Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate + co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karate + co?
Czy dokładacie jeszcze coś do karate? Judo, JJ, BJJ, może boks, a może walkę nożem? A może biegi sprinterskie? :wink:

Szczególnie ciekawią mnie opinie osób ćwiczących i karate i judo. Jakie są zalety, jakie wady? Czy nie jest trudno "przestawiać się" z jednego treningu na drugi? Chyba Gozdal mógłby nam coś o tym powiedzieć.

Ja oprócz karate ćwiczę techniki w parterze i troszkę długim kijem... Przydałoby się jeszcze coś krótszego, może pałka albo tonfa?
  • 0

budo_gozdal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola / Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?

Szczególnie ciekawią mnie opinie osób ćwiczących i karate i judo. Jakie są zalety, jakie wady? Czy nie jest trudno "przestawiać się" z jednego treningu na drugi? Chyba Gozdal mógłby nam coś o tym powiedzieć.


Tak zgadza sie .. trenuje rownolegle kk i judo i uwazam ze pod wzgledem skutecznosci jest to dobre polaczenie. Zalety takiego treningu sa oczywiste - uczysz sie technik grapplerskich i uderzanych :wink:
Co prawda uderzenia rekami nie sa rewelacyjne - to chyba bedzie glowna wada :cry: , takze wada moze byc taka sytuacja gdy w danym klubie judo trening nastawiony jest wylacznie pod zawody i prawie nie cwiczy sie tam walki w parterze. Na szczescie w moim klubie cwiczy sie tak samo stojke jak i parter.
Przestawic sie z karate na judo nie jest wcale trudno.... wlasciwie to nie mam z tym zadnych problemow. Treningi judo zaczynalem gdy mialem juz jakies tam doswiadczenie w karate i mysle ze to nie przeszkadza a wrecz ulatwia pozniejsze treningi judo.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
W tej chwili nic.

Trenujac Shidokan nie ma na codzien takiej potrzeby :) , (joke, chociaz jest w nim troche prawdy).

Oczywiscie warto korzystac ze wszelkich mozliwosci rozwiniecia swoich umiejetnosci, wiec czesto uczestnicze w roznego rodzaju seminariach czy treningach przydatnych mi systemow - polecam to zawsze swom zawodnikom (zreszta zawsze ktos z nich jezdzi ze mna ).
Obecnie bardzo porzadane przez mnie sa kontakty z instruktorami sportow chwytajacych (judo, zapasy), ale nie tylko.


Pozdrowienia,
MR.


PS
A, gdybym mial czas na codzien i mozliwosc to chetnie potrenowalbym palki - Jarek mnie zarazil. :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
do kyokushin dodał bym treningi kicka a judo albo czegos pochodnego ... judo po to by cwiczyc walke w parterze a kicka by poprawic ruchowosc a takze dynamike.. i to by napewno usprawnilo system.. no ale coz jest jak jest i alternatywa dla tegoo wszystkiego jest shidokan :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Moim zdaniem najlepszym polaczeniem z karate jest bjj lub judo. Judo raczej nie typowo sportowe, po to zeby liznac troche parteru. Zalezy tez jakie karate trenujesz? Jezeli "mocno" tradycyjne to polecilbym poswiecic troche czasu na boks, glownie chodzi o sposob poruszania i balans.
Jezeli chodzi o bron to taka z ktorej mozesz zrobic uzytek w razie realnego zagrozenia Twojego zycia lub zdrowia. Odpadaja wszelkie nunchaka, maczety czy dlugie kije. Polecalbym noz lub palke. Osobiscie do noza nie jestem przekonany, ale palki belzebub Tu tez uklon w strone Jarka fajnie macha swoja palka :) Zawsze mozesz kupic sobie teleskopa i takie cacuszko miec zawsze przy sobie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Kurde zapomnialem, ze z Alberta tez niezly palkasz :) poklon
  • 0

budo_pompka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
w zupełności zgadzam sie z gozdalem judo i karate kyokushin nawzajem się uzupełniają. zachęcam do takich treningów. :)
  • 0

budo_druid1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Wspominaliście o pałkach.Czy ktos z was wie gdzie w Poznaniu mozna czegos sie "o nich dowiedziec'? Jesi chodiz o nuchaku-to dobre cwiczenie na nadgarski i zabawa :-)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Ja Wam moi drodzy proponuje to rozpatrywać w kategoriach walka bez broni i wówczas mówimy o systemi uderzanym + chwytanym oraz walce z bronią i tutaj zdecydowanie polecam nóż i pałkę, najlepiej takiego teleskopa jak ma Wesley. Takie powiązanie daje jakieś poziom bezpieczeństwa na ulicy i umiejętność reagowania na stan rzeczy w jakim, mam nadzieje, się nie znajdziecie.

Wracając do powiazania systemów "gołych rąk" odpowiednim powiązaniem wyglada być kyoksuhin lub pochodne w powiazaniu z judo, aby nie powiedzieć BJJ. Choć oczywiscie najprostrzym sposobem jest przyjść na trening shidokan..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?

Wspominaliście o pałkach.Czy ktos z was wie gdzie w Poznaniu mozna czegos sie "o nich dowiedziec'? Jesi chodiz o nuchaku-to dobre cwiczenie na nadgarski i zabawa :-)

Zdaje się, że Jakryc coś o tym wie i jest z Wielkopolski. Pisz na forum "Walka bronią".
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Do karate to glownie noz ... kadene de mano.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Kadena ble, Cucci może być.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?

Kadena ble, Cucci może być.

Cucci swoja droga ( w koncu cala masa sie na nim wzoruje) .. ale kadena wyrabia dobra prace rak i mozna pocwiczyc sobie samemu na drills.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
To jesteś jednym z pierwszych od których słysze że praktykują kadene. Wole pospolite techniki byle precyzyjnie i szybkie, reszt to kwestia psychiki :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Jarek no nie jest tak zle na swiecie troche ludzi cwiczy Inaya Kadene de mano.... :) ja zaczalem go cwiczyc z glupiej ciekawosci jak zobaczylem , ze nie widze rak a jednak ktos uderza ;) Okazuje sie , ze po flow drills czlowiek zaczyna reagowac jak na impulsy .. tam gdzie potrzeba odpowiednia kombinacja ... wszystko plynie.
Teraz masz karate z jednej strony praca nog , kopniecia i uderzenia i kadene gdzie obrona przed nozem , walka nozem , i obrona przed nozem gdy nie ma sie samemu noza.
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate + co?
Ja oprocz karate, mam troche "wojskowej" walki wrecz i walke dlugim kijem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024