Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka na ulicy a (P)olskie Prawo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_xamar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
Jak sądzicie - czy Waszym zdaniem polskie prawo chroni ludzi zaatakowanych na ulicy, czy też nie. A jak jest z samoobroną - co sądzicie o warunkach obrony koniecznej. Słyszałem, że jest w polskim KK przepis mówiący, że osoby trenujące MA są traktowane w pewnych przypadkach jako walczące bronią białą. Jakie jest wasze zdanie?
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
Ja w takich wypadkach wolę nie mieć do czynienia z policją. Ostatnio było głośno o tym, że gliny zamiast ścigać rabusia, szykanowały świadków i poszkodowanych. Co dopiero jak jesteś zamieszany w bójkę. Nikogo nie obchodzi kto kogo zaczepiał, a jak coś ćwiczysz to już wogóle jesteś bandzior.
Jeśli trzeba się trzaskać, to trudno, ale potem nogi za pas.
Nie wiem jak to jest z tą kategorią prawnąo niebezpiecznym narzędziu, ile i co trzeba ćwiczyć, żeby się do tego zakwalifikować. Sam bym się chętnie dowiedział.
  • 0

budo_xamar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
... że np. trenujący kravata wypełniają ankiety, dzięki którym m in są wprowadzani do kartotek policji, że coś takiego ćwiczyli
  • 0

budo_xamar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
A swoją drogą - nie wiecie, jak traktowani są napadnięci, którzy bronili się przy pomocy noża lub innego sprzętu? Jak to jest traktowane choćby przez prokuratora?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo

... że np. trenujący kravata wypełniają ankiety, dzięki którym m in są wprowadzani do kartotek policji, że coś takiego ćwiczyli

Od kiedy to policja prowadzi takie statystyki?
Czy coś ci się z poprzednią epoką nie pomyliło?
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo

... że np. trenujący kravata wypełniają ankiety, dzięki którym m in są wprowadzani do kartotek policji, że coś takiego ćwiczyli


dobrze, że wiem, jak mi na kckboxingu trener podsunie jakąś ankietę, to go kopnę w jaja :evilbat:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo

Słyszałem, że jest w polskim KK przepis mówiący, że osoby trenujące MA są traktowane w pewnych przypadkach jako walczące bronią białą. Jakie jest wasze zdanie?


W KK nie ma takiego przepisu, jest w orzecznictwie. Ręcę lub nogi osoby wyszkolonej w sztukach walki moga być uznawane za broń.

Obrona musi być adekwatna do ataku.

W sytuacji zagrożenia można użyć stojącego obok czołgu.

Papier wszystko przyjmie, zeznania z głową uratują niejedną dupę.

Świadkowie zdarzenia to podstawa.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - większość tam jest.

I tyle.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo

... że np. trenujący kravata wypełniają ankiety, dzięki którym m in są wprowadzani do kartotek policji, że coś takiego ćwiczyli


Wypelniaja ankiety, dzieki ktorym sprawdza sie czy nie byli karani z paragrafow KK. Ale pewnie i policjanci nie opanuja sie przed skatalogowaniem kogokolwiek kto wpadnie w rece (chocby na papierze).
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo

Słyszałem, że jest w polskim KK przepis mówiący, że osoby trenujące MA są traktowane w pewnych przypadkach jako walczące bronią białą. Jakie jest wasze zdanie?


W KK nie ma takiego przepisu, jest w orzecznictwie. Ręcę lub nogi osoby wyszkolonej w sztukach walki moga być uznawane za broń.


To orzecznictwo jest nieaktualne. Same ręce, czy nogi nie mogą być uznane za niebezpieczne narzędzie. Co innego, jeśli nogi są obute w ciężkie, okute buty i były używane do kopania po głowie.
  • 0

budo_wilero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
[quote name="Xamar"]Jak sądzicie - czy Waszym zdaniem polskie prawo chroni ludzi zaatakowanych na ulicy, czy też nie. A jak jest z samoobroną - co sądzicie o warunkach obrony koniecznej. Słyszałem, że jest w polskim KK przepis mówiący, że osoby trenujące MA są traktowane w pewnych przypadkach jako walczące bronią białą. Jakie jest wasze zdanie?[/q
policja to jedna wielka mafia! jak kogos skopiesz a nie bedziesz uciekal i cie zatrzymaja to moga ci powiedziec ze mogles to zrobic inaczej trenujac np. kravke. albo ci sie uda i nic ale raczej to pierwsze! tyle w tym temacie nawet niema co go rozwijac. :twisted:
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
Kolego wilero, nie ekscytuj się.
U nas na KM były rzeczywiście ankiety na potrzeby MSW, ale nietrudno było się od nich wykręcić.
Przykra sprawa z tymi ciężkimi butami - ja w takich chodzę zawsze do temperatury otoczenia 20 oC.
Niestety, chyba najwłaściwszą postawą wobec zagrożenia jest dopełnienie zasad obrony koniecznej, a potem zniknięcie przed panami władzą.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
w wielu sekcjach sprawdza się czy nie jesteś notowany..nikt nie chce mieć w swoich szeregach jakiegoś rzezimieszka za 5 zł.
z tego co ja wiem kodeks traktuje użycie jakich kolwiek umiejętności nabytych w czasie treningu sztuk(sportów ) walki w czasie bójki za wykroczenie jeśli sposodują one poważny uszczerbek na zdrowiu mimo bronienia się..jak kiedyś powiedził mi policjant z naszej sekcji:"widzisz stary nie moze być tak, że on lesży we krwi i my go reanimujemy a ty mas zlekko potargane ubranko"//wiadomo przesadził..
ale to mnie uczy zą zadymę jak najbardziej trzeba unkinąć choćby z tego powodu ż epo całym incydencie można mieć poważne kłopoty z policją...
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka na ulicy a (P)olskie Prawo
Gdzie dwoch sie bije tam nazwa to bojka ale gdzie juz jest trzech to jest to pobicie 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024