Skocz do zawartości


Zdjęcie

...nie robiąc krzywdy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Wypłata pojawiająca się na koncie powoduje u mnie uśmiech nie zgrzytanie zębów, sprzęt jest... sporo całkiem tego sprzętu. Seminaria w cenie? A jak to sobie wyobrażasz? Że klub wynajmie autokar i hotel dla chętnych do ćwiczeń? Może jeszcze zapewni wyżywienie, co? ;)

Tak się tylko martwię... czy czasem lada moment nie zaczniesz szukać literówek na stronie... Bo dyskusja z "jak bić, żeby nie zabić" przeniosła się do poziomu "co tu jeszcze zrobić, żeby wbić szpilę w Hoenkai".

Wracając do tematu - ".... nie robiąc krzywdy"

Tak sobie pomyślałem ostatnio, bo temat cały czas chodzi mi trochę po głowie, że uderzane MA dały mi właśnie to narzędzie do rozwiązywania konfliktów bez agresji. I zorientowałem się również, że właśnie to Paweł pisał w swoich postach (chyba wariat ).
Otóż z kilku sytuacji w których wszystko wskazywało na to że krew powinna się polać, wyszedłem cały i zdrowy - a przeciwnicy niedraśnięci.
Świadomość tego, że jeśli ktoś wyciągnie w moją stronę łapki to ja mu bez cienia wahania zrobię duże kuku szybciej niż zdąży mrugnąć oczami daje ogromną wygodę prowadzenia z przeciwnikiem rozmowy. Rozmowy bez strachu i paniki, za to z wyraźnym celem - uspokoić, "uśpić", przekonać przeciwnika do zaniechania agresji... I jestem jednego w 100% pewien. Całkowicie bezkontaktowe rozwiązanie konfliktu jest najlepszą metodą na zakończenie walki bez niszczenia przeciwnika. Zakończenie walki zanim pomysł o jej rozpoczęciu na dobre zakiełkuje w głowie agresora. Tyle, że nie wyobrażam sobie tego bez głęboko siedzącego mojej w (pod?)świadomości przekonania, że jak już się coś zacznie, to to nie ja jestem ten co ma problemy ;)
Idąc tym tropem - przekonanie takie znacznie chyba łatwiej nabywa się ćwicząc stosunkowo proste, "niszczycielskie" techniki, do efektywnego zastosowania których nie potrzeba 30 lat treningów oraz przeżycia oświecenia ;)

Mam nadzieję że dyskusja przestanie tym samym być off-topiczna...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
czyli on-topic :D

Wychodzicie z blednego zalozenia ze techniki aikido sa trudne.
Pne sa wrecz banalnie proste...

Trudnosc polega jedynie na odnalezieniu tej prostoty.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

Wychodzicie z blednego zalozenia ze techniki aikido sa trudne.
Pne sa wrecz banalnie proste...

Trudnosc polega jedynie na odnalezieniu tej prostoty.

Tak zakręconej argumentacji to jeszcze nie widziałem. :)
Medytacji na ten temat się oddam... :lying:
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

Tak się tylko martwię... czy czasem lada moment nie zaczniesz szukać literówek na stronie... Bo dyskusja z "jak bić, żeby nie zabić" przeniosła się do poziomu "co tu jeszcze zrobić, żeby wbić szpilę w Hoenkai".


no to przez chwile honekai poczulo sie tak jak aikido czuje sie od lat wysmiewane ponizane a my w cieniu rosniemy w sile :) :) :)

przylaczam sie do medytacji co dwoch oto nie jeden
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Garry: nie zapraszam do walki na smierc i zycie, tylko do obejrzenia tego czym sie zajmujemy. Calkowicie bezstresowo. Cwiczyles przeciez z Adamem i wiesz, ze spokojni i spolegliwi z nas ludzie. A czemu nas nie chcesz po scianach rozwalic nie rozumiem. Nikt by sie nie obrazil. W koncu to jest szkola walki, nie?
:-)

OsKaR - jesli aikido jest publicznie ponizane i osmieszane, to jest to wylacznie Twoj problem, z ktorym nie mamy nic wspolnego. Wspolczuje, ale nie moge pomoc. Opcja A- zmien styl na taki, z ktorego sie nie smieja, opcja B - wlicz ten smiech w koszty i trenuj dalej. Ufam, ze to wciaz Ci wyjdzie ponizej tych 85 zloty na miesiac (z nas w Warszawie
jak sie smieja, to zwykle niedlugo).

No dobra, pozdrawiam. Tymczasowo koncze przegladac ten watek.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Nie zauwazylam,ani nie slyszalam,zeby aikido bylo gdzies wysmiewane,nie liczac wymiany zdan miedzy cwiczacymi sw.W srodowiskach nie zwiazanych z sw aikido jest postrzegane jako sw ,ktora nie produkuje zabijakow :wink: oczywiscie nie mam zamiaru nikogo obrazac :)
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
mi tez chodzilo o niezbyt pochlebne spowodowane brakiem umiejetnosci lub niewiedza zle postrzeganie aikido w ktegach sw
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.

no to przez chwile honekai poczulo sie tak jak aikido czuje sie od lat wysmiewane ponizane a my w cieniu rosniemy w sile :) :) :)

przylaczam sie do medytacji co dwoch oto nie jeden


Oskar, rób swoje i nie przejmuj się, ze ktoś ewentualnie wyśmiewa Aikido. Moja siostra bardzo mnie skrytykowała, że przestałem trenować Aikido na rzecz BJJ + Boks. Olga nie ma pojęcia o sztukach walki, ale rosła w dumę, kiedy wiele osób wyrażało swój autentyczny szacunek, jak mówiła im "mój brat trenuje Aikido". Więc ostatnio powiedziała mi niezadowolona "trenowałeś to piekne Aikido a teraz co - trenujesz bijatykę!"

A co do medytacji, to tak jak Slaszysz powiedzial mistrz Yoda w Gwiezdnych Wojnach.
Silvio
  • 0

budo_lara van der croft
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opolen

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
offtopic:Twoja siostra jest wielka,Aikido jest piękne...
słuszne jedynie i debest.........




za pużno dla mnie po ciężkim wysiłku na składne myslenie, nie jestem w stanie jasno sie wysłowić................................................ehh :)





jest baaardzo puzno i nie ... do końca.....życie jest piękne....na wakacjach.................puźną nocą..............................
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
Ja medytacji sie oddalem i ten argument wymedytowalem... 8)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ...nie robiąc krzywdy.
A moi rodzice odkąd zaczałem ćwiczyć aikido:

"Tylko uważaj". "Spokojnie, przecież ćwiczę sztuki walki (żart)"
"Taaak... ale to takie... taneczne, a nie prawdziwa walka (z politowaniem)"

:) ) A jedyny kontakt z aikido moi rodzice mieli poprzez kasety wideo ze stażów, które czasem oglądam.

Z drugiej strony mój przyszły szwagier przez cały czas strzela mi na poważnie teksty:

"A nie poszedł byś do antyterroru?"
"Ja?! A niby czemu?"
"No, ćwiczysz aikido, przyjeliby Cię z otwartymi ramionami."

Gdy opowiadam o tym, jak nie zdążyłem się uchylić przed sierpem (już dwa razy), nie wierzy mi.


off-topic
HOENKAI
No więc oglądałem stronę. Tekst bardzo mi się spodobał. Filmiki zupełnie nie. Ale mimo wszystko zamiast ferować wyroki poszedłem i poćwiczyłem (dzięki uprzejmości Pawła "Mogę pooglądać? - Tak. A masz ubranko? - Mam. - No to właź.")
Miałem styczność z wieloma SW i stylami. Hoenkai to dość standartowy mix - jak dla mnie tego rodzaju mixy najlepiej sprawdzają się w samoobronie. Za to nie nadają się do zastosowań specjalistycznych: pod zawody ze stałymi regułami, pod zakładanie dźwigni aikidokom, pod rzucanie judoków, pod grappling z bjjowcami. Zawsze mix będzie słabszy w danej dziedzinie niż system zorientowany głównie na nią. To sprawa poświęcenia odpowiedniego czasu. Zaletą jest to, że adept mixu może stosować w walce z judoką to, czego ten nie zna (uderzenia, bjjowe techniki), a sam zdaje sobie sprawę z tego, co judoka może mu zaserwować.
GRUPA PAWŁA
Ogólnie spodobało mi się, ale ma kilka przyziemnych minusów (m.in. mała salka, świeża grupa). Nie wymieniam tutaj listy, bo to zupełny off-topic.


Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024