatnio widzialem w jednej szkole w Bydgoszczy wywiad w gablotce szkolnej z kolesiem, ktory ma chyba 12 lat i jest mistrzem swiata wlasnie w walce z cieniem...
Walka to walka :wink:
Skoro junior (nawet jeszcze nie) moze byc mistrzem swiata w walce z cieniem to dlaczego nie oldboy...... :?:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Wargirm czemu szkoda słów. Zapytałem misiaczka w jakim systemie te zawody dla n-danów a na to koleżka pisze cobym na jego logo se popatrzył i wywnioskował. Bez przegięć.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
No właśnie. A przecież wystarczyłoby napisać "w bierkach mistrzem Polski jest" albo "w dam-po-ry(j)u karate" i ludzie byliby usatysfakcjonowani.

Slawnur, jak coś piszesz, to błagam, nie na zasadzie "ja wiem, a kto nie wie, ten się domyśli, bo ja nie powiem". Na tym forum są też tzw. fizyczni (ja na przykład ;) ) i do nich trzeba wprost.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Ok OK Pewnie że odpowiem jaki to styl, jezeli ktos poczuł sie zakłopotany to i fajnie przynajmiej coś się dzieje :) Mistrzostwa Polski przeprowadzane są Karate tradycyjnym ,a ja cwicze Shotokan w Szkole Mistrzów SOTO Pozdrawiam Sławek.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
No i mamy teraz jasność.
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Całe szczęście sytuacja wyjaśniona,ale temat pozostaje ,obserwujemy dalej.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
tak sobie czytam i mi się wierzyć nie chce że kyokushin skostniałe jest... też mi się nie chce wierzyć że kata jest tak strasznie dołowane...

Co do skostniałości: Zalezy od trenera, jak trenujesz z jakąś mendą nie mogacą zdać na 2 dana albo znudzonego karate, to i trening skostniały. U nas (cały Kielecki Klub Karate Kyokushin) na treningach wprowadzany jest parter, wiele elementów judo i aikido (nie wiem czy to aikido, ale tak mi sie wydaje bo kilka numerów z takiej serii widziałem na pokazach aikido, znaczy np. gości próbuje wejść ostro, zejście z drogi i wystawienie/uderzenie ręką na wysokości szyi), a co do poglądów (tu nie zauważyłem takich, ale jest takich opinii wiele) że trenuje siętylko na zawody: to prawda, ale tylko widziałem takich przypadków kilka (w w-wie, niby kyokushin, a goście garde nisko i kumite tylko sportowe i na dodatek półkontaktowe), ale w KKKK się z tym nie spotkałem.

Co do kata: dają pokaz kombinacji kihon, bez których walka nie była by możliwa, ale niektórzy robią kombinacje bez dopracowania kata, raz skutek opłakana, a czasami OK. Wg moich opinii po pół roku treningów kata należy rozumieć raczej lingwistyczne :D tzn kihon to słowa, kata to gramatyka, a kumite to rozmowa (albo przepychanki słowne :lol: ).

To chyba powinno wyjaśnic sporo.
  • 0

budo_slamings
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
Dziwne... bokserzy z powodzeniem stosują kombinacje a kata nie ćwiczą. Może jednak pozostań przy przepychankach słownych :-)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
W boksie nie, bo i po co kata takie składało by się jedynie z uderzeń rekoma ew. łokciem w boksie techniki są na tyle proste i jest ich na tyle mało że kata nie jest potrzebne, za to w kata z karate zawarte są liczne techniki których nie ćwiczy się w kichonie nieżadko, więc jest to jedyny sposób żeby się ich nauczyć, do technik tych można zaliczyć chociażby liczne rzuty itp. jak hiza geri, pozatem czasami są ciekawe kombinacje przydatne w walce np. wychwycenie ręki uderzającego i poprawienie drugą (łokciem) w twarz lub krtań. Jak mnie teraz wyśmiejesz to znaczy to tylko że nie masz najmniejszego pojęcia co to są kata no moze poza tym że są to formy ruchowe. :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate skostnialo...
hiza-geri to cios kolankiem żeby nie było :) (jakos tak głupio napisałem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024