Skocz do zawartości


Zdjęcie

palce w oczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

palce w oczy
jak wygląda sprawa wkładania palców w oczy podczas walki? czy są na to jakieś sposoby? może ktoś powie jak to wygląda w krav maga, combat 56? czy to jest skutzeczne?
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
ja na treningach mam troche walki wrecz, wiec tak: robimy np jakos dzwignie na nadgarsttek i kiedy gosciu jest juz pewnie trzzymany mozna go zlapac za glowe lub brutalniej palec do oka, lub do buzi (oczywiscie nie miedzy zeby), ale jeszcze tego n ie probowalem :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Nigdy nie pchajcie palca w usta. Wystarczy uderzyć w łokieć ręki, która ktoś nam operuje w japie i palec znajduje się między zebami... i już nie będziecie mogli na ulicy nikogo palcem wytykać czy fuck you pokazać :) .
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
1. Max gdzie ćwiczysz?
2. A nie lepiej zamiast takiego kombinowania użyć np. łokcia czy bańki :wink: ?

Pozdrawiam

El Primo
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
kiedyś już pisałem na forum- nie jest to samodzielna technika, ale wspomaganie właściwych technik np.wzmocnienie chwytu przy skręcaniu łba
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

jak wygląda sprawa wkładania palców w oczy podczas walki? czy są na to jakieś sposoby? może ktoś powie jak to wygląda w krav maga, combat 56? czy to jest skutzeczne?


Jest skuteczne pod warunkiem, że technika jest przeprowadzona w krótkim dystansie. To że np. nie była preferowana ( ta technika ) na turniejach UFC, raz przepisy, a druga sprawa to poziom zawodników, nie znaczy że jest nieskuteczna. daje bardzo dobre efekty jeżeli np. ktoś nas dusi oburącz ( nie profesjonalnie ) w parterze. "Wiąże" się wtedy rece w ten sposób, aby przeciwnik był unieruchomiony - kciuki same idą do oczu.
W długim dystansie ta technika nie jest bezpieczna ze względu na większą możliwość kontuzji palców ( np. zbijając rekę blokiem, przechwytując ją itd. )
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

jak wygląda sprawa wkładania palców w oczy podczas walki? czy są na to jakieś sposoby? może ktoś powie jak to wygląda w krav maga, combat 56? czy to jest skutzeczne?

Wkladanie to jak tak sobie oceniam, ale w Combacie 56 demonstruja fajna technike. Luzna reka "strzepniecie" palcami w oczy, takie jak strzal biczem. Uderzenie jest szybkie, bardzo bolesne i nie grozi kontuzja. Oczywiscie jest to technika pomocnicza, nie na wygrywanie (ale jak trafisz to na 100% sie poplacze :D )
  • 0

budo_moqkomar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
np w krav maga palce w oczy wklada sie mi.in o gory stojac za pacjentem, co pozwala na szybkie sprowadzenie go na ziemie...:)
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

1. Max gdzie ćwiczysz?
2. A nie lepiej zamiast takiego kombinowania użyć np. łokcia czy bańki :wink: ?

Pozdrawiam

El Primo


w Toszku

to zalezy czy chesz goscia uspic czy gdzies zaprowadzic :wink:
  • 0

budo_bundy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Cze ludziki Mam pytanko. Ile czasu trzeba sie uczyc Krav Magi zeby zaczela dawac jakies widoczne efekty?? :twisted:
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Cze ludziki Mam pytanko. Ile czasu trzeba sie uczyc Krav Magi zeby zaczela dawac jakies widoczne efekty?? :twisted:


Zalezy co masz na mysli mowiac "widoczne efekty". Nie cwicze dlugo (od wrzesnia), ale juz 3-4 miesiace cos daja. Gdzies tak od pol roku cwiczenia touch contact.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

jak wygląda sprawa wkładania palców w oczy podczas walki? czy są na to jakieś sposoby? może ktoś powie jak to wygląda w krav maga, combat 56? czy to jest skutzeczne?


Dr. Bryl uważa, że celem nie jest włożenie palca w oko, nacisk i takie tam. Chodzi tutaj o wyłupienie oka. Podobnie jak w wielu technikach combatowych celem jest zabicie przeciwnika albo trwałe okaleczenie.
Dlatego to raczej nie sprawa techniki, a psychiki. Dajmy na to ciśniesz kolesia, a on jest twardy i nic. Czy będziesz w stanie nacisnąć go jeszcze bardziej ?
Ja na ulicy już wolę porządnie przywalić. :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

w Combacie 56 demonstruja fajna technike. Luzna reka "strzepniecie" palcami w oczy, takie jak strzal biczem. Uderzenie jest szybkie, bardzo bolesne i nie grozi kontuzja. Oczywiscie jest to technika pomocnicza


to jest bardzo dobra technika, bardzo szybka i daje jakos sekunde przewagi bo przeciwnig zmruzy (zamknie) odruchowo oczy i mzona go walnac w tym czasie

uczy sie tego na kursach samoobrony dla kobiet jak wyjscie przytrzymania tzn gosc Cie chce "przytulic" i przyciaga do siebie jak sprobuje sie zrobic w tym czasie strzal w jaja z kolana to jest to latwe do zauwazenia ale jak sie najpierw walnie w oczy taki szybki strzal to zaraz potem w kolana w jaja i w nogi :)

ja tak uderzam jak ktos jest bardzo blisko mnie np na dyskotee i zaczyna sie rzucac, usiluje mnie popychac itd
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

w Combacie 56 demonstruja fajna technike. Luzna reka "strzepniecie" palcami w oczy, takie jak strzal biczem. Uderzenie jest szybkie, bardzo bolesne i nie grozi kontuzja. Oczywiscie jest to technika pomocnicza


to jest bardzo dobra technika, bardzo szybka i daje jakos sekunde przewagi bo przeciwnig zmruzy (zamknie) odruchowo oczy i mzona go walnac w tym czasie

uczy sie tego na kursach samoobrony dla kobiet jak wyjscie przytrzymania tzn gosc Cie chce "przytulic" i przyciaga do siebie jak sprobuje sie zrobic w tym czasie strzal w jaja z kolana to jest to latwe do zauwazenia ale jak sie najpierw walnie w oczy taki szybki strzal to zaraz potem w kolana w jaja i w nogi :)

ja tak uderzam jak ktos jest bardzo blisko mnie np na dyskotee i zaczyna sie rzucac, usiluje mnie popychac itd
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Rowniez w niektorych stylach Kung-Fu robi sie to, aby zaskoczyc przeciwnika i przejsc do ataku
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Rowniez w niektorych stylach Kung-Fu robi sie to, aby zaskoczyc przeciwnika i przejsc do ataku


a jak myslisz co ja cwicze :wink:
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Nigdy nie pchajcie palca w usta. Wystarczy uderzyć w łokieć ręki, która ktoś nam operuje w japie i palec znajduje się między zebami... i już nie będziecie mogli na ulicy nikogo palcem wytykać czy fuck you pokazać :) .

no nie zupełnie bym sie z tym zgodził. po pierwsze stosuje sie to nie jako pojedynczy chwyt, ale jako technikę pomocniczą która ma pomóc np sprowadzić goscia do parteru. a druga sprawa jak pewnie wiesz ten chwyt jest bardzo bolesny i mozna łatwo i SZYBKO poszerzyc komuś uśmiech, dlatego osoba która zostanie tak złapana nie ma odruchu szukania łokcia tylko chce za wszelka cene wyciągnąc ten paluch z buzi. poza tym nie wiem jak ty ale ja jak to robie to łkcie mam jak najbliżej siebie i sciagam gościa do tyłu jak np chce go wyprowadzić lub szybko przewracam na jedną strone a potem wszystko po staremu :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Powiem tak: ja bym nie ryzykował utraty palca, są inne techniki, nie narażające moich kochanych paluszków :)
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Na jednym treningu z pewna panna jak sie uchylilem przed lisciem...to palce mnie minely tylko, ze dostalem paznokciem... myslalem, ze mi kobieta teczowke zdrapala :-)
A ostatnio jak ja obsciskiwalem z przodu :-) to mi prawie oko wydlubala.
Na nastepny trening zabieram dla niej nozyczki i funduje manicure.
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
a u mnie na treningu higieny i bezpieczeństwa przestrzegamy dlatego kobiety maja krótkie paznokcie. bardt musisz zainterweniowac bo kiedys faktycznie może się to źle skonczyc jesli nie dla ciebie to dla kogos innego z grupy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024