Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak trafiłeś na karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak trafiłeś na karate?
Jak trafiliście na swój pierwszy trening karate?

Ja miałem kolegę w klasie, który ćwiczył już jakiś czas, a wcześniej znałem innych, którzy ćwiczyli - stąd znałem pozytywne opinie o klubie. :) Byłem na jakichś zawodach i spodobało mi się to, więc postanowiłem też się zapisać. Dokładnych powodów rozpoczęcia treningów nadal nie znam. :D Może chciałem robić coś innego niż do tej pory? Sam nie wiem...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
pierwszy hmm dokladnie nie pamietam ale dokladnie wyryl mi sie w pamieci jeden z pierwszych z karate tradycyjnego odbyl sie on na stazu aikido i mial na celu nauczyc nas udezen kopniec i troszke blokow to byl jedyny trening karate ktory mi sie podobal ale po nim bylam pewna co do jednej rzeczy
a mianowicie ze ta MA nie jest dla mnie...pozostalam przy aikido
pozniej bylam jeszcze na kilku treningach karate kyokushin ale tylko umocnilam sie w przekonaniu ze to nie dla mnie...
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
Siostra mnie zabrała(szacunek Jej za to).
Jej się nie podobało, a ja trenowałem jeszcze 5 lat(co za ironia :wink: )
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
MOj brat brat trenowal kiedys z nim poszedlem potrenowalem i sie zakochalem :D Zawsze zreszta chcialem kogos pizgnac z "karata" :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
Kumpel mnie zaprowadzł, miał już 9 kyu :) . Poszedłęm, spodobało się, więc zostałem. I tyle...
  • 0

budo_danio
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
kolezanka z 7 kyu namowila mnie... a raczej uspokoila moje wyobrazenie o karate. wczesniej boxowalem, przerwa przez kontuzje i zaczelo czegos brakowac. od razu wiedzialem, ze to bedzie karate, nie zaden kick, taek, judo, tylko karate. pozostala kwestia stylu... wybralem shotokan i jest mi dobrze. nie mam zamiaru tego zmieniac, ew. cos dolozyc, jakis styl parterowo-rzutowy.


pozdrawiam

Daniel
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
Czesc

Ja od razu wiedzialam ze chce sie zapisac na karate a nie inny styl bo duzo czytalam i ogladalam filmow z zawodow.
Chcialam sie zapisac juz w wieku 10lat ale rodzice sie zgodzili jak mialam nie cale 12 dopiero.
Poszlam na trening, zapisalam sie i trenuje do dzis(z pewna przerwa) a latek mam obecnie 16. Nie zamierzam zaprzestawac treningu.

pozdro
Sei
  • 0

budo_pompka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
ogulnie chciałam zacząć trenować jakomś sztuke walki. miałam do wyboru judo kungfu i karate. [o taekwondo niewiedziałam]. no i wybrałam karate. po przyjściu na trening dowiedziałam się że jest to styl kyokushinkai założony przez oyame, ktury potrafił łamać rogi bykom. nieżałuje swojej decyzji. do karate dołożyłam jeszcze treningi judo. wszystko razem daje dobry efekt.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
ogolnie od dziecka bardzo podobało mi sie karate to na zawodach jak i w filmach troszeczke mnie to zafascynowalo ... niestety nosze okulary i byl to glowny powod dla ktorego nie moglem trenowac mimo to 2 lata temu zacząłem trenowac spodobało mi sie okulary nie okazały sie taką wielką przeszkodą . ogólnie o karate kyokushin dowiedziałem sie z ulotki w szkole .. zapytałem rodziców czy nie mogł bym sprobowac no i moj tata zachecil mnie ..popytal sie znajomych czy ta sekcja jest dobra (oni wlasnie tam hcodzli) no i tak to sie zaczelo po 2 miesiącach treningu wciagnełem w to mojego kumpla i teraz zaczynają 3 rok karate mam juz 6 kyu z ktorego jestem bądz co bądz dumny....
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
I tak trzymaj!
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
Ja mialem kolege ktory trenowal i w wakacje jechali na oboz, tez chcialem jechac wiec... zapisalem sie na karate :) :)
Pozatym kiedys nazwa karate to bylo "magiczne" slowo... ach to byly czasy :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
to prawda kiedys ... karate to bylo magiczne slowo tak jak ninija.. no coz.. od tego sie to calczelo przynajmniej u mnie :)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
Moj tata trenowal :)
Ale to dumnie zabrzmialo.. Zawsze chcialem trenowac MA, a jako ze moj tata trenowal Kyokushin przez pare lat to mnie skierowal tam. "Nauczysz sie walki, a nie machania nogami".

Marchew
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?

Jak trafiliście na swój pierwszy trening karate?
.


Trenowałem już rok Aikido i postanowiłem nauczyć się jeszcze kopnięć i uderzeń aby być dobrym uke.
Poszedłem do klubu gdzie było taekwondo i karate. Wybrałem na początek karate ale to był błąd! Cały trening miałem za partnera takiego ciołka, że kiedy ćwiczyliśmy na zmianę techniki, to mnie normalnie bił. A ja mu nie mogłem oddać ani zrobić unik, bo miał się przecież uczyć. Niespodobało mi zatem karate to i zdecydowałem się ostatecznie na taekwondo. I to była dobra decyzja.
Silvio
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
to prawda nie jest mile uczyc sie z osoba ktora sama sie uczy....a do tego gdy ma sie pierwszy kontakt z karate.. jedyne dlaczego nie wybralem teakwondo.. to to ze .. jest tam takie skakanie light contact i nie zawsze na ulicu bedziesz mgol sobie tak podskakac ale napewno jest to dobry wstep do daleszej drogi w MA :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?

to prawda nie jest mile uczyc sie z osoba ktora sama sie uczy....a do tego gdy ma sie pierwszy kontakt z karate.. jedyne dlaczego nie wybralem teakwondo.. to to ze .. jest tam takie skakanie light contact i nie zawsze na ulicu bedziesz mgol sobie tak podskakac ale napewno jest to dobry wstep do daleszej drogi w MA :)


Pieprzyć ulicę! Taekwondo daje możliwość wzięcia udziału w zawodach, poza tym to jest dobra rzecz, tak sobie potrenować.
Myślę (mam nadzieję) że większość karateków trenuje swoją sztukę aby się doskonalić, a nie przygotowywać się na akcje uliczne.
Mógłbym coś dodać na ten temat, ale za bardzo odbiegłbym od tematu.
Silvio
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?

Pieprzyć ulicę! Taekwondo daje możliwość wzięcia udziału w zawodach, poza tym to jest dobra rzecz, tak sobie potrenować.
Myślę (mam nadzieję) że większość karateków trenuje swoją sztukę aby się doskonalić, a nie przygotowywać się na akcje uliczne.
Mógłbym coś dodać na ten temat, ale za bardzo odbiegłbym od tematu.
Silvio


Silvio nie przesadzaj, wiadomo ze wiekoszosc ludzi trenuje po to zeby sie doskonalic w jakis tam sposob ale zeby twierdzic ze jak mowisz " nie po to zeby przygotowywać się na akcje uliczne" to chyba jest blad. Kazdy kto idzie na zajecia sztuki walki idzie tam po to zeby to trenowac wlasnie jako narzedzie do obrony samego siebie przed bezposrednim atakiem na ulicy. Wydaje mi sie hipokryzja twierdzic ze trenuje sztuke walki dla sztuki a nie dla umiejetnosci walki.
Piotrek
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
wlasnie ze wzgledu na ulice glownie trenuje bo niestety noszę okulary i poprostu moge nie przejsc badan lekarskich ... ktore umozliwiaja start w zawodach a do tego nie przyszedlem trenowac karate po to zeby zawodowo sie tym zajmowac i startowac w zawodach.... Powiem szczerze... chodze na karate zeby miec jakies przygotowanie do walki ulicznej szczegolnie ze nie jestem wielkiej postury... wiec zachecam potencjalnych .huliganow ... do pobicia mnie .... Oczywiscie poza samoobrona chcialem takze zapoznac sie z jakas sztuka walki poznac tradycje ... i podstawy od ktorych sie zaczyna... no i oczywiscie znalezc w tym moja droge ktora bede podązał ...
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
W 1982r z kumplem obejrzeliśmy japoński film pt. "Kobra". Zapisaliśmy się na karate /po paru miesiącach okazało się że jest to shotokan/ w TKKF Młodzieżowiec. Na pierwszy trening wogóle nie weszliśmy /trener tak jakoś dziwnie "szczekał" i spanikowaliśmy/. No a pózniej już jakoś "poleciało".
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trafiłeś na karate?
to prawda na pierwszym treningu jest jakos inaczej... wchodzisz i nie wiesz co robic....ale juz pozniej zaczyasz kumac,,,,, i jakos to idzie... :) gdy wchodzilem na moj pierwszy trening to nie umialem nawet dobrze zacisnac piesci...a co do piero robic na nich pompki...to byla magia ale z czasem sie wytrenowalem i teraz tylko duze ilosci moga sprawiac trudnosci :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024