Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga niespojna (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga niespojna (?)
Sledze forum od jakiegos czasu i natknalem sie na wypowiedzi mowiace, ze Krav Maga jest systemem niespojnym. Mam dwa proste pytania. Po pierwsze, co to znaczy ze jakis system walki jest niespojny? I po drugie, czemu kravka mialaby byc niespojna?
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Zapytaj się na sfd, bo ten co tak twierdził( :evil: ) ma tutaj bana.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
nie wiem czy jest niespojna ale wiem jedno ze jest niewiele warta w konfrontacji z porzadnymi systemami
Kravka to zbior tanich ,brudnych sztuczek ktorego przydatnosci nikt tak na prawde nie jedst w stanie potwierdzic
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Odpowiem Ci w stylu wyklętego z tego forum Boruty- idz do jakiejś sekcji kravki i sprawdz skuteczność na sobie.Poza tym pisząc debilizmy w stylu brudne sztuczki sami się ośmieszacie , ulica to nie turniej rycerski, nie liczy się jak wygrasz.
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

Zapytaj się na sfd, bo ten co tak twierdził( :evil: ) ma tutaj bana.

Na sfd tez ma bana :)
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

nie wiem czy jest niespojna ale wiem jedno ze jest niewiele warta w konfrontacji z porzadnymi systemami
Kravka to zbior tanich ,brudnych sztuczek ktorego przydatnosci nikt tak na prawde nie jedst w stanie potwierdzic

A to ciekawe co piszesz, zobacz co Harris pisze na temat Krav Magi:

I must agree with Foxhound. If your main interest is simple self-defense, Krav Maga is the way to go. I have never studied the style personally. However, I have many students that have. Additionally, I have watched several of their classes. Based upon these few observations, if a person is looking for a simple method of self-defense and is limited in the amount of time they can spend training, you can't go wrong with Krav Maga!
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
ateesiarz
skoro pisze debilizmy to trudno widocznie jestem debilem :oops:
ale ty powinienes byc na tyle madry zeby przynajmniej nauczyc sie czytac
czy ja pisalemm cos o ulicy
wiadomo ze na ulice kravka jest dobra bo w 90% trafisz na frajerow
napisalm tylo ze jest slaba w porownaniu z porzadnymi systemami czy tez jak wolicie szztukami walki
a jesli chodzi o sprawdzanie skutecznosci kravki na sobie to dziekuje juz to zrobilem w sekcji w Lublinie ktora prowadzil jakis sympatyczny facio z broda,szkoda gadac
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

Kravka to zbior tanich ,brudnych sztuczek ktorego przydatnosci nikt tak na prawde nie jedst w stanie potwierdzic


Czy ty czasem nie cytujesz Boruty?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

wiadomo ze na ulice kravka jest dobra bo w 90% trafisz na frajerow
napisalm tylo ze jest slaba w porownaniu z porzadnymi systemami czy tez jak wolicie szztukami walki

Skoro tak twierdzisz, czy to źle? Wygrywasz 9 razy na 10. :D
Nieważne jest to jak dany styl sprawdza się w konfrontacji z innym, ale ważne jest to, czy dzięki niemu potrafisz się skutecznie obronić. Jeśli pozwoli on ci wyjść z sukcesem w sytuacjach na ulicy, to czegóż chcieć więcej? Obroniłeś się - świetnie!
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Lordzie
nikogo nie cytuje
gdybys przesledzil moje wypowiedzi na innym forum ktorego nie chce reklamowac przekonalbys sie ze pisalem podobnie
pozdrawiam
  • 0

budo_berto
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

I must agree with Foxhound. If your main interest is simple self-defense, Krav Maga is the way to go. I have never studied the style personally. However, I have many students that have. Additionally, I have watched several of their classes. Based upon these few observations, if a person is looking for a simple method of self-defense and is limited in the amount of time they can spend training, you can't go wrong with Krav Maga!

Fajter gdzie znalazles ten text?
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Gelo szkoda mi tego sympatycznego brodacza z Lublina.Ja po roku kravki nie miałem problemów z bokserem, większym i cięższym ode mnie , może dlatego, że nie wiedziałem, że to co ćwiczę jest nieskuteczne :D .Tak przy okazji przypomniał mi się cytat ze Swiata Dysku Pratchetta, jak to jeden z barbarzyńskich herosów wspomina, że dawno temu dowiedział się na czym polega uczciwa walka, zaraz potem stwierdził, że nie chce mieć z nią nic wsplnego.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
oki
czy w takim razie uwazasz ze kravka daje ci szanse z kilkoma przeciwnikami?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

oki
czy w takim razie uwazasz ze kravka daje ci szanse z kilkoma przeciwnikami?

A jaka sztuka walki (bez broni) daje ci szanse z kilkoma przeciwnikami?

P.S.
To jest oczywiście pytanie retoryczne.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Pytanie do cwiczacych KM - zada lem je juz kiedys na SFD, ale nie umieli mi odpowiedziec....
co rozumiecie pod pojeciem "brudne tricki"?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Dziwi mnie jedno jak mozna sobie ksztaltowac opinie o czym czego sie nigdy nie dotykalo.To tak jak mowienie po kolorze wlosow ktora kobieta jest dobra w sexie a ktora nie, co z tego ze ja znasz , ze nawet z nia porozmawiales , musisz isc do lozka ze byc tego pewnym.
Combat rzeczywiscie jest ciezki do zwerifikowania , bo jak , na zawodach sie nie da i na treningach tez nie bardzo.
Wiekszosc systemow militarno- policyjnych to systemy zamkniete , to czego ucza publicznie to zupelnie co innego niz w rzeczywistosci.
z KM , zetknolem sie kilka razy na zasadzie seminarium i tematycznych cykli treningowych , uwazem ze jest swietnym uzupelnieniem ( przynajmniej dla mnie) , uczy systemow zachowac na sytucjie ktorych nie masz szan sie nauczyc w innych szkolach , dlaczego bo po co komu potrzebne techniki stricte militarne.
KM , to nie tylko kopanie w jadra , to kompletny system militarny , mozna tu znalezc i strzelanie intuicyjne ( oparte na systemie Applegatta ) i techniki negocjacji , walki w tlumie i w samochodzie , czy jest to np. w aikido , nie mysle.Nikt nie uzywa haubicy do polowania na kaczki , ani tez srutuwki do rozbijania domu.Wszystko na miare potrzem i w ten sposub trzeba combaty traktowac
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)

Pytanie do cwiczacych KM - zada lem je juz kiedys na SFD, ale nie umieli mi odpowiedziec....
co rozumiecie pod pojeciem "brudne tricki"?

Określenie wysoce umowne. Zagrywki nie mieszczące się w kanonach walki turniejowej, wykonywane umownie na treningach. Najczęściej baaardzo bolesne lub wysoce "psujące", często w sposób nieodwracalny. Najbardziej banalnym i eksploatownym przykładem są ataki na oczy. Ale czary można też zrobić z wargami, nosem, uszami. Do tego dochodzą wykończenia akcji, będące wykończeniem przeciwnika.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Sloniak
podpisuje sie pod tym dwoma rekami
Seiken
daruj sobie teksty o zamknietych systemach tylko dla wtajemniczonych albo tylko dla oddziałów specjalnych bo to juz dawno i nieprawda
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
Seiken chciał Ci zakomunikować ogólnoznany fakt, że KM nauczana jest w wersji cywilnej opartej na zasadach kompletnej KM która przeznaczona jest tylko dla wojska i w sumie to rzeczywiście zastrzeżona... I to jak zauważył Seiken nie tylko dlatego że żołnierzy uczą "morderczych technik" ale i dlatego że elementami KM są właśnie procedury związane z choćby obsługą broni palnej które Tobie się nie przydadzą...
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga niespojna (?)
atak w oczy to znajdziesz w większości sztuk walki...tak samo kopy w jądra...

a te prawdziwe brudne tricki?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024