Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza technika??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Najlepsza technika??
Mam pytanie, która waszym zdaniem technika AIKIDO jest skuteczna w czasie walki????. Tylko prosze nie pisać że żadna bo o to nie pytam :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Oczywiscie to zalezy od ataku :)))
ale....

JAk splamie jakąs technike, od razu ręce ustawiają mi się do irimi.
Wic po pierwsze irimi nage + jej odmiany które niektórzy azywają shomen-ate

Dobra tez jest kokyu-ho (sokumen irimi-nage), przy czym w realu nie nalezy sklejac lokcia z twarzą, a raczej wykonac udezenie.

Podobno dosc czesto wychodzi tez kaiten-nage.

Mysle ze wiele tez wiele dzwigni mozna latwo zastosowac, takie np. kote-gaeshi, czy sankyo.

Jest tego znacznie wiecej. Kwestia aby miec dobrze opanowane te techniki.
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
kaiten nage na ulicy? 8O
kto ma czas sie tak krecic z delikfentem 8O
na ulice najlepsze hiji-shime (kij z tym jak sie pisze.. czyta sie hidżi dżimi.. przynajmniej u nas :) ) czyli dzwignia na lokiec .. dzwignia sprawdzona.. stosuje sie ja w judo, aikido, jiu-jutsu.. wszedzie :] ..
sprowadzasz goscia w dol i nie ma zadnych szkod oprocz bolu.. (no .. moze jak koles nie daje za wygrana to bedzie zlamanie, ale malo jest takich :) ) .. a przy dzwigniach typu kote gaeshi czy innych rzutach jesli nic nie cwiczyl to sobie glowke o betonik rozbije i bedzie klopot :( ((

hiji-shime dziala.. wierzcie mi .. samemu zdazalo sie urzyc i widzialem jak inni uzywali na ulicy :twisted:

a jak ich jest wiecej to polecam technike "szybkie nogi" :)

pozdrowionka :)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Uważam że skuteczność techniki zależy od predyspozycji.
Np. iriminage nie będzie najleprze dla kurdupla.
No ale ja mam 190 cm i uwielbiam wszelkie wejścia na gębę, można je wykonać na różne sposoby.
Kotegaeshi jest super ale trochę się tego boję wykonywać. W praktyce robiłem 4 razy. 2 razy efekt był piorunujący :D a 2 razy dostałem z drugiej ręki limo naszczęście nie mocno.
Lubię też w bliskim dystansie bioderko podłożyć.

A tak ogólnie to najkrótsze i z dużym powerem techniki są git.
Bo kokyunagi to myślę że na treningu tylko. Choć wyjątki są oczywiście... znam takiego co jak zrobi kokyu nage to nieumiem się podnieść. wariat
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Taisho
juz my wiemy jak ty lubisz na twarz wchodzic.. na nasze nieszczescie :) limo :lol: :)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
i pamiętamy wszystkie shomen ate 8)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
wlasnie :]
ja jednak proponuje zeby przy shomen-ate w miare mozliwosci wchodzic na brode nie na nos :) :) :)
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Moim zdaniem choć widze że nie tylko moim, techniką sprawdzającą sie w realu jest kotegaeshi. No chyba że gość ma tłuste ręce to już gorzej :) .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

Mam pytanie, która waszym zdaniem technika AIKIDO jest skuteczna w czasie walki????. Tylko prosze nie pisać że żadna bo o to nie pytam :)


atemi.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

Moim zdaniem choć widze że nie tylko moim, techniką sprawdzającą sie w realu jest kotegaeshi. No chyba że gość ma tłuste ręce to już gorzej :) .

A w jakiej sytuacji działa, bo mnie to ciekawi? Chwyt za rękę, ubranie, uderzenie czy coś innego?
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
[/quote]
A w jakiej sytuacji działa, bo mnie to ciekawi? Chwyt za rękę, ubranie, uderzenie czy coś innego?[/quote]
Napewno działa na treningach :) .
Raz kumpel (nie na treningu, bo gosc nic nie trenuje) próbował mnie uderzyc w twarz, oczywiscie tylko symulował bo chcial ze mnie zrobic sobie jaja,ale ja o tym nie wiedzialem i kotegaeshi wyszło na nim bardzo ładnie :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Tak kotegaeshi jest świetną techniką, zwłaszcza wówczas kiedy zdołacie przechwycić rękę przeciwnika. Nigdy się to nikomu nie uda z przeciętnym pięściarzem, chyba że aikido to jest jakiś dziwny system walki z niedołężnymi staruszkami.

Najskuteczniejszą techniką aikido są zejscia z linii technik to na pewno, do tego dorzuciłbym ikkyo i nikkyo, przy czym jak powyżej zebranie atakującej ręki w wielu przypadkach graniczy z cudem.
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
pamietajcie ze aikido nie polega tylko na tym, zeby zlapac za lape i krecic.. :roll: jak mowi Taisho bardzo dobre sa wejscia na twarz..
ja osobiscie (jak juz pisalem w ktoryms poscie) na ulicy przyjmuje pozycje z rekami wyciagnietymi do przodu, ale otwartymi piesciami.. w ten sposob delikwent nie widzi mojej twarzy , tylko palmy dloni, zaden jego prosty mnie nie dosiegnie, a sierpy sa na tyle wolne, ze mozna bez problemu przechwycic reke irimi czy zejsciem tenkanem, i wtedy bęc atemi i mozna krecic ile sie tylko chce :) .. a jesli on nie atakuje, a czuje sie, ze nie obejdzie sie bez zwadki, wtedy shomen-ate, albo "miecz aiki" czyli przyp** mu krawedzia shuto w tetnice szyjna.. :twisted:
kolejna zaleta tej pozycji jest to, ze nie zdradzasz przeciwnikowi, ze cos trenujesz.. jeszcze jak dorzucisz pare slow typu "nie stary przestan naprawde nie chce sie bic slaby jestem i wogole tralalala :) " to typ sie przestawi " a jakis ciamajda to sie z nim pobawie chwile" .. co innego jesli wyskakujesz mu z garda i zaczynasz machac nogami jak bruce-lee.. byc moze sie przestraszy i ucieknie.. byc moze przestawi sie na tryp o instrukcji " walczysz z zawodowcem, postaraj sie i bij tak zeby zabic.. " :\
przemyslcie to i prosze polemike tej postawy :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

Mam pytanie, która waszym zdaniem technika AIKIDO jest skuteczna w czasie walki????. Tylko prosze nie pisać że żadna bo o to nie pytam :)

krótkie irimi ala kontra bokserska, połączona z wejściem za plecy + mata leo, hehe koshinage może być, no i kotegaeshi, nikyo i shomen na szczękę :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
follow Garry. zalezy od ataku..
w sumie .. w sumie najwazniejsza jest kontrola przecuiwnika. Jezeli jej nie ma sami dostaniemy w pale.. bez wzgladu na to jak barzo umiemy technike.

Aiki
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

ja osobiscie (jak juz pisalem w ktoryms poscie) na ulicy przyjmuje pozycje z rekami wyciagnietymi do przodu, ale otwartymi piesciami.. w ten sposob delikwent nie widzi mojej twarzy , tylko palmy dloni, zaden jego prosty mnie nie dosiegnie, a sierpy sa na tyle wolne, ze mozna bez problemu przechwycic reke irimi czy zejsciem tenkanem, i wtedy bęc atemi i mozna krecic ile sie tylko chce :)

Jesteś pewien, że żaden prosty nie dosięgnie? A serię 4 prostych też zablokujesz z łatwością? Wolne sierpy... jasne... to wiedz, że sierp może też być szybki i mocny.

.. a jesli on nie atakuje, a czuje sie, ze nie obejdzie sie bez zwadki, wtedy shomen-ate, albo "miecz aiki" czyli przyp** mu krawedzia shuto w tetnice szyjna.. :twisted:

A przeciwnik oczywiście trzyma rączki wzdłuż ciała i pozwala się uderzyć w szyję.. :evil:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
Techniki skuteczne sa wszystkie,
cwiczenia zadne.

Atemi Szczepanie - i Ty to mówisz hehehe :-)

Aha mili koledzy karatecy, zeby zrobic kotegaeshi, czy inne te aikidockie czary nie trzeba gonić z ręką, to ona sama wpada w nasze szpony :-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

Aha mili koledzy karatecy, zeby zrobic kotegaeshi, czy inne te aikidockie czary nie trzeba gonić z ręką, to ona sama wpada w nasze szpony :-)

To ciekawe, bo jak na treningu ćwiczyliśmy, to z trudem łapałem rękę partnera, no chyba, że on wyraźnie ją zatrzymywał.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??
No przeciez pisalem - nie lapiemy reki ona sama wpada w nasze rece...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza technika??

No przeciez pisalem - nie lapiemy reki ona sama wpada w nasze rece...

Napisz jak to widzisz, bo nie mogę sobie tego wyobrazić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024