Skocz do zawartości


Zdjęcie

KM - teoria i praktyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

KM - teoria i praktyka
Mam 2 pytania nt. KravMagi - teoretyczne i praktyczne

1. Czy ataki, chwyty, dźwignie, ciosy itp. w KM mają hebrajskie nazwy?

2. Czy traning KM wiąże się z licznymi kontuzjami? To przecież taki brutalny "sport"?

Pozdrawiam
Aikido i tak rządzi :wink:
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
2. Czy traning KM wiąże się z licznymi kontuzjami? To przecież taki brutalny "sport"?

MOIM ZDANIEM - wszysto zależy od prowadzacego treningi. Jeżeli jest nawiedzony to i trening rekreacyjny Tai Chi będzie brutalny.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
1.nie ma
2.Zdarzają się, ale znacznie więcej kontuzji miałem na aikido, niż na kravce - konkretnie ćwicząc kravat zdarzyły mi się dwie, sam oceń czy to dużo jak na półtorej roku
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Patrzac na pilke nozna czasem odnosze wraznie, ze MA to sa super bezpieczne sporty w porownaniu z pilka. Goscie powinni najpierw nauczyc sie stac porzadnie na nogach, dopiero pozniej ganiac za pika.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
1. Techniki w KM mają hebrajskie nazwy w Izraelu, polskie w Polsce, niemieckie w Niemczech itd. W polsce używamy polskich nazw.

2. Na pierwszym treningu aikido, 15 lat temu nabawiłem się kontuzji kolana. Przez wiele lat odzywało sie to to co jakiś czas i strasznie bolało. Teraz trenuję KM i dzięki temu zmuszam to kolano do ruchu, co połączone z laseroterapią (5-6 zabiegów) spowodowało, że kolano praktycznie prezstało mnie boleć. Tak więc w moim przypadku KM miała raczej lecznicze działanie :) . A na poważnie - widziałem na KM jedną poważniejszą kontuzję - rozcięty łuk brwiowy, ale na skutek wykonania nie tej techniki, co trzeba - klient się nie spodziewał, że dostanie w głowę, bo akurat co innego było trenowane. Myślę, że jak się słucha instrukcji trenera i ma ochraniacze, to raczej kontuzje nie grożą.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Rozciętego łuku nie zaliczybym do poważnych kontuzji. Fakt widowiskowe to jest i nawet bardzo ale nic poza tym. MIałem rozcięty prawy łuk więc wiem z grubsza o czym mówię :)
U nas (PASZW) dwa razy mieliśmy karetkę, raz wybicie stawu barkowego,kontuzję kręgosłupa raz rozwalony nos i raz naruszone( trza było drutować) zęby - za to od razu trzy...mówię tylko o kontuzjach które sam widziałem - przez 2 lata ćwiczeń. Wię ta "krwawa" krawka nie wygląda aż tak źle :-)

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Przylacze sie do wypowiedzi DeDi. Nazwy sa w jezyku w danym kraju a kontuzje sa rzadkie.
Zastanawia mnie tylko temat tego postu "KM - teoria i praktyka" - jaki to ma zwiazek z nazwami i kontuzjami? ;)
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
od czasu do czasu biore udzial w roznego rodzaju zjazdach kravki - glownie weekendowe w lodzi ale nie tylko - fakt kontuzji malo.ale wszystko zalezy od cwiczacych, od ich poziomu.brak w wielu przypadkach typowo "technicznych"treningow, kladzenie nacisku na efektywnosc z jednej strony jest zaleta tego systemu z drugiej moze doprowadzic do kontuzji.T.A (zainteresowani wiedza o kogo chodzi.a ja Go serdecznie pozdrawiam) wiele razy wytykal mi na treningach, ze robie "balet", ladnie kopie, technicznie uderzam - ale to nie kravka(trenuje 10 lat kyokushin).fakt - ale panuje nad wykonywanymi technikami.natomiast w wielu przypdakch spotykalem sie ze swoistym "szalem" a wtedy trudno zapanowac nad technika i o kontuzje wowczas latwo.ale jak juz powidzialem - z jeden strony to jest zaleta tego systemu........
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka

Zastanawia mnie tylko temat tego postu "KM - teoria i praktyka" - jaki to ma zwiazek z nazwami i kontuzjami? ;)


A jaki tytuł byś wolał:
"Szesnastoletnia nimfomanka pozna prawdziwego wojownika"
czy
"Przyczynek do wyjaśnienia różnic pomiędzy sztukami walki w kontekście nazewnictwa technik i częstotliwości kontuzji" :wink: ?
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Szal na treningu czesto dotyczy osob
ktore poczatkuja.
Tacy sa bardzo niebezpieczni :D
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
a przy okazji jak jestesmy przy "szale".w mojej gazetce stylowej kyokushin przeczytalem opis zdarzenia w ktorym jakis ruski wykorzystujac techniki jakiegos kombatu wyslal innego do krainy wiecznych łowów.nie bylo by w tym nic az tak dziwnego - ale technika jaka to zrobil to stosowana powszechnie w kravce - to penetrujace kopniecie na jaja.......gosc doznal jakiego szoku itd i zszedl.wiec mam pytanie do starych kraverow - czy to mozliwe i jak wykonywac zeby czegos takiego uniknac?bo samoobrona, samoobrona ale..........
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Możliwe np. przy obronie przed suplesem stosowany wtedy kop bez problemów przechodz przez ochraniacz, w kravacie jeśli już walczysz , to nie ma miłosierdzia, jeden wykorkuje, a są goście których możesz godzinami walić po jajach i nic.Ot przeciwnik ruska miał niefarta
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka

2. Czy traning KM wiąże się z licznymi kontuzjami? To przecież taki brutalny "sport"?


Zgadzam się z Ryszardem Jóźwiakiem, że wszystko zależy od prowadzącego. Miałam przyjemność ledwo przez kilka miesięcy ćwiczyć Krav Magę, ale pod bardzo dobrym okiem :D I poważnie zastanawiam się nad powrotem na te treningi, m.in. dlatego, że nie uśmiechają mi się parotygodniowe przerwy lub utrudnienia w treningach spowodowane kontuzjami, które często nabywałam na kyoukushinie. Fakt, że na KV przede wszystkim markuje się ciosy, a nie uderza pełną parą, ale to IMHO dobrze, gdyż na treningach z ochroniaczami i innymi akcesoriami można się wykazać - uderzać, kopać z całą siłą. Taka metodyka minimalizuje kontuzje.

Co do brutalnośći - nie wydaje mi się, żeby Krav Maga była brutalniejsza niż np. kyokushin. Po prostu mamy tu inne techniki.
  • 0

budo_bigi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka

...są goście których możesz godzinami walić po jajach i nic...


Naprawdę znasz takich gości?!?
A może to eunuchy...
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
ateesiarz
jakiego typu kontuzji doznawales cwicząc aikido?
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Po kilei w szkole podstawowej miałem kolegę , nie kastrata, który był nieczuły na kopy w jaja! AUTENTYCZNIE, dlaczego nie mam pojęcia.
Kontuzje na aikido: rozwalane nadgarstki, kolana, zwichnięte barki, dość typowe urazy na aikido.Na kravce raz złamano mi nos w trakcie zabawy w Vipa- poleciałem na glebę, a tabun gości przebiegł się po mnie.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
ostro cwiczyliscie to aikido :wink:
a tego nosa to ci naprawde wspólczuje straszny pech
pozdrawiam
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Nos się zrósł,ale koszulka poszła na szmaty :cry:
  • 0

budo_jarzy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KM - teoria i praktyka
Ilość doznawanych kontuzji w czasie ćwiczenia sztuk walki jest zależna nie tylko od sztuki a przedewszystkim od gościa z którym ćwiczysz i instruktora który teoretycznie powinien nad wszystkim panować.Znam osobe która ćwiczy aikido i wybicia barków są nagminne a nie żadko jakieś przeprosty łokci się zdażają, słyszałem też o jednym złamanym nosie.Sam ćwicze krawke i nic jak do tej pory mi się nie stało więc sam oceń jak to jest:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024