Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncentracja duża pomoc w walce ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Koncentracja duża pomoc w walce ??
Czytając w archiwum forum napotkałem na bardzo podobny temat tylko mowil on o reakcjach w walce czy myslimy o reagujemy.
Mi chodzi oto czy tak naprawde koncentracja pomaga w walce nie chodzi oto jak reagujemy .
Sam zauwazylem ze koncentracja bardzo pomaga w walce przy duzym skupieniu mozna wszystkie ,prawie wszystkie ataki przeciwnika wylapac i skontrowac ,skupienie w walce pomaga rowniez na rozpoznaniu slabych punktow przeciwnika i ....zakonczenie walki.

Ja uważam ze skupienie to jest podstawa walki sportowej jak i realnej ,skupienie takze pomaga napewno w dalszym zyciu dlatego zawsze trzeba sie zastanowic na czynem ..kopnieciem uderzeniem zeby nie bylo ono wykonane na marne.
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
Taaaaaak. To jest wazne, jak mowil ojciec wspolczesnego karate, Śp Gichin Funakoshi, Duch jest pierwszy, technika zawsze druga. Ma to wiele znaczen i mysle, ze walki tez sie tyczy. Powinno sie medytowac i myslec podczas o walce, o zdobywaniu jakiegos pucharu, o egzaminie, pokonywaniu bandy skinow itp. Lub po prostu liczyc oddechy. Jednak potrzebne jest jeszcze cos... Trzeba oczyscic umysl ze zlych rzeczy. Ktos powie: Gadanie!, ale czy spróbowałeś ???

"Podobnie jak gładka powierzchnia lustra odbija każdy przedmiot, który się przed nią znajdzie i jak cicha dolina rozbrzmiewa najlżejszym nawet dzwiekiem, tak czlowiek studiujacy karate, musi opróżnić swój umysł ze wszystkich złych i samolubnych myśli" - Gichin Funakoshi.

Taka jest moja koncepcja i cel, do którego dąże. Nie możesz myśleć podczas medytacji, że robisz napad na bank i rozwalasz SWAT-a mae geri :-)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
koncentracja jest jak zalozenie taktyki ktora sie wykonuje w walce ..jezeli nie jestes skupiony albo nie masz taktyki to napewno nie wygrasz......byc moze sa osoby ktore wogole sie nie skupiaja w walce ale zaloze sie ze nie maja takze znaczacych sukcesow .Kazdy bokser w walce mysli jak tu walnac w morde albo przejsc gladko przez garde skupia sie i mu to wychodzi... dlatego koncentracja najwaznieszą rzeczą jest ! :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
PEPE:
A miałeś kiedyś w walce coś takiego, że wykonywałeś techniki nie myśląc o nich?
Dla mnie to jest ważniejsze od koncentracji(oczywiście staram się nie zaniedbywać tego apektu - czytaj TRENING YOGI w Sport, Trening, Zdrowie i Odżywianie), jeżeli nie masz tak opanowanych technik żeby wykonywać je nie myśląc o nich, a tym bardziej sie na nich koncentrować
to w realu masz kaplice.
:(
Dlatego ćwicząc MA stale odkrywamy coś nowego :idea: , coś co nas przyciąga i zaskakuje.
Ale to tylko moje zdanie :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
choong lee- to jest zaskakujace wrazenie kiedy reka/noga znajduje luke w gardzie i po prostu leci do celi, polecam kazdemu 8O
swoja droga ciekawe jak to sie dzieje!?!?!?
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
MORO:
To wiesz co jest lepsze :?:
Mina typa który przyjął taki niespodziewany cios reka/noga :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
mine jest trudno dostrzec po po takiej akcji przeciwnicy klekaja i trzymaja sie oburacz za nos :)
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
Koncentrowac sie trzeba na treningu, ale celem treningu jest dochodzenie do wykonywania technik bez zadnej koncentracji albo rozgrzewki. Trudno sobie wyobrazic chwilke na skoncentrowanie gdy zaskakuja nas na ulicy 3 karkow. Albo - chwileczke tylko sie rozgrzeje.

Tu mi sie kojarzy Tameshiwara - lamie sie iles desek czy dachowek po uprzednim skoncentrowaniu sie. Nasz nauczyciel - Taikak Oyata - mowil ze na Okinawie nigdy nie robiono laman w ten sposob. Zawodnik ustawial sie kilka metrow od np. dachowek i szybko szedl w tym kierunku , a dochodzac odrazu uderzal i lamal. Wlasnie dlatego, ze by cwiczyc mocny precyzyjny atak bez zadnej koncentracji. Pewnie lamali mniej niz po takiej koncentracji, ale na czlowieka i tak by wystarczylo.

Koncentracja, medytacja itp. wydaje mi sie sa istotne w wycwiczeniu w sobie ciaglego stanu gotowosci do podjecia walki na ulicy, autobusie czygdziekolwiek indziej.

Pozdrawiam
Ludwik Orthwein
  • 0

budo_ryutoken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??

Taaaaaak. To jest wazne, jak mowil ojciec wspolczesnego karate, Śp Gichin Funakoshi, Duch jest pierwszy, technika zawsze druga. Ma to wiele znaczen i mysle, ze walki tez sie tyczy. Powinno sie medytowac i myslec podczas o walce, o zdobywaniu jakiegos pucharu, o egzaminie, pokonywaniu bandy skinow itp. Lub po prostu liczyc oddechy. Jednak potrzebne jest jeszcze cos... Trzeba oczyscic umysl ze zlych rzeczy. Ktos powie: Gadanie!, ale czy spróbowałeś ???
Taka jest moja koncepcja i cel, do którego dąże. Nie możesz myśleć podczas medytacji, że robisz napad na bank i rozwalasz SWAT-a mae geri :-)


Popieram Kyrixa, jezeli chodzi o koncentracje i medytacje to sa to kluczowe elementy przygotowania do walki (wg. mnie i nie tylko )

Pewnego dnia Mas Oyama wybral dwoch sposrod swoich uczniow, jednemu zaaplikowal ciezki trening silowy po jakims czasie nabral on na masie zdobyl sile i muskulature , drugiemu zas kazal cwiczyc mniej ale medytowac zawsze rano i wieczorem po pol godziny, wiec medytowal oczyszcajac swe cialo od stup do glowy.
Podczas egzaminu na czarny pas ten drugi niedal temu pierwszemu zadnych szans w walce i bynajmniej niebyl to przypadek
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
ja bym jednak nie przesadzal... czy naprawde sadzicie ze medytacja to kluczowy element w treningu fightera? ja bym polemizowal... :roll:
  • 0

budo_ryutoken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
wiec sorubuj sam i zobacz oplaca sie medytowac czy nie w koncu jezeli sie czegos nie sprubuje to niewiele mozna o tym powiedziec :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
a Ty jak to robisz?
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
RYUTOKEN:
Nie możesz wyobrażać sobie tego tak że będziesz medytował przed treningiem po treningu.
Czasami nie ma na to okoliczności, czasu, chęci...
Lepiej skupić się głównie na treningu właściwym, w przyszłości to na pewno trening okaże się korzystniejszym z wyborów które dokonałeś.
Medytować/Koncentrować się możesz do póżnej starości(jeżeli będziesz to robił umiejętnie), Trening będziesz musiał odpuścić wcześniej(oczywiście ni życze ci tego - trenuj jak najdłużej), dlatego teraz radze ci korzystać jak najwięcej.
Powodzenia i niech moc będzie z tobą :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncentracja duża pomoc w walce ??
napewno w medytacjii cos jest i napewno wrto medytowac... gdyz pozwala to wyizolowac najwazniesza rzecz-mysl ..od blachych spraw...co sprawia ze wieksza uwage kierujemy na rzecz istonta czyli sie koncentrujemy..i np w wlace ma sie pewne odruchy ale jakas zawsze ma sie taktyke na ktorej jako tako trzeba sie skoncentrowac ...czyli wyizolowac mysli by naprzyklad nie myslec co ja bede jadl na obiad albo kiedy pojde do sklepu...tylko poprostu skupic sie na walca na zadawanych ciosach.. i moim zdaniem warto medytowac o ile ma sie wolny czas i ochote to naprawde warto !! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024