Skocz do zawartości


Zdjęcie

karatecy w K1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

karatecy w K1
macie jakieś statystyki zawodnicy których stylów karate dominują w K1 ? Teoretycznie powinni to być goście z Seidokaikanu , czy tak jest w praktyce?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Zalezy jak to rozpatrywac ale .....Kyokushin wyprodukowal najwiecej fighterow , a jezeli sa to reprezentanci innych szkol , to maja lata w Kyoku.
Co ciekawe zadna szkola karate nie probowala sie przedostac to K1 ( jak by papa Oyama zyl , to tez Filho by nie bylo).
Slodzac Kykushin , u mnie nikt nie startuje w MMA oprocz Kyoku z quebeck , jestem blisko z rosjanami tam sa tylko grapplers , no i Kyoku....


Ale powiem wam jedno ....teraz nadejdzie era Shidokan.Dlaczego bo jak bym nie mial 42 lat to bym to trenowal.
Mariusz w Polszce robi co moze i chwala mu za to , Peter A. w Germani robi wiecej ale to inny kraj.
SHIDOKAN - this is it !!! , "Life is short ,lets Shidokan !"
OK , to bylo na temat , moje przemyslenia z Shidokanu w innym poscie
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Seiken, i co ja mam tu napisac?


Napisze wiec, ze zobowiazuje sie rownac do Petera w promocji Shidokanu w Polsce.
Howgh.
:)


Pozrowienia,
MR.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
MRad
mógłbyś np popracować nad powiekszeniem liczby ośrodków - na twojej stronie nie ma żadnych info o klubach !?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1

Zalezy jak to rozpatrywac ale .....Kyokushin wyprodukowal najwiecej fighterow , a jezeli sa to reprezentanci innych szkol , to maja lata w Kyoku.
Co ciekawe zadna szkola karate nie probowala sie przedostac to K1 ( jak by papa Oyama zyl , to tez Filho by nie bylo).
Slodzac Kykushin , u mnie nikt nie startuje w MMA oprocz Kyoku z quebeck , jestem blisko z rosjanami tam sa tylko grapplers , no i Kyoku....


Seikien co rozumiesz przez sformuowanie ze "zadna szkola karate nie probowala sie przedostac to K1 " chodzi ci o szkoly Kyokushin?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
karatecy w k1 oczywiscie ze sa.. np z kyokushin .. ogolnie nie sa tacy zli ale nie idzie im najlepiej..jest ich chyba dwoch(przedstawicieli kyokushin) Pierwszy to feitosa.. a drugiego nie pamietam..
ale statystyki pokazuja.. ze wiecej przxegrywaja niz wygrywaja ..no coz.. stazu w k1 nie maja dlugiego wiec moze kiedys bedzie lepiej.. i napewno ..shidokan... tez bedzie dominowal :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Piotrek , chodzilo mi o to ze zadna szkola ( styl) nigdy nie uczestniczyla w K1 ( oczywiscie oprocz rodzimych Seidokankai ) .
Kyokushin wydal cala game fighterow w K1 , Filho, Feitosa, Thompson , Grecko,Rivere,Pettas czy Hug , to tak na szybko.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1

stazu w k1 nie maja dlugiego wiec moze kiedys bedzie lepiej.. i napewno ..shidokan... tez bedzie dominowal :)


W Shidokan jednak najlepszy poziom jest w srednich kategoriach wagowych - po prostu bardzo preferowana jest tu dynamika, zwinnosc.

Mysle, ze szansa dla zawodnikow moze byc K1 Max, ktory ruszyl zdaje sie w tym roku. To konkurencja K1 w kategorii wagowej do 70 kg. Mysle, ze cieszyc sie bedzie z czasem duzym powodzeniem.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
widziałem walke jedego karateki w K1(reprezentował chyba kyokyshin)
niestety nie pamietam nazwiska ani nazwiska przeciwnika bo było to jakiś czas temu ale 'nie szło mu najlepiej' to delikatne ujecie sprawy
uznanie jednak jakiejs szkoły za kiepską dla tego ze jaj przedstawiciel(pojedynczy)dostał tam bęcki to jednak naduzycie
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
to prawda mowiac ze jedna osoba z kyokushinu dostala łomot na k1 nie mozna mowic o nieskutecznosci systemu.. ale jezeli powtarza sie to kikakrotnie mozna miec juz zastrzezenia no i niestety takowe mam... coz wybralem taki a nie inny styl i narazie bede sie go trzymal ...powniewaz.. to odemnie bedzie zaloezalo czy sprawdze sie w walce i czy umiejetnie wykorzystam moja wiedze -zdolnosci
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
no to co widzalem na eurosporcie to karatecy nie mieli tam dluzo do powiedzenia wygrywali kikcboxerzy i tahi bokserzy nie widzalem ze by po pas mistrzowski siegal jakis karateka


__________
Marcin
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1

no to co widzalem na eurosporcie to karatecy nie mieli tam dluzo do powiedzenia wygrywali kikcboxerzy i tahi bokserzy nie widzalem ze by po pas mistrzowski siegal jakis karateka


__________
Marcin


EE chyba az tak ze nie bylo, wprawdzie nie sledze tych zawodow ze wzgledu na brak mozliwosci ich ogladania ( BTW kto to pokazuje ) ale Andy Huge chyba jednka zwyciezyl. Poza tym te zawody stworzyli karatecy z Seidokaikan :) chyba ze sie myle to porosze mnie poprawic. Ale prawda jest tez taka ze 90% szkol karate boi sie wyzwania jakim jest udzial w K1, podejrzewam ze wynika to z tego, ze zawody K1 bardzo szybko zweryfikowaly by dotychczasowe metody szoleniowe i wymagaly by wprowadzenia wielu zmina w samej metodyce treningu. Wiem ze z US Oyama przygotowuja sie do K1. Moze bedzie sie cos zmieniac....
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1

EE chyba az tak ze nie bylo, wprawdzie nie sledze tych zawodow ze wzgledu na brak mozliwosci ich ogladania ( BTW kto to pokazuje ) ale Andy Huge chyba jednka zwyciezyl. Poza tym te zawody stworzyli karatecy z Seidokaikan :) chyba ze sie myle to porosze mnie poprawic.

Było w piątki koło 22:00 na Eurosporcie, ale nie wiem, jak z regularnością tego programu.

Ale prawda jest tez taka ze 90% szkol karate boi sie wyzwania jakim jest udzial w K1, podejrzewam ze wynika to z tego, ze zawody K1 bardzo szybko zweryfikowaly by dotychczasowe metody szoleniowe i wymagaly by wprowadzenia wielu zmina w samej metodyce treningu. Wiem ze z US Oyama przygotowuja sie do K1. Moze bedzie sie cos zmieniac....

Jeśli chodzi o trening pod kątem takich zawodów, to na pewno wymagałoby to zmian. Ale czy jest konieczne zmienianie metod treningowych całego stylu tylko po to, żeby paru przedstawicieli wysłać na K1? Chyba wtedy, gdy ktoś potrzebuje reklamy... :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
zreszta powiedzmy sobie szczerze ile osob zamerza trenowac zawodowo .. i startowac.. w k1...wlasnie dlatego style sie nei zmieniaja.. gdyz..karate...jak gdyby ma polepszyc.. ogolna sprawnosc fizyczna a takze ...nauczyc jakiejs.. tam samoobrony..a nie przygotowywac do zawodow... k1 do ktorych i ta trudno sie dostac !!
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1

zreszta powiedzmy sobie szczerze ile osob zamerza trenowac zawodowo .. i startowac.. w k1...wlasnie dlatego style sie nei zmieniaja.. gdyz..karate...jak gdyby ma polepszyc.. ogolna sprawnosc fizyczna a takze ...nauczyc jakiejs.. tam samoobrony..a nie przygotowywac do zawodow... k1 do ktorych i ta trudno sie dostac !!


Pepe czy ja wiem, stawianie polepszania sprawnosci fizycznej na pierwszym miejscu zamiast nauki walki jest chyba nieporozumieniem. Tak samo jak nieporozumieniem jest tworzenie zamknietych styli i nie wprowadzanie ciaglych zmian i ulepszen. BJJ, shidokna sa otwarte dlatego moga sie zawsze przygotowac na konforntacje lepiej niz inne style. DLa mnie karate to puse rece wiec kaza forma walki w recz bedzie podchodzic mi pod to i dlatego moge trenowac karate i poznawac inne style i szkoly a dzieki temu byc bardziej uniwersalny. Jak jestes uniwersalny to mozesz startowac na ronych zawodach oczywisce jezeli umiejetnosci na to pozwola :)
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
z waszych textów rozumuję ,że większości walczących w K1 karateków podstawy dał kyokushin , ale obecnie trenują inne style .


"Piotrek , chodzilo mi o to ze zadna szkola ( styl) nigdy nie uczestniczyla w K1 ( oczywiscie oprocz rodzimych Seidokankai ) . "

- no to jak , startują karatecy , tylko nie afiszują się ze swoim stylem ,żeby w razie czego ( przegranej ) nie pogrążyć swojej szkoły??
W takim razie po co Seidokankai wymyślił te zawody ??? Chcieli w nich wygrywać ale im nie wyszło ???
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Hmm wydaje mi sie ze to ze seidokaikany nie wygrywaja teraz nie wynika ze slabosci stylu gdyz trenuja podobnie jak zwyciezajacy teraz w tych zawodach. Po prostu brak dobrych zawodnikow i nic wiecej.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Apropo zmian w kyokushinie gdy do sekcji w kturej cwicze pzryszlo kilku zawodników walczacych odmienie i wykorzystujących chwyty, rzuty , walke na ziemi sensej pomyslal i dorzucil nam treningi vale tudo gdyz zauwazyl ze gubimy sie podczas walki w parterze. Wiec apropo "niezmiennosci" kyokushinu to niejest to do konca prawda (a przynajmniej w naszym 1 przypadku).
P.S. Treningi vale tudo nieprowadzi sensej ale jego znajomy zanajacy sie na vale tudo (jak sie o cos pytalismy senseja na treningu vale tudo to odparl ze on sie samemu uczy tak jak my)
  • 0

budo_solidus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań/Ustronie Morskie

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Ja proponuje zerknac jak to wszystko obecnie wyglada a to za sprawa tego, ze niemal w kazdy poniedzialek na Eurosporcie o 20:15 przez 2 godzinki transmitowane sa wlasnie wspomniane gale K-1 :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: karatecy w K1
Taaa, a propos kyokusin - Filho po raz kolejny pokazał sie w szmacie kyokushinu po czym zebrał takie bęcki, że aż było momentami niemiło. Ja nie pojmuję, jak mu się udało przejść mistrzostwa świata skoro po dwóch rundach ledwo chodził po ringu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024