Skocz do zawartości


Zdjęcie

palce w oczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

a u mnie na treningu higieny i bezpieczeństwa przestrzegamy dlatego kobiety maja krótkie paznokcie. bardt musisz zainterweniowac bo kiedys faktycznie może się to źle skonczyc jesli nie dla ciebie to dla kogos innego z grupy

cóż możesz stać się krótkowzroczny na porzyszłość:)
lepiej uważaj na koleżanke z treningów...
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Palce w oczy to dobra technika. Bliski dystans i pomocnicza czyli szybki strzał w oczy Combat 56. Stosuję uciski na gałki oczne w czasie walki w parterze. Trzeba jednak bardzo uważać , zeby kolegi nie uszkodzić w czasie treningu a na ulicy to mnie nie obchodzi czy kolesia załatwię na całe życie bo on też o to nie dba. pozdrowienia
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Palce w oczy to dobra technika. Bliski dystans i pomocnicza czyli szybki strzał w oczy Combat 56. Stosuję uciski na gałki oczne w czasie walki w parterze. Trzeba jednak bardzo uważać , zeby kolegi nie uszkodzić w czasie treningu a na ulicy to mnie nie obchodzi czy kolesia załatwię na całe życie bo on też o to nie dba. pozdrowienia

:rofl: :rofl: :rofl:

naucz się chłopie najpierw podstaw
  • 0

budo_zaskargt
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Lol.......palce w oczy......wezcie pomincie ta technike podczas uczenia sie km.....jest aboslutnie zbedna i glupia.....w ostatecznosci moze w parterze sie udac a to tylko z kims kto jest amatorem w takiej walce. A dlaczego zapytacie ta technika jest glupia? A juz wam mowie....moze dlatego ze

a) gdy stoicie w stojce i np napastnik jeszcze was nei zaatakowal a sie burzy i niedlugo to zrobi...i w tym momencie na treningach czesto bylo mowione przez trenera....szybki ruch reki w strone oczu przeciwnika......badz w tchawice aby go oslepic/odepchnac. Bzdura. Moze to zadziala na jakiegos pijaka......ale kogos kto jest gotowy do walki i sam cos powalczyl......taki ruch tylko was osmieszy w jego cozach......Najlepszy jest szybki lewy/prawy podbrudkowy....taki zwali odradzu goscia na ziemie a wtedy kopy itp. A jesli nie zwali to zamroczy na sekunde i wtedy seria idzie....z kolej nawet jesli sie wybroni to was czeka potyczka i tyle

B) klincz.......czyli gosciu was zlapal w pasie....ale nie unieruchomil wam raczek......i mamy taka tecnike ze wbijamy gosciowi paluszki w oczki i ladnie odciagamy glowe do tylu i przewracamy na ziemie....wszystko pieknei fajnie tylko ze......jesli to jest jakis amator co sie chce poprzytulac to fakt moze nawet sie uda taki manewr ale watpie bo wtedy jest na maksa szarpanina i nie zastosujecie tego bo latwo sie przewrocie jak nie ebdziecie kontrolowac tej szarpaniny.....jednak jesli to jest zapasnik/bjjowiec/judoka to w nastepnej sekundzie lezycie na ziemi i o mozecie zapomniec.....Oczywiscie w klinczu kraver moze wpasc na zaowdnika badz pseudo zawodnika muay thai i wtedy w klinczu leca kolanka, lokcie, baska itd. To gdzie bedzie czas na wlozenie paluchow.....

c) parter....no i to jest calkiem mozliwe wlozyc paluszki w oczki.....I tak samo....amator....nie ebdzie sensu mu wkladac bo jakos tam przewage w parterze kraver ma....minimalna ale ma. Z kolej jesli to ebdzie zapasnik/bjj/judoka czy jakis inny typ specializujacy sie w parterze to znowu moze byc wtopa.....bo po pierwsze wlozenie paluch w czasie takiej walki....moze byc duzym bledem.......gdyz gdy bedziemy siegac do tych jego oczow i bedziemy chcieli z cala premedytacja je wbic..on w tym czasie moze zajac dogodna pozycje/zrobic nam dzwignie/duszenie/ badz w ostatecznosci tez nam wlozyc palce w oczki.....zreszta realia sa takei ze w prawdziwej walce sie nawet nei mysli o wlzoeniu palcow w oczy....a dlaczego? Bo jest duzo uderzen na korpus/glowe, duzo silowki i szarpaniny i cos takiego nie ma miejsca nawet. My bedziemy mu chcieli wlozyc paluszki a on w tym czasie nam leb rozwali uderzeniami....cool powodzenia

Wiec podsumowujac moje wywody......zapomnijcie o tej technice.....bo to bujdy filmowe sa.....wbijesz paluszki i gosciu jest twoj bo oslepnie i bedziemy mogli go do woli bic. Widzieliscie keidys jakakolwiek walke uliczna gdzie ktos uzyl tej techniki.....watpie......
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
atak w oczy jest moim zdaniem dobry a nawet i bardzo ale ja osobiscie raczej bym sie nie odwazyl bo potem trzeba sie liczyc z tym ze naprzyklad cale zycie bedziesz pamietac jak to kolesia pozbawiles oczu .... straszna sprawa....
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
MUCHOL zaczepiasz? Czy nie lubisz Ludzi z Pomorza?
Jest takie mądre arabskie przysłowie
" Pies szczeka a karawana idzie dalej"
pozdrowienia :evil: :evil:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
dobra a ja powiem ze podchodze z rezerwa do "palca w oko" bo po co robic cos trudnego co moze nie wejsc, nie trafic itp itd.

ale widzialem efekty wlozenia palca w oko, kolesiowi ktory probowal "przydusic" od tylu.

inna sprawa, ze wedlug zydkow (a ja im wierze, bo czemu nie) nalezy wlozyc naprawde kawal palca by w andrenalinie zrobic komus odpowiednio duza krzywde.

wiec nie ma co sobie wyobrazac ze starczy kawaleczek paluszka wlozyc w oczko i niedobry pan pusci.
co to to nie.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

MUCHOL zaczepiasz? Czy nie lubisz Ludzi z Pomorza?
Jest takie mądre arabskie przysłowie
" Pies szczeka a karawana idzie dalej"
pozdrowienia :evil: :evil:

Nic nie mam do Ludzi z Pomorza. Moje miasta to Gdańsk, Bydgoszcz, dopiero później W-wa.
Chodzi mi o to, że te sztuczki gówno ci dadzą jeżeli nie ćwiczysz nic klasycznego.
To tak jakby piłkarza uczyć symulować faule zamiast normalnie grać. Jak nie umie się porządnie wyprowadzać ciosów w głowę to nie trafi się oko.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
widzisz Muchol, a chlopak liczyl na solowke:)
ee kombinujcie dalej moze inne kluby pilkarskie lubicie.

:wink:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

widzisz Muchol, a chlopak liczyl na solowke:)
ee kombinujcie dalej moze inne kluby pilkarskie lubicie.

:wink:

na pewno nie liczył, bo ja nie biorę udziału w solówkach
  • 0

budo_pawulon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

np w krav maga palce w oczy wklada sie mi.in o gory stojac za pacjentem, co pozwala na szybkie sprowadzenie go na ziemie...:)


Tu się zgodze - ale tzreba bardzo uważać bo można kolesiowi straszną krzywdę zrobić-jesli sie go nie zlapie umiejetnie-troche kregow sie poprzestawia. Jest jeszcze klimat dobry dla kobiet-pazurami zaorać ryj napastnika i juz-odruchowo zamknie oczy i mozna uciekac lub kopac po jajach:)
  • 0

budo_pawulon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Cze ludziki Mam pytanko. Ile czasu trzeba sie uczyc Krav Magi zeby zaczela dawac jakies widoczne efekty?? :twisted:


Stary ja cwicze kravke od połowy wrzesnia - teraz mamy polowe grudnia czyli wychodzi 3 miechy-2 razy w tygodniu po 2 godziny. Efekty sa takie-przynajmniej u mnie, ze mialem doslownie dwa dni temu sytuacje w pubie gdzie koles sie przypierdolił-on był wypity-ja tez-jakies 7-8 browarów rozłozonych w czasie także sie kontrolowałem. Kravka dała mi tyle ze nie balem sie o siebie choc gosc byl wiekszy tylko balem sie mu przypierd.... siedział obok i wyeliminowal bym go jednym strzalem-kolo by sie wypier.. na łeb i same kłopoty-grzecznie poszedlem do domku-tylko na drugi dzien mialem wyrzuty ze moglem go skasowac ale w ogólnym rozrachunku mialem poczucie bezpieczenstwa i komfortu w sumie. Gdyby sie ostro rzucal to bylaby inna sytuacja ale tylko troche mi slownie dopierdolił dla tego pozwoliłem mu żyć.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
jezeli chodzi o wylupianie oczu i tym podobne sprawy to polecam tsunami!!
oto przyklady:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

cyt. "soke Ryszard Murat zaleca, aby w każdej sytuacji koniecznego starcia ograniczać rozmiary szkód, wyrządzanych napastnikowi. Stąd też zaleca on trafianie bandytę zamiast w dwoje oczu tylko w jedno oko (wbiciem ippon-nukite-zuki), gdyż wskutek tego powstrzymamy jego napaść. Negatywną stroną takiej sytuacji jest jednak fakt, że bandyta może ponowić napaść. Takie przypadki nawet Ryszard Murat przeżył kilkakrotnie."

(Sorry, nie moglem sie powstrzymac :) :twisted: )

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy

Cze ludziki Mam pytanko. Ile czasu trzeba sie uczyc Krav Magi zeby zaczela dawac jakies widoczne efekty?? :twisted:


Stary ja cwicze kravke od połowy wrzesnia - teraz mamy polowe grudnia czyli wychodzi 3 miechy-2 razy w tygodniu po 2 godziny. Efekty sa takie-przynajmniej u mnie, ze mialem doslownie dwa dni temu sytuacje w pubie gdzie koles sie przypierdolił-on był wypity-ja tez-jakies 7-8 browarów rozłozonych w czasie także sie kontrolowałem. Kravka dała mi tyle ze nie balem sie o siebie choc gosc byl wiekszy tylko balem sie mu przypierd....
siedział obok i wyeliminowal bym go jednym strzalem-kolo by sie wypier.. na łeb i same kłopoty-grzecznie poszedlem do domku


Jezu to ty juz straszny wymiatacz jestes ;) Tyle czasu lazisz ze az strach kurna podejsc i zapytac o godzine.....Co do tego twojego goscia to nie musisz cwiczyc az 3 miesiace aby komus przywalic z zaskoczenia i skosic 1 ciosem. Koles sobie pije browarka a ty mu jeb i juz kolo lezy.....lol. Nie no wielu swym zyciu wymiataczy po kravce juz spotkalem......ale oni przynajmniej lazili po kilka lat i cos ta umieli.



re up
Ot cale podsumowanie tematu tymi zdjeciami........
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Aby opanowac jako tako taki styl potrzeba jakies od 3 do 5 lat treningu minimum trzy, cztery razy w tygodniu. Zeby znakautowac kogos czasami tylko odrobine szczescia i bezczelnosci.
K_P
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: palce w oczy
Cześć PawuloN! Stary to nie KM dałoci takiego pałera tylko Browarki. Mam dobą radę przestań pić i zacznij więcej trenować :wink:
Co do picia to taki mały chumorek:
zajączek po zbiorowym polowaniu znalazł półlitra czystej. Usiadł pod sosną i sobie zdrowo popił aż mu się film urwał.
W tym stanie znalazły go dwa wilki . Pokłuciły się strasznie kto ma zjeść tył zajca a kto głowę i mniej smaczne kawałki . Wywiązała się między wilkami taka awantura,że sie obydwa zagryzły.
Zając rano budzi sie i widzi dwa wilcze truchła leżą koło niego , zając parzy i mówi do siebie :
- Muszę mniej pić bo inaczej cały las rozpierdole.
Pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024