Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buła przy kotegaeshi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Buła przy kotegaeshi
O co mi chodzi napiszę później jak sie rozgadacie :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
Sorki deko za wczesnie wyslalem posta, poprosiłem Szczepana zeby jeśli to możliwe dodał opcje "Oba powyższe (zależnie od sytuacji)"
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
Tak naprawde, to niemozliwe jest wykonanie twardego padu jesli kotegaeshi jest dobrze zalozone. Nie da sie po prostu obrocic bioder :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
Niedobrz, nie bedzie trzeciej opcji :(

Ale jak widze mimo opinii Szczepana wszyscy glosują na yoko ukemi :))
Kurka jakto jest, Szczepan przyznaj sie nie głosowałeś :)
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
wszystko zależy jakie kote gaeshi robimy czy wyrzucane, czy zakładamy przeciwnikowi dźwignię przedramieniem i wrzycamy go sobie pod nogi
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi

O co mi chodzi napiszę później jak sie rozgadacie :)


Jak widze jestem jedyny ktory zaglosowal kolyska (jak na razie). To jedyna realna możliwość. Mysle ze takie skakanie jak to robilem prawie 8 lat temu jest widowiskowe ale nierealne. Dzisiaj bylbym w stanie uchronic sie przed koniecznoscia wyskakiwania na 2 metry w gore i robienia twardego padu, bo rozgryzłem tę technikę 8)
Silvio
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi

Tak naprawde, to niemozliwe jest wykonanie twardego padu jesli kotegaeshi jest dobrze zalozone. Nie da sie po prostu obrocic bioder :wink:


Może w takim razie seme powinien trochę wyluzować i dać biednemu uke troszeczkę się przekręcić na boczek skoczek rotfl
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
mm.. no to jest tak.. ze mozna i tak i tak... nie ma zlotego środka :-))
Realne kote-gaeshi konczy sie polamaniem reki a nie rzutem.. jezeli robimy to miekko to uke jest sprowadzany do parteru i konczymy dzwignia..

zalezy jak uke lezy

:-))
Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi

mm.. no to jest tak..


To chyba nie do mnie tylko powinieneś to skierować do Szczepana.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
To MM
to ne bylo do ciebie personalnie.

Aiki
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
wedlug mnie stoimy przed pytanie jakie kotegeshi bo z tego co wiem to sa trzy ja trzy cwicze moze jakies inne znacie
- zwylke czyli irimi i noga w tyl rece z przodu jesli lekko zrobione da sie kolyske zrobic
- drugie czyli zamiast reki z przodu zagarniamy ja pod swoj brzuch do kolana z tenkanem tam zostaje tylko yoko
- trzecia to wersja steven mozna zobaczyc na filmach czasami z mocnym zagarnieciem i innym ruchem nogi tez tylko yoko chyba ze ktos ma nadgarstki podobne do moich i kotegeshi praktycznie na nie nie dziala
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
to oscar: nie filozuj... nie tedy droga. Hyhy. trzy wersje kote-gaeshi.. a tak ze 30 nie łaska :-))))))))))))))))

Aiki
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
ja mam pytanko - co wy rozumiecie przez kołyske, bo jak mi misiu po kote gaeshi kołyską wraca pod moje kolano - to mnie uczono rozbijać mu nosek. maai uke to sie podobno nazywa. po przewrocie, ja gustuje w tej teorii, uke powinien być w odpowiednim dystansie, a forma ukemi ma być odpowiedzią na konkretny atak, czyli przed techniką nie mozesz jej zaplanować bo nie wiadomo co tori wykombinuje. tyle
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
hm.. szczepan .. sluchaj dla mnie to jest na odwrot..
kiedy robisz kolyske musisz obrocic biodra, upasc powoli.. jeszcze tori musi wyladawac z reka tam gdzie ty zeby ci nadgarstek sie nienaturalnie nie wygial :)
ja kiedy robie kote gaeshi w jiu-wazach wtedy koncze w kibadachi (czy jak to sie tam pisze) albo wykonuje rzut z tenkanem.. wtedy po zrobieniu kolyski musial bys sie obrocic tam gdzie jest tori.. .. :\
wygodniej zrobic kuchi kaiten ukemi.. kiedy jestes w powietrzu tori moze latwiej manewrowac toba i twoim nadgarstkiem, wiec i ty nie upadasz z wygieta lapa, ani nie krepujesz wykonczen tori.. byc moze sie myle.. ale co sadzicie o tym? :roll:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
mysle Pedro.. ze.. ku sobie pilota.. bedziesz mogl latwiej manewrowac uke w powietrzu....

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
Jak powinien uke padać?
A co mnie to obchodzi kiedy jestem tori?

Kiedy jestem uke, to padam tak jak mi wyjdzie, a jak moge sobie powybierac to tak jak mi najbardziej wygodnie w danym momencie pasuje...

Uklon w strone pmasza
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
I tu wlasnie SMailu otarles sie o to o co mi chodzi, tzn. Zakladam ze czwiczymy z początkującą osobą która nie bardzo wie jak zakladac kotegaeshi (Patrzcie na tytuł pytałem o bułę, czyli podkładanie się :)). Oczywiscie zeby mu pomóc pokazujesz ruch grzecznie robisz kolyskę. Padu yoko-ukemi nie ma sensu robić, bo jeszcze niechcacy pociagniesz biedaka za sobą :)))) Ciekawszy jest natomiast krok póżniej kiedy chetera nauczy sie juz dzwignie zakladac, nie na tyle zeby ciebie rzucic, ale zeby ci cholernie nadgarstek wykręcić. Wtedy przytaczany obrót bioder i kołyska jest strasznie destrukcyjna dla nadgarstka. Wiec masz jeszcze do wyboru rzucic sie w powietrze samemu by wykonać yokoukemi, Pad ładny a ty utwierdzasz go w tym ze zrobił technike dobrze. Co robić. Ględzić nie ma co. Bo jakby nie patrzec rzucił ciebie, wiec niby technika działa. Wiec co wybrac : lenistwo i narazenie na kontuzje nadgarska, czy troche wysilku i yoko-ukemi, które w tym wypadku choc chroni nadgarstek jest ewidentnym podkladaniem się.

Taka jest moja opinia przed stazem u Taisho. Po stazu u Taisho zmienilo sie tylko to ze mialem przyjemność ćwiczyć z ludzmi którzy mieli takiego powera, ze mogliby mi bez trudu urwać rękę :)
Podejżęwam zę kotegaeshi W ich wykonaniu nie pozostawiłoby mi wątpliwości ze lepiej chronić nadgarstek :))
Mimo to w ruchu kotegaeshi dziale deko inaczej.

Teraz przekladając to na niedawne argumenty d/t zastosowania kotegaeshi w realu. Sposob prezentowany przez twrde style bez wątpienia zniszczy oppoonentowi nadgarstek. NAtomiast sposob dotychczas mi znany (dzwignia + ruch) pozwoli atakujacemu pdązyć za moim ruchem, w innym wypadku.... pewnie tez zniszczy mu nadgarstek :)

Co o tym myslicie?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
No nie wiem czy moge sie wypowiadac, bo tylko OTARLEM SIE o Twoja mysl.....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buła przy kotegaeshi
Garry - tu nie ma o czym dyskutowac. Kote-gaeshi jest technika bojowa i jako takie ma znieszczyc nadgarstek. W dojo wykonuje sie to lagodnie zastepjac zlamanie padem. Mlode leszcze szybkie i dynamiczne kote-gaeshi biora za wersje bojowa . Tu sie rodzi blad.Kote-gaeshi ma za zadanie zneutralizowac reke w ktorej jest bron, przyciagnac i walnąć w pałe. Koniec kropka. Nie ma mowy o rzutach. Dywagacje o kolyskach , bułach ( co to jest ?????????) i innych możliwościach zostawcie sobie na dojo.

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024