Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasa a aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Powiem więcej, nie dość że w celibacie to powinien jeżdzić po Polsce i dawać za darmo staże, wspomagać starszych i biednych, no wiecie bycie nauczycielem ma do czegoś zobowiązuje...


a popatrz na to z innej jeszcze strony. Ja to widzialem nie tylko w pojedynczych przypadkach ale na poziomie calej federacji, fakt ze nie w Polsce.
Skoro placisz za zajecia jak klient za towar, to mozesz WYMAGAC :lol: , tak jest wymagac zeby usluga byla w i jakosciowa i ilosciowa wg twojego widzimisie i w ogole wg hasla Klient nasz pan!

Byc moze w Polsce jeszcze nie ma tej mentalnosci, ale w tzw. cywilizacji zachodniej spotyka sie to normalnie na co dzien.

Np federacja belgijska placila dla Sugano sensei przez kilka lat pensje, ale w pewnym momencie stwierdzili ze sensei nie odpowiada ich oczekiwaniom i hop, przestali placic - sensei musial wyjechac w ogole z Belgii...Tak ze takie sa dalekie konsekwencje traktowania prowadzenia treningow jako zawodu...wytwarza to pewna specjalna mentalnosc u uczniow...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

hmm wiesz Szczepan to byly takie pytania :) chcialam wiedziec jak wy widzicie ta sprawe choc uwazam ze nie sama sztuka czlowiek zyje i mimo iz akido tyle przekauje tyle daje to nic nie zastapi ciepla domu i tego czego kazdy czlowiek potrzebuje :-)


a wiesz ze pierwszym warunkiem powaznego studiowania Zen, Yogi i innych cwiczen duchowych bylo kompletne wyrzeczenie sie najpierw uciech swiata przyziemnego, znajomych a nawet rodziny w celu osiagniecia wolnosci absolutnej.

...a przeciez aikido to takze cwiczenia duchowe, nie tylk zakladanie nikkyo :wink:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Szczepan napisal:Skoro placisz za zajecia jak klient za towar, to mozesz WYMAGAC :lol: , tak jest wymagac zeby usluga byla w i jakosciowa i ilosciowa wg twojego widzimisie i w ogole wg hasla Klient nasz pan!

Przez wiele lat zajmowalam sie handlem i tranzakcje zakupu rozumiem tak : ja chce nauczyc sie jakiejs sw,szukam dojo,dowiaduje sie o cene i co za warunki zobowiazuje sie spelnic trener,jakie warunki musze spelnic ja.Cwicze jak cos mi nie odpowiada,negocjuje,zawsze moge zrezygnowac,poszukac innego dojo,innego nauczyciela.Wydaje mi sie ,ze wlasnie w dzisiejszych czasach placenie jest na miejscu.Zreszta darmowe lekcje kojarza sie w Polsce z komuna-nikt by ich nie szanowal :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Oblicze Lary zmienilo sie niewatpliwie :-) drogi słoniaku
Na bardziej czytelne.... :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Jej nowe oblicze to Squall z Final Fantasy 8 - bynajmniej nie był kobietą :))))
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Problem zaczyna się w momencie, gdy instruktor odkrywa w sobie pęd do radości życia i żyłkę biznesmena. Otrzymujemy wówczas dojo zapchane tak, że ćwiczący się nawzajem potrącają i przepychają, a podstawą treningu robi się wykład, bo to mniej miejsca zajmuje.

dlatego tak wiele zalezy od instruktora i jego podejscia

U mnie budzi to duży szacunek do tych ludzi.
W ogóle celibat budzi u mnie duży szacunek i myślę że kiedyś sam tak zrobię.

Szacunek u ludzi mozna sobie wyrobic na wiele sposobow a celibat...hmm to nie dla Ciebie.

Calkiem powaznie ,to jak mozna nie placic za nauke,a z jakiej racji ktos mialby Wam dawac cos za darmo swoja wiedze ,czas i zdrowie,dla idei? bo umre ze smiechu
( z drugiej strony kazdy placi czym moze, ,mam na mysli tylko niewinna prace fizyczna-mycie nog sensei'a itp., pieniadze sa w porzadku)


Powiem więcej, nie dość że w celibacie to powinien jeżdzić po Polsce i dawać za darmo staże, wspomagać starszych i biednych, no wiecie bycie nauczycielem ma do czegoś zobowiązuje...

Zdradze wam taka tajemnice...Nie kazdy ma pieniadze aby placic regularnie za treningi,ale chce trenowac i co w tedy sie dzieje...to zalezy od senseia ale daje sie takiej osobie mozliwosci,np.wykonuje proste czynnosci jak,np.zalatwianie roznych spraw,malowanie,itd. w miare potrzeb i predyspozycji i uwazam,ze to jest najlepsze,ukazuje,ze ciezka praca a nie koniecznie pieniedzmi mozna cos uzyskac.

a wiesz ze pierwszym warunkiem powaznego studiowania Zen, Yogi i innych cwiczen duchowych bylo kompletne wyrzeczenie sie najpierw uciech swiata przyziemnego, znajomych a nawet rodziny w celu osiagniecia wolnosci absolutnej.

...a przeciez aikido to takze cwiczenia duchowe, nie tylk zakladanie nikkyo

a czy ty zdajesz sobie sprawe,ze sensei musi dawac swoja osoba przyklad :?: zmienily sie czasy i musi ukazywac innego rodzaju postawe a moim zdaniej jezeli ma rodzine zajmuje sie jeszcze czyms to ukazuje,ze mimo przeciwnosci losu mimo problemom dnia codziennego mozna sobie poradzic...

Skoro placisz za zajecia jak klient za towar, to mozesz WYMAGAC , tak jest wymagac zeby usluga byla w i jakosciowa i ilosciowa wg twojego widzimisie i w ogole wg hasla Klient nasz pan!

a czy wtedy nie straci to swojego charakteru jako sztuki walki a stanie sie usluga...uwazam ze to bylby koniec swoistego ducha ktory powinien byc przekazywany
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Marta-Ika ,wlasnie mi o to chodzilo.Placisz pieniedzmi,bo to najprosciej,jak nie masz ,moze sie przydasz sensei w inny sposob,oczywiscie mycie nog to glupi zart,ale Twoje przyklady sa jak najbardziej na miejscu,trzeba niestety negocjowac ,czy dogadac sie z trenerem,ale trzeba miec cos do zaoferowania.
Sadze,ze mimo zaplaty,moj sensei to i tak pasjonat,placimy za 12 treningow,ale jak ktos chce mozna chodzic na wszystkie ok.28 nie placac nic dodatkowo i jeszcze poswieca nam duzo prywatnego czasu (kurde znowu wazelina :roll: ) :)
Poznalam niedawno super milego sensei, ktory za specjanie skoro swit wstaje dla jednego ucznia,bo on inaczej nie moze,widocznie na to sobie zasluzyl,ale to nie znaczy ,ze normalnie nie pobiera pieniedzy za nauke i uwazam,ze jest to wporzadku.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Jej nowe oblicze to Squall z Final Fantasy 8 - bynajmniej nie był kobietą :) )))

A moze Lara to facet? rotfl rotfl rotfl :roll: :wink: :)
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Marta-Ika ,wlasnie mi o to chodzilo.Placisz pieniedzmi,bo to najprosciej,jak nie masz ,moze sie przydasz sensei w inny sposob,oczywiscie mycie nog to glupi zart,ale Twoje przyklady sa jak najbardziej na miejscu,trzeba niestety negocjowac ,czy dogadac sie z trenerem,ale trzeba miec cos do zaoferowania.

wiesz to nie sa jakies wysnute z palca przyklady widzialam pomagalam czasami sama robilam u nas dogadanie sie polega na szczerej rozmowi owszem to krepujace ale jak komus zalezy to mowi co jest nie tak

Sadze,ze mimo zaplaty,moj sensei to i tak pasjonat,placimy za 12 treningow,ale jak ktos chce mozna chodzic na wszystkie ok.28 nie placac nic dodatkowo i jeszcze poswieca nam duzo prywatnego czasu (kurde znowu wazelina :roll: ) :)


hmm dla mnie to normalne nie znam kogos kto by liczyl specjalnie treningi

Poznalam niedawno super milego sensei, ktory za specjanie skoro swit wstaje dla jednego ucznia,bo on inaczej nie moze,widocznie na to sobie zasluzyl,ale to nie znaczy ,ze normalnie nie pobiera pieniedzy za nauke i uwazam,ze jest to wporzadku.

hmm wiesz nie dosc ze sensei to ludzie z dojo (mysle o czarnych pasach) poswiecaja mi bardzo duzo swojego czasu jestem im za to naprawde wdziecza az chce sie cwiczyc duzo mialam taki treningow tylko podemnie :-) to jest takie mile wiesz mi bardzo zalezy na tym co robie i te treningi naprawde wiele mnie ucza
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Silvio, nie rób tego. Ludzkość straciłaby sporo dobrych genów. A ty sporo dobrej zabawy :-)


Dziękuję za miłe słowa. Jestem zaskoczony uprzejmością ludzi w stosunku do mnie.
Zwróć jednak uwagę, że w wielu religiach celibat jest zalecany jako sposób rozwoju duchowego. Coś w tym musi być, ten motyw się często pojawia.
Seks jest trochę męczący i niepraktyczny. Jak w tym kawale:

- Hrabino, czy Hrabina jest w ciąży ?
- Nie Jaśnie Hrabio.
- Kurczę znowu będę musiał wykonywać te śmieszne ruchy ...
  • 0

budo_lara van der croft
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opolen

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Paskuda, Słoniak i Smail:kobieta zmienną jest :P :)
Garry: co z tego że facet, emblemacik odpowiada stanowi mojej duszy. :) :twisted:

Co do metody płatności za ćwiczenia: gdyby były za darmo to chyba rzeczywiscie nikt by nauki nie szanował. Zresztą, takie jest zycie, płacimy za wszystko.Kapitalizm...

I tak dziekuje niebu że nasz sensei jest elastyczny w kwestii płacenia za treningi i inne rzeczy...
ehh, wazelina mi wyszła niechcący.....pech ):)

Smail, co masz na mysli mówiąc że "bardziej czytelne"?Wybacz, nie zrozumiałam, pewnie od zbyt długiego siedzenia przed kompem mózg mi sie zlasował i ogólna cofka w rozwoju.Oswiec mnie z łaski swojej.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Dlaczego płacenie za treningi ma coś wypaczać, i skąd to pytanie czy to będzie jeszcze sztuka walki? Nie wiem czemu ludzie uważają że jak treningi będą ciężkie to nie znajdą chętnych żeby za nie płacić. Jak komuś zależy to będzie płacił. Popatrzcie na studentów w czasie sesji każdy klnie ile się da na uczelnie/profesorów/kierunek i co popadnie a jednak często płacą gróbą kasę za to żeby ich przeegzaminować. Masochiści jacyś :-)
  • 0

budo_defence
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
mam tylko niewinne pytanko - a aerobik, siłownia, basen etc tez za darmo?:)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Pewnie ze za darmo - jze pot powini skupowac i slono za niego placic :)

Marta - jakie Ty masz wielkie szczescie, ze trafilas na takich ludzi ...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Marta - jakie Ty masz wielkie szczescie, ze trafilas na takich ludzi ...

wiem i wierz mi ze naprawde to sobie cenie hmm oni tez chyba widza to jak bardzo mi zalezy...wiesz to naprawde...brak mi slow...
wlasciwie trening to dla mnie cos cennego cos mozna zecz najdrozszego memu sercu za kazdym razem jak jestem na macie proobje dac z sebie wszystko a jak juz schodze czasami ledwo doczlapujac sie do szatni to czuje sie naprawde szczesliwa bo chyba najwazniejsze jest zeby dawalo to nam radosc i satysfakcje...:-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
jezeli lekcja Worda czy MSIE za godzine kosztuje 200PLN to czemui aikido ma byc tanie?
Jezlei jest to relatywnie drogie ludzie to doceniaja.. i szanuje swoje pieniadze. Uwazam,ze powinno sie placic za to tak samo jak za nauke np. jezykow.

hmm. jezdzilbym dzis Lexusem...

Aiki
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

jezeli lekcja Worda czy MSIE za godzine kosztuje 200PLN to czemui aikido ma byc tanie?
Jezlei jest to relatywnie drogie ludzie to doceniaja.. i szanuje swoje pieniadze. Uwazam,ze powinno sie placic za to tak samo jak za nauke np. jezykow.

hmm. jezdzilbym dzis Lexusem...

Aiki


Aiki ma całkowitą rację!
Jeśli ludzie mają coś za darmola, to wcale tego nie szanują. Co gorsza spóźniają się na zajęcia, lub olewają. Im coś jest droższe tym ludziom bardziej na tym zależy. Ale powinien potem być dyplom, żeby mogli się pochwalić znajomym lub w pracy.Smutne ale cóż.
Silvio
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
tak...nie moze byc za darmo, ale nie moze byc tez za drogie bo jest cala rzesza ludzi ktorych poprostu na to nie stac i musieli by zrezygnowac mimo ze sa do tego "stworzeni" albo bardzo im na to zalezy...sa rozne sytuacje w zyciu i trzeba sie z tym liczyc...kto sie nie nadaje i tak zawsze odpada jak nie sam to z pomoca zostaje usuniety...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Rozwiazanie jest proste oprucz zaswiadczenia lekarskiego nalezy przy zapisaniu sie do klubu dolaczyc ksero ostatniego PIT-a...

Ustalmy tylko mniej wiecej jaki procent od przychodow (dochody jak wiadomo mozna zanizyc dowolnie) i mamy consensus...
Ustawa powinna taka byc!
mamy kogos w sejmie?
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Mr Smail a nieletni jako iz nie maja przychodow sa zwolneini z oplat czy moze ta oplata wynosi 0zl :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024