Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europejski Oboz Shidokan Palanga 2002


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Europejski Oboz Shidokan Palanga 2002
Witam!

Wlasnie wrocilem z Litwy z 4-go Miedzynarodowego Obozu Shidokan - Palanga 2002. Byla to moja druga wizyta na Litwie i, tak jak poprzednio, wracam z niej bardzo zadowolony.
W ciagu tygodnia treningow zrobilismy wiele, niestety z powodu wciaz leczonej kontuzji nie moglem brac udzialu w wiekszosci treningow - za to bedzie z tego powodu wiecej zdjec i materialow wideo.

W tym roku polowa treningow odbywala sie na matach, przez co dosyc mocny nacisk polozony byl na parter.
Pod koniec obozu odbyly sie tradycyjnie (jak zwykle ciezkie) egzaminy na stopnie dan, zakonczone wymagajacym testem kumite.

Treningi na obozie prowadzili: Romualdas Navickas z Litwy, Gilles Richard z Francji oraz Evgienij Golovihin z Rosji.


Na spotkaniach wladz Europeskiej Federacji Shidokan ustalalismy szereg waznych spraw na przyszly sezon szkoleniowy, w tym kalendarz imprez sportowych.

Z wazniejszych turniejow, ktore nas czekaja, mozna wymienic: Puchar Europy na Litwie, I Mistrzostwa Swiata we Francji, turnieje w Egipcie, Rumunii, Wegrzech, Niemczech, Rosji oraz gale we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Litwie, Rosji. Jezeli wszystko bedzie przebiegac pomyslnie to turniej Shidokan odbedzie sie rowniez w Polsce.

W obozie wzieli udzial instruktorzy i zawodnicy z czolowych organizacji Shidokan z Europy. Niestety z powodu sytuacji politycznej nie dojechali w tym roku przedstawiciele z Gruzji i Egiptu. Pojawili sie za to po raz pierwszy zawodnicy z Portugalii.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europejski Oboz Shidokan Palanga 2002
To moze napisz cos wiecej , jakies nowe trendy w treningu , plany startu w NHB , nowe gwiazdy Shidokanu ( byl moze facet ktorego styl strasznie mi sie podoba , Arbocius)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Europejski Oboz Shidokan Palanga 2002

To moze napisz cos wiecej , jakies nowe trendy w treningu , plany startu w NHB , nowe gwiazdy Shidokanu ( byl moze facet ktorego styl strasznie mi sie podoba , Arbocius)


Tredy w treningu - trudno powiedziec. Dla mnie wiele rzeczy jest nowych w Shidokan, nie wiem jak wygladal on np. 10 lat temu, bo jeszcze mnie tam wtedy nie bylo.

Plany startow w NHB - takich rzeczy nie ustalamy na naszych posiedzeniach, to indywidualna sprawa zawodnikow i trenerow, gdzie decyduja sie startowac. Wspomniany przez Ciebie Kestas Arbiocius (nie, nie bylo go, gdyz siedzi obecnie w USA) ma juz za soba kilka walk stoczonych w NHB. Obecnie zawodnicy z Francji (Z Kime Dojo z Nicei) przygotowuja sie do wyjazdu na jakies turnieje NHB do USA, szczegolow nie znam. O reszcie nie wiem, wydaje mi sie, ze w jakis podrzednych turniejach NHB mozna zawodnikow Shidokanu spotkac. Shonie Carter z USA startuje w UFC z calkiem niezlym chyba wynikiem. Tak to mniej wiecej wyglada.

Gwiazdy Shidokanu - Litwini maja juz kilku mlodych, swietnie zapowiadajacych sie zawodnikow, Rosjanie bardzo podwyzszyli poziom - ostatnio Rosjanin z Shidokanu zajal 2 albo 3 miejsce na MS w kick boxingu (WAKO), paru dobrych zawodnikow pojawilo sie we Francji.

W Europie organizowanych jest coraz wiecej turniejow o wysokim poziomie walk, na galach pojawiaja sie coraz wieksze nagrody pieniezne za wygrana, ilosc krajow czlonkowskich wzrasta, poziom zawodow podnosi sie, styl sie mocno technicznie rozwija,
czyli wszystko idzie we wlasciwym kierunku.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Europejski Oboz Shidokan Palanga 2002
A na turniejach SHIDOKAN (jeżeli byłyby w Polsce) może startować ktoś z poza SHIDOKAN - styli pokrewnych?
Jakie są zasady? - można chwytać i stosować łokcie, zejście w parter? Tak pytam z ciekawości.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024