Skocz do zawartości


Zdjęcie

L-karnityna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_pazik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

L-karnityna
Co wiecie na temat tej calej L-karnityny? Chodzi mi szczegolnie o skutki uboczne i takie tam
  • 0

budo_hermann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
gdzies na dysku mam art. z ktorego wynika ze jedynym suplenemtem przyspieszajacym spalanie tluszczu jest kofeina, a l-karytynina nic nie daje....
  • 0

budo_lisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

gdzies na dysku mam art. z ktorego wynika ze jedynym suplenemtem przyspieszajacym spalanie tluszczu jest kofeina, a l-karytynina nic nie daje....


a czy moglbys mi go wyslac ew. gdzies wrzucic albo podac link skad moge to wziac?
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Poszukajcie po zwyklych stronach kulturystycznych, powinno wszedzie byc duzo o l karnitynie.
  • 0

budo_hermann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
poszukam - ale nie obiecuje - mozliwe ze po formatoaniu gdzies to zapodzialem...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Z tego co mi wiadomo, nikt jeszcze oficjalnie nie obalił teorii o działaniu L-karnityny. Choć z pewnością firmy produkujące konkurencyjne preparaty np. HMB będą próbowały. L-karnityna zmienia kolejność wykorzystania materiałów energetycznych w organiźmie. Cały przebieg przemian biochemicznych sobie daruję, bo zanudziłbym najwierniejszych czytelników. Ważne jest jedynie to, że odwrotnie do sytuacji powiedzmy "normalnej", prędzej jako materiał energetyczny wykorzystywane są kwasy tłuszczowe w beta oksydacji, niż białka, a konkretnie aminokwasy w glukoneogenezie. Słowem trawimy tłuszczyk, a nie mięśnie. Ww HMB daje podobny efekt, choć na innej zasadzie. Całkiem natomiast mądrym połączeniem jest jedno i drugie. Umiejętnie połączone oczywiście.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

Całkiem natomiast mądrym połączeniem jest jedno i drugie. Umiejętnie połączone oczywiście.


Czyli jakie?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Dostosowane do diety, budowy trenującego, charakteru treningu i celów do osiągnięcia. Temat na pracę magisterską przynajmniej, albo pracę na poważną konferencję. Mimo wszystko nie podjąłbym się prowadzenia zawodowego kulturysty. Jeszcze nie teraz :)
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
skutków ubocznych nie ma ( albo przynajmniej dobrze się maskują ) . A nie lepiej zrzucić kilogramy stosując dobrą dietę + ćwiczenia ? - wtedy już na 100% masz pewność ,że nic ci nie zaszkodzi :)
Działanie karnityny zależy od indywidualnych cech organizmu każdego człowieka - u jednych działa lepiej , u drugich gorzej , u trzecich w ogóle - tak samo możliwe jest ,że u niektórych wywołuje ona reakcje nieporządane , ale ja się z tym nie spotkałem.
  • 0

budo_natala
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
moj dziadek jest lekarzem zamawia pismo lekarskie o lekach ,zawsze sa tam jakies nowinki o lekach i w ostatnim pisało ,ze L karnityna to kit , i ktos nieźle zarabia sobie na tym . Podobno amerykańcy przetestowali Lkarnityne i sie okazalo że wogóle nie pomaga w chudnieciu. Niektóra Lkarnityna jest wzbogacana chromem - i wtedy tylko jest skutecczna, tak naprawde lepiej kupić sobie tabletki z chromem i to naprawde daje jskis efekt nawet do kilkunastu kilo.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Skoro jesteśmy przy suplementach:

Kolega, który studiował na AWF Gdańsk (coś związane z dietetyką iżywieniem) miał książkę w której raprotowano wyniki badań nad skutecznością suplementów na przyrost masy i siły. Okazało sie że 100% skuteczność (tzn. dla wszytskich badanych) miało tylko białko i węglowodany :!: :!: :!:

PS. Sam brałem kreatynę i widziałem efekty, teraz nie biorę i nie widzę większych różnic w postępach :) :) :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

moj dziadek jest lekarzem zamawia pismo lekarskie o lekach ,zawsze sa tam jakies nowinki o lekach i w ostatnim pisało ,ze L karnityna to kit , i ktos nieźle zarabia sobie na tym . Podobno amerykańcy przetestowali Lkarnityne i sie okazalo że wogóle nie pomaga w chudnieciu. Niektóra Lkarnityna jest wzbogacana chromem - i wtedy tylko jest skutecczna, tak naprawde lepiej kupić sobie tabletki z chromem i to naprawde daje jskis efekt nawet do kilkunastu kilo.

:) Nie ma czegoś takiego jak obiektywne badania jednoośrodkowe. Autor artykułu jest z całą pewnością w bliskim kontakcie z producentem karnityny z chromem. I tyle. Odsyłam do swojego postu powyżej. L-karnityna to nie "odchudzacz", ani "pakowacz". To preparat modulujący metabolizowanie kwasów tłuszczowych. To jest udowodnione. A jak to podziała na Jasia Kowalskiego (bez urazy panie Janie K.), zależy w dużej mierze od tego co Jasio je, jaki ma metabolizm podstawowy (genetyczny i zmodyfikowany) i co Jasio ze swoim ciałem robi. Jak Jasio siedzi dupcią na kanapie i żre, to nie urosną mu mięśnie, tylko brzuszek, nawet jeśli będzie żarł kiełbasę z chromem. Chrom dodajmy ma pozytywne rezultaty tylko w wąskim zakresie, to jest do wyrównania ewentualnych niedoborów (częstych).
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

Kolega, który studiował na AWF Gdańsk (coś związane z dietetyką iżywieniem) miał książkę w której raprotowano wyniki badań nad skutecznością suplementów na przyrost masy i siły. Okazało sie że 100% skuteczność (tzn. dla wszytskich badanych) miało tylko białko i węglowodany :!: :!: :!:


Oczywiscie, ze musza one miec 100% skutecznosc, poniewaz sa to materialy budulcowe (bialka) i energetyczne (weglowodany).

Kreatyny czy l-karnityny nie mozna porownywac do bialka, bo pelnia one zupelnie inne funkcje.


Co do l-karnityny: juz to kiedys pisalem - brak efektow obserwuje sie wtedy gdy nie stosuje sie rownorzednie suplementacji kofeina.
W skrocie: l-karnityna przyjmowana bez kofeiny nie bedzie odgrywala wiekszej roli w metabolizmie.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Co do białko i węglowodanów to one niczego nie przyspieszają ale pomagają optymalnie wykożystać twój trening na siłowni( mowa o suplementach) chociaż reszta niby też. No ale z białkiem i weglow. jest inaczej niż z innymi suplementami. bo i tak dostarczasz je w każdym posiłku choć czasem zamało.
Hey ludzie od suplementów nic wam się nie stanie :!: :!: :!:
Te rzeczy są wielokrotnie sprawdzane przed wprowadzeniem do aptek, w sporcie wyczynowym to podstawa. Chyba nikt nie myli suplementów ze środkami dopingującymi?
A na temat pism w których piszą że to wszystko wielka mistyfikacja z tymi suplementami raczej nie będe się wypowiadał :)
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
A najlepiej wybrac się do lekarza albo pogadać z aptekarzem i sie wszystkiego dowiecie z pierwszej ręki :D
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Większość lekarzy i zdecydowana większość aptekarzy pojęcie na ten temat ma co najwyżej blade. Raczej odsyłam do prasy kulturystycznej. Z zastrzeżeniem: wszystko jest cacy u zdrowego człowieka. Proszę pamiętać, że nadmiar białka (nieprawidłowo stosowane odżywki białkowe) mocno obciąża nerki. Przy pewnych predyspozycjach, bardzo niebezpieczna niewydolność nerek jest w naszym zasięgu. To tylko mały procent, ale zawsze ktoś tym procentem zostaje. Przed stosowaniem suplementów w znacznych ilościach (jak dla wyczynowców) - obowiązkowa kontrola stanu zdrowia, głównie nerek.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

Raczej odsyłam do prasy kulturystycznej

No może masz racje ale w większości tych gazet artykuły to reklamy tych produktów, więc nie są zupełnie obiektywnie oceniane (nie wszystkie). A lekarze jednak znajął środki wchodzące w skład odżywek a jeśli nie to mogą sprawdzić.

Proszę pamiętać, że nadmiar białka (nieprawidłowo stosowane odżywki białkowe) mocno obciąża nerki.

Raczej kiepskim rozwiązaniem jest ustalanie dawek na wyczucie. białko może być naprawde szkodliwe, ale zresztą tak jak wszystko w nadmiarze, choćby takie witaminki.
A co do suplementów i witamin to nie można ich przyjmować cały czas. Bo i będzie zadużo i organizm zrobi się leniwy i nie będzie chciał przyjmować produktu z normalnego jedzenia.
  • 0

budo_natala
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna

moj dziadek jest lekarzem zamawia pismo lekarskie o lekach ,zawsze sa tam jakies nowinki o lekach i w ostatnim pisało ,ze L karnityna to kit , i ktos nieźle zarabia sobie na tym . Podobno amerykańcy przetestowali Lkarnityne i sie okazalo że wogóle nie pomaga w chudnieciu. Niektóra Lkarnityna jest wzbogacana chromem - i wtedy tylko jest skutecczna, tak naprawde lepiej kupić sobie tabletki z chromem i to naprawde daje jskis efekt nawet do kilkunastu kilo.

:) Nie ma czegoś takiego jak obiektywne badania jednoośrodkowe. Autor artykułu jest z całą pewnością w bliskim kontakcie z producentem karnityny z chromem. I tyle. Odsyłam do swojego postu powyżej. L-karnityna to nie "odchudzacz", ani "pakowacz". To preparat modulujący metabolizowanie kwasów tłuszczowych. To jest udowodnione. A jak to podziała na Jasia Kowalskiego (bez urazy panie Janie K.), zależy w dużej mierze od tego co Jasio je, jaki ma metabolizm podstawowy (genetyczny i zmodyfikowany) i co Jasio ze swoim ciałem robi. Jak Jasio siedzi dupcią na kanapie i żre, to nie urosną mu mięśnie, tylko brzuszek, nawet jeśli będzie żarł kiełbasę z chromem. Chrom dodajmy ma pozytywne rezultaty tylko w wąskim zakresie, to jest do wyrównania ewentualnych niedoborów (częstych).

no wlaśnie dlaczego więc kolorowe gazety dla kobiet reklamują ja jako środek odchudzajacy, dlaczego niektórzy lekarze zapisują karnitynę jako srodek wspomagajac odchudzanie.-i czy to nie jest nabijanie ludzi w butelke. Bez filzofowania owszem karnityna daje ładnego pawera ,
tak się sklada ze wielu moich znajomych ktorzy trenuja nawet do 2 razy dziennie nie objadaja się jak "Jasio"i zazywaja karnitynę , nie zauwazaja zadnego spadku wagi ,jedynie wzrost energii i dobrego sampopoczucia, ale ja uwazam ze to i tak za mało za tą cenę;)drogi panie Słoniak, ja wcale nie neguje dzialanie pańskiej Lkarnityny wydaje mi się jednak że L karnityna jest produktem ktoremu przypisuje sie wiele zalet których tak naprawde nie posiada...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
Dochodzimy do końcowego wniosku (słusznego) - CUDÓW NIE MA. Cudownych preparatów też. Ale to, że sportowiec kulturysta wygląda inaczej, niż np górnik, który wykonuje często porównywalną, lub większą pracę mięśniową, jest faktem. I mają na to wpływ m.in. suplementy oraz modyfikatory takie jak w/w karnityna. A to co na siłowni daje "pałera", to kreatyna. Ale to już inna opowieść.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: L-karnityna
tak naprawde lepiej kupić sobie tabletki z chromem i to naprawde daje jskis efekt nawet do kilkunastu kilo.
Chrom to rzadna nowość, nie jest to rzaden suplement, zw. organiczny który jest potrzebny a jak weżmiesz tego więcej to wyrządzisz sobie szkode a jesli nawet nie to poprostu wydalisz. A dziala tak że zmniejsza się poczucie głodu i tyle.

tak się sklada ze wielu moich znajomych ktorzy trenuja nawet do 2 razy dziennie nie objadaja się jak "Jasio"i zazywaja karnitynę , nie zauwazaja zadnego spadku wagi ,

Popierwsze może zła dieta a po 2 na każdego takie środki dzialają inaczej, a jej skuteczności nie ma co podwarzac bo jest sprawdzona.

CUDÓW NIE MA.

też się pod tym podpisuje

A to co na siłowni daje "pałera", to kreatyna. Ale to już inna opowieść.

odsyłam do cytatu wyżej 8) . to popularny suplement ale cudów nie powoduje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024