Skocz do zawartości


Zdjęcie

...nie robiąc krzywdy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

zciagnolem sobie kilka filmikow od was ze strony paweł ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i z tego co widac to te wasze karate hoe... to nic innego jak cienko wykonane techniki aikido jak naprzyklad w filmie :
- 1 gokyo
- 2 iriminage
- 3 kotegeshi (cienko wykonane i co to za dzwignia )
- 4 ikkyo
i tak dalej... niechce tu nikogo obrazac czy obuzac ale czemu jedziesz aikido z ktorego czerpiecie wiele technik

Ja przepraszam bardzo, ale czy aikido ma monopol na dźwignie? :?

A film nr 2 to nie żadne iriminage, tylko zwykła wycinka. Ja też to znam, choć na treningach aikido nie bywam. :-) Takoż i inne techniki tam pokazane.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Też sciagnalem te filmiki - szkoda ze wczesniej ich nie widzialem...
Na pierwszej stronie niezly tekst (choć przydługi) o tym jaka to nowoczesna i skuteczna szkola, a filmiki....

Mógłbym powiedzieć parę zdań na ich temat - uwzględniając że to tempo było treningowe - ale po co, każdy sobie może wejść i zobaczyć.

Dla mnie niczym to się nie różni od tradycyjnych form pogardzanych na tej stronie.
A prezentowane układy to zlepek technik z innych (tradycyjnych szkół).

Nie gniewaj sie Pawle, ale wysmiewasz cos co robisz sam...
Jeszcze o atakach - zakładam ze faktycznie chodzilo o prezentacje a nie o porzadny atak, bo inaczej uznam, ze moi aikidocy atakuja o wiele lepiej.

Prezentacje byly tylko po to aby zademonstrowac forme obrony?
Nie bede rozwijal narazir tego watku.

To Oskar:
podeslil mi ten filmik z irimi nage vel wycinką, bo go tam nie bylo a jestem ciekawy.
Ta dzwignia po "kotegaeszi" vel wykretce prawdopodobnie pochodzi z systemu filipinskiego - bylem kiedys na zajeciach u pewnego czlowieka, ktory uczyl systemu bazujacego glownie na filipinach i robil cos podobnego.
Gdybym byl zlosliwy, a nie jestem, to bym uznal, ze albo ten mistrz (jakis 2 dan, dong czy jakoś tak) byl slabiutki, albo filipinczycy nie znaja sie na dzwigniach i powionni zajac sie nozem, bo to im idzie dobrze - to tez analogia do pewnej wypowiedzi na tym forum...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
A ja mam coś pochranione z codekami i nie moge tych filmików obejrzeć. :(
Ale mysle ze zbyt pochopnie na Pawła naskakujecie. Z tego co zrozumiałem to na zajeciach cwiczą to równierz w formie sparingów, czego my sensustricto nie robimy. Zreszta nie wypowiadam sie - nie widziałem. Ale zaciekawiliście mnie bede musiał rzucic okiem :]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Filmiki ze strony sa kiepskie i daleki jestem od tego, zeby ich bronic. Czlowiek ktory sluzyl jako uke nie cwiczy w ogole naszego stylu (cwiczy Kyokushin) natomiast mial kamere i ze dwie godziny czasu na sfilmowanie czegos. Zrobilismy wiec kilka takich technik ktore akurat jego zaciekawily i ktore mozna bylo wykonac bez specjalnego przymierzania sie, bo na reszte mielismy umowic sie pozniej. Niestety pozniej okazalo sie, ze nie ma mozliwosci przelozenia zapisu z kamery na komputer, pozniej nie ma kamery, znowu czegos tam i tak zostalo. Zestaw technik w ogole nie jest reprezentatywny dla tego co robimy. Co do jakosci ich wykonania bardziej bylismy skupieni na tym, zeby nie wypasc z nieruchomego kadru niz na tym co sie dzieje, wiec wypadlo toto jak wypadlo. Bedzie mam nadzieje lepiej, bo gdzies w polowie wrzesnia maja pojawic sie nowe filmiki, tym razem juz nieco porzadniej zrobione i z technikami ulozonymi w takich proporcjach w jakich to cwiczymy na zajeciach. Poki co to co jest raczej nie stanowi dobrej reklamy.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
>ps pytanie co do egzaminow jak wystarczy dosjc do pasa to sredniej >klasy ragbysta mial by u was czarny pas nieznajac technik ?[/quote]

gdyby sredniej klasy ragbysta doszedl do pasa nie znajac technik to nie warto by bylo znac tych technik.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
htp://www.hoenkai.z.pl
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Jeszcze OsKaR - gdzie Ty tam irimi nage widziales? Pod numerkiem ktory podales jest przechwyt kopniecia i podciecie z uderzeniem w jaja na koncu. Szukalem irimi w tych filmikach i nie bylo, wiec chyba o to podciecie chodzi? Fakt, ze bardzo ostroznie to musialo byc robione bo czlowiek nie znal za bardzo padow, ale sprawdzilem rzecz cala przed chwila i wyraznie widac, ze noga wycina noge, przechwycenie kopniecia itd. W ogole faktycznie trzeba zmienic zestaw, bo ktos moglby pomyslec, ze to co robimy to glownie dzwignie, a tymczasem to jest u nas cos co sie cwiczy raz na dwa tygodnie gdzies na piec minut przed zakonczeniem zajec zeby ludzi wyluzowac. Ale nic innego na stronce poki co nie ma.
Nie pozostaje mi tymczasem nic innego jak zaprosic zainteresowanych, zeby wpadli do nas i osobiscie sprawdzili w co sie bawimy.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
A na stronie piszecie ze trninegi wyłacznie dla kobiet :/
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Garry...
1) chyba Ci się linki grzebnęły nieco ;) (spróbuj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
2) dupę w troki i na Inflancką ;) Poćwiczyć, zobaczyć, rozmawiać dalej...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
> A na stronie piszecie ze trninegi wyłacznie dla kobiet :/[/quote]

nienie. Robimy dwie zupelnie rozne rzeczy, ktore nijak sie nie lacza ani skladem osobowym trenujacych ani programem ani miejscem ani metodyka i opisane sa na roznych stronach.

Pierwsza rzecz to jest to skad sa filmiki ktore tu zostaly (przyznam, ze
nie bez pewnej slusznosci) zjechane i to jest szkola Hoenkai ktora opisano na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Druga rzecz to jest system samoobrony dla kobiet WSDP opisany na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W Hoenkai cwicza takze i kobiety, ale to sa treningi, ze tak powiem klasycznego typu, gdzie wchodzisz do szatni, przebierasz sie w ciuchy robocze, wchodzisz na sale, robisz rozgrzewke i trenujesz. Program szkolenia jest tam w skrocie taki:

a. techniki walki za pomocą uderzeń i kopnięć
b. techniki obaleń – rzuty i podcięcia
c. walka na ziemi (w wiekszosci ukradzione z bjj)
d. łagodna samoobrona – dźwignie na małe stawy, uwolnienia z niegroźnych uchwytów
e. obrona przed atakiem niebezpiecznym narzędziem – pałka, pistolet itd.

przy czym forma wolnej walki jest stosowana w zasadzie tylko do a, b i c bo to sa najistotniejsze rzeczy ktore robimy i temu sie poswieca najwiecej czasu, a to co mozesz zobaczyc na filmach to jest jakis niewielki fragment punktu d, ktorym zainteresowal sie koles co cwiczyl tylko karate i chcial zobaczyc jak to wyglada i dlatego akurat to zostalo sfilmowane jako pierwsze.

Cwiczone to jest u nas w zasadzie jako ciekawostka, dodatek czy jak to zwac. Tego typu techniki sluza wlasnie do bezkonfliktowej samoobrony przed kims upierdliwym, kto sie czepia ubrania, cos tam belkocze itd. i ich zaleta jest to, ze mozna je zrobic w miare lagodnie a jesli nie wychodzi to mozna z tego zrezygnowac i przejsc do srodkow bardziej konkretnych. Jest tych technik w Hoenkai cos kolo 350 podstawowych plus kombinacje i niektore rzeczywiscie przypominaja te aikidockie, ale to wszystko jest z Filipin.

A WSDP jest opisane gdzie indziej i tam jest zupelnie inna metodyka, inne rzeczy sa cwiczone itd. i tam cwicza faktycznie wylacznie kobiety.
Na bardzo zaawansowanym poziomie w WSDP tez cwicza lapanie za palce i wykrecanie nadgarstkow, ale to sa techniki dosyc precyzyjne i nikt na krotkim kursie na czyms takim nie smialby sie opierac, bo po roku od skonczenia szkolenia dziewczynie w glowie zostaloby tylko wspomnienie, ze "jak kiedys trenowalam samoobrone to cos takiego bylo i to chyba bylo jakos tak...".

A jak chcesz wiecej wiedziec to przyjdz na zajecia, rozwal nas po scianach jak tych gosci z Kyokushinu i pogadamy :-)
Powaznie, zapraszam.

Pozdr,
Pawel Drozdziak
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Pan Paweł się tłumaczy....
Czekamy na poważne filmiki :idea:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

Pan Paweł się tłumaczy....
Czekamy na poważne filmiki :idea:


nie "sie" tylko Wam tlumacze :-)

Wszyscy wiedza jak wyglada aikido, a naszej szkoly prawie nikt tu nie zna, wiec dobrze jest wyjasnic o co chodzi, bo latwo o nieporozumienia.

Na przyklad napisales, ze przedstawiamy to co robimy jako nowoczesne. Co niedobre jest :-) bo to slowo nie jest uzyte w tekscie na stronie i nawet nikt czegos takiego nie sugeruje. W skojarzeniu z "nowoczesne" od razu przed oczami staje mi jakis kickboxing. Jesli bym mial sie sam pochwalic, to raczej bym powiedzial, ze to co robimy jest wszechstronne.
Nie wiem co to znaczy nowoczesna sztuka walki. Wszystkie techniki sztuk walki od dawna juz sa znane i nowoczesne to moga byc najwyzej przepisy sportowe w sportowych turniejach albo metody promocji szkoly.
My nie zajmujemy sie sportem i nie jestesmy nowoczesni. Zajmujemy sie sztuka walki. A zanim doczekasz sie filmow mozesz sam przy okazji pobytu w Warszawie wpasc do nas i podzialac. Podejrzewam, ze bedzie szybciej.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

A jak chcesz wiecej wiedziec to przyjdz na zajecia, rozwal nas po scianach jak tych gosci z Kyokushinu i pogadamy :-)
Powaznie, zapraszam.


O kurka :) - Pawle zle sie zrozumielismy, powtarzam Ci od początku ze nie jest moim zamiarem udowadniac cokolwiek. Dziekuje za zaproszenie, chętnie z niego skozystam, ale napewno nie poto by by was rozstawiac po scianach :) Takie 'udowadnianie' to zabawa dla gówniarza, który chce pokazać jaki to boss wszystkowiedzący z niego. Ja taki nie jestem i mam nadzieje nigdy bie bylem. Przytoczylem te walki z KK tylko po to by uswiadomic Ci ze mimo calej metodyki i zalet plynacych z kumite w KK pozostalem aikidoką i co najwazniejsze wcale nie unikalem walk sparingowych, a nawet calkiem niezle sobie radzilem.
Wszelkie dysputy na temat wyższości świąt rodzą tylko konflikty, których wcale mi nie potrzeba.
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
moze jestem slepy lub sie myle ale u nas to wasze podciecie z maigeri i cios w klate to sie tez cwiczy na treningach i sie to nazywaz iriminage. Wiem ze to taka historia jak z kokyunage, poprostu z 1/3 technik sie tak nazywa ale jakos nikomu to nie przeszkadza chyba
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
jeszcze cos :
wiem ze aikido nie ma monopolu na nic i ze np w karate i kilku jescze innych systemach uczy sie na kotegeshi.

co do tego karate honekai to ich o'sensei jka mozna przeczytac ma czarny pas w karate, jujitsu i aikido wiec powybieral co lepiej mu wychodzilo i co uznaal za skuteczne i okrzyknal sie wielkim nauczycielem (nieobrazajac nikogo) ale czy jest sens robienie takich rzecz
cwiczym y kilka lat wszystkiego laczymy i zakladamy nowy super skuteczny system ?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Racja Pawle.
Przejrzalem stronke raz jeszcze i nigdzie nie urzyles slowa "nowoczesne" - byla to moja interpretacja - widac nadinterpretacja...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

co do tego karate honekai to ich o'sensei jka mozna przeczytac ma czarny pas w karate, jujitsu i aikido wiec powybieral co lepiej mu wychodzilo i co uznaal za skuteczne i okrzyknal sie wielkim nauczycielem (nieobrazajac nikogo) ale czy jest sens robienie takich rzecz
cwiczym y kilka lat wszystkiego laczymy i zakladamy nowy super skuteczny system ?

+ dołożenie własnych doświadczeń i wychodzi nowy system. Co w tym złego? Mamy stać w miejscu i nie rozwijać walki wręcz?

Wybacz, ale z tego co tam jest napisane, nie wynika, że ćwiczy on parę lat...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

jeszcze cos :
wiem ze aikido nie ma monopolu na nic i ze np w karate i kilku jescze innych systemach uczy sie na kotegeshi.


Na japońskich nazwach technik to się nie znam nic a nic, ale spotkałem się już z kilkoma MA - i można zauważyć spore "przenikanie" technik... Zresztą nie ma się co specjalnie dziwić - szkół/styli/sztuk/systemów/odłamów jest znaaaacznie więcej niż np. sposobów dawania w pysk :)

co do tego karate honekai to ich o'sensei jka mozna przeczytac ma czarny pas w karate, jujitsu i aikido wiec powybieral co lepiej mu wychodzilo i co uznaal za skuteczne i okrzyknal sie wielkim nauczycielem (nieobrazajac nikogo) ale czy jest sens robienie takich rzecz
cwiczym y kilka lat wszystkiego laczymy i zakladamy nowy super skuteczny system ?


Jak robi to jakiś baran owładnięty żądzą zarabiania fury pieniędzy na sciemnianiu - no to rzeczywiście wygląda to brzydko (choć sens - z punktu widzenia zarabiania pieniążków na przykład - ma jak najbardziej)
Co do O-Sensei H. Josanto: to co sobie "wykombinował" to się akurat układa w całkiem sensowną całość... I mówiąc szczerze, po "paru" latach ćwiczenia tu i ówdzie mam wrażenie, że znalazłem właśnie to, czego szukałem...

A "parę" lat ćwiczenia O-Sensei H. Josanto to, o ile dobrze zapamiętałem, to jakieś 29 :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
wlasnie co do kasy i zarabiania wiem ze to juz zupelnie nie moja sprawa i moze sa takie ceny w wa-wa ale czy 85zl za 2 treningi lub 120zl (bodajze) za 4 to nie przesada
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Wedle moich danych - spokojny, bezstresowy Warszawski standard.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
musiscie niezle zarabiac w wa-wa bo u nas placi sie 55zl za 3 treningi a i tak wydaje mi sie to duzo ale zapewniacie pewnie wiecej niz nasz klub czytalem ze macie ubezpieczenie sprzet i seminaria (platne czy wliczone w oplate miesieczna)?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024