Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shidokan - Wałcz 2002


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Shidokan - Wałcz 2002
:) Ha juz czesc z nas juz wrociła z obozu Shidokanu w Wałczu. Oboz zorganizował i poprowadził nasz kolega i współmoderator Sensei Mariusz Radliński. Kto nie był na obozie niech tego srogo załuje a ten kto był moze być w 100% zadowolony z okazji poznania najskuteczniejszego z karate jakim jest Shidokan Karate. Z naszej forumowej ekipy byl Sensei Jarek oraz Wesley no i ja :) . Treningi odbywały się dwa razy dziennie po 2h, ktore wypelnialy kombinacje walki i szlifowanie technik typowo shidokanowych. MIelismy przyjemnosc pozanc frimowa technike shidokanu jaka jest hizageri jodan wykonywana jednak calkiem inaczej niż w innych stylach karate. Ja niestety z powodow ode mnie nie zaleznych musialem zdezerterowac po 2 dniach ale najbardziej zaufani wiedza dlaczego. Treningi byly ciezkie i wyczerpujace ale widok ledwo zywego Jarka na kacu dodawal mi sil :) Wiecej dowiecie sie jak pojawia sie inni :)
Piotrek
( zakochany w shidokan karate )
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Już się nie mogę opisu Jarka doczekać, aż sobie podpis zmienił :) .
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Masakra Panowie i Panie (są jakieś ??). Nie chciałem wychodzić przed orkiestre zanim Mariusz nie wróci, ale skoro Piotrek zaczął to jedziemy :)
Zaczeliśmy w czwartek 1 sierpnia treningiem o 16.30. Techniki firmowe czyli hiza na głowe ze ściągnięciem, techniki bokserskie z obu rąk, low kick i takie tam inne. Doskonałe i bardzo wyczepujące trening, niemal cały czas z partnerem i kontaktem. Dużo nauki, nowych technik i zastosowań no i oczywiście zabawy również (ludzie - treningi na kacu są nieetyczne).

W sumie zostaliśmy do niedzieli popołudnia, od czwartu licząc to 5 treningów, w tym full face contact i grappling. Dobra sala, miłe jeziorko, maty do grapplingu czyli właściwie wszystko co nam było potrzebne. No i najważniejsze : instruktor na poziomie i uczestnicy z sercem :)

Z Vortalu poznałem Wesleya ( jeszcze trenuje :) ) niezły patent, pare razy pokulałem sie z nim na macie. Zresztą poznałem tez kilku innych ludzi spoza Vortalu i też im nieczego nie brakowało.

Generalnie sprawe ujmując kto nie był winien żałować.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Ach zapomniałbym dodać, od 3 sierpnia zasilam szeregi Shidokan Karate Polska...
  • 0

budo_pietrek (bushii)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Witam,
Również miałem przyjemność uczestniczyć w tym kilkudniowym zgrupowaniu i jedno muszę szczerze przyznać - shidokan to jest właśnie to co tygrysy lubią najbardziej :) :P
Sam wywodzę się z taekwondo i kickboxingu, zatem dla mnie zdecydowana większość technik była całkowitą nowością. Osobiście najbardziej skłaniam się do drugiej formuły walk shidokanu - zbliżonej do muay thay. I tutaj pojawia się pytanie - z tego co się słyszy (przynajmniej tak słyszą moje uszy), to coraz częściej w kickboxingu dopuszczane są techniki nożne na uda przeciwnika (Low Kick) - czy waszym zdaniem poszerzenie tego stylu walki o kolejne techniki zbliżające go do muay thay lub shidokanu (rzuty, wycięcia, uderzenia kolanami etc.) wpłynęłoby na rozwój tego systemu (mowa cały czas o kickboxingu) czy uśmiercałoby go powodując coraz częstsze nadużywanie w klubach nazwy: muay thay a nie kickboxing.

Mam nadzieje że ktokolwiek zrozumiał moje pytanie. Jestem dość przemęczony i niewyspany i zapewne nie klei się to wszystko w jedną klarowną całość.

Ps.
Pozdrowienia dla ekipy z Wałcza.

Pietrek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Noooo taaak, i któż Ci teraz odpowie na to Twoje, jak zwykle zakręcone pytanie :) )
  • 0

budo_pietrek (bushii)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Jak zwykle: nie jestem pewien :) :D :D :D
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
przepraszam za pytanie nie zwiazane z tematem: Czy w karate shidokan trenuje sie formy ?
dziekuje
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Hmmmm, nie jestem pewien :)

A tak poważnie to w Shidokan obowiązuje takie same formy jak w kyokushin karate, ale mam wrażenie, że nie pełnią one aż tak poważnej funkcji w systemie. Shidokan to system walczący.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002

przepraszam za pytanie nie zwiazane z tematem: Czy w karate shidokan trenuje sie formy ?
dziekuje


Ale jestes niedobry :balisong: . Formy sa w postaci kata Pinian ale z tego co zauwazylem sa chyba li tyko ozdoba. ALe wiecej na ten temat to na pewno powie Ci JArek no i Mariusz jak wroci.
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002

Ale jestes niedobry :balisong: . Formy sa w postaci kata Pinian ale z tego co zauwazylem sa chyba li tyko ozdoba. ALe wiecej na ten temat to na pewno powie Ci JArek no i Mariusz jak wroci.

Tak mi się przypomniało, ale nie pamiętam, kto to powiedział:
"Jeśli masz czas, żeby ćwiczyć Pinian czy Heian, to lepiej poćwicz sobie Kanku". :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Kanku na ganku :) slawek ale my i tak ci nie odpuscimy tego obozu:-)
Piotrek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
No tak, tego mu nie można odpuścić. Teraz będziesz musiał przyjechac do nas. Choć właściwie wszystko jedno, gdzie Cię okopiemy tylko szkoda czasu na jazde :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
:) No i masz slawek. Ja wezme kamere ( ktorej nie mam;-) )I bedzie bum bum bum;-) 8)
Piotrek
  • 0

budo_pietrek (bushii)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Jeśli coś moge doradzić - Piotrek ma słabą pracę nóg więc najlepiej atakuj i szybki nawrót :D Tylko potem pewnie będziesz musiał słuchać bełkotu że niby walczysz z partyzanta :P
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Jezu wydalo sie :oops: teraz mnie wszyscy zabija:-) zameszcze sie:-) ceh ceh
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002

Jeśli coś moge doradzić - Piotrek ma słabą pracę nóg więc najlepiej atakuj i szybki nawrót :D Tylko potem pewnie będziesz musiał słuchać bełkotu że niby walczysz z partyzanta :P

To jest problem, bo ja też mam słabą pracę nóg. :)
Ale niech no najpierw dojdę do pełnej sprawności, bo na razie poruszam się jak emeryt w kurorcie. :wink:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
Slawek zostaniesz pewnie maxikazem jak pojedziesz do Ciechocinka:-) tam gdzie dom zdrojowy....
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
:) Piotrek pomylil mnie z Albertem :) Dzizas
Ale prace nog tez mam slaba :) jak wiekszosc karateka:-) che che
NO i wszystko jasne jest:-)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - Wałcz 2002
ON zdaje się z nikim Cię nie pomylił. Po prostu wspomina swoją strategie walki ot i wszystko. Z tego co słysząłem jednak z pietrkiem trzeba mieć dobre czasy na 100 m aby zakończyć walkę wraz z przeciwnikiem a nie zdala od przeciwnika :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024