Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glany czy adki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Glany czy adki?
Lepiej nosić ciężkie buty, najlepiej z blachą pod skóra noska, czy też lekkie adidasowate? Mówię to o butach do zadym na ulicy.
Ja jednak jestem za lekkimi sportowymi, z czuba i tak nie kopię a zawsze się lepiej ucieka :lol: . No chyba że ktoś ma dojście do dobrych butków za kostkę, takich militarnych, jak np. Hi Tec. Akurat te nie są najlepszym przykładem, bo pękaja z przodu, ale są lekkie i dobrze trzymają kostkę...
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
a może - sandały :) ?
Ja nie ubieram się pod kątem zadym na ulicę więc z tych dwóch wybieram zdecydowanie adidaski a nie ciężkie, niewygodne gorące glany które paskudnie wyglądają i na dodatek właściwie uniemożliwiają zginanie stopy. Do aktywnego użycia nóg zdecydownie lepiej nadaje się obuwie sportowe czy nawet półbuty.

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
adki i to w wersji treking/run

podstawową techniką obronną jest UCIECZKA

lepiej trzymają na zakrętach :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Czy ja wiem... Oba typy obuwia są niegustowne... Dużo jest teraz ciekawych modeli "sportowych" pół-butów. Czasem fajnie wyglądają te bez sznurówek.

Moje ulubione buciki, tak do chodzenia jak i zadym na ulicy ( heh ) to
Nike`i do piłki halowej. Takie czarne z przeszyciami na boku... Można ich teraz dużo na ulicy spotkać - panienki w nich chodzą przede wszystkim :)

Generalnie cięzkie twarde buty są niezdrowe, tak dla stawów jak i skóry. Faktycznie dobrze jest mieć buty przystosowane do szybkiego biegania. Mowa nie tylko o uciekaniu ( o gonieniu też :wink: )... mnie często nachodzi ochota żeby sobie podbiec... przeskoczyć jakiś płotek... itd.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
"Adidasy" od z gora juz 10 lat uzywam tylko do sportu , na codzien chodze tylko i wylacznie w butach ( glanach ??? ) "tactical" , to prawda ze za Dannery czy Beleville trzeba zaplacic 150 -200 $ ale mozna ich nie zciagac z nogi przez kilka dni ( sprubujcie to zrobic z adiadaskiem) , w dobrym bucie noga sie absolutnie nie poci , ma znakomity support kostki , noga sie nie slizga , itd...itd
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Ja na codzień nie chodzę wprawdzie w glanach bo mi do garnituru nie pasują, ale w pełni podzielam pogląd Seikena. Gustowne i dobrze skonstuowane buciki, dobrze trzymające kochę są podstawowym osprzętem na ulice w wolnych chwilach :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?

"Adidasy" od z gora juz 10 lat uzywam tylko do sportu , na codzien chodze tylko i wylacznie w butach ( glanach ??? ) "tactical" , to prawda ze za Dannery czy Beleville trzeba zaplacic 150 -200 $ ale mozna ich nie zciagac z nogi przez kilka dni ( sprubujcie to zrobic z adiadaskiem) , w dobrym bucie noga sie absolutnie nie poci , ma znakomity support kostki , noga sie nie slizga , itd...itd


A jak się uboerasz na co dzień? W gajer?
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Narcyz napisał że fajnie wyglądają te bez sznurówek. Może i fajnie, jednak uważam /a mam doświadczenie z wielu zadym/ że podstawą jest but za kostkę i obowiązkowo sznurowany! Ilu ludzi na zadymach /tych z lat 80-tych/ pogubiło buty, bo nie miały sznurówek.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?

"Adidasy" od z gora juz 10 lat uzywam tylko do sportu , na codzien chodze tylko i wylacznie w butach ( glanach ??? ) "tactical" , to prawda ze za Dannery czy Beleville trzeba zaplacic 150 -200 $ ale mozna ich nie zciagac z nogi przez kilka dni ( sprubujcie to zrobic z adiadaskiem) , w dobrym bucie noga sie absolutnie nie poci , ma znakomity support kostki , noga sie nie slizga , itd...itd


a moglbys polecic jakies konkretne modele :?: (szczegolnie Dannerow bo tych drugich to nie udalo mi sie w sieci znalezc :( )

pozdrawiam
evendim
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Ktos cos wiem o Timberlandach?
Skora, za kostke, wygladaja niezle ale cena ok. 100USD.
  • 0

budo_k.o.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
To naturalne podejscie ze wytworzyly sie dwie "szkoly" butow do walki ulicznej.Pierwsza: glany z blacha to niemal bron, mozna nimi zalatwic bez specjalnych umiejetnosci technicznych jednym kopem. Druga: buty sportowe, lekkie, dobre zeby gonic i spieprzac, mysle ze bardziej sie nadaja dla kickerow. Ja preferuje buty sportowe.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Belleville to bardzo dobre buty ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ni i cena to polowa Dannerow , polecam model 700.
Jezeli chodzi Dannery to zdzieram juz druga pare "Akadianow"
  • 0

budo_masterl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Uwazam ze buty powinny byc dostosowane do pogody bo ciezko w adikach chasac w zaspach lub szlamie miejskim jak snieg sie topi :) a w walce to buty z twarda podeszwa ew noskiem moga byc niebezpieczne nawet u zula jednak dzieki wiekszej szybkosci poruszania w adikach bardziej bym je polecal wszelkim uderzaczom o kopaniu nie wspomne bo z zycia wynika ze na ulicy nie proboj kopac w gore bo sie zle skonczy a jak juz ktos musi popisac sie obrotowka to w glanach bedzie tak wolna ze lepiej od razu sie polozyc :) co do lowkickow to nie kopie sie ich butem tylko podbiciem lub goleniem a po kopnieciu z czuba da sie ustac(oczywiscie jak nie wzielismy bezposrednio bez amortyzacji) bo to tylko denerwuje w walce ulicznej tyle ze nastepnego dnia ciezko chodzic :) Co do nowoczesnych butow wojskowych US to sie nie wypowiem bo nie mam ,tyle wiem ze moje buciki wojskowe WP to sa swietne itp ale do walki w lesie z kalachem na plecach a nie do miasta no chyba ze sa fatalne warunki pogodowe bo zawsze lepsze jest morale i checi jak sie ma sucha stope.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Ja chodze na codzien w glanach (Diggery) i stwierdzam ze to najwygodniejsze buty jakie sa. Jezeli glany, sa dobre, to noga sie nie poci, nie jest w nich goraco, mozna w nich szybko biegac i dobrze zginac noge, ponadto jest to swietna bron. A tak prawde powiedziawszy to kazde glany moga byc wygodne- trzeba je tylko dobrze rozchodzic.
Pozdrawiam
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Ja z powodu okoliczności (trzymam się z ludzmi których fryzury są gładko zgolone albo wyjątkowo barwnie wycięte i ufarbowane ;) ) poruszam się w ciężkich glanach :-) ofcors Diggerach :-) jedne z lepszych w swojej klasie.... wielokrotnie testowane na koncertach :D
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
nie rozumiem myslenia : kupuje buty pod uliczne zadymy...czy na Boga jest ich tak wiele ze staje sie to wiekszym priorytetem od wygody?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
na codzień adiki, chyba ze zima to zimowe "adiki"... raz do roku do gajerku czarne lakierki... a w weekendy wbijam sie w klubowe bambosze bo w innych nigdzie nie wpuszczają :?

pzdr
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?

No chyba że ktoś ma dojście do dobrych butków za kostkę, takich militarnych, jak np. Hi Tec. Akurat te nie są najlepszym przykładem, bo pękaja z przodu, ale są lekkie i dobrze trzymają kostkę...


No, ja akurat sprawiłem sobie takie Hi-Tec w wakacje. I są zajebiste, tak na lato jak i zimę, dokłądnie tak jak piszesz Lordzie -lekkie, dobrze opinające stopę i trzymające na kostce i noga się nie poci prawie wcale. Chodzę w nich w "cywilu" ,bo mój oficjalny strój to garniak i buty do niego - w tym to napierdalać się czy biegać byłoby trudno, choć Agent Smith sobie radził :P Adasiów nigdy nie lubiłem i niespecjalnie nosiłem, zawsze stawiałem na skórzane buciory - a te Hi-Tece to spełnienie marzeń...jeszcze nie zaczęły mi pękać ,a może dobrą impregnacją zdołam temu zapobiec?
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Szpieg, jesteś z "Serca Śląska" więc chyba z Katowic ;) Kupiłeś te buciki w Pentagonie??
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glany czy adki?
Bingo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024