Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka refleksu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nauka refleksu
Stoicie naprzeciwko siebie, zastanawiasz sie, czy najpierw zrobic mu balache, wyjechac z glowki... ale to Ty jako pierwszy zaliczaz glebe.
Byl po prostu szybszy. W zwiazku z tym pare pytan:
1. Na ile refleks jest wg Was wlasciwoscia wrodzonej motoryki, a na ile da sie go wycwiczyc?
2. Cwiczycie cos, aby go sobie poprawic (lapk :) )?

Wg mnie w 80% zalezy to od genow.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Nie zgodze sie.. To w bardzo duzej mierze mozna wycwiczyc. Napewno geny BARDZO pomagaja czego dowodem moze byc np. Prince ktory jako bokser jest poprostu niesamowicie szybki. Nawet w walce z Calvo ktora byla bardzo bardzo slaba Princa poprostu nie dalo sie trafic, nawet nie trzymal gardy tylko sobie mykal.

Marchew
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu

Wg mnie w 80% zalezy to od genow.

Ogolnie przyjmuje sie ze temperament czyli biologiczne uwarunkowanie czasu i sily reakcji ( mniej wiecej) to w 50 % geny a w 50% srodowisko
Ale bardzo wiele rzeczy da sie wycwiczyc.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Nie chodzi o refleks, tylko o to, kto zacznie pierwszy. Chodzi i zaskoczenie i zdecydowany atak. A to trudniej wyrobić niż refleks, trzeba przełamać strach, nie można się zastanawiać, jaka technika zacząć tylko walic od razu.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Parafrazujac.... zabij zanim zaatakuje ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Twz. refleks jest cecha wrodzona i.... nie wiele da sie go poprawic. Mozna co najwyzej udoskonalic swoj ruch - (temu sluzy trening i zdobyciu pewnej automatyzacji), czyli wyeliminowac przyruchy, sygnalizowanie itd. Ale walka to nie jest tylko sprawa refleksu! Bylo w historii wielu wybitnych bokserow, ktorzy nie mieli nadzwyczajnego refleksu, ale np. wspaniala kordynacje ruchowa, timing itd.
K_P
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Zdecydowanie się nie zgadzam refleks można w dużym stopniu poprawić przez specjalistyczne ćwiczenia. Napewno sztuki walki w dużym stopniu wyrabiają refleks. No ważne są oczywiście też uwarunkowania genetyczne.
Także powtarzając w nieskończoność jakąś technike skracamy przewodnictwo nerwowe ( odruch warunkowy) i tym samym czas reakcji jest krótszy.



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- tutaj znajduje się gierka do mierzenia czasu reakcji, wejdzcie w GAMES następnie UNFINISHED na koniec w REACTION TIMER

Pozdrawiam Pietrass
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
0.181 - podobno to szybko :)
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu

Zdecydowanie się nie zgadzam refleks można w dużym stopniu poprawić przez specjalistyczne ćwiczenia.

Chyba raczej w niewielkim, tak jak pisal Kubus. Mam na mysli w niewielkim stopniu, w porownaniu z innymi cechami, takimi jak sila czy wytrzymalosc.
Bo na ten refleks skladac sie bedzie kilka cech np. czas reakcji prosty, z wyborem czy szybkosc ruchu prostego. Tam gdzies w srodku jest odpowiednia praca ukladu nerwowego, bieganie impulsow na drodze np. od oczu do mozgu i pozniej do miesnia. A na koncu wykonanie ruchu.

Tak przynajmniej z grubsza biorac. Mozna sie starac poprawic kazdy z tych skladowych elementow ale trzeba zdawac sobie sprawe, ze rozwiniecie ukladu nerwowego od pewnego wieku jest juz raczej niemozliwe :)
Znaczy sie, stosuje sie rozne cwiczenia 'na refleks' ale efekty sa srednie.

pozdro
E2rd
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Z tego co ja sie orientuje to bodziec na ktory jestesmy uwarunkowani czyli taki na który nauczono nas albo nauczylismy sie reagowac idzie inna droga nerowowa, reagujemy na niego automatycznie, bez udzialu swiadomosci.
Reakcja jest wtedy szybsza, ale cena za to jest ze podobny bodziec moze ja rowniez wywolac i na to tez nie mamy juz wplywu.
Moge doczytac i dokladniej to sprawdzic, bo na razie jest to wypowiedz
"z glowy"
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu

Reakcja jest wtedy szybsza, ale cena za to jest ze podobny bodziec moze ja rowniez wywolac i na to tez nie mamy juz wplywu.

"


Masz na myśli coś takiego że jak ciocia na imieninach poda Ci ręke to ty ją automatycznie rzucisz?
Raczej z tym zdaniem się nie zgadzam bo ważne są też inne czynniki jak adrenalina, miejsce itd.
Ale w sztukach walki oto chodzi żeby wykonywać techniki bez udziału świadomości. I wzrost szybkości reakcji może być naprawde duży

0.181 - podobno to szybko


Ja miałem najlepszą średnią 0.173 ale zato jedną reakcje miałem 1.49
Napisali że to szybko 8)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Nie o to mi chodzilo, raczej o to ze jak ciocia nagle podsunie ci z boku talerzyk z tortem, to sie zaslonisz.

Raczej z tym zdaniem się nie zgadzam bo ważne są też inne czynniki jak adrenalina, miejsce itd.

Jestes swiadomy jakie hormony twoj organizm produkuje? Czy po prostu czujesz napiecie, agresje, przyplyw sil? Miejsce.... hmm na miejsce tez jestesmy w jakis sposob uwarunkowani i samo przebywanie w nim wyzwala reakcje chemiczna organizmu.
Mowie po prostu ze cos za cos; szybsza reakcja laczy sie z wyzsza mozliwoscia popelnienia bledu, choc i tak to zpunktu widzenia przetrwania jest lepsze niz brak reakcji.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu

Nie o to mi chodzilo, raczej o to ze jak ciocia nagle podsunie ci z boku talerzyk z tortem, to sie zaslonisz.

Tu masz racje bo nawet zdarzaly mi się takie sutuacje ktos chce mnie znienacka objac a ja odskakuje jak oparzony :?
Ale napewno moze to tez miec pozytywne nastepstwa np. gdy leci w twoja strone pilka ktorej sie nie spodziewasz masz szanse w ostatniej chwili sie zaslonic

Mowie po prostu ze cos za cos; szybsza reakcja laczy sie z wyzsza mozliwoscia popelnienia bledu, choc i tak to zpunktu widzenia przetrwania jest lepsze niz brak reakcji.



Powiedz to kierowcom rajdowym bledy sie zdarzaja ale czest to wlasnie refleks pozwala im wyjsc z opresji. A tak wogole to podaj jakis przyklad bledu zebym lepiej mogl Cie zrozumiec.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
Ad.1
Refleks da się wyrobić jak wszystko podobno nawet o 100%
Ad.2
Na treningu - samo przychodzi
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu

A tak wogole to podaj jakis przyklad bledu zebym lepiej mogl Cie zrozumiec.

Nie o to mi chodzilo, raczej o to ze jak ciocia nagle podsunie ci z boku talerzyk z tortem, to sie zaslonisz.

Tu masz racje bo nawet zdarzaly mi się takie sutuacje ktos chce mnie znienacka objac a ja odskakuje jak oparzony

Ale napewno moze to tez miec pozytywne nastepstwa np. gdy leci w twoja strone pilka ktorej sie nie spodziewasz masz szanse w ostatniej chwili sie zaslonic

zpunktu widzenia przetrwania jest lepsze niz brak reakcji.


Chyba wszystko jasne?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka refleksu
hmm... jesli chodzi Ci tylko o ten talerzyk z tortem to uwazam ze lepiej sie poswiecic i nie zjesc ciasta :) niz nie miec refleksu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024