Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy i kondycyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_arturp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lębork/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy i kondycyjny
Witam!
Mam 23 lata, 182cm wzrostu, waga 68kg. Od dwóch lat trenuje kicka z elementami boksu, tkd i thai. Przed treningami walki spędziłem 1,5 roku na siłowni i doszedłem do wagi 87kg (choć miałem mały brzuszek). Po rozpoczęciu kicka w ciągu dwóch miesięcy zgubiłem 10 kg i przez resztę czasu następne kilogramy.
Obecnie chciałbym złapać trochę kilogramów i zwiększyć wytrzymałość (tak dobić do 80 kg) i postanowiłem ponownie zawitać na siłownię. W związku z tym mam parę pytań?

1.Czy dwa treningi w tygodniu coś dadzą (zawsze się dziwię jak ludzie znajdują czas 4 razy w tygodniu na siłownie, trenując sztuki walki)?
2.Jak trenować?
a)jakie konkretne ćwiczenia
b)ilość serii
c)powtórzeń
d)przerwy między seriami
e)na jakie główne partie mięśniowe zrobić nacisk
f) jakie ciężary do wagi ciała
3.Czy rozciągać się po treningu siłowym?
4.Jaka kolejność? (siłownia a później kick czy na odwrót)
5.W jakich proporcjach w diecie mają występować białka, węglowodany i tłuszcze?
6.A jaka powinna wyglądać dieta osoby która ćwiczy tylko same sztuki walki?
7.Jaki zestaw witamin zażywać?
8.Rano chcę dorzucić bieganie więc:
a)czy przed bieganiem też się rozciągać, czy tylko po?
b)Benny Urquidez zaleca biegać tak (1/2 mili trucht, 1/4 spacer i 1/4 sprint. Po pewnym czasie dochodzimy do 5 mil trucht, 1/4 idziemy, 1/4 sprint, 1/4 idziemy i 1/4 sprint). Co o tym sądzicie?
c)Czy biegać w ochraniaczu na szczęki, aby uczyć się dobrze w nim oddychać?
d)Po plaży nad morzem biegać w butach czy na bosaka?

To na razie będzie na tyle (na pewno jakieś dodatkowe pytania wystąpią podczas dyskusji). Zależało by mi na podaniu konkretnego planu treningowego rozpisanego na 2-3 dni w tygodniu (ćwiczenia, serie, powtórzenia) i odpowiedzi na pytania.
Wiem że pytania powinny się znaleźć w paru działach, ale rzadko bywam na necie i bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam

ArturP

PS. Mam tez niewielkie skrzywienie kregoslupa, jakie robic cwiczenia na treningach i silowni aby wzmocnic plecy?
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy i kondycyjny

Witam!
Mam 23 lata, 182cm wzrostu, waga 68kg. Od dwóch lat trenuje kicka z elementami boksu, tkd i thai. Przed treningami walki spędziłem 1,5 roku na siłowni i doszedłem do wagi 87kg (choć miałem mały brzuszek). Po rozpoczęciu kicka w ciągu dwóch miesięcy zgubiłem 10 kg i przez resztę czasu następne kilogramy.
Obecnie chciałbym złapać trochę kilogramów i zwiększyć wytrzymałość (tak dobić do 80 kg) i postanowiłem ponownie zawitać na siłownię. W związku z tym mam parę pytań?

1.Czy dwa treningi w tygodniu coś dadzą (zawsze się dziwię jak ludzie znajdują czas 4 razy w tygodniu na siłownie, trenując sztuki walki)?
2.Jak trenować?
a)jakie konkretne ćwiczenia
b)ilość serii
c)powtórzeń
d)przerwy między seriami
e)na jakie główne partie mięśniowe zrobić nacisk
f) jakie ciężary do wagi ciała
3.Czy rozciągać się po treningu siłowym?
4.Jaka kolejność? (siłownia a później kick czy na odwrót)
5.W jakich proporcjach w diecie mają występować białka, węglowodany i tłuszcze?
6.A jaka powinna wyglądać dieta osoby która ćwiczy tylko same sztuki walki?
7.Jaki zestaw witamin zażywać?
8.Rano chcę dorzucić bieganie więc:
a)czy przed bieganiem też się rozciągać, czy tylko po?
b)Benny Urquidez zaleca biegać tak (1/2 mili trucht, 1/4 spacer i 1/4 sprint. Po pewnym czasie dochodzimy do 5 mil trucht, 1/4 idziemy, 1/4 sprint, 1/4 idziemy i 1/4 sprint). Co o tym sądzicie?
c)Czy biegać w ochraniaczu na szczęki, aby uczyć się dobrze w nim oddychać?
d)Po plaży nad morzem biegać w butach czy na bosaka?

To na razie będzie na tyle (na pewno jakieś dodatkowe pytania wystąpią podczas dyskusji). Zależało by mi na podaniu konkretnego planu treningowego rozpisanego na 2-3 dni w tygodniu (ćwiczenia, serie, powtórzenia) i odpowiedzi na pytania.
Wiem że pytania powinny się znaleźć w paru działach, ale rzadko bywam na necie i bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam

ArturP

PS. Mam tez niewielkie skrzywienie kregoslupa, jakie robic cwiczenia na treningach i silowni aby wzmocnic plecy?


Dluga ta lista, wiec podpowiem krotko. Kup książkę o kulturystyce, a jesli chcesz cwiczyc tez i "uderzane" MA, duzo cennych rad znajdziesz w podrecznikach o boksie.
Aha, i o Bennym Urquidezie na tym etapie raczej nie mysl za duzo, bo ten gosc nie robil nic innego, procz cwiczen i byl juz genetycznie mocny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024