Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa ksiazka o Combacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

nowa ksiazka o Combacie
Widzialem nowa polska ksiazke o Combacie (w tytule bylo Combat). Niestety mialem ja w reku zaledwie minute i nie wiem co zacz ale w srodku pelno zdjec z walk w klatkach. Czytal ktos to lub sie blizej zapoznal? Nie wiedzialem, ze tylu Combatowcow bralo udzial w walkach NHB. Jesli mozna cos blizszego to poprosze.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Witam,
Czy chodziło Tobie o "Combat skuteczna samoobrona" wydana przez West Pol
załączam link z krotką info
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Tak to chyba to. Okladka wyglada znajomo. O co chodzi z ta ksiazka?
Combat w tytule. Na okladce zdjecie nie majace z Kombatem nic wspolnego (chyba, ze sa to mundury na super upaly ale znowu po co te rekawice). W srodku tez widzialem jakies zdjecia z klatek i opis paru postaci sa Gracie, Poulson i jeszcze jacys niestety zbyt krotko to widzialem aby cos wiecej powiedziec. Stad moje zainteresowanie.
Jesli mozna prosic kilka zdan jak to jest z tym Combatem i kilka zdan o tej ksiazce bo jak sie domyslam po linku mial Pan z nia kontakt.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Witam,
Moja działka to tylko teksty o combat i techniki z tego zakresu. Inni autorz to już "inostrańcy". Jest kilka tekstów na temat Vale Tudo, BJJ, mistrzów waki UFC. Książka wyjaśnia też jakie sa kierunki wspolczesnej rywalizacji oraz o rożnych odłamach BJJ.
pozdro
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Bardzo ciekawa. Polecam. K_P
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
A jest tam cos o Combacie?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Jak już wspomniałem , moja skromna osoba pisze o tym kierunku i kilka foto z technikami
Książka o kompletnym kombacie - leży złożona w redakcji musze tylko dokończyć zdjęcia
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Wiec co ma tytul "Combat skuteczna samoobrona" do zdjecia, tekstow o turniejach NHB, o bjj, bo kurde nic nie rozumiem.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Ja tu tylko sprzątam,
Tytuł ( przypuszczam ) w celach komercyjnych. Część książki - moja działka jest o combacie sensu stricte, wyjaśniam co to jest i po co. Druga częś to już przedruki z innych pism na tematy BJJ, VT, mistrzów walka w Pride, UFC itd. W sumie uważam, że jest ciekawa. Dla ciekawych co jest grane w BJJ - mistrzowie, kierunki.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
O co chodzi z tym "ja tu tylko sprzatam"?

Te cele komercyjne to dla kogo? Dla tych od NHB czy tych co propaguja Combat jako "styl" dla kazdego i probuja udowodnic, ze wszyscy wojownicy NHB to musieli cwiczyc jakies systemy Combat. Cos tu jest nie tak. Moze Pan odpowiedziec jako Combatowiec?
Ijeszcze ile procentowo jest o Combacie a ile reszty?
Pomijam calkowicie sprawe czy jest to pozycja ciekawa czy nie bo nie o to chodzi.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Aha i jeszcze jedno czy naprawde sadzi Pan, ze Combat to skuteczna samoobrona jak jest napisane w tytule?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie

O co chodzi z tym "ja tu tylko sprzatam"?


To oczywiście żart. Cała sprawa wygląda bardzi prozaicznie. Ja udostępniłem moje teksty o combacie do książki za frico ( czyli za dziękuję ) Nie miałem wplywu ani na tytuł ani na merytoryczną część książki. Zresztą nie zmieściły simoje teksty i np. yawarze,

Te cele komercyjne to dla kogo? Dla tych od NHB czy tych co propaguja Combat jako "styl" dla kazdego i probuja udowodnic, ze wszyscy wojownicy NHB to musieli cwiczyc jakies systemy Combat. Cos tu jest nie tak. Moze Pan odpowiedziec jako Combatowiec?
Ijeszcze ile procentowo jest o Combacie a ile reszty?
Pomijam calkowicie sprawe czy jest to pozycja ciekawa czy nie bo nie o to chodzi.


Stron jest w sumie 105, w tym o combacie jest 40.
PROSZĘ NIE KOJARZYĆ MNIE LI TYLKO Z COMBATEM. TO JEST WĄSKI WYCINEK MOJEGO HOBBY. NIE CHCE NIC NIKOMU UDOWADNIAĆ.
PROSZĘ ZOBACZYĆ MÓJ PROFIL WRAZ Z CV. GŁÓWNIE ZAJMUJE SIĘ VVD I KTJ, KTÓRE NIE SĄ NAJSKUTECZNIEJSZYMI STYLAMI. JA NIE JESTEM NAJLEPSZYYM WOJOWNIKIEM PLANETY ( CHYBA, ŻE SOBIE POPIJĘ ) - CWICZĘ BO TOP MOJE HOBBY.

  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie

Aha i jeszcze jedno czy naprawde sadzi Pan, ze Combat to skuteczna samoobrona jak jest napisane w tytule?


TAK - pod warunkiem, że prowadzi to doświadczony trener.
Każdy styl jest skuteczny. Trzeba tylko rozróżnić co ma służyć do czego.Np.
Aikido, Viet Vo Dao nie nadaje sie do konfrontacji np. na UFC czy Pride bo ma inny profil treningu. W walce na ulicu - czemu nie ?
Stałem z moimi instruktorami wiele lat na bramkach, bywało roznie, ale raczej nie narzekaliśmy na skuteczność.
Tak więc walkowanie dalej tego tematu uważam za spor akademicki.
pozdrawiam.
Poza tym mimo wszystko jestem zwolennikiem definicji czlowiek a nie styl.
Co pewien czas ludzie wymyślają nowe - rewolucyjne na swoj sposob - metody walki, które z czasem są adaptowane i rozwijane przez inne szkoly. Vide Judo, które w konfrontacji z Jiu Jitsu wyszło zwycięsko. Kiokushin, które pokonało inne szkoły Karate ( nie wszystkie oczywiście ). To samo z BJJ. Teraz wielu championów UFC, Pride, Vale Tudo ćwiczy BJJ jako uzupełnienie swoich systemów. Zaciera się granica pomiędzy "czystymi" stylami. Podobnie było kiedyś z VVD, które wyszło zwycięsko z konfrontacji z tradycyjnymi wietnamskimi MA. VVD jest mieszaniną szkól wietnamskich, zapasow narodowych VAT, Judo i Thai Boksu. Można powiedzię ,że było na tamte czasy MMA.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Dlaczego Pan tak sie obruszyl? Co to spowodowalo? Nigdzie nie napisalem o Panskich umiejetnosciach. Nigdzie tez nie napisalem,ze ma Pan cos udowodnic wiec o co chodzi z tym tekstem na czerwono? To chyba odpowiedz na inny temat!
Ja tylko pytalem o ksiazke i zawartosc. A poniewaz wystepuje Pan jako autor (jeden z autorow) to kto ma odpowiedziec???
No i jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytanie:
czy Combat (jako oczywiscie pewna specyfika nauczania bo przeciez to nie styl) nadaje sie do samoobrony dla "cywili"?
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Sory ale moja odpowiedz pisalem nie widzac wczesniej Pana z godz. 09:09
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
I co stojac na bramce uzywaliscie technik kombat tzn. saperki, karabinu, noza, tonfy itd. Jak Pan kiedys napisal na kursach kombat wiekszosc to kajdankowanie itp. Wiec o co chodzi? Nie neguje waszej skutecznosci tylko ile w tym co robiliscie bylo Combatu a ile tych pozostalych rzeczy o ktorych Pan wspomnial.

Prosze nie kojarzyc turniejow NHB z samoobrona. Tam jest walka a nie samoobrona. to zupelnie inne historie.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Witam,
Pod tym adresem definiuję pojęcie i specyfikę Combat
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wraz ze środowiskiem ( pewną grupą instruktorów nauczających walki wręcz w sluzbach mundurowych ) staramy się aby slowo combat odnosilo sie li tylko do szkolenia służb mundurowych. Jeżeli ktoś chce nauczać pewnego wycinka ( dot. samej tylko samoobrony ) powinien to zaznaczyć grubymi literami, że to co naucza jest dla cywili jako kurs samoobrony. Podobnie jak kurs samoobrony, który oparty jest na Judo, Karate itd. Jeżeli program jest logiczny, uwzględnia czynnik psychologiczny w samoobronie strategię walki itp - może to być całkiem do rzeczy - pod warunkiem, że nie trwa 3 miesiace. Moim zdaniem 3 miesiace to okres na przygotowanie fizyczne adepta. Może go też zachęcić do dalszej nauki w stałym zespole.
Combat to całokształt wyszkolenia ( pisze to w ww. artykule ) dla cywili nie jest potrzebna np. nauka konwojowania, eskortowania VIP - a, posługiwanie się tonfa policyjna. itp.
Combat może być pełnym systemem - pod warunkiem, że będzie zawierał w sobie elementy szkolenia obowiązujece w sporcie takie np jak systematyczność, odpowiednio przeprowadzany trening ( rozgrzewka, częśc glowna itd. ) odnowę biologiczną, Techniki powinny być proste, łatwe do nauczania.
Poza tym cel wyszkolenia w combacie jest inny niz np sportowca wystepujacego na zawodach. On nie musi być skuteczny ( combat ) w walce na ringu czy macie. On musi być skuteczny w warunkach bojowych.
A to dwie inne bajki
pzozdrawiam RJ
PS.
Taki jest mój sposób pisania. Nie chce i nikogo nie obrażam. Po prostu zapalam się w dyskusji. Mam taki temperament, ale zaznaczam jeżeli do kogoś wyjeżdzam z osobistymi uwagami to zaznaczm, ale jeszcze raz podkreślam, nie obrażam !.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie

I co stojac na bramce uzywaliscie technik kombat tzn. saperki, karabinu, noza, tonfy itd. Jak Pan kiedys napisal na kursach kombat wiekszosc to kajdankowanie itp. Wiec o co chodzi? Nie neguje waszej skutecznosci tylko ile w tym co robiliscie bylo Combatu a ile tych pozostalych rzeczy o ktorych Pan wspomnial.


Kem Vo Combat opart jest na VVD i KTJ. Ja głownie zajmuje się właśnie tymi dwoma sztukami walki.
Combat nauczam w zalezności od kursów na które jestem zapraszany przez słuzby mundurowe, lub nauczam moich instruktorów z tychże służb ( a oni tez mnie uczą ciekawych rzeczy ).
Na bramce wbrew pozorom nie chodzi o to aby pijanego lub naćpanego młodzieńca skopać. Chodzi o to aby go umiejetnie unieszkodliwić np. poprzez trzymanie, duszenie czy dzwignie ( w zależności od agresywności osobnika ) Taki gośc zawsze może oskarżyć bramkarza o naruszenie ciał i może być z tego sprawa. Działanie na bramce wymaga wspolpracy bramkarzy, to jest tez taktyka. Jezeli ochraniamy koncert to np. kwestia łączności, ochrony VIPów itd. Mniej jet w tym fizolstwa a wiecej taktyki i strategii. Ochraniarzy jet zawsze mniej od publiczności. Trzeba zapobiedz agresji a nie ją tworzyć.

Prosze nie kojarzyc turniejow NHB z samoobrona. Tam jest walka a nie samoobrona. to zupelnie inne historie.


Zgadzam się całkowicie o czym informuje mój podział , który zamiesciłem w artykulle
pozdrawiam
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie
Dzieki za te dwa posty. Jest w nich cala prawda i zgadzam sie z przedstawianymi tam pogladami calkowicie. Mam takie same. :) . I w tym sensie zawsze sie z Panem zgadzalem.

Tylko kurde jak sie ma do tego ta ksiazka? Jak sie ma do tego zdjecie z okladki? Jak sie ma do tego zamieszczanie zdjec z turniejow NHB.
Stad moje pytania na poczatku?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa ksiazka o Combacie

Tylko kurde jak sie ma do tego ta ksiazka? Jak sie ma do tego zdjecie z okladki? Jak sie ma do tego zamieszczanie zdjec z turniejow NHB.
Stad moje pytania na poczatku?


? - sorry tytuł być może nie był za szczęśliwy, ale jak już wspomniałem nie miałem na to wplywu. Wg mojej nomenklatury ( vide info o combacie )
tematem combat zajmują sie tylko poczatkowe rozdziały.
Co do artykulów na temat BJJ, turniejów i zawodnikow uwazam, że materiał jets bardzo ciekawy. Wyjasnia wiele z historii BJJ, pokazuje rózne jego aspekty, kierunki. Myslę, że szcególnie ludzie z tego kierunku sportu powinni być zadowoleni z tekstów. teksty są jak już wspomniałem ciekawe i merytorycznie napisane.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024