Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybity palec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Wybity palec
Witam
Jakis miesiac temu wybilem sobie palucha (wskazyjacy). O tamtej pory caly czas daje o sobie znac- nie moge mocna zacisnac piesci, szarpac sie :-) i takie tam. Macie moze jakies sposoby, mascie na wyleczenie. Z gory dziekuje.

Pozdrawiam
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Usztywnić i nie szarpać, w ogóle nie ćwiczyć...
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec

, w ogóle nie ćwiczyć...


8O Czekam na inne propozycje :!:
A tak na powaznie to jedyne rozwiazanie :?:

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Aha jeszcze jedno... z palcem nie jest tak zle jak na poczatku, moge nim ruszac sprawnie ale nie moge do konca zacisnac piesci, mocno zlapac za kimono a kazde uderzenie w niego boli. Czy w tym wypadku tez mam usztywniac?

Pozdrawiam
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Najlepiej iśc do lekarza, nie ma co sie bać- nie utnie... powie to co ja napisałem...
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec

, w ogóle nie ćwiczyć...

8O Czekam na inne propozycje :!:
A tak na powaznie to jedyne rozwiazanie :?:


Jak będziesz szarpał, to nie zaleczysz szybko.. taka jest smutna prawda... Jednak zawsze można ćwiczyć i żyć z bólem.. ale chyba długo tak się nie da... próbowałem.. i w końcu mnie szlag trafił i dałem sobie looz :evil:

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Ze stawami tak już jest. Nie ruszać i tyle. Bo jak sobie stawy zorklekoczesz, to po 50-tce herbaty nie utrzymasz...
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
czesc

mialam juz wiele razy wybite palce a i 2 pekniete w kosci tuz obok stawu. nie jest to przyjemna sprawa i dlugo sie goi.

jezeli jest slabiutko wybite zazwwyczaj na 2 dni usztywniam calkowicie a potem po odwinieciu zaczynam "rehabilitacje" czyli rozruszanie i rozmasowanie. pomaga.

jak juz jest mocniej wybite to trzeba na przynajmniej na tydzien usztywnic, robic oklady z plynu burowa (czy jak to sie tam pisze). potem coraz delikatniej ale powoli nim ruszac i rozmasowac opuchlizne.

na pekniecia kosci nie robilam nic - nie wiedzialam o nich na poczatku a teraz mam problemy z kciukiem. tj nie moge go odp ugiac w pewnych momentach. dlatego tez uwazam ze jak dlugo boli to nalzey koniecznie isc do lekarza...

pozdrawiam
Sei
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_natala
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
myśle ,że mógłbyś sprobować maść z sadła świstaka,niektórzy śmieją się ,że to nieskuteczne ale u mnie w klubie 3 zawodników się tym wyleczyło z kontuzji.Polecam , zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może. :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
W prezwleklych kontuzjach tego typu sprawdza sie masc borowinowa.
K_P
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec

myśle ,że mógłbyś sprobować maść z sadła świstaka,niektórzy śmieją się ,że to nieskuteczne ale u mnie w klubie 3 zawodników się tym wyleczyło z kontuzji.Polecam , zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może. :-)


...a jak nie pomoze, to przynajmniej wyrosna Ci dwa eleganckie, biale zeby ktore bedziesz mogl wykorzystac w walce zamiast tego ułamanego palca :) , no i w sytuacji zagrozenia bedziesz mogl donosniej zaświstać na policjanta :) :) .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec

Witam
Jakis miesiac temu wybilem sobie palucha (wskazyjacy). O tamtej pory caly czas daje o sobie znac- nie moge mocna zacisnac piesci, szarpac sie :-) i takie tam. Macie moze jakies sposoby, mascie na wyleczenie. Z gory dziekuje.

Pozdrawiam


Lekarz by Ci powiedzial - przepisze panu Altacet i niech pan zmienia oklady niedlugo panu to przejdzie - a prawda taka ze kontuzje stawow po roku sie nawet jeszcze odczuwa.
Najlepiej usztywnic i na miesiac wylaczyc z uzywania ale niestety nie kazdy na to sobie moze pozwolic a wiec pozostaja wszelkiego rodzaju masci - viprosale, arcaleny itd oraz masarze i wcieranie
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Dlaczego od razu nie poszedłeś do lekarza?
Nie forsuj tego palca dopóki go całkowicie nie wyleczysz.
  • 0

budo_mana kanabis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
ja wybiłam sobei na trenyngu 2 palce ptawej ręki- wskazujący i obraźliwy :wink: no i oczywiści epękła mi torebka stawowa.. było to jakoś 22 X 2003r niby nic a jednak... do dziś nei moge pożądnie zacisnąć pięści bo boli anie tym batdziej kogoś trzepnąć.. czesto mi w nich cos przeskakuje i chrupie letko..
nie moge cię pocieszyć..
ale u mnie w capoeirze podobno to nogi są do niszczenia a ręce do twożenia tak więc czea będzie się szlifować Au batide ..
POZDRAWIAM
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Pytanie jak mocno wybułeś palec. Miałem juz chyba wszystkie palce wybite i jak narazie nie odczuwam żadnych powikłań, może na starość sie odezwą. Osobiście muszę powtórzyć to to zalecali przedmówcy, wyłaczyc palec z używania, jeśli oznacza to przerwę w treningach to trudno.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybity palec
Ja mam coś podobnego jak założyciel postu. Miałem problem z kością (przy rozbijaniu dachówki coś się zepsuło) Jak mocno zaciskam pięść to czasami mi ścięgno wyskakuje, a jak mam jakieś mocniejsze szarpnięcia, to kontuzja boleśnie wraca :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024