Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkolenie ochroniarzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
no i wszyscy mają racje
kurs to tylko kurs trwa tam ze 2-3 miesiące za dużo wiadomości za mało czasu na praktykę, są szkoły 2 letnie zabiera to dużo czasu ale jest więcej materiału niż na kursie, więcej czasu na przyswojenie wiedzy i więcej czsu na praktykę i nie w supermarkecie polecam "Sulime" na WAT-cie w Wawie wykładowcy nie są teoretykami i co istotne po szkole wychdzi się z dyplomem technika po czym jedziesz po odbiór licencji II stop. bez egzaminów (składasz papiery, opłacasz i czekasz)
co do supermarketów to ja się wole nie wypowiadć
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Popieram Stando, Sulima to dobra firma, zatrudniająca fachowców. Oprócz szkoły można tam też zrobić "przyśpieszony" kurs.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Na szczęście zdałem za pierwszym razem ... Nie było tak strasznie tylko kilku moich koleów z pracy oblało bo"duszenie jest techniką zbyt brutalną" a gdzie w duszeniu jest brutalność ? - jest to chyba jedyna w której od początku do końca można kontrolować oddziaływanie na napastika chyba że jest to wyłącznie moje zdanie...
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
co do "brutalnosci" technik interwencyjnych - sprawa subiektywna - ale nie powinno sie oblewac za to. no chyba ze ma miejsce cos takiego jak - gosc mial uzyc tonfy, zlapal to jak bejsbola i walnal partnera w brzuch................ :D szanowna komisja o malo nie zleciala z krzesel na ten widok.................
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
No cóż coponiektórym na egzaminie zdarzyło się kierować broń w kierunku "szanownej" komisji. Egzaminatorzy mieli nietęgie miny, zresztą gość zdający chwilę później też...
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
hehe nagminnie to sie zdarzało :) ksiązke można by napisac o numerach niektorych orłów, ze wspomne odwrotnie ladoawne naboje do magazynka, ba co silniejsi potrafili nawet magazynek wcisnac odwrotnie do broni :) .panowie a jakie jaja sie dzialy jak jeden nadkom. wsadzil naboj ćwiczebny :) :) .wieszkosc sprawdza "mechanicznie" komore z przeswiadczeniem ze jest pusta. i schody sie zaczynaja jak cos tam siedzi :) :) i co z tym zrobic? ale tak prawde mowiac to po co dziadkowi ktory jest dozorca czy pod inna nazwą pilnuje budowy czy za przeproszeniem wysypiska śmieci - obsluga broni?i tak jej do rąk nie dostanie (i dobrze) a jak ja dostanie (to b. źle) istnieje duze niebezpieczenstwo jej odebrania. gorzej jak młode chlopaki, po wojsku (niektorzy po elitarnych jednostkach) robia takie rzeczy.........moim zdaniem - szkolenie na kursach to w wielu przypadkach fikcja i wyciaganie grubej kasy - moze to zabrzmi patetycznie ale w wielu przypadkach zalezy od tego co umiecie wasze zdrowie a nawet życie.... a ustawa do porawki :) .
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
O tak i to dotyczy prawie wszystkich działów Ustawy, nasi posłowie nie popisali się...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy

co do ochroniarzy i ich super wyszkolenia. swego czasu mialem przyjemnosc byc w resorcie w wydziale zajmujacym sie m.inn. wydawaniem licencji a co za tym idzie sprawdaniem, egazminowaniem "orłów".rowniez z technik interwencyjnych.momentami zaslanialem usta zeby nie ryknac smiechem.a bylo z czego uwierzcie mi.oni nie potrqafia NIC. a w czasie mojego pobytu w wydziale przewinelo sie ich kilka setek. moze ze 20 poradzilo by sobie w sytuacji realnego zagrozenia.

kilka setek??? w PŁOCKU???
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy

Kumam, kumam - to chyba Ty Lordzie nie kumasz! Ty mówisz o praktyce, a ja o teorii - o tym że zgodnie z ustawą ochroniarz osobisty nie może mieć broni służbowej a prywatnej tym bardziej! Już kumasz o co mi chodzi?
Pozdrawiam.

a gdzie to jest napisane , że ochroniarz osobisty (?) nie może miec swojej broni jak jest w pracy?
tak z cieklawości pytam bo nie wiem..;-)..
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
A gdzie jest napisane że może - tak z ciekawości pytam?
Pozwolenie na broń jest wydawane w jakimś określonym celu - np. sportowe - broni używasz tylko na strzelnicy sportowej, do obrony osobistej - używasz w obronie koniecznej, pozwolenie na broń obiektową lub konwojową. O broni /a właściwie o specjalnym pozwoleniu na broń/ dla tzw. bodygardów nie słyszałem i jest to prawdopodobnie kolejne niedopatrzenie tej cudownej ustawy.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Jeszcze jedno - co do kilku setek w Płocku.
Ponieważ w Warszawie było zawsze najtrudniej zdać na pozwolenie czy licencję to ludzie specjalnie przemeldowywali się do innych, ościennych województw /sam znam kilka takich przypadków/.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy

A gdzie jest napisane że może - tak z ciekawości pytam?
Pozwolenie na broń jest wydawane w jakimś określonym celu - np. sportowe - broni używasz tylko na strzelnicy sportowej, do obrony osobistej - używasz w obronie koniecznej, pozwolenie na broń obiektową lub konwojową. O broni /a właściwie o specjalnym pozwoleniu na broń/ dla tzw. bodygardów nie słyszałem i jest to prawdopodobnie kolejne niedopatrzenie tej cudownej ustawy.
Pozdrawiam.

naczelna zasada w prawie jaka obowiązuje to , że jesli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.skoro nikt nie zabrania ochroniarzowi miec przy sobie broni na którą ma pozwolenie oznacza, że może ją mieć.słyszałem o zakazach wydawanych przez szefów agencji ale to już są wewnętrzne sprawy danej firmy.reasumując: uważam, że jeśli ochraniasz np.sklep bez przydzielonej broni a masz takową na podstwie wydanego ci pozwolenia na broń (raczej tylko do ochrony osobistej) i z niej skorzystasz w sytuacji zagrożenia adekwatnej do uzycia broni to nic sie nie stanie.
mało tego.śmiem twierdzić, że posiadając zezwolenie na broń do ochrony osobistej zostaniesz automatycznie wykorzystany z własną bronią do zadań gdzie broń jest konieczna lub wskazana.
to dywagacje bo tak na serio nie wgłębiuałem się w tematykę czy broń prywatną można wykorzystywać w agencji ochrony w przypadku gdzie określone są ilości jednostek broni np.w konwoju.ale tak na logikę jakbyś miał słuzbową (np.obiektową) i prywatną przy sobie to by ktos się doczepił??
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
acha..jeszcze jedno.jeśli masz broń do celów ochrony osobitej to uzywać jej możesz w każdym przypadku jesli spełnione są warunki do jej użycia...nie tylko w obronie koniecznej....każde inne pozwolenie ogranicza uzycie broni do określonych sytuacji i nakazuje zachowanie reguł które uniemozliwiają ci jej uzycie na ulicy.
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Pyton masz racje. z tym ,ze nie wiem czy dobrze robili przemeldowujac sie. latwiej (podobno) bylo zdac w ciechanowie a nawet radomiu. poza tym pod Plock podlegalo sporo gmin z okolic Warszawy. stad tez taka masa ludzi. poza tym przy duzym odestku oblewajacych zasilali oni szeregi na kolejne egzaminy.........
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Ja zdawałem na początku 2000r - oblewało tak "na oko" 70% zdających.
Drugi raz zdawałem pod koniec roku i było zupełnie inne podejście do zdających - po prostu nie oblewali ich za głupoty. Wydaje mi się że albo ktoś ich op... za to że w Warszawie tak mało zdaje /a chyba nie mieszkają tu osoby głupsze czy mniej sprawne niż w ościennych województwach ?/ lub po prostu stwierdzili że ustawa o ochronie nie będzie mogła wejść w życie ze względu na zbyt małą ilość ludzi legitymujących się odpowiednią licencją!
Cougar - nie cytuj mi tu Wałęsy czy jego prawnika /to co nie zabronione.../. Tak się składa że krótko ale jednak studiowałem prawo i jego podstawy opanowałem. Podstawową zasadą prawa jest równość wszystkich wobec przepisów obowiązujących w danym kraju. Przypomnij sobie sytuację sprzed kilku lat kiedy ministrem spraw wewnętrznych był Miller /obecny premier/ i nielegalnie posiadał broń palną! Każdy inny obywatel zostałby ukarany, ale przecież nie pan Miller. Jak powiedział rzecznik prokuratury: "minister to nie jest Jan Kowalski!" - i tyle bym miał na temat praworządności i zasad prawa obowiązujących w Polsce!
Niestety jeszcze długo o tym "co wolno a czego nie wolno" nie będzie decydował na podstawie obowiązujących /czy nie obowiązujących/ przepisów Jan Kowalski - ale jakiś urzędas z "układu kolesiów". Ja o pozwolenie na broń starałem się 3 lata i nie zamierzam go tracić z powodu błędnej interpretacji przepisów prawa.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
I tu się mylisz - o ile nie zostaniesz skazany za użycie broni(róznie to bywa) to za użycie prywatnej broni do celów służbowych możesz mieć duże problemy - obecnie Policja i prokuratura podchodzi do sprawy w ten sposób, że pracownik ochroni musi posiadać wyłącznie broń obiektową którą wolno mu użyć do celów służbowych - patrz kategorie upoważnień do posiadania broni. Owszem w pracy każdy może posiadać broń prywatną - ale może jej użyć tylko w obronie koniecznej i w stanie wyższej konieczności
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy

I tu się mylisz - o ile nie zostaniesz skazany za użycie broni(róznie to bywa) to za użycie prywatnej broni do celów służbowych możesz mieć duże problemy - obecnie Policja i prokuratura podchodzi do sprawy w ten sposób, że pracownik ochroni musi posiadać wyłącznie broń obiektową którą wolno mu użyć do celów służbowych - patrz kategorie upoważnień do posiadania broni. Owszem w pracy każdy może posiadać broń prywatną - ale może jej użyć tylko w obronie koniecznej i w stanie wyższej konieczności

i własnie to było do udowodnienia....: jesli broń służbowa nie wystarczy do odparcia zagrożenia (wiadomo, że bezprawnego i bezpośredniego a nieraz tez gwałtownego) dla wartości którą chronimy to użycie w dalszej kolejności broni prywatnej do ochrony tegoż będzie uzasadnione .
problemem jest tylko czy pracodawca zgadza się na posiadanie na słuzbie broni prywatnej ale....wolę żeby mnie 12 sądziło itd.......
poza tym spotkałem sie w swoim życiu (dość długim) z zatrudnianiem do ochrony dodatkowej osób posiadających broń palną bojową krótką którym płaci się za np...sprzątanie magazynu na umowę zlecenie....;-)...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Tylko, że za posiadanie przez pracownika ochrony broni prywatnej w pracy grozi utrata koncesji przez pracodawcę i tu jest cały problem. A co do zatrudniania pracowników na "lewo" to już zupełnie inna para kaloszy.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy

Tylko, że za posiadanie przez pracownika ochrony broni prywatnej w pracy grozi utrata koncesji przez pracodawcę i tu jest cały problem. A co do zatrudniania pracowników na "lewo" to już zupełnie inna para kaloszy.

a gdzie ty wyczytałeś o cofaniu licencji za posiadanie broni prywatnej przez pracownika agencji na słuzbie??
oczywiście mówimy tu o miejscach gdzie taka broń mozna nosic a nie na np. koncercie...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Nie czytałem tylko przyszło do mojej Agencji pismo z KWP Kraków po którym na wszystkich stanowiskach wymagających broni palnej wprowadzono broń obiektową.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024