Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasa a aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
a ja mam konkretne pytanko, ile u was treningi kosztują? ja sobie liczę 60 zł miesięcznie za 3 treningi(1.5 godz) w tygodniu. Szczepan - może być w walutach obcych. I ile zapłaciliście w życiu najwięcej. W Londynie zdażało mi sie płacic 12 funtów za jeden, zwykły trening.
Smail'u - gratulacie ociec...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

a ja mam konkretne pytanko, ile u was treningi kosztują? ja sobie liczę 60 zł miesięcznie za 3 treningi(1.5 godz) w tygodniu. Szczepan - może być w walutach obcych. I ile zapłaciliście w życiu najwięcej. W Londynie zdażało mi sie płacic 12 funtów za jeden, zwykły trening.
Smail'u - gratulacie ociec...


u nas jest 80 can$ za miesiac , 155 can$ za 3 miesiace(pocztkujacy i studenci), potem 210 za 3 miesiace, 360 za 6 miesiecy i 510 za rok. Do wyboru. Treningi sa rano, w poludnie i 2 wieczorem codziennie, w sobote i niedziele po jednym po 1.5 godz. Kazdy sobie moze przychodzic ile chce i kiedy chce. Goscie nie placa, no chyba ze cwicza co najmniej miesiac, ale i tak Claude zada cos symbolicznie raczej.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Marta - dziwne pytanie
Za dzieci zawsze odpowiedzialni sa rodzice i oni przedkladaja picik.

U mnie kosztuje 60 i 80 wzaleznosci od grupy wiekowej.
Treningow jest za ta cene do 7 w tygodniu.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Marta - dziwne pytanie
Za dzieci zawsze odpowiedzialni sa rodzice i oni przedkladaja picik.

hmm ja place sama za trenngi wiec mozecie odliczac od mojego ktory wynosi 0 chyba ze podatek od darowizny...:)
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Moim zdaniem płacenie za treningi to bardzo normalna i naturalna sytuacja, sensei świadczy pewnego rodzaju usłgę za którą otrzymuje okreslone pieniądze choćby na utrzymanie dojo itp.
Znam jednak niestety kilka przypadków ze swojego otoczenia że sensei stawał się upierdliwy na tym punkcie, kwestia pieniędzy stawała się na prawie każdym treningu powodem do straty na rzecz uczniów około 15 - 20 minut treningu. To jest żenujące ale niestety są dojo w których aikido stało się bardzo komercyjne. Kiedy kasa jest ważniejsza od tego co sensei chce faktycznie przekazać swoim uczniom, to jest to napewno porażka.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
i dlatego w Hombu Dojo jest taki kasownik jak do metra....


Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
[quote name="budo_Mahakala"] Moim zdaniem płacenie za treningi to bardzo normalna i naturalna sytuacja, sensei świadczy pewnego rodzaju usłgę za którą otrzymuje okreslone pieniądze choćby na utrzymanie dojo itp. .[/quote]
To jest instruktora praca.

quote="Mahakala"] Znam jednak niestety kilka przypadków ze swojego otoczenia że sensei stawał się upierdliwy na tym punkcie, kwestia pieniędzy stawała się na prawie każdym treningu powodem do straty na rzecz uczniów około 15 - 20 minut treningu..[/quote]
Ja także, znam ze swojego otoczenia , że uczniowie nie płacili za treningi licząc na "frajerstwo" instruktora .Gdy instruktor się pokapował w tym wyrzucił za " mordę" z Dojo.Zajęło mu to mniej niż 15 min , a potem już nie było problemów.
[quote name="budo_Mahakala"] To jest żenujące ale niestety są dojo w których aikido stało się bardzo komercyjne. Kiedy kasa jest ważniejsza od tego co sensei chce faktycznie przekazać swoim uczniom, to jest to napewno porażka.[/quote]
Kiedy dłużej ćwiczący uczniowie mają problemy z dotrzymaniem terminu
opłaty zawsze się zgadzam na przesunięcie , ale muszę o tym wiedzieć wcześniej .
W przypadku osoby początkującej raczej się nie zgadzam (choć są wyjątki)
,gdyż na palcach jednej ręki mogę policzyć tych ,którzy słowa dotrzymali.
Co ciekawe , nie mam podobnych problemów w grupie dziecięcej .Dzieciaki sami pilnują terminów opłat .
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Większość wypowiedzi jest z pkt-u widzenia studentów, a może tak spojrzenie z innej strony. Nauczyciel ma rocznie 6 staży krajowych, kilka zagranicznych, trudności z opłaceniem dojo, wszelkich ubezpieczeń, podatków itp, itd, a tu wpada sobie od czasu, do czasu koleś i zagajony nieśmiało, odpowiada, że na składkę miesięczną to on nie ma kaski, a tak wogóle to i tak prawie nie chodził ?+#$?

Wszelkie ograniczenia, funkcjonują do momentu w którym po prostu przestają nam się opłacać. Rolą nauczyciela jest się rozwijać i przekazywać to co uważają za właściwe innym, a reszta w to wchodząc, partycypuje. Jeżeli jednak siensiej ma kwestie finasowe na pierwszym planie,a w zamian daje jakąś popelinkę... to bye, bye i nie ma co dyskutować.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Zalosne jest to ze sensei musial tracic 15-20 min treningu na gadanie o pieniadzach, bo mu nie zaplacili.

A skoro nie zaplacili to zamiast aikido mieli pogadanke o placeniu.
Jasne i zrozumiale!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
dlatego muza byc jasne zasady za co i ile sie palci.. ktos kiedys krytykowalregulamin sensaja Hoffmana... bylo to proste wyłożenie zasad.


My( mówie tu jako nauczyciele aikido) mamy taka prace. Z raguly zajmuje to całe życie i nie jest to dodtkowe hobby ale cos czemu sie poświece wiekszosc ( 8-12 godzin dziennie) swego czasu. Bez wzgledu na sonboty , niedziele i swieta. Po to sie pracuje, by byc dobrym.Leszym..
Lekcje aikido sa dla nas źródlem utrzymania i naturlan rzeczą jest to ,że niesmaczną rzecz a jest upominanie się o swoje piniądze , gdyu ktoś zalega ze składkami. W sumie czmu składa a nie opłata za lekcje aikido?
Hmm. sądze, że jakos taki sie utatrło ,że za aikido się nei powinno płacic a jeżel juz to 5 pklnj miesięcznie. Bajka!..
Do tego dzieci, starcy , uczniowie i kobiety w ciązy za darmo. Bezsens.
Dla nasw to jest cięzka praca dla pozostałych jest to hobby a za to ekskluzywne hobby trzeba płacić godziwie. Tyle o sprawach oczywistych. Nie ma co wiecej o tym pisac

Aiki
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Smail - Ty nawet znasz tego "senseia"
podpowiedź - Warszawa :)
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
nie zrozumiano mnie do końca, polega to często nie na tym że ludzie faktycznie nie płacą i trza się upominać, a na tym że za wczasu traci się czas na to żeby ich ponaglić do płacenia. Upiedliwość w tej kwestii bez konkretnych powodów bywa bardzo niezdrowa. Co innego jeśli adepci rzeczywiście zalegają lub się wymigają od płacenia, ale tu jest inaczej.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Znam znam....
  • 0

budo_shield
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Tak na początek to witam wszystkich. :lol:

Twierdzicie że kasa za treningi to rzecz oczywista i tak powinno być bo w przeciwnym wypadku to nikt tego nie bedzie szanował, będą sie spóźniali na treningi itp. Chciałbym poznać człowieka który robi coś z własnej nie przymuszonej woli i tego nie szanuje. Ciekaw jestem jakie sekcje znacie w których sie nie płaci za treningi, że tyle negatywnych opini macie?
Ja płace za treningi: 0 zł (osobiście nie znam sekcji którą bym bardziej nie szanował)
Narka
  • 0

budo_johnny.b
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Myślę że aby móc trenować, sztuki walki należy temu poświęcić kawałek swojego życie, oraz nie złą sumke piniędzy, nic nie jest za darmo, A potem gdy się juz am własną skcję, wtedy trzeba temu poswieić kilka godzin dziennie. A w tedy nie ma czasu na zarabianie pieniedzy, do tego należy mysleć o rodzinei którą się ma na utrzymaniu, więc błedne koło skoczek sie zamyka. Pozadtym nik za doarmo sali nie wynajmyje, ani nie buduję. Przykro ale komuna sie już kończła

Pozdrawiam
P.S.
Dla mnie jest to zawód jak każdy inny,
sloneczko
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido

Ja płace za treningi: 0 zł (osobiście nie znam sekcji którą bym bardziej nie szanował)

sekcje tworza ludzie i to ich szanujesz co do placenia to poprostu przychodzisz przebierasz sie i wlazisz na mate a potem idziesz do domq :?:

Dla mnie jest to zawód jak każdy inny,

i nic a nic wiecej :?: nie robisz tego dla innych dla siebie :?: tylko dla pieniedzy... :?:
  • 0

budo_johnny.b
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
A zcy każdy zawód robi się tylko dla pieniędzy, robisz to co lubisz, a jak to jeszcze przynosi zysk. To co nie dobrze???
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
dobrze dobrze tylko dziwnie to zabrzmialo ale ok :) rozumiem
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Tak tak tylko zawod i nic wiecej.
Tak jak lekarz, ksiadz, gornik,....,traktorzysta....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kasa a aikido
Niekoniecznie.. tu ma sie spora odpowiedzialnosc za wplyw na mlodych ludzi ktorzy chodza na treningi. Mozna to prownac do nauczyciela w szkole.. ale .. ze szkoly wszyscy chodza na wagary..tu jest inaczej.. sensje to tez guru.. czyli przewodnik duchowy. Wiec nie nauczyciel od polskiego czy matmy. zadówd jest diablenie trudny.. wiec,.. takich naprawde sensejow.. jak na lekarstwo.. ale czemu nie mieliby zarabiac za to godziwe pieniądze???

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024