Skocz do zawartości


Zdjęcie

organizacje jiujitsu w polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

organizacje jiujitsu w polsce
Jakie są organizacje jiujitsu w Polsce?
Martius możesz scharakteryzować kilka?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Co prawda nie jestem Martius ale:

Polski Związek Ju-Jitsu


przy okazji polecam:
Ustawa o kulturze fizycznej z dnia 18.01.1996
Art. 10 p.2

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Polski Związek Ju-Jitsu - Katowice - zajmuje sie wylacznie sportem - organizacyjnie przy IJJF
Polska Akademia Ju-Jitsu - Eugeniusz Sikora - Zielona Gora
Międzynarodowa Organizacja Modern Ju-Jitsu - Roman Grzegorz - Głogów
Polskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu - Michal Sliwka - Kraków
Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu - Krzysztof Kondratowicz - Warszawa
Polska Organizacja Jiujutsu - Tomasz Guja - Jaworzno przy ISJA (sport ju-jitsu)
Kobudo Kenkyukai JuJutsu - Eryk Murlowski - Opole
Centralny Okręgowy Zwiazek Ju-Jitsu - Jan Słopecki - Warszawa
Polska Federacja Kempo Tai Jutsu ( Ju Shorin Ka Do ) - Ryszard Jóźwiak
Warszawskie Stowarzyszenie Budo - Akademia Ju-Jitsu - tutaj ja z bratem

Oprocz tego - Polski Zwiazek Instruktorow Służb Mundurowych - Kalisz
Polskie Stowarzyszenie Aiki Ju-jitsu - Okuyama Ryu

I wiele innych ale z glowy ciezko mi teraz pisac
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

Co prawda nie jestem Martius ale:
Polski Związek Ju-Jitsu
przy okazji polecam:
Ustawa o kulturze fizycznej z dnia 18.01.1996
Art. 10 p.2

Roslon możesz wstawić trochę paragrafów?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
A nie wystarczy jeden paragraf?

No to masz:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18.01.2001
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Zacznijmy tak...
W myśl definicji zawartych w Ustawie o Kulturze fizycznej (Art.3)
Ju-Jitsu jest sportem (Art. 3 p.3)


Przechodząc do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu dyscyplin i dziedzin sportu, w których moga działać polskie związki sportowe... może istnieć cos takiego jak Polski Związek Ju-Jitsu.

Wracając do Ustawy o KF

Art. 10 p.2
cytuję:
"W danej dyscyplinie lub dziedzinie sportu może działać tylko jeden polski związek sportowy"

i ciągnąc dalej:

Art. 21
"Uprawianie sportu jest dobrowolne i odbywa się zgodnie z przepisami niniejszej ustawy, postanowieniami statutów i regulaminów związków sportowych oraz sportowych organizacji międzynarodowych"

I co z tego wynika?

Że jedyną zgodną z prawem organizacja mogaca organizowac zawody w JJ oraz reprezentującą Polske na zewnątrz jest PZ Ju-Jitsu lub stowarzyszenie, lub spółka akcyjna (znowu to wynika z ustawy) uprawniona przez PZ Ju-Jitsu...

A więc jakiekolwiek zawody w JJ powinny być firmowane przez Związek inaczej sa nielegalne...

Wszystkie organizacje JJ moga w nazwie posiadać słowo "związek" ale w myśl (jaki głupi zwrot) przepisów nimi nie są...

I co ważne...
Upawnienia instruktorów JJ może wydawać tylko i wyłącznie AWF i Polski Związek Ju-Jitsu...
Wcześniejsze uprawnienia pozostają ważne...
wg.
Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27.06.2001 paragraf 18

( i nie ma tu podziału na tradycyjne, modern, brazylijskie czy też inne dowolne)

R.

PS.
Można to udokumentowac byłoby dokładnie... ale po co i tak zaraz się rozlegna krzyki, wycia i łkania wściekłości...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

Zacznijmy tak...

PS.
Można to udokumentowac byłoby dokładnie... ale po co i tak zaraz się rozlegna krzyki, wycia i łkania wściekłości...


Ale jest wyjscie aby calkowicie legalnie robic zawody sportowe

Sa to Okręgowe Związki Sportowe

tak jak np powstaly w tym roku Centralny Okręgowy Zwiazek Ju-Jitsu

Ma takie same prawa jak PZJJ z wylaczeniem reprezentowania oficjalnie kraju na zawodach zagranicznych ;)

A z rejestracja o wiele prosciej ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Uprzedzając pytania i przekleństwa:

Jestem za obowiązkowym posiadaniem państwowych papierów przez instruktorów SW...

Czy to będa papiery instruktora rekreacji czy sportu nie gra roli...
Ważne aby przyszłym instruktorom ktoś wyjaśnił jak sie prowadzi zajęcia tak aby NIKOMU KRZYWDY NIE ZROBIĆ i aby zostało zweryfikowane to co z tego zapamiętali...

:evil:
Ten zły:
R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Ze Zwiazkami jest bardzo smieszna sprawa

Np istnieje kilka Zwiazkow Karate - gdzie tu konsekwencja ?

Tak samo jak z wymogami kursow trenerskich - 2 lata po zrobieniu uprawnien instruktora sportu mozna robic kurs trenerski - a sytuacje ze miesiac przed kursem trenerskim co niektorzy robili kurs instruktorski jakos nikogo nie wzruszyl no coz zawsze sa rowni i rowniejsi - przy tworzeniu Zwiazkow robieniu kursow itp - tak bylo i bedzie.

Od lat istnieje Polski Zwiazek Budo - zarejestrowany przez UKFIT i nalezy do Polskich Zwiazkow Sportowych - czy ktos slyszal o dyscyplinie sportu BUDO ???

Organizowane sa kursy instruktorow sportu w samoobronie - od kiedy samoobrona jest sportem.
Kiedy sami chielismy miec podwojna specjalizacje zastrzegano sie ze to niemozliwe i nieprawne - a nadal na rozkaz niektorych instytucji i dla nabijania kasy niektorym osobom kursy takie sa organizowane - jak to sie ma do prawa i ustawy ??
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Dokładnie tak jak prowadzenie treningów ze sztuk walki bez jakichkolwiek uprawnień...

Po prostu nikomu nie chce się tego kontrolować... bo likwidowany UKFiT robił kase na czym innym i nie zajmował się czyms takim jak SW, szczególnie te nieolimpijskie...

A zdrowie ćwiczących wszystkich wa...nie obchodzi...
:evil:

R.
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Jesli chodzi o rejestracje to sam wiesz, że i tak to jest koszmar. Natomiast mam nadzieję że CMOZJJ będzie się rozwijał i to w dobrym kierunku (z pożytkiem dla nas wszystkich).
Natomiast co do uprawnień jestem zdecydowanym zwolennikiem posiadania uprawnień państwowych - szczególnie jeśli się robi sport, ale i w przypadku rekreacji, samoobrony jak najbardziej. Samemu do niedawna nie bardzo mi zależało na kursach wszelkiego rodzaju jednak po "delikatnej" preswazji zmieniłem zdanie - nieprawdaż Martius.
P.S.
Zastanawiam się czy możliwym jest w przyszłości stworzenie (powołanie) jednej oragnizacji JJ w Polsce. Jeśli nie jednej to czy możliwa jest ścisła współpraca obecnych. Osobiście uważam, że nie lub bardzo trudno (w przypadku współpracy) i to nie tylko ze względu na partykularne interesy wyalienowanych grup na(wy)cisku -:)
Pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

A więc jakiekolwiek zawody w JJ powinny być firmowane przez Związek inaczej sa nielegalne...

Jakie sa konsekwencje w przypadku gdy takie zawody się przeprowadza?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Jeśli dobrze mi się wydaje, żadne...
Nie ma (jak zwykle) odpowiednich przepisów...

Jednak jakby się komus cos stało to prokurator ma podstawy do oskarżania...

R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

Zastanawiam się czy możliwym jest w przyszłości stworzenie (powołanie) jednej oragnizacji JJ w Polsce. Jeśli nie jednej to czy możliwa jest ścisła współpraca obecnych.


NIe jest możliwa współpraca i tu mawet nie tylko o interesy chodzi...
Ja na przykład bym nie chciał aby kilka nazwisk z ruchu JJ znalazło sie obok mojego... :?

R.
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

NIe jest możliwa współpraca i tu mawet nie tylko o interesy chodzi...
Ja na przykład bym nie chciał aby kilka nazwisk z ruchu JJ znalazło sie obok mojego... :?

R.


Ok. Rozumiem i zgadzam się. Czy można oddzielić ziarno od plew i zacieśniać współpracę z wartościowymi ludźmi - chyba tak ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Konsekwencje - no coz tak jak mowi Robert - dopoki nikomu nic sie nie stanie nikogo to nie interesuje ale w przypadku jakiegos wypadku na zawodach czy treningu prokurator ma pole do dzialania.

Wspolpraca - jesli tak to na zasadzie wielu niezaleznych klubow i organizacji - nikt za dzialania kogos innego nie chce swiecic oczami.
Tak jest na zachodzie - w momencie organizacji wiekszych zawodow kluby sobie pomagaja i sie lacza a tak kazdy dziala niezaleznie.

Chcialbym aby tak bylo u nas w przypadku ju-jitsu jak jest w BJJ - duzo organizacji (tak tak duzo - dla tych co mysla ze wszystko jest polaczone w jedno) ale ze soba wspolpracuja wymieniaja sie doswiadczeniem i sobie pomagaja. Mowie oczywiscie o realiach zachodnich - tak bylo kiedys teraz nawet nie wiem ale moze Seiken czy ktos inny trenujacy BJJ na zachodzie wypowie sie na ten temat bo moze sie cos zmienilo.

Ale jedno jest najwazniejsze - aby kazda organizacja dobrze szkolila przyszla kadre i to nie pod wzgledem technicznym a przede wszystkim ogolnie z zakresu sportu czy tez rekreacji.
Oczywiscie co do sportu tobardzo wazne jest przygotowanie z zakresu metodyki sportu itp ale juz w zajeciach rekreacyjnych - wiekszy nacisk powinno stawiac sie na pedagogike.
Niestety malo jest instruktorow z przygotowaniem pedagogicznym.
Instruktor czy tez trener ma byc przede wszystkim dobrym nauczycielem a nie zawodnikiem aby jego podopieczni jak najmniej ucierpieli na zdrowiu i psychice.
Dlatego wnerwia mnie jak do kursow instruktorskich dopuszczane sa osoby z dwuletnim doswiadczeniem w SzW aby tylko zapelnic grupe kursantow a w szcegolnosci gdy robia to wykladowcy AWF-ow dla kasy.
Kursy instruktorow combat ju-jitsu :) - przeciez oficjalnie zgodnie z prawem nie ma takiego sportu jak combat ju-jitsu - No coz ale jesli taki przyklad daja doktorzy i profesorowie renomowanych uczelni to jak maja postepowac inni ?
A interes sie kreci.
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Zgadzam się współpraca na zasadzie samodzielności decyzyjnej i odrębnośi strukturalnej bez jedynego słusznego przewodnictwa. I to jest dobre i to mnie się podoba.
Chętnie powspółpracuje na zasadzie bliskiego spotkania 3-go stopnia, ale z odrębnością uczuciową z wybranymi kolężankami trenującymi SWW - narodowość, organizacja, uprawiany system oraz status osobisty i materialny bez znaczenia :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Oczywiście, że tak!

Mam nadzieję...

:(
R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce

Dlatego wnerwia mnie jak do kursow instruktorskich dopuszczane sa osoby z dwuletnim doswiadczeniem w SzW aby tylko zapelnic grupe kursantow a w szcegolnosci gdy robia to wykladowcy AWF-ow dla kasy..


I jest to wina osób, które trenując SW i będąc pracownikami UKFiT (lub mając wpływ na jego działanie w zakresie SW) nie ingerowały w obecne przepisy.

Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z cnia 27.06.2001
paragraf 3 4 5 6 7 9 13

R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje jiujitsu w polsce
Ale wole osobę z dwuletnim stażem, która chce się uczyć od nieodpowiedzialnego "mistrza", który uważa że zeżarł wszelkie rozumy i nic oraz nikt go nie może nauczyć...

Tacy sa najgorsi...
I najniebezpieczniejsi...

R.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024